zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 lis Cz 15, 02:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój 1 Samochód
PostNapisane: 2011 lut Wt 08, 21:08 

Witam kolegów :D
Pewnie jak pamiętacie (przynajmniej niektórzy) zakładałem kiedyś temat dotyczący egzaminu na prawo jazdy, nie powiedziałem zakończenia zdałem za 5 razem po ponad 1.5 godziny jazdy po Legnicy ale w końcu dokumencik jeszcze w Grudniu trafił w moje ręce i już mogłem się pochwalić moim prawem jazdy :D
Oczywiście jest prawo jazdy to też chciałbym mieć samochód którym dopiero teraz tak naprawdę będę się uczył jeździć bo nie wieże że w trakcie 35 h nauczyłem się jeździć jak zawodowy kierowca.
Odkładam powoli pieniążki i doczłapuje się do kwoty 1000 zł, chce kupić tani samochód aby móc tylko dojeżdżać do szkoły i na praktyki w kopalni gdyż jestem na 3 roku w technikum górniczym na wydziale Technik Mechanik Eksploatacja Maszyny Górnicze.
Oczywiście posiadanie samochodu wiąże za sobą dodatkowe opłaty takie jak przeglądy, ubezpieczenie OC, standardowo Paliwko bo przecież na powietrze to samochody nie jeżdżą i jak coś się skopie to na części wymienne, robociznę zrobię sobie sam w końcu niby mechanik :wink: .
A teraz moje pytania jaki samochód dla 18-19 letniego chłopaka którym mógłbym dojeżdżać do szkoły i na praktyki, pewnie nie jeden wyjazd na Zagłębie autko też zaliczy, jednym słowem samochód którym tak naprawdę dopiero nauczę się jeździć ( proszę nie dawać irytujących odp. Typu rower czy autobus, jak chcesz takie coś napisać to najlepiej nie pisz nic ), i kogo polecacie z ubezpieczycieli, rodzice nie chcą wejść w układ jakoby oni mieli by być współwłaścicielami samochodu bo są oczywiście zdania że jak młode to głupie a po co tracić zniżki, a ja im udowodnię że te stereotypy znajdują w mojej osobie 0 przekonanie.

Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Mój 1 Samochód
PostNapisane: 2011 lut Śr 09, 09:00 

Tico ;) Niby wstyd, ale przynajmniej tanie, także w utrzymaniu. No i ubezpieczenie niskie. A jak skradną to przynajmniej nie będzie żal ;)
Całkiem serio piszę. Nie warto wywalać sporo kasy na pierwsze auto, gdy umiejętności jeszcze nie te. Tico nie poszalejesz, ale nie o to przecież chodzi? Podszkolisz się, nabierzesz wprawy, pewności a po roku wymienisz na coś lepszego ;)

PostNapisane: 2011 lut Śr 09, 11:36 

Ford Fiesta - mój pierwszy samochód. Mało awaryjny, nie tak mały, żeby kierowac kolanami, nie pali za dużo, opłaty niskie bo silnik niewielki. Jak coś się zepsuje to koszty naprawy niewielkie. Mówię oczywiście o roczniku już leciwym, mój wspomniany to 1994 :) Samochód z ery "przedkomputerowych" więc jak masz smykałkę mechanika to sam sobie wszystkie ewentualne problemy rozwiążesz. Aktualnie jeżdżę innym, ale Fiesta dalej stoi na parkingu - na wiosnę pewnie ją odkurzę :)
Dementuję, że nie kupuje się samochodów na "F" - Fordów i francuskich. Fordem jeździłem, teraz jeżdżę francuskim... a czaje się na zakup znowu Forda :)

PostNapisane: 2011 lut Śr 09, 20:53 

Powiem szczerze, że ostatnio szukałem właśnie te samochody które podaliście :D Czyli patrze w dobrą stronę :D A możecie podać mi konkretnych ubezpieczycieli którzy by nie zdzierali aż tak bardzo za to że jestem młodocianym kierowcą :wink: :?:
PS.A co do TICO :wink: Wcale nie jest wstyd jeździć takim samochodem bardzo dużo moich rówieśników ma samochody z takich pólek a jeden z moich kolegów ( również kibic ) ma właśnie Tico i bardzo sobie go chwali. :mrgreen:

PostNapisane: 2011 lut Śr 09, 23:49 

Ja zaczynałem od Toyoty Starlet z 96 ale ciężko taką znaleźć teraz, później była Fiesta też polecam. Jeździła prawie na powietrze :) spalanie miałem minimalne byłem zadowolony.
Wyślę Ci PW z wiadomością zaraz.

A z ubezpieczycieli polecam Inter Risk

DARMOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ 6-CIO OSOBOWEJ W LUBINIE

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 00:34 

bufet napisał(a):
Ford Fiesta - mój pierwszy samochód. Mało awaryjny, nie tak mały, żeby kierowac kolanami, nie pali za dużo, opłaty niskie bo silnik niewielki. Jak coś się zepsuje to koszty naprawy niewielkie. Mówię oczywiście o roczniku już leciwym, mój wspomniany to 1994 :) Samochód z ery "przedkomputerowych" więc jak masz smykałkę mechanika to sam sobie wszystkie ewentualne problemy rozwiążesz. Aktualnie jeżdżę innym, ale Fiesta dalej stoi na parkingu - na wiosnę pewnie ją odkurzę :)
Dementuję, że nie kupuje się samochodów na "F" - Fordów i francuskich. Fordem jeździłem, teraz jeżdżę francuskim... a czaje się na zakup znowu Forda :)

Pojezdzij dobrym niemcem to zobaczysz dlaczego nie kupuje sie aut na F;)
A prawda jest taka ze zalezy jak trafisz, utarla sie opinia ze francuzy sie sypia, utarla sie nie bez powodu, ale mozesz miec farta i trafic jakis egzemplarz ktory nie bedzie sie psul, bedziesz tylko lal i jezdzil:)

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 01:11 
Moderator

Jeśli o niemca chodzi, to do nauki tylko Golf 3.

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 02:59 

I golf 2, wg mnie nie do zajechania. a częsci groszowa sprawa

DARMOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ 6-CIO OSOBOWEJ W LUBINIE

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 09:24 

Mój brachol ma starego Forda Scorpio i przejechał nim 130 tysięcy,jedyne co wymieniał to głowice w silniku i to sam bo jest mechanikiem,szczegółów czyli opon jakiś tam bzdur nie liczę,trzeba dobrze trafić po prostu.

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 09:25 

ja tam zawsze byłem inny

zaczynałem od toyoty corolli G6 :D leciutkie pudełko 90km przy wadze ok850 kg i 6 biegów fajnie latało... tylko V max byłą znikoma...

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 14:13 

raffyxxx napisał(a):
ja tam zawsze byłem inny

zaczynałem od toyoty corolli G6 :D leciutkie pudełko 90km przy wadze ok850 kg i 6 biegów fajnie latało... tylko V max byłą znikoma...

850 kg :lol: :lol: :lol: To miałeś jakąś wychudzoną wersje bo ta toyota waży ponad tonę...

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 18:43 

Mój pierwszy w latach 90tych to Opel Kadet Caravan z silnikiem diesla.Aktualnie Tico rocznik 1996 w zasadzie niezawodny oraz Toyota Corolla 1995 też niezła.

PostNapisane: 2011 lut Cz 10, 20:51 

grzesieklubin napisał(a):
raffyxxx napisał(a):
ja tam zawsze byłem inny

850 kg :lol: :lol: :lol: To miałeś jakąś wychudzoną wersje bo ta toyota waży ponad tonę...

może z tobą na pokładzie... :p

zobacz proszę specyfikację

http://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Corolla

E10

Typy nadwozia 4-drzwiowy sedan
3 i 5-drzwiowy hatchback
2-drzwiowe coupé
5-drzwiowy liftback
5-drzwiowe kombi
Długość 4095 - 4295 mm
Szerokość 1684 mm
Wysokość 1374 – 1425 mm
Rozstaw osi 2464 mm
Masa własna od 980 kg do 1180 kg

a teraz użyj Goolgle i poszperaj o G6... (Choć oficjalnie ta nazwa jest dopiero od E110)... a jak masz ochotę to zapraszam na piwo i pokażę Ci zdjęcia autka po przeróbkach oraz dokumentację TEGO KONKRETNEGO egzemplarza...

PS. poczytaj też o zmianach w mocy auta spowodowanych ekologią....

...szkoda czasu potem było dużo dużo innych aut... a teraz jest kilka pod domem :D (ostatnio nawet przejściowo Hybryda brrrr...)

PostNapisane: 2011 lut Pt 11, 02:22 

Mój pierwszy samochód to sławetny "maluch" :) Dobry do nauki jazdy, do innych zastosowań raczej nie (chociaż byłem z nim 2 razy nad naszym morzem z rodzinką, udało się dojechać).

I tu pierwszy raz chyba zgodzę się z Pacholem. Aut francuskich do użytku prywatnego raczej nie warto kupować - chyba, że ktoś lubi ryzyko.
Przez ostatnie 10 lat miałem 4 takowe w użytkowaniu ( Peugeot) "od nowości" i w wersji kombi - 306, 2*307 i 407. Prywatnie nigdy bym ich nie kupił - w zależności od egzeplarza albo w miarę nic się nie dzieje, albo sypie się wszystko (miałem porównanie do tych samych modeli kolegów z firmy). No 407 jest całkiem udanym autem w porównaniu do poprzedników.
Teraz "przerzucam" się na Renault - sprawdzę Lagunę.

PostNapisane: 2011 lut Pt 11, 12:14 

Markus napisał(a):
Mój pierwszy samochód to sławetny "maluch" :) Dobry do nauki jazdy, do innych zastosowań raczej nie (chociaż byłem z nim 2 razy nad naszym morzem z rodzinką, udało się dojechać).

I tu pierwszy raz chyba zgodzę się z Pacholem. Aut francuskich do użytku prywatnego raczej nie warto kupować - chyba, że ktoś lubi ryzyko.
Przez ostatnie 10 lat miałem 4 takowe w użytkowaniu ( Peugeot) "od nowości" i w wersji kombi - 306, 2*307 i 407. Prywatnie nigdy bym ich nie kupił - w zależności od egzeplarza albo w miarę nic się nie dzieje, albo sypie się wszystko (miałem porównanie do tych samych modeli kolegów z firmy). No 407 jest całkiem udanym autem w porównaniu do poprzedników.
Teraz "przerzucam" się na Renault - sprawdzę Lagunę.

Tylko przypadkiem nie bierz Laguny w dieslu;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1