zaglebie-lubin.net


Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2020 wrz So 26, 23:13

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Wt 26, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009 lis Pn 02, 18:31
Posty: 474
Lokalizacja: Wrocław
W dniu dzisiejszym wystosowaliśmy list otwarty do Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Pana Herberta Wirtha, którego treść publikujemy poniżej.

Szanowny Pan Herbert Wirth Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W imieniu Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin, wszystkich grup kibicowskich oraz tysięcy Kibiców naszego ukochanego klubu, będących w znacznej mierze pracownikami grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. domagamy się natychmiastowych działań, mających na celu poprawę sytuacji panującej w Zagłębiu Lubin S.A.

Przedmiotowe żądanie kierujemy do Pana, po ostatnim ligowym spotkaniu z Piastem Gliwice, gdzie Zagłębie Lubin odniosło kolejną kompromitującą porażkę. Dziwi nas fakt, że do tej chwili, KGHM Polska Miedź S.A. nie podejmuje skutecznych działań przeciwko sytuacjom, które rzutują przecież w sposób negatywny na wizerunek spółki, której jest Pan Prezesem.

Od ponad już pięciu lat Kibice Zagłębia nie mogą, mimo różnych obietnic, doczekać się na sukces sportowy klubu. Zdajemy sobie sprawę, że zarządzanie spółką sportową to nie tylko pozytywny wynik ekonomiczny tego podmiotu, ale również sukces sportowy, którego u nas w klubie, pomimo zaangażowanych środków finansowych, nie ma.

Dziś już wiemy, że nasz Klub czeka kolejna walka o utrzymanie. Pomimo licznych działań marketingu klubu, Stowarzyszenia, a także innych Kibiców, frekwencja na meczach Zagłębia stale spada. Najstarsi Kibice Zagłębia, którzy na mecze naszego klubu chodzą po kilkanaście i kilkadziesiąt lat są, jak to słusznie Oni określają, „zmęczeni ciągłym oszukiwaniem”.

Czas najwyższy Panie Prezesie zacząć interesować się losem Zagłębia Lubin, nie tylko dlatego, że ma rzeszę kibiców w całej Polsce, ale przede wszystkim dlatego, że jest ważnym elementem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą prowadzi KGHM. Co więcej, Klub Zagłębie Lubin jest dla nas symbolem, który należy szanować, a nie ośmieszać, tak jak miało to miejsce po raz kolejny na ostatnim meczu ligowym.

Mając powyższe na względzie, prosimy aby dokonać odpowiednich zmian w radzie nadzorczej, które umożliwią należyte wykonywanie obowiązków nowo powołanemu Prezesowi Zarządu. Rada nadzorcza kolejny rok z rzędu nie radzi sobie z sytuacją w klubie. Jeżeli nie ma Pan odpowiednich kandydatów na to stanowisko, stowarzyszenie przedstawi kompetentne osoby do Pana oceny, które posiadają odpowiednie kwalifikacje i co najważniejsze dają rękojmię prawidłowego wykonywania powierzonych zadań. Przede wszystkim jednak, dla tych osób, praca w Zagłębiu byłaby zaszczytem, a nie formą zarabiania pieniędzy.

Prosimy także, by wyjaśnić kwestię transferów przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat. Proszę przeanalizować, w jaki sposób dokonywał ich jeden z poprzednich dyrektorów (tj. przedstawienie kryteriów zatrudnienia tych zawodników oraz zarobki, jakie oni otrzymują oraz opłaty, jakie dostali ich menadżerowie). Proszę też wyjaśnić, jak to jest możliwe, aby w klubie ekstraklasy przez znaczący okres czasu nie można było znaleźć golkipera, który posiada umiejętności odpowiednie na tę klasę rozgrywek. Osoby zatrudnione na przestrzeni ostatnich lat zaistniały na „rynku piłkarskim” nie swoimi osiągnięciami sportowymi a tym, że prowadzą niesportowy, amatorski tryb życia.

Prosimy, aby w Klubie zostały stworzone odpowiednie komórki lub Klub został zobowiązany do działań, które przedstawicielom Kibiców zapewnią bieżącą kontrolę działalności spółki, na wzór modelu stosowanego w klubach europejskich (np. Rada Doradcza, w skład której wchodzą przedstawiciele stowarzyszenia, Kibiców oraz zarządu Klubu).

W tym celu, apelujemy do Pana Prezesa o wprowadzenie cyklicznych spotkań roboczych przedstawicieli zarządu (pracowników) Klubu oraz KGHM Polska Miedź S.A. z przedstawicielami środowiska kibicowskiego. Proponujemy, aby takie spotkania odbywały się przynajmniej 2 razy w rundzie piłkarskiej (np. przed i po zakończeniu danej rundy). Podczas takich spotkań mielibyśmy okazję do wspólnej pracy na rzecz dobra naszego ukochanego Klubu. Stowarzyszenie jest w stanie przedstawić kompetentne osoby, których zdanie powinno być uwzględnianie przez Klub.

Jednocześnie wnosimy o dokonanie audytu kontraktów zatrudnionych piłkarzy i ewentualne ich renegocjowanie. Zarobki piłkarzy w chwili obecnej są za wysokie, w porównaniu do tego, co reprezentują na boisku. Co więcej, znacząca część piłkarzy, grających obecnie w Zagłębiu to nieprofesjonaliści, którzy nie dość, że nie mają umiejętności piłkarskich, to nie potrafią wytrzymywać sytuacji stresowych.

Myślimy w sposób jak najbardziej racjonalny i nikt z nas nie zakłada, że Zagłębie co sezon będzie walczyło o tytuł mistrzowski. Jednakże rozpoczynając rozgrywki z wysokim, jak na polskie warunki, budżetem po raz kolejny zakładaliśmy, że Miedziowi podejmą walkę i zrobią wszystko, aby zająć jak najwyższą lokatę w lidze, czy też zakwalifikują się do europejskich pucharów. Niestety kolejny rok z rzędu Kibice Zagłębia muszą „użerać się” z umiejętnościami piłkarzy, a przecież Sponsor i Właściciel klubu ma taką pozycję na rynku światowym, że Jego drużyna już dawno powinna grać o najwyższe cele nie tylko w Polsce ale również w Europie.

Klub KGHM Zagłębie Lubin nie może być skazywany na przeciętność, bowiem znajduje on specjalne miejsce w naszych sercach i w historii polskiej piłki. W nieodległej przeszłości zespół zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski, by w następnym sezonie sięgnąć, po raz drugi w historii, po tytuł mistrza kraju. Do tego piłkarze Zagłębia dwukrotnie wystąpili w finale rozgrywek o Puchar Polski. Dlatego uważamy, że władze KGHM Polska Miedź S.A. powinny podjąć stanowcze działania, które spowodują poprawę sukcesu sportowego spółki, ponieważ jest to cel nadrzędny klubów sportowych. Niestety do tej chwili nie ma żadnej reakcji ze strony KGHM Polska Miedź S.A.

Najwyższy czas, aby właściciel klubu KGHM Polska Miedź S.A. i kibice Zagłębia Lubin, znowu poczuli, zamiast wstydu i zażenowania, dumę i radość z kibicowania Miedziowym. Dlatego apelujemy o podjęcie stosownych działań, w tym także tych przedstawionych powyżej.

W razie pytań, wątpliwości oraz potrzeby uzyskania dodatkowych informacji lub wyjaśnień pozostajemy do Pana dyspozycji.

Z wyrazami szacunku Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin "Zagłębie Fanatyków"

źródło: http://zaglebie.org/pelne.php?id=6623

Nie sądzę że to coś da, ale zawsze warto spróbować...

_________________
Zagłębie 1946 Lubin
A teraz możecie się ogrzać w blasku mojej chwały Król Julian


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Wt 26, 20:51 
Offline

Dołączył(a): 2009 sty Cz 29, 20:37
Posty: 232
Lokalizacja: Rokitki
Tymczasem odnalazł nam się prezes klubu! :) Po mojemu przeraził się interwencją kibiców u prezesa kombinatu i jak by z musu wystosował oschłe oświadczenie.

http://www.zaglebie.com/news/2013-11-26 ... rz%C4%85du

Oświadczenie Prezesa Zarządu
26.11.2013 20:15

OŚWIADCZENIE
W kontekście ostatnich wyników sportowych pierwszej drużyny, pragnę oświadczyć, że zarząd Zagłębia Lubin S.A. wyraża mocne niezadowolenie z zaistniałej sytuacji sportowej, w jakiej znalazła się drużyna KGHM Zagłębie Lubin.W poczuciu władz spółki zostały stworzone dobre warunki do gry o ambitne cele w najwyższej lidze rozgrywek. Dobra organizacja spółki, która wykazywana jest w licznych opracowaniach rynkowych, nie przełożyła się na poziom prezentowany przez pierwszą drużynę. W tym kontekście wyciągane są odpowiednie wnioski na najbliższy okres.
Zarząd klubu, jako odpowiedzialny za realizację celów społecznych, biznesowych i sportowych spółki, koncertuje się obecnie na unormowaniu sytuacji klubu w obszarze wyników sportowych.
W porozumieniu z Właścicielem i pod jego nadzorem, trwają intensywne prace nad planem naprawczym, który ma umożliwić znaczną poprawę wyników pierwszej drużyny, zarówno w kontekście trwającego sezonu, jak i perspektywie kolejnych lat.
Rozumiem niezadowolenie fanów naszego klubu z osiąganych przez pierwszą drużynę wyników sportowych. Wierzę, że podejmowane przez nas szerokie działania naprawcze pozwolą je w stosunkowo krótkim terminie istotnie poprawić i ustabilizować na satysfakcjonującym Właściciela i kibiców poziomie w kontekście kolejnych sezonów.


Z poważaniem
Tomasz Dębicki
Prezes Zarządu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Śr 27, 00:48 
Offline

Dołączył(a): 2005 mar Cz 24, 12:52
Posty: 366
Jak już Prezes pisze Właściciel z dużej to i Kibice też by wypadało:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Śr 27, 01:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005 sty So 15, 11:05
Posty: 766
Lokalizacja: Lubin
Daj spokój chłopakowi, wszedł językiem w pupę bez wazeliny. Właściciel z dużej i przed kibicami ! Dla nich ten klub to nic więcej jak miejsce do zarabiania pieniędzy, więc się biedny parówkarz pogubił. Spokojnie, uczy się i drży, że zaraz poleci. Oświadczenie godne tele-marketera. Tak jak pisał Lupus, niech tam ktoś wreszcie kur.wa zgasi światło, bo brak słów na ten burdel i tych ludzi.

_________________
Wielkie Zagłębie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Śr 27, 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007 lis Pt 30, 11:34
Posty: 1396
Cały czas p***rzenie o tym samym.


http://miedziowe.pl/content/view/66434/55/

Cytuj:
Żarty się skończyły. Trzeba walnąć pięścią w stół i wstrząsnąć piłkarzami. Jeśli w najbliższych meczach Zagłębie nie zacznie wreszcie wygrywać, szatnia może przeżyć prawdziwe wietrzenie. W rozmowie z Radiem Elka, prezes miedziowego klubu, Tomasz Dębicki (na zdjęciu), nie wykluczył obniżenia kontraktów, a z niektórymi zawodnikami nawet rozwiązanie umów.


Tak źle w Zagłębiu Lubin nie było już dawno. Sytuacji nie poprawiła nawet zmiana trenera. Doświadczony Orest Lenczyk nie zdołał jak na razie zmienić oblicza zespołu. Bilans dotychczasowych spotkań wypada miernie - 10 porażek, 4 remisy i ledwie 3 zwycięstwa. Żarty się skończyły, a rozpoczęły męskie rozmowy władz klubu z piłkarzami. - Oczywiście sytuacja w klubie
nie jest najlepsza i nikt nie jest z niej zadowolony. Nie tylko kibice są rozczarowani, ale także właściciel i władze klubu. Ja sam jestem bardzo mocno rozczarowany postawą piłkarzy i miejscem drużyny w tabeli ekstraklasy. Mam wrażenie, że słowo "rozczarowanie" jest najdelikatniejsze, jakie dzisiaj można użyć. Jeśli chodzi o wdrożenie programu naprawczego, nie chciałbym wnikać mocno w jakieś szczegóły, ale generalnie chodzi, by zespół złożony z członków Rady Nadzorczej i zarządu, wypracował takie mechanizmy działania z drużyną, by tymi zawodnikami bardzo mocno wstrząsnąć przy współpracy z trenerem - mówi Tomasz Dębicki, prezes Zagłębia Lubin.

Na pytanie, czy klub rozważa ukaranie piłkarzy sankcjami finansowymi, np. obniżeniem kontraktów czy zamrożeniem płac, prezes Dębicki nie potwierdza ani nie zaprzecza takiego rozwiązania. - Wszystko jest możliwe, wszystko wchodzi w grę. Nie będziemy działać jednak pochopnie, rozważamy wszelkie alternatywy, ponieważ nie będziemy tolerować takiej sytuacji sportowej, jaka jest teraz - zapowiada prezes Zagłębia.

Jeśli miałoby dojść do jakiś zmian kadrowych, nastąpią one zapewne w zimowej przerwie. Zanim jednak piłkarze Zagłębia wyjadą na urlopy, rozegrają jeszcze cztery spotkania. Najbliższe, już w sobotę, 30 listopada w Poznaniu. Potem mecz w Lubinie z Podbeskidziem, wyjazd do Krakowa na "Craxę" i na koniec jesieni "Miedziowi" podejmą chorzowski Ruch.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Śr 27, 20:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2004 kwi Wt 13, 20:16
Posty: 4904
Lokalizacja: Lubin
to ciekawe czym sie do tej pory zespol zlozony z czlonkow Rady Nadzorczej i zarzadu zajmowal... NICZYM?
o pochopne dzialania tez bym ich nie podejzewal, w 5lat rozwalili wszystko
MarDro napisał(a):
generalnie chodzi, by zespół złożony z członków Rady Nadzorczej i zarządu, wypracował takie mechanizmy działania z drużyną, by tymi zawodnikami bardzo mocno wstrząsnąć przy współpracy z trenerem - mówi Tomasz Dębicki, prezes Zagłębia Lubin.

Na pytanie, czy klub rozważa ukaranie piłkarzy sankcjami finansowymi, np. obniżeniem kontraktów czy zamrożeniem płac, prezes Dębicki nie potwierdza ani nie zaprzecza takiego rozwiązania. - Wszystko jest możliwe, wszystko wchodzi w grę. Nie będziemy działać jednak pochopnie, rozważamy wszelkie alternatywy, ponieważ nie będziemy tolerować takiej sytuacji sportowej, jaka jest teraz - zapowiada prezes Zagłębia.

Jeśli miałoby dojść do jakiś zmian kadrowych, nastąpią one zapewne w zimowej przerwie. Zanim jednak piłkarze Zagłębia wyjadą na urlopy, rozegrają jeszcze cztery spotkania. Najbliższe, już w sobotę, 30 listopada w Poznaniu. Potem mecz w Lubinie z Podbeskidziem, wyjazd do Krakowa na "Craxę" i na koniec jesieni "Miedziowi" podejmą chorzowski Ruch.

_________________
Milczenie jest złotem...
Obrazek
Zagłębie Lubin. To jest naprawdę ważne.
link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: List otwarty do Prezesa Wirtha
PostNapisane: 2013 lis Cz 28, 06:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2013 mar Wt 05, 18:55
Posty: 122
Podejrzewam że mają gotowca na takie oświetlenia. ..kopiuj. ... wklej... data i podpis Prezesa ( z dużej) się zminia...prowesjonalizm Zarządu (z dużej) jest irytujący. Proponuje porównać poprzednie oświadczenia jestem więcej niż pewien że nic się nie zmieniło. ...ŻENADA


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

W ramach naszej strony wykorzystujemy “ciasteczka” (cookies) w celu zbierania anonimowych statystyk odwiedzających (przy pomocy AdSense) oraz obsługi sesji dla zalogowanych użytkowników i świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies w swojej przeglądarce.