zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Wt 19, 16:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Praca po maturze ?
PostNapisane: 2012 maja Pt 25, 17:59 

Hej :D Jak już niektórym wiadomo w tym roku zdawałem maturę i teraz przeżywam "niby" najdłuższe wakacje w życiu :lol: No jednak tak kolorowo to nie wygląda, gdyż jak wielu maturzystów, trzeba sobie znaleźć jakąś pracę bo inaczej się nie da :) .
Teraz pytanie, gdzie szukać ? Pracowałem wcześniej w MC Donald's w Polkowicach, a przez sytuacje rodzinną oraz przygotowania do matury niestety musiałem odejść.
Gdy chciałem wrócić z powrotem do mojego starego "zawodu", okazało się że właściciel PHU Eden, czyli prywaciarz który ma MC Donald's na przylesiu, w Galerii Cuprum oraz w Polkowicach zabronił przyjmowania się starym pracownikom którzy odeszli, dla mnie to głupota bo dlaczego nie zatrudniać osoby z ważną książeczką sanepidowską, z wyrobionymi badaniami których żądał MC oraz który został przeszkolony. To chyba bardziej jest zasada aby coś komuś udowodnić, bo gdzie można jeszcze zrozumieć jeżeli ktoś zostaje zwolniony albo zawieszony, ale nie gdy ktoś musi odejść, i to nie z własnego wyboru. Ale, nie zamartwiając się za bardzo złożyłem swoje CV do KFC, BP, EMPIKu, Biura Parkingu w galerii oraz w pizzeri Factory. Oczywiście pytałem się o możliwość pracy w takich miejscach jak Castorama, TESCO, REAL, Media Expert, Biedronka czy Biurex albo w pizzeriach jako kierowca, jednak nie posiadam swojego samochodu i oczywiście nie ma tam pracy gdzie opisywałem to wcześniej lub jest wymagane doświadczenie, którego nie posiadam ale jak je posiadać skoro nikt nie chce go dać,a i nawet nie pomaga mi fakt że posiadam prawo jazdy kat. B. I teraz pytanie, jak myślicie gdzie praktycznie młody człowiek 20 letni zaraz po skończeniu szkoły średniej może szukać jeszcze pracy w tym mieście, bo ja naprawdę pomysłów już nie mam :cry: Proszę o pomoc

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Praca po maturze ?
PostNapisane: 2012 gru N 02, 10:32 

Takiej pracy, choć można ją znaleźć w ogłoszeniach, warto poszukać osobiście. Najprostsza metoda to zabrać ze sobą stos CV i zaglądać od baru do restauracji. Pracodawcy często cenią sobie takie podejście, bo świadczy ono o odwadze i motywacji. Kelner dostanie od 6 zł za godzinę wzwyż. Do podstawy dochodzą napiwki. Pracownik baru fast food czy pomoc kuchenna - od 7zł do 11 zł. Myślę, że są to ładne pieniądze dla kogoś, co dopiero skończył szkołę i chce zarobić na własne wydatki ;) Daj znać jak poszło Ci ze znalezieniem pracy :P

PostNapisane: 2013 sty Śr 02, 20:06 

ja Ci proponuję MON :D :)

jeśli Cię to interesuje to zapisz się do NSR w najbliższym regionie (Głogów) i po 4 miesięcznym szkoleniu (zarobki ok 800 zł - no cóż... na początku szału nie ma) masz możliwość ubiegania się o pracę jako żołnierz zawodowy np. w Bolesławcu. Pensja + dodatek mieszkaniowy daje Ci 2270,40 zł + 560 zł = 2830,40 zł :) i uwierz, że się nie narobisz :D praca 8 godzin, wolne weekendy... z tym, że są kontrakty terminowe... pierwszy kontrakt 18 miesięcy, później (o ile zaliczysz egzaminy sprawnościowe) 36 miesiecy, kolejne kontrakty są coraz dłuższe :)

ale nie wiem czy Ci taka opcja pasuje :) wiadomo... nie zawsze jest różowo i pięknie w tej zabawie w wojsko :)

jeśli chciałbyś coś więcej się dowiedzieć odnoście wojska i pracy w Bolesławcu to pisz na PM.

PostNapisane: 2017 lut Cz 09, 10:53 

jaka praca po maturze w biedronce albo na parkingu ,dzis studia to podstawa. Chyba, że człowiek zrobi biznes, sklep tak jak sklep medyczny https://www.medyczny.pl/category/masaz-uciskowy dla przykładu mocno się w coś zaangażuje i to mu wypali to wtedy tak :)

Ostatnio edytowano 2017 cze Cz 22, 19:27 przez wera1122, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 2017 lut Pt 10, 12:49 

a nawet po studiach najczesciej sie laduje za kasa..

PostNapisane: 2017 lut Pn 13, 15:50 

jak sie ma pomysł na siebie to sie nie ląduje :P

PostNapisane: 2017 kwi Śr 05, 13:32 

Może jakiś kurs na tworzenie stron www, programowanie? Jak nie to zastanów się jaki zawód będzie sprawiał Ci przyjemność

Strefa czasowa: UTC + 1