zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis N 19, 13:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ján Vlasko
PostNapisane: 2015 lip So 11, 11:48 
Moderator

Obrazek

Imię Ján
Nazwisko Vlasko
Kraj Słowacja Słowacja
Data urodzenia 11 stycznia 1990 (25 lat)
Miejsce urodzenia Słowacja Bojnice
Wzrost / waga 174 cm / 65 kg
Obecny klub Zagłębie Lubin
Pozycja pomocnik

Zagłębie Lubin pozyskało Jána Vlasko, zawodnika Spartaka Trnava, na zasadzie transferu definitywnego. 25-letni rozgrywający podpisał z Zagłębiem kontrakt, który będzie obowiązywał przez 3 lata.
Vlasko zaliczył doskonały sezon 2014/2015 na boiskach słowackiej ekstraklasy. Pomocnik imponował skutecznością, a jego drużyna wywalczyła awans do gry w europejskich pucharach. W zeszłym sezonie rozegrał 30 spotkań w lidze, w których zdobył 11 goli i zanotował 3 asysty. W ostatnich dniach pomógł również swojej dotychczasowej drużynie w awansie do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy.
Pomocnik to były młodzieżowy reprezentant Słowacji, uznawany za jednego z najlepszych zawodników rodzimej ligi. Słowak był regularnie obserwowany przez skautów Zagłębia Lubin, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że Ján Vlasko idealnie pasuje do koncepcji budowy drużyny na kolejne sezony.
- Jesteśmy zadowoleni, bo udało się nam sfinalizować transfer priorytetowy. Osiągnęliśmy porozumienie, z którego zadowolony jest klub i sam zawodnik. Ján Vlasko to kreatywny rozgrywający. Nie ukrywam, że wiążemy z nim spore nadzieje na przyszłość, dlatego zaoferowaliśmy mu 3-letni kontrakt. Negocjacje trochę trwały, ale pomocnik ma na tyle wysokie umiejętności, że szybko wkomponuje się w naszą drużynę. Tym bardziej, że Vlasko to doświadczony zawodnik, którego wielokrotnie oglądaliśmy w akcji – dyrektor Piotr Burlikowski komentuje pozyskanie rozgrywającego.

Źródło: Zagłębie Lubin S.A.
Zdjęcie: Piotr Dziurman

Tytuł: Re: Ján Vlasko
PostNapisane: 2015 lip Wt 14, 21:16 

Cytuj:
Jan Vlasko: - Zrobię wszystko, by nie zawieść oczekiwań :arrow: LINK

W piątek podpisał trzyletni kontrakt i rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze. Jan Vlasko nie ukrywa, że bardzo liczył na transfer do Zagłębia Lubin i jest szczęśliwy, że w przyszłym sezonie zagra w miedziowej koszulce. Słowak dzieli się pierwszymi spostrzeżeniami dotyczącymi drużyny, klubu i kibiców.

Jesteś zadowolony, że podpisałeś kontrakt z Zagłębiem Lubin?
Jan Vlasko: - Jestem szczęśliwy, że podpisałem umowę z Zagłębiem. Trochę to wszystko trwało, wiem, że Zagłębie obserwowało mnie już jesienią zeszłego roku. Pochlebiało mi to zainteresowanie i transfer do Zagłębia był dla mnie priorytetem.

Do Polski przyjeżdża jeden z najlepszych zawodników ligi słowackiej. Nie miałeś innych ofert?
- Miałem inne oferty „na stole”, chciały mnie Cracovia i Wisła Kraków. Chciał nie też klub z Węgier, łącznie 5 klubów było zainteresowanych moim transferem. Jak już wspominałem, od początku chciałem iść do Zagłębia.

Dlaczego byłeś tak przekonany do Zagłębia?
- Czułem, że to będzie najlepszy wybór… Chcę się rozwijać i klub stwarza mi taką możliwość. Oczywiście rozmawiałem na temat Zagłębia z menadżerem i kolegami ze Słowacji: Lubomirem Guldanem i Borisem Godalem. Utwierdzili mnie tylko w przekonaniu, że transfer do Lubina to najlepsza decyzja. Menadżer trochę mnie uspokajał, grałem w eliminacjach do Ligi Europy i wspominał, że pojawią się pewnie inne oferty. Ja już nie chciałem czekać, myślałem o Zagłębiu i byłem zdecydowany.

Swoją nową drużynę oglądałeś w sobotę z trybun, Zagłębie zagrało sparing ze Slovanem Liberec. Jak podobał Ci się nowy zespół?
- Zagłębie było dobrze zorganizowane. Dobrze wyglądał Lubomir Guldan na pozycji stopera, ale to uznana marka. Fajnie wyglądał też Papadopulos w ataku, przyznam szczerze, że takiego zawodnika brakowało mi właśnie w Trnavie. Jestem zadowolony, że będę miał okazję grać z Michalem, dogadamy się też bez problemu. Reasumując: obrona bardzo dobrze funkcjonowała.

Któryś z polskich zawodników wpadł Ci w oko?
- Nieźle wypadł Łukasz Janoszka, a w środku pola spodobał mi się zawodnik z czarnymi, kręconymi włosami. Grał agresywnie, blisko rywali. (Janowi chodzi o Jakuba Tosika przyp.red.).

W sparingu Zagłębie zagrało w systemie z dwoma napastnikami. Jest dla Ciebie miejsce w takim systemie?
- W Trnavie graliśmy w systemie 4-2-3-1, występowałem na dziesiątce. Decyzja będzie należała do trenera Zagłębia, ja się dostosuję. Wiem też, że w zeszłym sezonie Zagłębie grało w tym systemie. Trener Stokowiec mówił mi wcześniej, że widzi mnie właśnie na pozycji nr 10.

Twoje statystyki ze Słowacji robią wrażenie, szczególnie skuteczny byłeś w zeszłym sezonie. Da się utrzymać taki poziom w polskiej lidze, czy będzie to trudne?
- Polska liga jest mocniejsza, nie da się ukryć. Z drugiej strony aż tak wielkiej przepaści w poziomach nie ma. Dwóch kolegów z Trnavy: Jendrisek i Rusov grają w Polsce i opowiadali, że faktycznie poziom jest wyższy, ale większą różnicę zauważyli w organizacji rozgrywek i popularności piłki wśród kibiców. Ekstraklasa jest bardziej medialna, w Polsce gra się na nowoczesnych stadionach. Ma się dodatkową motywację do pracy.

Wieść niesie, że Jendrisek namawiał Cię na transfer do Cracovii?
- Erik był ze mną w kontakcie, wspominał, że trener bardzo chce mnie do Cracovii. Ja byłem jednak zdecydowany na Zagłębie.

Z aklimatyzacją raczej nie będziesz miał problemu.
- W szatni jest nas trzech Słowaków, więc będę miał łatwiej. W ogóle moje pierwsze spostrzeżenia są takie, że w całym klubie panuje świetna atmosfera. Wszyscy pracownicy chcą mi pomagać, są otwarci. W szatni panuje super atmosfera, byłem w klubie raptem dwa dni, ale daje się wyczuć, że to dobre miejsce.

To jakie masz plany na najbliższy czas?
- Pierwszy założony krok, to wywalczenie miejsca w składzie i stabilna forma. Na kolejne plany przyjdzie czas.

Kibice przeżywali Twój transfer i mocno go komentowali.
- (śmiech) I muszę się przyznać, że komunikowali się ze mną w mediach społecznościowych, namawiając na transfer. Nie tylko kibice Zagłębia, ale również fani z Krakowa. To miłe, że wierzą we mnie. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść tych oczekiwań. Zrobię wszystko, by kibice byli pewni, że czekali na dobrego piłkarza.

PostNapisane: 2015 lip Wt 14, 21:38 

Oby to był strzał w dziesiątkę z tym transferem. Dawno nie było takich oczekiwań względem nowego piłkarza. I niech kontuzje go omijają.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2015 lip Śr 15, 09:53 

Dokładnie. Fajnie że są zawodnicy którzy wolą przyjść do nas niż do Pucharowicza z Wegier a nawet Wisły i Cracovii. To jest pozytywne. Ale też dzięki temu że grają tutaj jego rodacy.

PostNapisane: 2015 sie Pn 31, 12:59 
Moderator

Cytuj:
http://zaglebie.com/news/2015-08-31/vlasko-leczony-zachowawczo

Szczegółowe badania, którym został poddany słowacki pomocnik KGHM Zagłębia Lubin wykazały, że uraz, którego Jan Vlasko nabawił się podczas meczu z Lechem Poznań, jest poważniejszy, niż początkowo się wydawało. Współpracujący z klubem lekarze podjęli decyzję o leczeniu zachowawczym. W najbliższych tygodniach zawodnik będzie poddawany zaleconym zabiegom.

PostNapisane: 2015 sie Pn 31, 13:18 
TROLL
TROLL

wzl19 napisał(a):
Cytuj:
http://zaglebie.com/news/2015-08-31/vlasko-leczony-zachowawczo

Szczegółowe badania, którym został poddany słowacki pomocnik KGHM Zagłębia Lubin wykazały, że uraz, którego Jan Vlasko nabawił się podczas meczu z Lechem Poznań, jest poważniejszy, niż początkowo się wydawało. Współpracujący z klubem lekarze podjęli decyzję o leczeniu zachowawczym. W najbliższych tygodniach zawodnik będzie poddawany zaleconym zabiegom.

A w czym ze aż tak on mogł się nabawić urazu?! ze zrobił kilka kroków na przod? Oky! zakładajmy ze jego mecz z Lechem był naprawdę udany ( a nie był) aż kości trzeszczały to można by było uznać to ze się czegoś nabawił, mnie się wydaje ze mamy drugiego Godala!

PostNapisane: 2015 sie Pn 31, 17:15 

Może czytał twoje durne posty na forum i spadł z krzesła.

PostNapisane: 2016 sty Cz 21, 21:24 
Moderator

Cytuj:
:arrow: http://www.zaglebie.com/news/2016-01-21 ... o-operacji

Słowacki rozgrywający KGHM Zagłębia Lubin przeszedł w Czechach zabieg artroskopowego leczenia stawu biodrowego. Niebawem Jan Vlasko rozpocznie rehabilitację. Pomocnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

PostNapisane: 2016 wrz Śr 21, 20:41 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Idą ciężkie czasy dla Vlaski. Jak Zagłębie wykorzysta swojego niedoszłego lidera?

Coraz lepsza dyspozycja duetu Papadopulos - Nešpor nie wróży dobrze Słowakowi. Jan Vlasko może mieć problemy z grą w Zagłębiu.

Jak zagospodarować Jana Vlaskę? - zastanawiają się w Zagłębiu. Słowak musi się mieć na baczności, bo w bardzo dobrze funkcjonującej lubińskiej maszynie staje się zawodnikiem coraz bardziej zbędnym, i to mimo że jeszcze miesiąc poleczy się Filip Starzyński, jego potencjalny konkurent do miana lidera środka pola.

Zwycięstwo z Legią, poza dużym walorem psychologicznym (niezależnie od procesów gnilnych, toczących od wielu tygodni warszawski zespół) pokazał jeszcze jedno: Zagłębie pod nieobecność kontuzjowanego "Figo" wcale nie jest skazane na to, czy Vlasko wreszcie będzie w formie. Trener Piotr Stokowiec po dokupieniu Martina Nešpora wrócił do znanego i wypróbowanego schematu, ćwiczonego jeszcze w czasach kiedy w zespole był silny i dobrze walczący w powietrzu Krzysztof Piątek. Nie wystawił na "dziesiątce" Słowaka, tylko zagrał na dwóch napastników - właśnie Nešpora i Michala Papadopulosa. Manewr, który dał wiele dobrego w drugiej połowie spotkania z Wisłą Płock (Zagłębie ostatecznie przegrało wtedy 1:2, ale zagrało o wiele lepiej niż do przerwy, gdy na murawie był Vlasko), tym razem zastosowany od pierwszej minuty, dał zwycięstwo przy Łazienkowskiej.

- Trener kazał nam agresywnie walczyć pressingiem i to się udało. Mnie w drugiej połowie trochę brakowało już sił, ale myślę, że z moją formą będzie coraz lepiej - mówił Martin Nešpor. Na razie trochę jeszcze brakuje mu "paliwa" na 90 minut, ale jeśli zostanie doprowadzony do lepszej dyspozycji fizycznej, może być z niego jeszcze więcej pożytku nie tylko jeśli chodzi o atak, ale i grę po stracie piłki.

Vlasko przyszedł do Zagłębia ponad rok temu. Według nieoficjalnych informacji kosztował ponad 100 tys. euro. Niespecjalnie wygórowana kwota w porównaniu do wydatków choćby z tego okna transferowego (sam Starzyński - 675 tys. euro), ale jeśli patrzeć na dokonania Vlaski, zaraz może zacząć wyglądać na... za wysoką. Ze Słowakiem kupionym ze Spartaka Trnava jest taki problem, że wszyscy mówią o jego potencjale, ligowi trenerzy nie mogą się nachwalić swobody, z jaką Słowak pieści piłkę przy nodze, tylko nijak nie chce się to przełożyć na konkrety. Poprzedni sezon Vlasko w dużej mierze stracił z uwagi na kontuzję i zamknął go zaledwie jedną asystą w piętnastu oficjalnych meczach. W tym jednak wcale nie jest lepiej. Czternaście występów (włącznie z pucharowymi), ledwie dwa podania, które otworzyły kolegom drogę do bramki. Goli - brak. Ostatnie strzelał jeszcze w Trnavie. Do tego mało regularności w grze, przyzwoite spotkania przeplatane słabiutkimi.

Vlasko ma w Zagłębiu jeszcze ponad półtora roku kontraktu. Jego dorobek zaraz może się jednak okazać zbyt skromny, aby pozostać w zespole, którego ambicje sięgają co najmniej powtórzenia trzeciego miejsca z poprzednich rozgrywek.

(Źródło: Michał Guz/przegladsportowy.pl)

PostNapisane: 2017 sie Cz 31, 21:40 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Jan Vlasko odchodzi z Zagłębia

Słowacki pomocnik Jan Vlasko rozwiązał dziś za porozumieniem stron kontrakt z Zagłębiem Lubin. Jankowi dziękujemy za grę w barwach Miedziowych i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Jan Vlasko trafił do Lubina w lipcu 2015 roku ze Spartaka Trnava. Ofensywny pomocnik wystąpił przez dwa sezony w 36 spotkaniach drużyny Piotra Stokowca. Zaliczył w nich 3 asysty i nie strzelił żadnego gola.

(Źródło: Zagłębie Lubin)

Strefa czasowa: UTC + 1