zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pn 25, 08:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Piotr Stokowiec
PostNapisane: 2014 maja Wt 20, 15:36 
Moderator

mkszaglebie.pl napisał(a):
andrzej.65 napisał(a):
jeśli nie, to nie jedziesz na 3 ostatnie mecze i rozwiązujemy z Tobą kontrakt ze skutkiem natychmiastowym (bez jakiegokolwiek odszkodowania za okres pozostający do wygaśnięcia kontraktu

Żeby to było takie proste. Niektórzy ludzie są jakoś oderwani od rzeczywistości. Każda izba, każde uefa, srefa itp. zawsze są za piłkarzem. Żebyś mógł przed zakończeniem kontraktu zerwać go bezkosztowo, to musiałoby być bardzo mocne naruszenie jego podstawowych zasad. A słabe granie w piłkę niestety nie jest żadną podstawą.

Ale o co chodzi? Przecież to rozwiązanie kontraktu byłoby tylko w przypadku, gdy taki grajek nie chce grać w ZL w I lidze. To jest pójście na rękę JEMU, a nie klubowi. Jak się nie zgodzi na takie rozwiązanie kontraktu, to umowa pozostaje w mocy i taki delikwent biega po Stróżach i Niepołomicach. Krótka piłka.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 maja Wt 20, 15:45 
Administrator

nie biega, a symuluje
i nie po Niepolomicach a po zakladach medycznych.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 20:29 
Moderator

Pierwszy wywiad nowego trenera:

Cytuj:
:arrow: http://www.zaglebie.com/news/2014-05-22/pomost-pomiędzy-moim-zespołem-akademią-kghm-zagłębie-będzie-stale-otwarty

Pomost pomiędzy moim zespołem a Akademią KGHM Zagłębie będzie stale otwarty

Piotr Stokowiec to realista czy idealista, który twierdzi, że dopóki piłka w grze, Zagłębie będzie walczyło w ekstraklasie?
Piotr Stokowiec: - Zostałem wychowany wśród pewnych wartości, szanuję i doceniam ciężką pracę. Na szacunek zasługują zawsze ludzie, którzy walczą do końca. Tę cząstkę mojej osobowości staram się zawsze przekazywać zawodnikom. Może się powtórzę, ale to piękne hasło: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”, to moja życiowa maksyma. Kibice oczekują od nas walki, piłkarze mają z siebie dawać wszystko i z tym się zgadzam. Mamy jeszcze szanse na utrzymanie się w ekstraklasie, nie są one zbyt wielkie, ale piłka ciągle pozostaje w grze.

Zespół w kolejnych meczach nie potrafi udokumentować swojej przewagi kolejnymi golami.
- Wierzę, że te nasze starania zostaną nagrodzone. Mimo przewagi w meczu z Cracovią zostaliśmy w Lubinie bez punktów. Statystyki nie wygrywają spotkań, ale przybliżają do zwycięstwa. W ostatnim meczu wykonaliśmy ponad 30 dośrodkowań, 27 razy strzelaliśmy na bramkę, wywalczyliśmy 15 rzutów rożnych, zdecydowanie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce. Niestety przegraliśmy. Chcemy rozwijać tę drużynę i poprawić skuteczność, liczymy na wsparcie kibiców. Do pracy w Zagłębiu przystępuję z gorącym sercem i zamierzam swoim zaangażowaniem zarazić całą drużynę. Praca zawsze się obroni.

Ciężko zarazić swoim optymizmem drużynę, która przegrała ostatni mecz ligowy, mimo przewagi w wielu elementach?
- To trudny czas dla zespołu, tym bardziej, że za kartki wypadł Michal Papadopulos, a występ Arka Piecha w najbliższym meczu stoi pod znakiem zapytania. To właśnie moment, kiedy piłkarze spoza pierwszej jedenastki mają okazję pokazać swoje umiejętności i udowodnić, że zasługują na grę w barwach Zagłębia. Nie jest sztuką funkcjonować, jak wszystko idzie, sztuką jest się podnosić po upadku.

Najbliższe spotkania to dla pana materiał poglądowy przed podjęciem personalnych decyzji. Ludzie o największej ambicji i najmocniejszych charakterach zostaną?
- Wszystkie personalne decyzje zostaną skonfrontowane z wynikami osiągniętymi w ostatnich meczach. Nasze spostrzeżenia przedstawimy zarządowi klubu. Oczywiście późniejsze decyzje zostaną dostosowane do możliwości klubu. Nie ukrywam, że chciałbym zatrzymać pewnych zawodników. Z kilkoma piłkarzami się rozstaniemy. Ale podkreślę raz jeszcze, wszystkie transferowe ruchy musi zaakceptować zarząd. Długoterminową polityka sportowa klubu nie może naruszać fundamentów finansowych spółki.

Będzie kadrowa rewolucja?
- Naszym celem będzie budowa drużyny, które będzie w stanie grać na miarę oczekiwań kibiców. Drużyna po pewnych zmianach ma wrócić na właściwe tory.

Po pierwszym meczu żałował pan decyzji o podjęciu pracy w Zagłębiu?
- Absolutnie! Podejmowałem pracę z pełną świadomością sytuacji, w której znajduje się Zagłębie Lubin. Mam doskonałe warunki do pracy, a polityka klubu jest jasna. Jest też spójna z moją wizją pracy. Lubię pracować z młodzieżą, a tego oczekuje się w Lubinie od trenera pierwszej drużyny. Pomost pomiędzy moim zespołem a Akademią KGHM Zagłębie będzie stale otwarty.

Czyli wychowankowie Akademii wkrótce zasilą pierwszą drużynę?
- Nie zbudujemy nowej drużyny Zagłębia tylko w oparciu o wychowanków Akademii w jeden rok. To długofalowy proces, którego końcowy efekt przyniesie fundament pierwszej drużyny złożony właśnie z wychowanków. Te podwaliny będą mocne i wyważone. Taki kierunek pracy obiorą wkrótce wszystkie kluby w Polsce. Legia i Lech korzystają z wychowanków i ci zawodnicy odgrywają coraz ważniejsze role w swoich zespołach.

Piotr Stokowiec ma więc pewną misję?
- Moim celem jest konsekwentna realizacja celów ustalonych z zarządem i właścicielem. Zagłębie stwarza mi warunki, żebym mógł udowodnić swoje kompetencje.

W treningach z drużyną uczestniczą młodzi zawodnicy rezerw. Kto wpadł w oko?
- To bardzo krótki okres, do treningów zaprosiliśmy kolejnych 4 zawodników i będziemy ich obserwowali. Będę też na meczu Pucharu Polski, który zagrają rezerwy. Krzysiek Piątek to zawodnik, który ma potencjał i to dobry materiał na piłkarza. Warto z nim pracować, bo to chłopak z rocznika 95’ o umiejętnościach na dobrym poziomie. Oczywiście i w tym przypadku sporo pracy przed nami, ale może ona przynieść dobre efekty dla klubu. Przede wszystkim chcę wykorzystywać potencjał zawodników, którzy są już w klubie, dopiero później dokonamy transferów z zewnątrz, o ile będzie taka potrzeba. Przyznam otwarcie, że najbardziej zależało mi wówczas będzie na zawodnikach z Polski. Mają być głodni sukcesów i gry, do Zagłębia nie przyjdą odcinać przysłowiowych kuponów.

Kluczem do sukcesu jest właściwa selekcja?
- To prawdziwa sztuka, by ocenić potencjał zawodnika pod kątem jego przyszłych umiejętności. Oczywiście nie unikniemy konieczności uzupełnienia składu o zawodników w pełni ukształtowanych. Ale powinno się przede wszystkim pracować z pewną wizją na przyszłość. Dobra praca z piłkarzem zakłada jego grę przez kilka sezonów.

Lubin to dobre miejsce do pracy?
- Zagłębie to klub, którego kibicami są ludzie z regionu. Ci kibice ciężko pracują. Mają prawo oczekiwać od drużyny dobry i atrakcyjnej gry oraz pozytywnych emocji. Odpowiada mi to, bo cenię ludzi pracowitych i wymagających. Chcę, by zawodnicy Zagłębia również doceniali warunki, w jakich mogą trenować i stadion, na którym grają oraz swoich kibiców, ciężko pracujących górników.

PostNapisane: 2014 maja N 25, 00:03 

Tak się zastanawiam co czuje trener , który w wywiadzie mówi o budowaniu nowej drużyny , jasnej strategi klubu a tutaj nagle wyskakuje mu prezes i mówi ,że tej strategi jednak brak,że jeszcze tak na prawdę nic nie wiadomo.
Czyżby po meczu z Widzewem czekała nas zmiana trenera?

PostNapisane: 2014 cze Pn 02, 14:03 

Nie wiem czy to pisałem już. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca. Ale brawa dla trenera za mecz z Widzewem, serce się radowało, w składzie 11 Polaków w tym kilku wychowanków i bardzo dobry mecz z nie słabym wbrew pozorom Widzewem. Można, można ? Oby tak w 1 lidze, solidnie z wychowankami i kilkoma doświadczonymi zawodnikami a nie w Finale Pucharu Polski wychodzi na murawę 3 Polaków, dziadzio narobił syfu oj narobił.

PostNapisane: 2014 cze Pn 02, 14:14 

Lupus napisał(a):
Nie wiem czy to pisałem już. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca. Ale brawa dla trenera za mecz z Widzewem, serce się radowało, w składzie 11 Polaków w tym kilku wychowanków i bardzo dobry mecz z nie słabym wbrew pozorom Widzewem. Można, można ? Oby tak w 1 lidze, solidnie z wychowankami i kilkoma doświadczonymi zawodnikami a nie w Finale Pucharu Polski wychodzi na murawę 3 Polaków, dziadzio narobił syfu oj narobił.

Lupus. Faktycznie! Tak się zaaferowałem spadkiem i tym całym syfem, że tego nie zauważyłem!
Jedenastu Polaków w składzie wyjściowym! :shock: Kiedy tak było...........nikt chyba nie wie :)

Tomasz Ptak 29
Adrian Błąd 15
Adam Banaś 5
Bartosz Rymaniak 21
Jarosław Jach 34
Miłosz Przybecki 14
Jarosław Kubicki 35
Łukasz Piątek 28
Aleksander Kwiek 6
Filip Jagiełło 19
Krzysztof Piątek 26

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2014 cze Śr 04, 21:01 
Moderator

Cytuj:
Piotr Stokowiec nie ukrywa, że do podjęcia pracy w Zagłębiu Lubin skłoniła go w głównej mierze akademia dolnośląskiego klubu. - Nie ma dla trenera nic przyjemniejszego niż wprowadzenie młodego gracza na piłkarskie salony - przyznaje szkoleniowiec. W przyszłym sezonie przed Stokowcem nie lada wyzwanie - wrócić z Zagłębiem do Ekstraklasy.

w linku materiał wideo:
http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo,piotr-stokowiec-o-akademii-kghm-zaglebia-lubin,wideo,472650,1,1060.html

PostNapisane: 2014 lip Pt 25, 13:51 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Stokowiec: Słowo klucz, to drużyna

Do rozpoczęcia sezonu 2014/2015 w I lidze pozostał już tylko tydzień czasu. Ekipa Piotra Stokowca zagra jeszcze jeden mecz kontrolny. Przeciwnikiem miedziowych będzie UKP Zielona Góra. Dla kibiców zespół będzie dostępny dziś w galerii Cuprum Arena. Tam właśnie o godzinie 18.00 odbędzie się prezentacja pierwszej drużyny.

- Jeżeli myślimy o powrocie do ekstraklasy, to musimy dominować na boisku, musimy budować drużynę na solidnych podstawach i być może będzie to wymagało większego czasu, ale tutaj niepotrzebnych kroków nie robimy. Każdy transfer chcemy poprzeć argumentami, że jest to zawodnik, który coś wniesie do drużyny. Zmieniła się nieco koncepcja drużyny. Trzymamy się tego twardo, nawet kosztem spadku jakości sportowej. Myślę, że dobra organizacja i dobrze funkcjonująca drużyna te niedostatki nam zniweluje i jestem optymistycznie nastawiony do tego, że słowo drużyna, to słowo klucz. W tym powinna tkwić nasza siła – przyznał Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin.

PostNapisane: 2014 lip Cz 31, 13:16 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec: Stres nakręca do działania

- Zespół opuściło 12 graczy z meczowej osiemnastki, to ogromny odpływ. Na 23 piłkarzy mamy aż 15 wychowanków lub piłkarzy, którzy przeszli przez nasze zespoły juniorskie. To ewenement w skali kraju - mówi Piotr Stokowiec, trener Zagłębia

Grzegorz Szczepaniak: Tuż przed inauguracją rozgrywek nie tryska pan dobrym nastrojem. W Zagłębiu jest aż tak źle?
Piotr Stokowiec: Nic podobnego, mamy po prostu bardzo dużo pracy i niewiele czasu do pierwszego meczu. Trzeba być skoncentrowanym na tym, co jeszcze pozostało do zrobienia. W klubie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zagłębie słynie z tego, że jest świetnie zorganizowane i to się potwierdza. Stworzono nam znakomite warunki przygotowań, zrealizowaliśmy program, porządnie popracowaliśmy nad motoryką i taktyką. Nie ma powodów do narzekań.

Z wyjątkiem faktu, że niewiele zostało z zespołu, z którym pracował pan jeszcze w maju.
- Tak, ubytek graczy jest widoczny. Zespół opuściło 12 zawodników z meczowej osiemnastki. Na 23 piłkarzy w drużynie dziś mamy 15 wychowanków lub piłkarzy, którzy przeszli przez nasze zespoły juniorskie. To ewenement w skali kraju, ale jednocześnie wyraźny znak, że pod koniec ubiegłego sezonu, mówiąc o tym, że w drużynie chcemy stawiać na wychowanków i młodych Polaków, nie rzucaliśmy słów na wiatr.

Chce pan powiedzieć, że wskazywanie Zagłębia jako pewniaka do awansu to przesada? Nie gwarantuje pan tego awansu?
- W sporcie bardzo trudno o jakiekolwiek gwarancje. Młodych zawodników trzeba więc umiejętnie wkomponować w zespół. Zadanie jednak mamy jasno postawione. Mamy awansować, realizując założenia polityki klubu, a te są takie, że w Zagłębiu mają grać wychowankowie. Nie będę ukrywał, że z tym składem i biorąc pod uwagę dzisiejszą dyspozycję poszczególnych piłkarzy, to cel bardzo ambitny, ale możliwy do zrealizowania. W każdym razie ja podjąłem się tego zadania. Wierzę, że awansujemy.

Liczy pan, że któryś z wychowanków eksploduje formą?
- Sądzę, że tak się właśnie stanie. Poznałem tych chłopców, mają potencjał na grę w ekstraklasie. Przynajmniej. Tylko potrzebują też czasu, treningu, wzmocnienia fizycznego, odrobiny doświadczenia.

Ze względu na młodzież zdecydował się pan zaprosić do współpracy psychologa?
- Każdy trener musi być psychologiem, ale to wiedza tak specjalistyczna, że najlepiej posiłkować się właśnie fachowcami. W Polsce kwestie mentalne są traktowane po macoszemu i to wielka słabość naszej piłki. Zwraca się uwagę na taktykę, motorykę, przygotowanie techniczne. Kwestie mentalne to jest czwarta noga tego stołu. Wszyscy wiemy, co się niechybnie wydarzy, jeśli jedna z nóg stołu będzie krótsza. Uważam, że w Polsce naprawdę mamy dobrych piłkarzy, tylko oni zupełnie nie wierzą w swoje umiejętności, są zakompleksieni. Słabe przygotowanie mentalne wpływa negatywnie na ich rozwój jako piłkarzy.

Ale czy dobry trener nie powinien ich natchnąć wiarą we własne umiejętności?
- Powinien, tylko że oprócz tego może też sięgnąć po specjalistę, który mu w tym pomoże i ja na taki ruch zupełnie świadomie się zdecydowałem. Trzeba wykorzystać każde dostępne narzędzie, by poprawić jakość zespołu, by rozwinąć zawodnika, odblokować go. Przygotowanie mentalne w dzisiejszej piłce jest nie do przecenienia. W Zagłębiu zwracamy na to uwagę, zarówno w kontekście pierwszego zespołu, jak i grup młodzieżowych w Akademii.

A pan sam woli perswazję czy rzucanie w szatni bidonami?
- To zależy od okoliczności. Na pewno potrzebny jest pewien dystans między piłkarzem a trenerem. Czasami potrzebna jest rozmowa, czasami dobry ochrzan i niekiedy trzeba zrobić grubszą awanturę.

Będzie awantura, jeśli okaże się, że po kilku kolejkach macie mało punktów? W ostatnich pięciu latach Zagłębie słabo zaczynało sezon.
- Nie wyciągałbym z tego zbyt daleko idących wniosków. Myślę, że to zbieg okoliczności, nic więcej. Nie jestem też zwolennikiem wróżenia z fusów. Będzie konkretna sytuacja, to będzie konkretna reakcja.

Do końca sierpnia otwarte jest okienko transferowe. Czy ktoś jeszcze odejdzie z Zagłębia?
- Za nami przepracowany wspólnie okres przygotowawczy, a kiedy w kadrze jest tylu młodych piłkarzy, to rola tych starszych, bardziej doświadczonych, jest nie do przecenienia. Dlatego będziemy chcieli uniknąć takiej sytuacji.

Intensywnie poszukujecie bramkarza, ale na razie bez efektu.
- Od początku było jasne, że potrzebujemy bramkarza i - po odejściu Widanowa i Rymaniaka - także prawego obrońcy. Na razie takich zawodników nie znaleźliśmy, ale nikt rąk nie załamuje. Wiemy, na czym stoimy, a otwarte okienko transferowe to nie tylko zagrożenie, ale i szansa, że ktoś jeszcze się pojawi.

Kto będzie kapitanem?
- Zespół wybrał Piątka, a w radzie drużyny są jeszcze Błąd i Kwiek.

Kto, oprócz Zagłębia, powalczy o awans?
- Może zaskoczyć niedoceniana przez obserwatorów Wisła Płock, bo od lat jest mądrze budowana i taka polityka musi przynieść efekty. Myślę też, że naszymi rywalami w walce o awans będą Arka Gdynia, Olimpia Grudziądz i Miedź Legnica.

Nie obawia się pan presji, z którą będziecie się musieli zmierzyć w tym sezonie?
- Nie obawiam. Stres nakręca do działania, presja motywuje. Walka o awans z tym zespołem to jest wyzwanie, ale kluczem do sukcesu nie będą jednostki, ale drużyna. Trzeba patrzeć na zespół jako całość, to on ma być siłą.

PostNapisane: 2014 gru Pn 08, 15:37 

Cytuj:
- Ten sezon pokazał, że warto stawiać na młodych i można iść tą ścieżką. Jesteśmy blisko osiągnięcia swojego celu, ale końcowa weryfikacja przyjdzie w maju - powiedział na konferencji prasowej podsumowującej rundę w wykonaniu Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec, szkoleniowiec "Miedziowych".

- Cel Ekstraklasa jest celem bardzo ambitnym. Skupiamy się na jego realizacji i mam satysfakcję, że stawiając na młodzież, jesteśmy w gronie zespołów, bezpośrednio liczących się o awans. Chcemy zdjąć presję z zawodników i wykonać swoje zadania jak najlepiej - dodał.

- Graliśmy dobrą piłkę. Choć były momenty zawahań, tylko w jednym spotkaniu nie strzeliliśmy gola. Chcieliśmy grać ofensywnie, dużą ilością zawodników i graliśmy tak. Zespoły przyjeżdżając do Lubina, cofały się automatycznie. Musieliśmy sobie radzić z tym na różne sposoby. Jestem zadowolony z gry do przodu, jednak do sporych zawirowań doszło w linii obrony, którą ustabilizowaliśmy dopiero około dziesiątej kolejki. Nad tym będziemy musieli mocno popracować, choć w ośmiu spotkaniach zanotowaliśmy czyste konto - ocenił trener "Miedziowych".

- Oprócz 12 ubytków, włączyliśmy do składu 12 wychowanków i pokazaliśmy, że możemy strzelać gole, grać widowiskowo - zaznaczył.

- Byłem ostatnio we Wrocławiu na meczu Polski ze Szwajcarią. Po spotkaniu spotkałem się z Łukaszem Teodorczykiem, który przekazał mi podziękowania i swoją koszulkę z tego meczu (Teodorczyk ze Stokowcem współpracowali w Polonii Warszawa - red.). Chciałbym wypromować z Zagłębia takich nowych "Teodorczyków" - zakończył Stokowiec.

:arrow: Stokowiec: Jesteśmy blisko celu

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2014 gru Śr 10, 14:08 

ZAGŁĘBIE nadal gra słabo.
Pan Stokowiec jest słabym trenerem, który od 12 maja nic nie wniósł pozytywnego do gry ZAGŁĘBIA.

PostNapisane: 2016 maja Pt 20, 11:17 

Piotr Stokowiec przedłużył umowę do czerwca 2018 roku :D
http://www.90minut.pl/news/266/news2660 ... Lubin.html

PostNapisane: 2016 maja Pt 20, 13:26 
Administrator

swietna wiadomosc, odpowiedni czlowiek na odpowiednim miejscu! powodzenia Panie Piotrze!

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2016 maja Pt 20, 18:13 

Ktoś może mnie poprawi ale Stokowiec to chyba najdłużej pracujący trener od czasów Jabłońskiego ? Michniewicz, Smuda czy Ulatowski nie mają takiego stażu, nie wspomnę o Jonczykach, Lesiakach, leśnych dziadkach. Świetna wiadomość.

PostNapisane: 2016 maja Pt 20, 19:59 
Moderator

Cytuj:
Kod:
http://www.zaglebie.com/news/2016-05-20/piotr-stokowiec-gra-w-zagłębiu-nie-spacerek

Szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin podsumowuje miniony sezon i zapowiada kolejne rozgrywki. Zanim Miedziowi rozpoczną zmagania na ligowych boiskach, czekają ich mecze w eliminacjach do europejskich pucharów. Zahaczamy więc temat przygotowań do kolejnego sezonu.

Emocje trochę opadły, do wszystkich dotarło, że Zagłębie wywalczyło brązowy medal. Ciężko będzie powtórzyć ten sukces w kolejnym sezonie?
Piotr Stokowiec: - Rywalizacja sportowa polega na tym, by utrzymać się na wysokim poziomie. Utrzymać się na topie jest trudno i powtórzenie ostatniego sukcesu łatwe nie będzie. Mogę jednak zagwarantować, że dołożymy wszelkich starań, by grać o najwyższe cele. W przyszłym sezonie Zagłębie się nie zmieni, jeśli chodzi o waleczność, organizację czy przygotowanie. Oczywiście wiele zależy od personaliów, od tego, kto z nami zostanie, kto odejdzie czy dołączy do zespołu. Jedyna deklaracja, jaką mogę złożyć, to taka, że będziemy walczyli w każdym meczu, a kibice nie będą się za nas wstydzili.

Trener Zagłębia wspomina, że jego zawodnicy ciężko pracują, ale te obciążenia będą systematycznie zwiększane, bo sztab przygotowuje piłkarzy do jeszcze cięższej pracy.
- Systematycznie przygotowujemy zawodników, by byli lepiej wytrenowani i dysponowali większą mocą. Zawodnicy Zagłębia mają być przygotowani do gry co 3 dni. Planujemy zakup specjalnej maszyny do treningu mocy, chcemy się rozwijać, wprowadzać nowe rozwiązania, które pozwolą zespołowi awansować na kolejny poziom. Nigdy nie ukrywałem, że dla mnie bardzo ważna jest płaszczyzna motoryczna, zresztą odpowiednie przygotowanie motoryczne dało wymierny efekt w minionym sezonie. Oczywiście nie zaniedbujemy innych płaszczyzn, mamy się harmonijnie rozwijać. Jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne, to mamy satysfakcję z wykonywanej pracy, bo widać jak wyglądają zawodnicy, z którymi dłużej współpracujemy na, tle kolegów, którzy dołączają do zespołu. Nasze treningi są bardzo ciężkie i naprawdę współczuję chłopakom. Taki jednak wybrali zawód, gra w Zagłębiu to nie jest spacerek.

Zawodnicy powinni się bać przygotowań u Piotra Stokowca?
- Niedawno odwiedziliśmy lubińską kopalnię i nasze treningi porównałbym do pracy górników, którzy pracują w ekstremalnych warunkach. Oczywiście specyfika jest inna, bo górnicy swoje mecze rozgrywają codziennie, ale my w tygodniu też pracujemy, by być w odpowiedniej formie w dniu ligowego spotkania. Podczas zjazdu przekonaliśmy się też, że nasi górnicy darzą Zagłębie dużym szacunkiem, oni także zasługują na uznanie, bo wykonują trudną pracę.

Zagłębie w minionym sezonie zrobiło wrażenie na ekspertach, którzy podkreślali, że Miedziowi to drużyna dobrze poukładana, z własnym stylem.
- Taktykę determinuje technika. To jak zespół funkcjonuje, zależne jest od umiejętności zawodników i oczywiście od ich motorycznego przygotowania. Ważna jest też odporność psychiczna, by udźwignąć wcześniej nakreślony plan i samo zrozumienie taktyki. Uważam, że wszyscy nasi piłkarze doskonale rozumieli nasz zamysł na grę, czuli to i dlatego potrafiliśmy reagować na boiskowe sytuacje. Przypadkowe sytuacje udało się nam ograniczyć do minimum.

Awans do europejskich pucharów zweryfikował plany na okres przygotowawczy?
- Kompletnie ich nie zmienił! Przygotowania zaczynamy raptem dwa dni wcześniej, wedle ustalonego wcześniej harmonogramu. Absolutnie nie boimy się meczów eliminacyjnych, traktujemy je jako wyzwanie i nowe doświadczenia. Z niecierpliwością czekamy na losowanie, choć to ciekawość, a nie obawa. Czujemy się mocni, dobrze przygotowani. W ciągu ostatnich dwóch lat przytrafiały się nam też słabsze momenty, ale potrafiliśmy z nich wyjść obronną ręką.

Oczywiście nie operujemy nazwiskami, ale na jakie pozycje Zagłębie potrzebuje „dopływu świeżej krwi”?
- Na pewno na pozycje ubytków. Nie wyjaśniła się jeszcze sytuacja Filipa Starzyńskiego, nie ukrywam, że bardzo byśmy chcieli, by rozgrywający z nami został. Z klubu odejdzie Luis Carlos. Myślimy przede wszystkim o wzmocnieniach w ofensywie. Rozważamy uzupełnienie składu o stopera i bocznego obrońcę. Kuba Tosik fajnie łata dziury, ale chcemy, by zespół był bardziej uporządkowany. Zastrzegam, że nie potrzebujemy zawodników o średnich umiejętnościach, ale takich, którzy podniosą rywalizację.

Kto w zespole zrobił największe postępy na przestrzeni ostatnich miesięcy?
- Zadaniem naszego sztabu jest to, by rozwijać umiejętności indywidualne zawodników, ale także możliwości całej drużyny. Przed sezonem założyliśmy sobie cel, żeby każdy z naszych piłkarzy był minimum o 10 procent lepszy i uważam, że udało się to zrealizować. Cały zespół też lepiej funkcjonuje. Nie chcę nikogo wyróżniać, ale słowa uznania należą się młodym zawodnikom, którzy ugruntowują swoją pozycję w zespole. Postępy zrobili: Jach, Kubicki, Piątek, bliscy gry są Jagiełło i Żyra. Mimo, że grali mniej, to na pochwałę zasługują Konrad Forenc i Adrian Błąd, bez nich też nie byłoby sukcesu, bo bardzo nam pomogli choćby w zeszłym sezonie. Poradzili sobie zawodnicy, których wcześniejsi trenerzy nie chcieli, a więc Adrian Rakowski i Arek Woźniak. Dotarliśmy do świadomości tych chłopaków, oni rozumieją, że muszą być profesjonalistami.

Można odnieść wrażenie, że zawodnicy, którzy ewentualnie dołączą niebawem do zespołu mogą nie wytrzymać u Stokowca.
- Nikt nie powinien się bać, chyba, że nie lubi pracy i pozoruje zaangażowanie. Nie ma u nas miejsca dla zawodników, którzy chcą tylko tutaj zarobić. Mamy swoje cele i wyznaczymy kolejne. Oczywiście do Zagłębia trafią piłkarze z odpowiednim potencjałem, na który składają się umiejętności ale też predyspozycje motoryczne i odpowiednie nastawienie mentalne. Potrzebuję 11 liderów w drużynie i takich chłopaków szukamy.

20 czerwca losowanie pucharowego rywala. Macie wymarzonych kandydatów, z którymi chcecie się zmierzyć w pierwszej fazie?
- Preferowalibyśmy rywala, by podróż nie była uciążliwa. Wiadomo, że na formie odbijają się: zmiana czasu czy ekstremalna temperatura. Tego byśmy chcieli uniknąć. Może zabrzmi to naiwnie, ale o nie obawiamy się żadnego rywala, pracowaliśmy na te puchary i niech to się wydarzy! Przed ligowym sezonem deklarowałem, że będziemy groźni dla wszystkich i tak właśnie było. Z pucharami ma być podobnie. Tutaj walka też będzie kluczowa. Fajnie, że kibice to rozumieją, bo podzielają pogląd, że można przegrać, ale tylko po walce. Taki jest sport.

By dopełnić podsumowań, komu trener chce podziękować za miniony sezon?
- Chcę podziękować właścicielowi, zarządowi klubu i dyrektorowi sportowemu, za stworzenie doskonałych warunków do pracy. Kibicom, za to, że byli ciągle z nami i czuliśmy ich wsparcie. Na szacunek zasługują wszyscy pracownicy klubu, każdy z nich dołożył cegiełkę do ostatnich sukcesów. Dziękuję mojemu sztabowi, wszystkim trenerom, którzy pomagali przygotować drużynę, lekarzom i fizjoterapeutom za ich zaangażowanie. Między nami dochodziło do różnych tarć, ale tak właśnie funkcjonuje klub piłkarski. Potrafiliśmy znaleźć consensus. Każdy z nas broni swoich racji, to dowód na to, że jesteśmy dobrze przygotowani do pracy. Oczywiście dziękuję moim piłkarzom za trud włożony we wszystkie treningi, wolę walki i wiarę w nas. Przed Zagłębiem nowe wyzwania i jesteśmy gotowi, by się z nimi mierzyć!

(Źródło: Zagłębie Lubin SA)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1