zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 maja So 26, 18:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rui Melo Rodrigues
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 08:18 
co sądzicie o Rui Miguelu ...ja sądze że on zasługuje zdecydowanie na pierwszy skład ...jego technika i to co nieraz wyprawia z przeciwnikami ...kolesie plączą sie o swoje nogi hehe ...nie wiem czy tylko ja tak sądze dlatego sie pytam was o zdanie :) Pozdro

Ostatnio edytowano 2008 paź Wt 07, 06:46 przez Cooldi, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 10:16 

Dla mnie technicznie najlepszy w Lubinie...tylko mógłby zacząć więcej biegać i będzie gitara...Ogólnie ma potencjał, by zabłysnąc w OE. Napiszcie tylko do kiedy ma umowę z nami.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 10:24 

OuRo napisał(a):
Dla mnie technicznie najlepszy w Lubinie...tylko mógłby zacząć więcej biegać i będzie gitara...Ogólnie ma potencjał, by zabłysnąc w OE. Napiszcie tylko do kiedy ma umowę z nami.

Do 31 XII 2010 r. Czyli jeszcze ponad 3 lata (1,5 roku dłużej niż Łobodziński)

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 13:17 

oczywiscie powinien grac w 1 skladzie mozna bylo by wcisnac na miejsce Bartczaka .

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 13:42 

wryip napisał(a):
oczywiscie powinien grac w 1 skladzie mozna bylo by wcisnac na miejsce Bartczaka .

Grzeska Bartczaka... Dajcie se spokoj, Czeslaw wie co robi. Wyglada na to, ze wszyscy juz zapomnieli jak Portugalczyk zmarnowal dwie setki z LKSem.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 13:44 
brovar napisał(a):
wryip napisał(a):

Grzeska Bartczaka... Dajcie se spokoj, Czeslaw wie co robi. Wyglada na to, ze wszyscy juz zapomnieli jak Portugalczyk zmarnowal dwie setki z LKSem.

....chodziło mu o Mateusz Bartczaka ;) ... znaczy ja tak myśle :P

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 13:48 

Dark napisał(a):
brovar napisał(a):
wryip napisał(a):

....chodziło mu o Mateusz Bartczaka ;) ... znaczy ja tak myśle :P

no pewnie tak... a co do miguela... wszystko dobrze... technicznie bardzo dobry jak na polskie realia... ale z wlaczeniem go do pierwszej jedenastki chyba trzeba zaczekac do nowego sezonu... musi on sie zgrac z druzyna najpierw by wystepowac od poczatku... to takie moje skrone zdanie :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 14:18 

Za to wy sie chyba nie zorientowaliscie o co mi chodzilo...
W systemie 4-5-1 moze grac w srodku obok Iwanskiego i Szczypka, ale w 4-4-2 nie ma dla niego miejsca.

Ostatnio edytowano 2007 kwi Wt 24, 14:18 przez brovar, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 15:42 
Zamiast Szczypka - to już nie ten Szczypek co kiedyś.
A poza tym dla Szczypka to pewnie przedostatni sezon.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 17:34 

nie ze bym sie czepial ale prosze uzytkownikow o niezakladanie takich tematow, to nie smietnik, zaraz ktos zalozy podobny temat o Mierzejewskim lub Felixie bo bedzie uwazal ze cos tam. balagan sie robi .rownie dobrze mozna by sie podzielic swoimi przemysleniami o Ruim w temacie o meczu z Arka lub najblizszym z plocka Wisla.

co do Miguela to jesli Czesiu uwaza ze nie nalezy mu sie jeszcze pierwszy sklad to ja rowniez tak sadze

Ostatnio edytowano 2007 kwi Wt 24, 17:41 przez rocco83, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Wt 24, 17:52 
Moderator

j napisał(a):
Zamiast Szczypka - to już nie ten Szczypek co kiedyś.
A poza tym dla Szczypka to pewnie przedostatni sezon.

Jedno jest pewne... to nie ten Szczypek co kiedys... ale kibice zawsze tacy sami.. Nigdy sie nie zmienia... :P
Szczypek nie ten co kiedys, bo lepiej grajacego Szczypka (jak w dwoch ostatnich sezonach) wczesniej nie widzialem...

Wracajac zas do Miguela... nie wypowiem sie za wiele do momentu, kiedy nie zagra meczu od 1 do przynajmniej 75 minuty... Bowiem jak na razie nie przekonuje mnie za bardzo...
Nawet bajeczna technika jest niczym w obliczu drwali jacy pojawiaja sie w naszej lidze...

To, ze wie o co chodzi w pilce noznej oraz kilka zwodow jakimi do tej pory blysnal, to nie za wiele...
Ufam trenerowi i skoro on uwaza, ze pilkarz nie jest gotow do grania pelnego meczu, to tak musi byc... szczegolnie ze dostal kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejetnosci w III lidze...

Nie wiem skad sie to bierze ale wsrod kibicow, a w sczegolnosci wsrod uzytkownikow tego forum stal sie czlowiekiem orkiestra (moze grac wszedzie :P ) i z uporem maniaka przez niektorych jest wystawiany na kazda wolna pozycje... Raz lewa flanke za kontuzjowanego Kolendowicza, na srodek za M. Bartczaka, na prawa flanke za Lobodzinskiego... najciekawsza jednak byla propozycja usera, ktory widzialby go w ataku za Michala Chalbinskiego... :)
Panowie troche luzu i zimnej wody na glowe... jak na razie ten zawodnik jest niewadoma chociazby z tego wzgledu, ze zaden z was nie wie jak prezentuje sie kondycyjnie...

Dlatego uwazam, ze powinniscie sobie darowac tego typu dywagacje i cierpliwie czekac az Czeslaw sam zadecyduje, iz Rui jest gotow, by grac od pierwszych minut spotkania.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Śr 25, 03:59 
Administrator

rocco83 - uwazam, ze watek na temat danego zawodnika jest dobrym rozwiazaniem - jak ktos chce poczytac informacje o interesujacym go zawodniku to nie musi przeszukiwac calego forum z watkami o spotkaniach w ktorych wystepowal - fakt faktem -> tego tez sie nie uniknie. decyzje gdzie jaka wiadomosc sie znajdzie niech podejmuje autor posta.

Ja jestem Rui optymistą ;)
Sledze informacje na temat tego zawodnika od poczatku jego przygody z naszym klubem. To co potrafi zrobic z pilka na boisku robi na mnie duze wrazenie. Pozostaje dla mnie zagadka dlaczego kluby w Portugalii nie widzialy go w swoich skladach. Hmm... jedynie ta niewiadoma moze siac zamet odnosnie samego gracza.

Waleczny, ambitny - a dopiero na trzecim miejscu wymienie jego niewatpliwa zalete, technike. Wszystko to potwierdzi kiedy ktos zechce uwaznie mu sie przyjzec.
Ale... - na kazdego sie cos znajdzie ;)
Z tym ze Rui (jeszcze?) ma pare minusow nad ktorymi musi popracowac - choc nie zawsze wszystko od niego zalezy.

Jezyk, ktorym nie potrafi skomunikowac sie z partnerami - nie potrafi im dac znac o sobie, to jego dodatkowy rywal. Nie oszukujmy sie - polska liga tak wyglada i tak wygladac bedzie, ze dodatkowym elementem pomagajacym zawodnikom zagrac z klepy - nawet kiedy sie dobrze nie znaja (vide szybkie wprowadzenie sie do skladu Kolendowicza) jest krotkie: "przod, plecy, jestem" itd. w wielu postaciach :) (k..... m... :D )

Polscy pilkarze czesto nie widzac swojego zawodnika odgrywaja mu pilke na pamiec (jak dlugo ze soba graja) albo slyszac ze sygnalizuje on swoja pozycje. Ani jedno ani drugie u Miguela nie wystepuje. Sam proponujac jego wystem w ktoryms meczu za slabo grajacego Wojtka, wstawialem go na prawa strone. Aczkolwiek jestem swiadom ze jest ona podwojnie dla niego wymagajaca - srodek to jego zywiol, po drugie partnerzy go tam po prostu nie widza... . Szczerze mowie ze nie bylem na tyle zdeterminowany zeby poswiecic czas na ogladanie jego gry gdy nie jest przy pilce, badz nie jest ona w jego zasiegu - zeby o nia powalczyc. Warto by bylo sie temu przyjzec aby stwierdzic czy tylko brak komunikacji jest przyczyna jego nielicznych kontaktow z pilka.

No i nie zapominajmy - dziala to w druga strone - partnerzy do niego nie graja bo ani nie slysza, ani nie wiedza gdzie jest. A co robi Rui? Niestety dopoki nie zrozumie tego co mowia mu gracze na boisku - poki co nie bedzie w stanie zagrac do nich pilki bez "podnoszenia glowy". A tu juz niedaleka droga do straty pilki. Zanim Miguel zacznie grac na pamiec musi minac troche czasu - bynajmniej nie gry w drugim zespole z zupelnie innymi zawodnikami i taktyka (o tym za chwile).

Wykonczenie akcji - prawda jest taka ze Melo mi do tego jest niepotrzebny - gdyby Iwanski nie pykal bramek bezposrednio z rzutow wolnych/karnych to jego dorobek wygladalby zupelnie inaczej a mimo to wciaz wysoce cenilbym go za to co robi dla druzyny. I tego samego oczekuje od naszego portugalskiego gracza. Dla mnie jego osoba na polu karnym moze sie nie pojawiac :) No chyba ze tak jak Maciek, choc dzieki jeszcze lepszej technice zacznie prowokowac zawodnikow do fauli.

W meczu z Arka mielismy niemal wszystko to co napisalem wyzej - wszedl w pole karne, ogral jednego - drugiego, doskoczyl trzeci - Melo z kazdym sobie poradzil. Gdyby nie trzeci zawodnik Arki - bylo duze prawdopobienstwo ze "nieradzaca" sobie dwojka zaczela by wyciagac nogi. Choc byla to efektowna akcja ja... nie chcialbym takich ogladac akurat w polu karnym - tam czekaja zawodnicy do ktorych po zwodzie trzeba pilke dograc aby akcje wykonczyli. Lecz Rui tego nie robi - nie dlatego ze jak swego czasu Irek Kowalski gra samolubnie, ale dlatego ze nie wie gdzie sa nasi zawodnicy ani nie rozumie ich komunikatow. Zeby zagrac musi ich zobaczyc. I jeszcze raz przypomne - na podniesienie glowy majac na sobie dwoch/trzech przeciwnikow nie ma czasu - napewno nie po to zeby "szukac partnerow". Moze i tak mysla nasi zawodnicy i dlatego nie dogrywaja mu tak czesto pilek? ...

To sa mankamenty, ktore widac golym okiem. Pod znakiem zapytania jest jego kondycja ale na ten temat nie ma co dyskutowac tylko sprawdzac (pelne mecze) i badac (prof. Chmura).

Zgadzam sie z tym, ze wystawianie zawodnika co raz to na innej pozycji moze bardziej zaskakiwac nasza druzyne niz rywala - napewno nie bedzie to tez dobra droga dla samego gracza - ktory nie nauczy sie grac zespolowo w naszej ekipie. Optymalny dla niego jest srodek, lecz poki co schodzi do niego z prawego skrzydla ;) Jezeli mowimy o rownozednych zmiennikach to uwazam ze wlasnie takim jest - zarowno lepiej sie prezentuje na prawej stronie zmieniajac Wojtka, jak i spokojnie moze walczyc o miejsce w podstawowej jedenastce z M.Bartczakiem. I trzeba to robic teraz - konsekwentnie, "sztuka po sztuce" a nie na raz 3-4 nowych graczy w skladzie a potem mowic ze zespolowo nie potrafia rozegrac pilki (PE).

Czekac w nieskonczonosc nie mozemy - jak wyglada pilkarsko maj wiemy - powtarzam w koncowce sezonu wpuszczenie 3-4 zmiennikow do podstawowej jedenastki moze rozlozyc druzyne (mysle tu o Ruim, Andersonie, Mierzeju, Klofiku, majac jeszcze obroncow). Wszystko teraz w glowie trenera - ktory na dodatek przekona rowniez pozostalych 10 glow na boisku, zeby nie obawiali grac na "obcokrajowca". Pomimo strat na poczatku - tylko w taki sposob moze on teraz zgrac sie z zespolem i przyniesc nam wiecej korzysci niz piekne indywidualne akcje, ktore procz walorow artystycznych ostatecznie efektu druzynie nie daja.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Śr 25, 10:51 

Teraz w meczu z Wisłą Płock prawdopodobnie nie będzie mogł grać Kolendowicz ( ogromna strata ) to zagramy 4-5-1 i w środku będzie Iwański , Szczypek i Miguel. W następnych spotkaniach raczej usiądzie na ławke i będzie w chodził w II połowach żeby dobijać przeciwników :wink: Szczypek w środku robi niesamowitą prace ale niestety wszyscy tego nie widzą jak biega od pola karnego do pola karnego od lini bocznej do drugiej lini bocznej. Szczypek ma zupełnie inną role , On musi pomagać w środku pola Iwańsiego który gra ofensywnie i zarazem wspomagać obrone. Miguel jest zawodnikiem ofensywnym o bardzo dobrej technice. Ale sądze że jeszcze jego czas przyjdzie narazie Moim zdaniem jego rola w drużynie polega na tym że jest zmienikiem. Jego wadą jest to że niekiedy za długo przetrzymuje tą piłke i nad tym musi jeszcze popracować.

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Śr 25, 14:00 

brovar napisał(a):
wryip napisał(a):

oczywiscie zo o Mateusza bo Grzeskiek powinien grac bo jak narazie gra bardzo dorze

Tytuł:
PostNapisane: 2007 kwi Śr 25, 15:49 

wryip napisał(a):
brovar napisał(a):
wryip napisał(a):

oczywiscie zo o Mateusza bo Grzeskiek powinien grac bo jak narazie gra bardzo dorze

:roll: Co poniektorzy chyba nie zrozumieli ironii zawartej w mojej krotkiej wypowiedzii. Dobra chlopaki, popieram wasze zdanie - Melo powinien zamienic sie miejscem z Mateuszem Bartczakiem na lawce rezerwowych. Niech sie przesiada.

Cytuj:
Wykonczenie akcji - prawda jest taka ze Melo mi do tego jest niepotrzebny - gdyby Iwanski nie pykal bramek bezposrednio z rzutow wolnych/karnych to jego dorobek wygladalby zupelnie inaczej a mimo to wciaz wysoce cenilbym go za to co robi dla druzyny. I tego samego oczekuje od naszego portugalskiego gracza. Dla mnie jego osoba na polu karnym moze sie nie pojawiac No chyba ze tak jak Maciek, choc dzieki jeszcze lepszej technice zacznie prowokowac zawodnikow do fauli.

A jednak, skoro juz sie w polu karnym pojawia i partnerzy do niego zagrywaja, to powinien potrafic wykonczyc akcje. Dwie setki z LKSem sie klaniaja.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1