zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Cz 21, 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Filip Starzyńśki
PostNapisane: 2016 lut Pn 29, 15:02 

:arrow: Przebieg kariery

"Filip Starzyński z przytupem wrócił do Ekstraklasy. Już w dwóch pierwszych wiosennych występach 25-latek zaprezentował się z dobrej strony, a w trzecim poprowadził Zagłębie Lubin do zwycięstwa z niepokonaną od dłuższego czasu Cracovią.
Filip Starzyński opuścił Ekstraklasę w lipcu minionego roku, zamieniając Ruch Chorzów na KSC Lokeren. Choć był czołowym ofensywnym pomocnikiem polskiej ligi i reprezentantem Polski, nie potrafił przebić się do "11" w przeciętnym belgijskim klubie i pod koniec stycznia wrócił do kraju, wiążąc się z Zagłębiem Lubin.

- Dobrze czuję się po powrocie do Polski. Najważniejsze, że mam okazję grać. W Belgii ostatnio nie grałem i nie grałbym, dlatego zdecydowałem się na powrót. Trener Lokeren szybko mi powiedział, że nie będzie mnie widział w składzie na drugą rundę i lepiej byłoby, żebym odszedł do klubu, w którym będę mógł grać. Bardzo szybko odezwało się Zagłębie i nawet nie rozmawiałem z innymi klubami - mówi Starzyński.
25-latek z miejsca wskoczył do pierwszego składu Zagłębia. W barwach beniaminka zadebiutował w spotkaniu z Ruchem (0:0) i zaprezentował się obiecująco, tydzień później zaliczył asystę w spotkaniu z Legią Warszawa (1:2), a teraz z Pasami (2:1) zdobył pierwszą bramkę dla lubinian i asystował przy zwycięskim golu Łukasza Janoszki.

- A mi się akurat wydaje, że ten mecz był najsłabszy w moim wykonaniu, ale cieszy zwycięstwo zespołu. W poprzednich spotkaniach graliśmy dobrze, ale brakowało wyniku, a z Cracovią wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że Cracovia potrafi grać w piłkę, więc chcieliśmy ją zaatakować wysoko i nie dawać jej przestrzeni. Jak zostawialiśmy jej trochę miejsca, to się od razu rozpędzała - mówi Starzyński.

Reprezentant Polski pierwszą swoją bramkę dla Zagłębia zdobył z rzutu karnego. Wychowanek SALOS-u Szczecin ma żelazne nerwy i noga mu nie drży, gdy podchodzi do piłki ustawionej na "wapnie". W seniorskiej karierze wykonywał 16 rzutów karnych, a spudłował tylko raz.

- Ostatniego karnego Grześkowi Sandomierskiemu strzeliłem w drugi róg i miałem przeczucie, że może się rzucić właśnie tam, więc wybrałem inny kierunek - tłumaczy.

Na początku el. Euro 2016 Adam Nawałka powoływał Starzyńskiego do reprezentacji Polski, ale ten wypadł z orbity zainteresowań selekcjonera, gdy nie grał regularnie w Belgii. Chce wrócić do kadry, ale wie, że przed daleka droga.

- Każdy myśli o reprezentacji, ale musi spełnionych wiele czynników, żeby dostać powołanie, a ja na razie ich nie spełniam - przyznaje otwarcie."
:arrow: Żelazne nerwy Filipa Starzyńskiego

Wydaje się, że to wypożyczenie to będzie strzał w dziesiątkę! Oby Nam pomógł w walce o pierwszą ósemkę! Powodzenia.

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Filip Starzyńśki
PostNapisane: 2016 mar Wt 22, 16:32 

Cytuj:
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał zawodników na mecze towarzyskie z Serbią (24 marca) oraz Finlandią (26 marca). Powołanie otrzymał rozgrywający KGHM Zagłębia Lubin - Filip Starzyński.

Dotychczas „Figo” rozegrał 1 spotkanie w Biało-czerwonych barwach – wystąpił w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy, w którym Polska pokonała Gibraltar 7:0. Filip Starzyński zaliczył wówczas asystę przy golu Roberta Lewandowskiego.

Starzyński wraca do kadry, w której zadebiutował we wrześniu 2014 roku.
Rozgrywający KGHM Zagłębia Lubin to pierwszy zawodnik „Miedziowych”, który ma szansę zagrać w kadrze Polski od 16 lutego 2013 roku, wówczas w meczu reprezentacji wystąpił Szymon Pawłowski (Polacy przegrali 0:2).

Cytuj:
Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin nie ukrywa, że bardzo cieszy się z powołania na towarzyskie mecze reprezentacji Polski z Serbią i Finlandią. Teraz jednak skupia się na ligowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna.

- Oczywiście bardzo cieszy mnie powołanie do reprezentacji Polski. Nie składam jednak żadnych deklaracji, choć oczywiście na kadrę jadę, by pokazać się z jak najlepszej strony. Zacząłem grać regularnie w Zagłębiu i trener Nawałka docenił moją postawę. To pokazuje, że podjąłem dobrą decyzję – krótko podsumował Filip Starzyński.

:arrow: Filip Starzyński powołany do kadry!
:arrow: Chcę pokazać się z dobrej strony

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2016 maja Cz 12, 20:19 
Moderator

Cytuj:
:arrow: http://www.zaglebie.com/news/2016-05-12/filip-starzyński-w-szerokiej-kadrze-na-euro-2016

Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił listę 28. nazwisk piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na EURO 2016. W tym gronie znalazło się miejsce dla pomocnika Zagłębia - Filipa Starzyńskiego.

Tytuł: Re: Filip Starzyński
PostNapisane: 2016 maja So 21, 20:39 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Filip Starzyński: Na razie nie myślę o transferze

- Na razie nie myślę o transferze. Skupiam się na kadrze - powiedział pomocnik reprezentacji Polski Filip Starzyński, który ma dużą szansę, żeby pojechać na Euro 2016.

(w linku wyżej materiał wideo)

(źródło: INTERIA.TV)

PostNapisane: 2016 maja Pn 30, 20:58 
Moderator

Cytuj:
Kod:
http://www.zaglebie.com/news/2016-05-30/filip-starzyński-jedzie-na-euro

Rozgrywający Zagłębia Lubin został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca we Francji. Filip Starzyński, co prawda w miedziowym klubie grał ostatnio na zasadzie wypożyczenia z belgijskiego KSC Lokeren, ale do końca czerwca pozostaje piłkarzem Zagłębia – więc na prestiżowy turniej jedzie jako nasz zawodnik. – Filip, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia we Francji!

http://i.imgur.com/frSKSSB.png
Obrazek

Gratulacje Figo :D

P.S. Chyba po turnieju już nie będzie u nas grał. Chciałbym się mylić :wink:

PostNapisane: 2016 cze N 05, 09:06 

Figo jest rzadkim przykładem zawodnika, którego warto było wypożyczyć na pół roku. Skorzystał na tym i klub i sam zawodnik. Ja mam jedynie nadzieję, że pozostanie w Lubinie.
Powodzenia na ME!

PostNapisane: 2016 lip Pn 18, 10:42 
Administrator

FILIP STARZYŃSKI WYKUPIONY PRZEZ ZAGŁĘBIE LUBIN

Reprezentant Polski będzie grał w tym sezonie w Zagłębiu Lubin. Włodarze miedziowych dogadali się z belgijskim Lokeren co do kwoty transferu. Informację jako pewną przekazał nam wczoraj dziennikarz największej gazety w Belgii Mich Vergauwen.

Filip Starzyński ostatnie pół roku spędził właśnie w Zagłębiu Lubin. Jego belgijska przygoda nie była zbyt udana. KSC Lokeren kupując go z Ruchu Chorzów na pewno liczył na więcej. Okazało się jednak, że Filip trudno przechodzi aklimatyzację w Belgii. Nieznajomość angielskiego to główna przyczyna jego niepowodzeń, bo piłkarsko jest naprawdę dobry i był chwalony przez belgijskich dziennikarzy. Po udanej rundzie w Zagłębiu i powołaniu do Reprezentacji Polski było jasne, że Lokeren będzie chciało sprzedać z zyskiem polskiego zawodnika. Jak się okazało Filip Starzyński zaliczył tylko kilka minut na Euro i nie wpłynęło to zbytnio na zainteresowanie jego osobą. Lokeren jeszcze przed Mistrzostwami wyceniało Starzyńskiego na 1 Milion Euro. Zagłębie dawało 300 tysięcy Euro.

W ostatnich dniach Miedziowi ponowili ofertę dokładając 200-300 tysięcy Euro. W związku z tym, że jest to najlepsze wyjście dla piłkarza włodarze Lokeren wczoraj przystali na ofertę Zagłębia Lubin.

Ofensywny pomocnik będzie mógł najprawdopodobniej wystąpić w meczu eliminacji Ligi Europy z Partizanem Belgrad.

Inny Dolnośląski klub też wzmacnia ofensywę. Napastnik Bence Mervó z FC Sion będzie zawodnikiem Śląsk Wrocław. Węgier ostatnie pół roku grał we Wrocławiu na zasadzie wypożyczenia i strzelił 4 bramki.

http://watch-ekstraklasa.com/filip-star ... bie-lubin/

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2016 lip Pn 18, 17:53 

KOtzU! napisał(a):
FILIP STARZYŃSKI WYKUPIONY PRZEZ ZAGŁĘBIE LUBIN

Reprezentant Polski będzie grał w tym sezonie w Zagłębiu Lubin. Włodarze miedziowych dogadali się z belgijskim Lokeren co do kwoty transferu. Informację jako pewną przekazał nam wczoraj dziennikarz największej gazety w Belgii Mich Vergauwen.

Filip Starzyński ostatnie pół roku spędził właśnie w Zagłębiu Lubin. Jego belgijska przygoda nie była zbyt udana. KSC Lokeren kupując go z Ruchu Chorzów na pewno liczył na więcej. Okazało się jednak, że Filip trudno przechodzi aklimatyzację w Belgii. Nieznajomość angielskiego to główna przyczyna jego niepowodzeń, bo piłkarsko jest naprawdę dobry i był chwalony przez belgijskich dziennikarzy. Po udanej rundzie w Zagłębiu i powołaniu do Reprezentacji Polski było jasne, że Lokeren będzie chciało sprzedać z zyskiem polskiego zawodnika. Jak się okazało Filip Starzyński zaliczył tylko kilka minut na Euro i nie wpłynęło to zbytnio na zainteresowanie jego osobą. Lokeren jeszcze przed Mistrzostwami wyceniało Starzyńskiego na 1 Milion Euro. Zagłębie dawało 300 tysięcy Euro.

W ostatnich dniach Miedziowi ponowili ofertę dokładając 200-300 tysięcy Euro. W związku z tym, że jest to najlepsze wyjście dla piłkarza włodarze Lokeren wczoraj przystali na ofertę Zagłębia Lubin.

Ofensywny pomocnik będzie mógł najprawdopodobniej wystąpić w meczu eliminacji Ligi Europy z Partizanem Belgrad.

Inny Dolnośląski klub też wzmacnia ofensywę. Napastnik Bence Mervó z FC Sion będzie zawodnikiem Śląsk Wrocław. Węgier ostatnie pół roku grał we Wrocławiu na zasadzie wypożyczenia i strzelił 4 bramki.

http://watch-ekstraklasa.com/filip-star ... bie-lubin/

To info to bujda. Owszem gosc pisal na ten temat na twitterze ale tylko tyle, ze Zaglebie zlozylo ponowna oferte za Starzynskiego. Poki co nic nie wiadomo.

PostNapisane: 2016 lip Pn 18, 21:15 
Moderator

Cytuj:

Na to akurat nie ma szans. Kadrę zgłasza się przed każdą rundą a to jest rewanż.
Natomiast zaciekawił mnie fragment artykułu :arrow: http://weszlo.com/2016/07/18/starzynski ... ocniejszy/

Cytuj:
Piłkarz nadal będzie występował regularnie w roli, która odpowiada mu najlepiej – rozgrywającego bez szczególnych zadań defensywnych i z ogromnym zaufaniem trenera oraz kolegów z zespołu. Że to mu odpowiada – niech świadczy podpisanie kontraktu na 4 lata z wysoką sumą odstępnego.

chyba jest jednak coś na rzeczy :wink:

PostNapisane: 2016 lip Wt 19, 20:30 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Filip Starzyński najwcześniej w środę w Zagłębiu Lubin. Nie będzie rekordu

Wbrew temu co pisze większość portali internetowych, Filip Starzyński nie jest jeszcze zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Wciąż nie ma ostatecznego porozumienia pomiędzy Polakami a Lokeren.

We wtorek wieczorem pojawiła się informacja, że Filip Starzyński jest już piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin. Jednak według naszych ustaleń, Miedziowi są faktycznie na ostatniej prostej, żeby sfinalizować transfer i najprawdopodobniej nic już nie stanie na przeszkodzie, ale podpisów pod umową pomiędzy lubinianami a Belgami jeszcze nie ma.

Najwcześniej takich informacji można się spodziewać w środę. Drugą istotną kwestią jest wysokość podawanych kwoty odstępnego. Transfer Starzyńskiego najprawdopodobniej nie pochłonie więcej niż 400 tysięcy euro i nadal najdroższym zawodnikiem, który zasilił Zagłębie będzie Kamil Wilczek (transfer w 2010 roku za około 400 tysięcy euro). To jednak w ostatecznym rozrachunku może się zmienić, ale to, że Starzyński zagra w Lubinie jest już pewne, brakuje jednak kilku formalności do sfinalizowania.

(źródło: Bartosz Zimkowski/sportowefakty.wp.pl)

PostNapisane: 2016 lip Śr 20, 06:23 

Niespójny ten news strasznie.

Z tego co nam udało się ustalić, to kluby osiągnęły porozumienie, Zagłębie z zawodnikiem również, chodzi o coś całkiem innego.

I to przecież oczywiste, że formalnie Starzyński będzie piłkarzem Zagłębia dopiero po podpisaniu kontraktu, a w mediach nikt nie sugerował, że jakąś umowę już parafowano.

Po prostu wszystko jest klepnięte.

Tak samo Figo nie będzie najdroższym piłkarzem Zagłębia, bo prześcignął go Ajewen, a nie Wilczek, za którego zapłaciliśmy delikatnie ponad 300, a nie 400 euro.

PostNapisane: 2016 lip Pt 22, 21:27 
Moderator

Cytuj:
Kod:
http://www.zaglebie.com/news/2016-07-22/filip-starzyński-piłkarzem-zagłębia

Środkowy pomocnik Filip Starzyński został nowym piłkarzem Zagłębia Lubin. Reprezentant Polski dołączył do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego i związał się czteroletnim kontraktem. "Figo" w barwach Zagłębia grał w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu w ramach wypożyczenia z belgijskiego KSC Lokeren. W drużynie trenera Piotra Stokowca wystąpił dotychczas w 16 spotkaniach, dziesięciokrotnie asystował oraz trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Źródło: Zagłębie Lubin S.A.

PostNapisane: 2016 wrz Pn 19, 11:24 
Moderator

Cytuj:
Kod:
http://www.zaglebie.com/news/2016-09-19/kontuzja-filipa-starzy%C5%84skiego

Zawodnik KGHM Zagłębia Lubin z powodu kontuzji nie trenuje z drużyną. Filip Starzyński zmaga się przepukliną i przechodzi rehabilitację. Przerwa w treningach może potrwać kilka tygodni.

- Wspólnie z piłkarzem podjęliśmy decyzję, by Filip Starzyński leczył się zachowawczo, bez ingerencji chirurga. Zawodnik przechodzi rehabilitację, co prawda w zeszłym tygodniu wrócił do treningów z zespołem, ale pojawiający się ból uniemożliwiał mu wykonywanie ćwiczeń. Przez kilka tygodni będziemy musieli sobie radzić bez Filipa Starzyńskiego, oczywiście liczymy na jego szybki powrót do treningów – tłumaczy dyrektor sportowy Piotr Burlikowski.

(Źródło: Zagłębie Lubin SA)

PostNapisane: 2016 wrz Wt 20, 12:26 

"Przerwa może potrwać kilka tygodni.."

No cóż..do końca rundy jesiennej zostało 6 kolejek-kończymy meczem ze Śląskiem w weekend 04-06 listopad. Raczej nie ma co liczyć na pomoc Filipa w tych meczach..

No ale niech się wyleczy konkretnie, bo od 19-stego listopada rusza runda rewanżowa i w tym roku gramy jeszcze 5 kolejek , aż do 17-stego grudnia!

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2017 kwi Wt 04, 12:17 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Filip Starzyński: Brakuje nam jakości

KGHM Zaglębie Lubin wciąż nie potrafi się przełamać. W niedzielę, w Gdańsku drużyna Piotra Stokowca przegrała 0:1. Seria porażek trwa pomimo wciąż niezłej formy Filipa Starzyńskiego.

WP SportoweFakty: Co się stało z KGHM Zagłębiem Lubin w ostatnich kolejkach? Nikt się nie spodziewał tego, że będziecie dostarczycielem punktów.
Filip Starzyński: Na pewno nie tak sobie to wszystko wyobrażaliśmy. Dla sztabu i drużyny jest to dobre pole do analizy. Trzeba wyciągnąć wnioski, bo sezon się jeszcze nie kończy. Mamy słabszy okres, ale można coś jeszcze zrobić.

Co dla was oznacza 11 punktów do czwartego miejsca? Czy teraz trzeba już patrzeć tylko w dół tabeli?
- Jest duży ścisk i walka o ósemkę będzie do końca. My byśmy chcieli sobie zapewnić ten awans jak najszybciej. Są jeszcze trzy mecze ligowe, podział punktów. Jest jeszcze trochę do ugrania w tym sezonie.

Pocieszeniem jest to, że wciąż zajmujecie jednak piąte miejsce w ligowej tabeli.
- Jest niestety trochę straty do czwartego miejsca, ale naszym celem jest awans do ósemki. Wówczas będzie można weryfikować te cele.

Czego zabrakło wam do wygranej podczas ostatniego meczu w Gdańsku?
- W pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak byśmy chcieli. Byliśmy mniej skoncentrowani i nie potrafiliśmy kontrolować piłki. W drugiej części spotkania wyglądało to trochę lepiej, ale trzeba zagrać dobrze cały mecz, niż 20 minut, żeby wygrać.

Z czego wynikał fakt, iż podczas spotkania było tyle spalonych?
- Chcieliśmy mocno ruszyć w drugiej połowie, a gdańszczanie często nas łapali na pułapki offsidowe. Nie mieliśmy nic do stracenia i przez 20-25 minut w miarę to wyglądało. W samej końcówce znów siedliśmy. Szkoda tego meczu, ale Lechia zasłużenie wygrała.

Co musicie poprawić w waszej grze, by się w końcu przełamać?
- Brakuje nam w ostatnich meczach wykończenia i jakości. Nie dopisuje nam też szczęście. W poprzedniej rundzie, czy sezonie ono było. Musimy się spiąć, bo nie wygląda to dobrze.

Czy da się to odmienić z tygodnia na tydzień?
- Na pewno tak, ale to rola sztabu i drużyny w naszym gronie. Mamy kilka dni na poprawę pewnych rzeczy.

Jak się pan czuje w momentach, gdy mimo porażek, zbiera pan pozytywne recenzje za swoją grę?
- Ja zawsze się liczę ze zdaniem trenera i nie mnie to oceniać. Nam najbardziej potrzebne są teraz punkty. Jak byśmy zapewnili sobie awans w meczu z Ruchem, czy jeszcze wcześniej, to drużynie by się grało łatwiej. Ja nie patrzę na indywidualne występy, tylko na wynik drużyny.

Co się zmieniło w tej lidze, że cztery pierwsze drużyny tak mocno odjechały reszcie stawki?
- Na pewno prezentują one bardzo dobry poziom i ciężko się z nimi gra. Te drużyny są jednak do ogrania. My potraciliśmy z nimi głupio punkty i możemy tego żałować.

(Rozmawiał Michał Gałęzewski/sportowefaktywp)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1