zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 kwi So 21, 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Era Commodore 64... Pamietacie?
PostNapisane: 2006 lip N 02, 18:02 

Powspominajmy 8)

Pewnie wielu wychowało się na Cubasie i grach na niesmiertelnym C-64...
Proponuje podzielić się swoimi ulubionymi gierkami z dzieciństwa... Dla mnie numerem jeden była piłka Micropro soccer,
nie zlicze ile spędziłem grając na niej i dochodząc do perfekcji... GRa jak na ówczerne czasy miała sporo bajerów: zmienna pogoda, podkręcone strzały, (czasem przesadzone :wink: ), przewrotki, wślizgi czy powtórki bramek:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Gra przestała mnie tak bawić gdy już za każdym razem zdobywałem mistrza, ale na początku miałem spore trudności ze zdowbywaniem bramek, pamiętam jak zdobyłem w grupie swój pierwszy punkt (0:0 ze Szkocja podajże 8) )
I mimo swoich wad (np. bramkarz wychodził tylko do linii pola karnego) ja i moi rówieśnicy graliśmy w nią namiętnie i potem znaleźliśmy nawet halową wersję tej gierki (klubowe mistrzostwa stanów):

Obrazek Obrazek

Potem odkryłem EHI Soccer (Emlyn Hugues International), w której co prawda grafika była duzo gorsza od Micro, to jednak było duzo wiecej barerów:
Mozna było tworzyć swoje ligi, mistrzostwa a nawet druzyny, wystarczyło pozmieniac nazwiska...

Obrazek Obrazek

To była pierwsza gra z którą się spotkałem która miała tyle opcji w czasie gry, mozna było strzelać górne piłki, dolne, mozna było podac piętką, mozna było podac w lewo biegnąc proste co w grach na C-64 było czyms niesamowitym...

Obrazek Obrazek

Doadotkowo były faule, karne, mozna było strzelić głowka 8) Gra jak na owczesne czasy była bardzo realna i fajnie było zobaczyc jaki zawodnik jest obecnie przy piłce lub po mistrzostawach zobaczyć kto ile rozegrał meczy kto ile zdobył bramek.. Ehhh.... Pewnie forumowicze wychowani na FIFIe mnie wysmieja ale tak gra wtedy to było naprawde coś...
Była także taka gierka Football Manager (której polska wersja znana była u nas po prostu jako Liga Polska), każdy kto miał Commodore i interseował się piłką nie mógł jej nie miec.. Za sevowac sie nie dało więc komp czasami był włączony po 3 dni z rzedu jak już doszedłem z 4 ligi do 1 i grałem w pucharach i zal było niszczyc zbudowanej przez pare sezonów druzyny 8) W tym managerze ustawialo sie sklad i oglądało się bramkowe sytuacje...

Obrazek Obrazek

Grywało się także w menagera ligii angielskiej (Graeme Souness Soccer Manager) który miał więcej opcji, co prawda nie była to liga polska to jednak był ciekawszy i gdy podrosłem to grywałem w niego częsciej niz "Ligę Polską"...
Tu juz nie chodziło tylko o kupowanie i sprzedawanie zawodników oraz ustalanie składu: Tutaj trzeba było zajmowac się takze sprawami organizacyjnymi takimi jak finanse itp...

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nie samą piłką żył człowiek (zwłaszcza tak młody) i grywało sie także w przygodówki. Nieskromnie powiem że gierką w której byłem prawdziwym mistzrem była wszsytkim dobrze znana Gianna Sisters: Latające pszczoły, dżdżownice i niesmiertelna czuprynką Gianny pozwalająca rozwalać głową murowane scianki :D To była gra, czysta zręcznościówka a nie dzisiejsze gry gdzie żeby zrobić jakiś trik trzeba przecisnąć równoczesnie alt, lewy Control, spacje i 4 inne klawiasze... Giana była tak wciągająca bo nei miało się miliona broni do wyboru, tylko co najwyżej strzały (samonaproawadzające po zjedzeniu malinki :lol: ) i właśne umiejetności... Co najwyżej pozna było skoczyć potworkowi na łeb 8)

Obrazek

Gianne Mozna sobie ściągnąć tutaj: http://takegame.com/arcade/htm/gianasisters.htm
Było jeszcze sporo gierek w które ostro sie naginało, między innymi niezapomniane pojedynki "flipowe" jeden na jeden... Ehhh ile było uciechy z przechodzenia kolejnych przeciwników, ja z gier typu typu chyba najbardziej pamietam gre Yie Are Kung Fu:

Obrazek Obrazek

Nie może oczywiście zabraknąć lehendarnej gry PitStop2 ... Chyba kazdy posiadacz C-64 ją zna, fajnie się grało we dwóch drząc czy starczy nam paliwa lub czy nie strzelą nam opony których nie zmienilismy aby zaoszczędzic czas 8)

Obrazek Obrazek

A na koniec link gdzie mozna pograć sobie w jedną z moich ulubionych gier dziecinstwa "Rick Dangerous": to gierka wzorowana na filmie Indiana Jones, juz pierwszy moment czyli ucieczka przed wielką kulą jest jakaś znajoma 8)
Goraco polecam: http://www.freeonlinegames.com/play/2972.html

Prawie wszystkie opisane tu przezemnie gry znajdziecie na stronie: http://s64.emuunlim.com/originals/tapesio.htm
Zachęcam, ja powspominałem sobie aż miło :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2006 lip N 02, 18:26 

Wszystkie w/w gry piłkarskie znałem bardzo dobrze ale kiedy zobaczyłem wklejone screeny to nie mogłem uwierzyć że wyglądały one tak fatalnie. Micropro soccer zapamiętałem jako grę z niemalże telewizyjną grafiką a tutaj taka porażka. Lepiej wspominam Emylyn właśnie z powodu mnogości zagrań. Bramke mnożna było strzelić nawet z połowy jak umiało się odpowiednio kopnąć. Spędziłem z kolegami wiele godzin na pojedynkach.

PS. W Pit Stopa II grałem raz 12 h bez przerwy heh.

Tytuł:
PostNapisane: 2006 lip N 02, 19:19 
Administrator

Lezka sie w oku kreci... nie sa mi znane tylko EHI Soccer i Football Manager - nie wiem czy przypadkiem nie byly one na dyskietkach, a ja niestety posiadalem tylko magnetofon. :>

Micropro soccer wymiatalo, Giana bila na leb nintendowe Super Mario, w Pit Stopie pare razy okrazalo sie kule ziemska -> zmuszajac kumpli do lamania joystick'ow, a pokonywanie przeszkod nieustraszonym Rickiem wciaglo 1000 razy bardziej niz pecetowy Tomb Rider, jednakze wymagalo zainwestowania w precyzyjnego joy'a na microstyki. Dorzucic do tego kolejne wydania Sby by Spy i czlowiek mogl nie chciec wiecej. Nie sposob oczywiscie pominac Last Ninja i International Karate tam sie dopiero czulo klimat wschodnich sztuk walki! Przeciez przebijanie kolejnych stosow desek piescia (czy to glowa byla?) powodowalo czeste zepsucie dolnego fire'a i wrzaski "jestem najlepszy!". Napisze tylko: Kick Off 2 i nie trzeba komentowac. W zamganiach w Leaderboard Executive Edition czlowiek przeciez byl lepszy od samego Tigera :D

A Barbarian? Czlowiek bal sie wezy - ale jak dobrze machnal mieczem to przeciwnikowi tylko glowa odpadala... Bedac Paper Boy'em co rano byl stres aby gazetka trafila do odbiory na czas. Od czasu Ping Pong'a zadna inna tego typu gra nie byla dla mnie lepsza. Gdy przyszla zima nie bylo lepszej niz Winter Games, problem polegal na tym, ze rekordy w sezonie potrzebowaly zwykle dwoch-trzech joystick'ow :|

Chociaz brakowalo stacji bo... Polnoc Poludnie i Street Fighter 2 byly poza zasiegiem.
Natomiast co cesarskie, cesarzowi -> dla Sensible Soccer trzeba bylo wejsc w ere PC na dobre :)

Chlopie, masz u mnie browca za wspomnienia :)
"C64 :!: i... niech sie wali Atari :!: " ;)

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł:
PostNapisane: 2006 lip N 02, 19:33 

KOtzU! napisał(a):
nie sa mi znane tylko EHI Soccer i Football Manager - nie wiem czy przypadkiem nie byly one na dyskietkach, a ja niestety posiadalem tylko magnetofon. :>

Ja tez posiadałem tylko magnetofon... Nic nie pobije klimatu wgrywania gry z kasety i ciągłego ustawiania głowicy śrubokrentem... A potem "?load error", nerwy i wgrywanie od nowa :twisted:

Tytuł:
PostNapisane: 2006 lip N 02, 20:58 

KOtzU! napisał(a):
"C64 :!: i... niech sie wali Atari :!: " ;)

Mała napinka: atarowca wal z gumowca! C64 r0x, Pegasus też. I Amiga ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2006 lip N 02, 21:09 
C64 ... pamiętam jak kiedyś grałem w Buble Duble ... to było coś :D ale całej gry niestety nie przeszedłem .. ile to w tedy miałem lat ... :D

Tytuł:
PostNapisane: 2006 lip Pn 03, 01:25 

Polska strona o C-64... Sporo gier i emulatory do nich...

http://emu64.pl/menu.php?plik=pliki.php

A gdybyście mieli problem z odpalaniem gierek to tu: http://emu64.pl/menu.php?plik=konwersje.php są konwercje które umozliwiają grę bez żadnych komplikacji...
Jest tu Giana Sisters, Rick Dangerous, Boulder Dash, Barbarian, Commando, Jet Set Willi czyli same klasyki...
Miłej zabawy

Tytuł:
PostNapisane: 2007 lis Pt 30, 14:08 
Administrator

a tak sobie starego kotleta odgrzejemy...

Sensible World of Soccer powraca

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na konsolę Xbox 360 wkrótce znajdzie się w dystrybucji. Według zapowiedzi producenta tytułu, 19 grudnia serwis Xbox Live udostępni najnowszą wersję słynnego hitu sprzed lat – Sensible World of Soccer.

Początki serii Sensible Soccer sięgają 1992 roku. Kolejne wersje gry gościły na większości z dostępnych platform sprzętowych. Ta wersja komputerowego futbolu od początku stała się rozpoznawalna i zyskała tak wielu fanów, jak i przeciwników – z powodu skoncentrowania na aspekcie czysto rozrywkowym, z pominięciem realizmu.

Codemasters Online, zapewnia na swojej stronie internetowej, że nowy SWoS zachowa klasyczne rozwiązania, dodając jednocześnie nowe opcje, ulepszające grę. Jedną z nich stanie się zapewne możliwość zabawy online, w której gracze z całego świata będą mogli współzawodniczyć w rozgrywce.

http://4press.pl/index.php?p=9174

---> :!: http://www.codemasters.co.uk/swos/index.php :!: <---
miod na oczy - czyzbym kiedys mial kupic xboxa? :P

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Ostatnio edytowano 2007 lis Pt 30, 14:11 przez KOtzU!, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 lis Pt 30, 14:25 
Moderator

Panowie - wielkie piwo dla Was za ten temat :!:

Wspomnienia z dziecinstwa wrocily :) We wszystkie w/w gry gralem i naprawde chcialbym jeszcze kiedys w nie zagrac.

A jakie bylo napiecie zeby dobrze ustawic glowice - zeby nasza ukochana gra sie wgrala. Czesto siedzialem zapatrzony w te paseczki na TV - doszedlem juz do takiej wprawy ze po paseczkach rozpoznawalem czy gra sie wgra czy bedzie Syntax Error :D

C64 Forever :!:

Tytuł:
PostNapisane: 2007 lis Pt 30, 15:18 

scOOtt napisał(a):
Panowie - wielkie piwo dla Was za ten temat :!:

Wspomnienia z dziecinstwa wrocily :) We wszystkie w/w gry gralem i naprawde chcialbym jeszcze kiedys w nie zagrac.

A jakie bylo napiecie zeby dobrze ustawic glowice - zeby nasza ukochana gra sie wgrala. Czesto siedzialem zapatrzony w te paseczki na TV - doszedlem juz do takiej wprawy ze po paseczkach rozpoznawalem czy gra sie wgra czy bedzie Syntax Error :D

C64 Forever :!:

To było akurat proste, jeśli na początku ładowania gry szły takie wąskie, ładne paski, to gra się wgrywała :P A jak takie grube, nieregularne, wtedy był z0nk :p

Tytuł:
PostNapisane: 2007 lis Pt 30, 15:32 

Pozdrowienia dla commodorowców od zdeklarowanego atarowca :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007 lis Pt 30, 15:35 

KOtzU! napisał(a):
Sensible World of Soccer powraca

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier na konsolę Xbox 360 wkrótce znajdzie się w dystrybucji. Według zapowiedzi producenta tytułu, 19 grudnia serwis Xbox Live udostępni najnowszą wersję słynnego hitu sprzed lat – Sensible World of Soccer.

Początki serii Sensible Soccer sięgają 1992 roku. Kolejne wersje gry gościły na większości z dostępnych platform sprzętowych. Ta wersja komputerowego futbolu od początku stała się rozpoznawalna i zyskała tak wielu fanów, jak i przeciwników – z powodu skoncentrowania na aspekcie czysto rozrywkowym, z pominięciem realizmu.

Codemasters Online, zapewnia na swojej stronie internetowej, że nowy SWoS zachowa klasyczne rozwiązania, dodając jednocześnie nowe opcje, ulepszające grę. Jedną z nich stanie się zapewne możliwość zabawy online, w której gracze z całego świata będą mogli współzawodniczyć w rozgrywce.

Nie musisz kupować Xboxa.

1. Można grać na komputerze. (jak będziesz chciał linka to napisz na priv).
2. Również grając na komputerze można zapisać się do Invedii Sensible Ligii, która odbywa się raz w miesiącu w Baribalu. (więcej na priv).
3. Również jest możliwość grania z zawodnikami z całego świata przez internet (więcej na priv).
4. Mogę zapewnić wszystkich, że komputerowa wersja nie odbiega wcale od amigowej.

Dużo dłuższy artykuł o Sensible Soccer.

http://www.gram.pl/news_9QffH,8_Sensible_Soccer_w_usludze_Live_Arcade_w_tym_miesiacu.html

Ostatnio edytowano 2007 lis Pt 30, 15:47 przez paczek, łącznie edytowano 5 razy

Tytuł:
PostNapisane: 2007 gru So 01, 15:58 

O tak Commodore,ten magnitafon do niego o boze super czasy.Potem Amiga 500,rozszerzenie pamieci do 1MB,normalnie to juz FORMULA 1.

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lis Cz 06, 22:07 

Microprose Soccer- W tę grę wprowadzali mnie mój starszy kuzin i starszy brat. Można było rozgrywać zawody w nawet 8 osób. W Mistrzostwach Świata zawsze tak długo losowaliśmy grupy, żeby nie znaleźć się w jednej razem. Żeby strzelić gola potęgom jak W.Germany, Brazil czy USSR (pisownia wtedy jak najbardziej aktualna)trzeba było to zrobić po rozegraniu rzutu rożnego lub strzałem z przewrotki ... Ewentualnie wkręcić biegnąć wzdłuż lini końcowej, ale to tylko na ustawionym max podkręceniu w opcjach. To się chyba nazywało "banana coś tam " :) Mój pierwszy "sukces" to remis 0:0 z Hungary (do dziś jak widzę tę angielską nazwę Węgier, to na myśl przychodzi mi M.Soccer). Na Commodore grałem bardzo długo, bo aż do późnych lat 90-tych, potem drastyczna przesiadka po paru latach bez komputera od razu na PC. Gdy C 64 już się starzało, często w czasie gry na M.Soccer robiły się jakieś spięcia, przez co po zaczynaniu od środka po bramce, trzeba było z bratem zamieniać się za joysticki, albo zmieniać im porty, co robilismy częściej, gdyż każdy miał swoją ulubioną "pałkę" :)
EM International Soccer to z kolei gra, w którą z bratem i kolegą graliśmy cykliczne turnieje. Połowa lat 90-tych. Ja prowadziłem Ajax, oni trochę zmieniali kluby (jeden miał Juventus, potem Bayern. drugi Milan. potem Man U) Nie pamiętam czy jeszcze jakieś, ale prowadziliśmy specjlane zeszyty formatu A4, gdzie zapisywaliśmy cała historię. Wyniki, tabele, stzrelców bramek w meczach wraz z minutami (Połowa trwała 3 minuty, czyli 1 minuta to pierwszy kwadrans - i tak przeliczaliśmy nieco zaokrąglając, by minuta zapisana w nawiasie przy strzelcu wyglądała "prawdziwie").. Szkoda, że nie mam już tych zeszytów...i kntakt z kolegą się urwał....Za to z bratem jak za młodych lat ciągle gramy....ale już w FIFA... A może ktoś wie w jakim celu zapełniało się lub odkrywało tzw. dziurki przy nazwiskach w EMI Soccer...Nam sie zdawało,że to ma wpływ na ustawienie zawodników na boisku.... ale pewnie tylko nam się zdawało..... Kurczę, ta gra była bossssskaaaa jak na tamte czasy. Opcji tyle, że głowa mała...A wiecie, ze gdy po strzeleniu gola ncisńeło się na klawiaturze po prawej stronie klawisz ze strzałką w górę , to nie trzeba było czekać aż zawodnicy się ustawią sami na pozycjach tylko działo się to automatycznie..? I tak, gdy dwóch z nas grało mecz turniejowy, tzreci, który zapisywał strzelców goli, musiał też czuwać przy klawiaturze i po każdym golu wciskać tę "strzałkę', by nie tracić czasu, który biegł cały czas.... I gdy tylko zapomniał to zrobić, ten kóry tracił gola i na dodatek przegrywał, wrzeszczął z całej mocy: "STRZAAAAAAAŁŁŁKAAAA !!!!" :)) To były czasy. PIT STOP 2 też był super, na ostrych zakrętach joye odklejały się od taboretów:) Ricka też uwielbiałem. Do tego dodałbym jeszcze decathlon. Ile na tym się połamało pałek.. W końcu żeby biec szybciej lub rzucić dalej oszczepem, tzreba było machać joyem ile sił w łapie. Jak joy by l na microsticki(blaszki) to przyklejało się go do taborka, łapało taborek za nogi ( do góry nogami ) i machało :)))

Tytuł:
PostNapisane: 2009 lut Śr 25, 14:32 

Mam jeszcze C64 schowane głęboko w szafie, żeby móc pokazać kiedyś dzieciom na czym tatuś śmigał za młodu :) Nigdy nie zapomnę regulacji głowicy śrubokrętem :P

Do moich kultowych gier należały na pewno Giana Sisters (cała rodzina w to grała - ja z siostrą całe dnie a rodzice po nocy - matula nawet joystick raz złamała tak się wczuła w Gianę :P ), Ikari Wariors, Donald Duck, River Ride, Pit Stop, piłka nożna z kartridża dołączonego do C64 no i oczywiście nasz rodzimy Robbo z LK Avalon.

Ehh... to były czasy... trzeba będzie kiedyś odkurzyć stare dobre C64... :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1