zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Cz 21, 11:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Adam Buczek
PostNapisane: 2013 lip Śr 31, 16:13 
Administrator

Imię Adam
Nazwisko Buczek
Kraj Polska Polska
Data urodzenia 9 sierpnia 1978

Adam Buczek przejął obowiązki trenera I drużyny
30 lipca 2013 roku

Zarząd Zagłębia Lubin S.A. informuje, iż podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Pavlem Hapalem, trenerem pierwszej drużyny. Jego obowiązki przejmie Adam Buczek, członek sztabu szkoleniowego, pełniący dotychczas funkcję asystenta trenera Hapala. Równocześnie zarząd oraz pracownicy dziękują dotychczasowemu szkoleniowcowi za jego pracę, szczególnie za utrzymanie drużyny w ekstraklasie, w trudnym dla zespołu sezonie 2011/2012. Ponadto władze i pracownicy klubu życzą byłemu trenerowi sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

i pierwszy wywiad z trenerem:

Drużyna potrzebuje spokoju

Nowy szkoleniowiec Miedziowych o objęciu stanowiska pierwszego trenera KGHM Zagłębia Lubin.

Adam Buczek: - Zarząd klubu dwa dni temu zaproponował mi objęcie funkcji pierwszego trenera. Przyznam szczerze, że nie była to łatwa decyzja. W ostatnich tygodniach koncertowałem się bowiem w stu procentach na pracy asystenta Pavla Hapala. I bardzo ceniłem sobie bardzo ten okres współpracy z trenerem Hapalem. Z drugiej strony miałem okazje w okresie przygotowawczym poznać dobrze drużynę, co jest pewnym ułatwieniem w dalszym prowadzeniu zespołu. Mamy pierwszy wspólny cel i zrobię wszystko, by Zagłębie zagrało w najbliższym meczu z Lechem Poznań dobry mecz.

Adam Buczek uchodzi za zdolnego trenera z regionu Zagłębia Miedziowego, który doskonale pracował z młodzieżą.
- Dziś wszyscy wspominają sukcesy młodzieżowych drużyn Zagłębia i przypisują mi zasługi. Na te medale pracowali wszyscy trenerzy grup młodzieżowych, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do tamtych sukcesów. Dzisiaj przede mną nowe cele, całą drużyna koncentruje się na pracy, którą mamy do wykonania.

Do meczu z Lechem zaledwie kilka dni, a „Kolejorz" to bardzo mocny rywal.
- Dlatego nie ma mowy o rewolucji w składzie i diametralnie innych przygotowaniach. Naturalnie wprowadzimy pewne korekty i będziemy dużo rozmawiali. Przede wszystkim musimy zachować spokój, by należycie przygotować się do ważnego dla nas wszystkich spotkania.

Trenerowi Zagłębia podskoczy w niedzielę adrenalina?
- Z reguły bardzo przeżywam to, co dzieje się na boisku, nie inaczej będzie w niedzielę. Mam nadzieję, że trybuny będą nas wspierały, bo potrzebujemy dopingu naszych kibiców. Zagramy z Lechem Poznań i zrobimy wszystko, aby pokazać się z dobrej strony.

Kibice na internetowych forach pozytywnie oceniają powierzenie funkcji trenera Adamowi Buczkowi.
- Wstrzymajmy się z ocenami mojej pracy, bo przecież dopiero zaczynam w roli trenera pierwszego zespołu. To oczywiście miło słyszeć pozytywne opinie na swój temat, ale dzisiaj najważniejsza jest ciężka praca i wsparcie kibiców.

Czego można życzyć nowemu trenerowi Zagłębia na starcie?
- Przede wszystkim, by Zagłębie zdobywało punkty. Oczywiście potrzeba trochę szczęścia, by wszystko z marszu zafunkcjonowało jak trzeba. Ja jednak wierzę w tę drużynę i myślę, że będziemy mieli jeszcze zespół na miarę oczekiwań kibiców.

Adam Buczek to trener mocno związany z Zagłębiem Lubin. W miedziowym klubie stawiał pierwsze piłkarskie kroki, a później zbierał trenerskie doświadczenia, prowadząc z sukcesami młodzieżowe drużyny Zagłębia. Wychowankowie Buczka zdobywali tytuły Mistrzów Polski Juniorów, dwukrotnie zwyciężali w Młodej Ekstraklasie. Charyzmę i umiejętności ambitnego trenera doceniali Jan Urban oraz Pavel Hapal, Adam Buczek pełnił w ich sztabach rolę asystenta.

W zeszłym sezonie Adam Buczek pracował w drugoligowym KS Polkowice, wykonał dobrą pracę, za którą zbierał pozytywne recenzje. Jego zespół grał ładną dla oka i skuteczną piłkę, na mecie sezonu ta bardzo młoda drużyna zajęła 6. pozycję w lidze. W trakcie przygotowań do sezonu 2013/2014 Pavel Hapal zaproponował Adamowi Buczkowi powrót do Zagłębia i dalszą współpracę. Od wczoraj Buczek pełni obowiązki I trenera pierwszej drużyny.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł: Re: Adam Buczek
PostNapisane: 2013 lip Śr 31, 17:38 

Powodzenia Panie trenerze.
Z mojej strony duży kredyt zaufania - zniosę nawet początkowy brak wyników. Nie wyobrażam sobie jednak braku zaangażowania, wstawiania z uporem maniaka piłkarzy bez formy, ulubieńców którzy niewiele wnoszą na boisko itp.
Oczekuję jednak walki w każdym meczu, "gryzienia" trawy, trzeszczących kości i walki w każdym meczu od pierwszej do ostatniej minuty, a jeśli będzie taka potrzeba to również po ostatnim gwizdku.
Jeśli takie Zagłębie będziemy oglądać to o kibiców jestem spokojny.

PostNapisane: 2013 lip Śr 31, 18:31 
Administrator

ja dodam od siebie, ze na boisku nie chce ogladac "miszczow" treningow, a jezeli delikwent potrafi sie pokazac wylacznie na treningu a w meczu jest bezproduktywny i nie umie sobie poradzic z presja - to ma czas najwyzej do przerwy a potem niech... potrenuje sobie w 2gim zespole

PostNapisane: 2013 sie Pt 02, 12:25 
Moderator

Nowy trener Zagłębia, czyli poszukiwacz złota z Lubina

Cytuj:
- Moja przeszłość wygląda tak, że teraz wielu kibiców Zagłębia pewnie myśli, że nagle w podstawowym składzie pojawi się pięciu młodzieżowców. To nie tak. Mamy zdolnych chłopaków, ale trzeba ich wprowadzać z głową. Nie każdy jest tak mocny mentalnie, jak kiedyś Damian Dąbrowski, którego Marek Bajor wstawił do wyjściowego składu w Poznaniu w wieku 18 lat, a on przed 20 tysiącami ludzi zagrał tak, jakby oglądał taką publikę co tydzień - mówi Adam Buczek.

Trener, który prowadził nasze drużyny młodzieżowe mówi właściwie to samo o naszych młodzieżowcach co każdy poprzedni trener. Że trzeba chłopaków wprowadzać powoli i z głową. Ciekawe jaka będzie reakcja kibiców i tutaj na forum, bo już od dawna wszyscy krytykowali poprzednich szkoleniowców za brak wychowanków w składzie. Gdyby to powiedział Urban czy Hapal to była by krytyka, ale czy taka sama krytyka będzie wobec Buczka? Dobrze by było gdyby ci młodzi chłopcy sami pokazali trenerowi, że są gotowi na ekstraklasę.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2013 sie Pt 09, 13:02 
Administrator

Podbeskidzie - Zagłębie. Uczeń jedzie do mistrza

Adam Buczek uczył się od Czesława Michniewicza, gdy ten zdobywał mistrzostwo Polski w 2007 roku.

Gdy Michniewicz świętował z Zagłębiem zdobycie tytułu przy Łazienkowskiej po zwycięstwie z Legią (2:1), Buczek sprawdzał się jako trener grup młodzieżowych w Lubinie. Jego wychowankowie zdobywali tytuły mistrzów Polski Juniorów i dwa razy wygrali rozgrywki Młodej Ekstraklasy. Buczek dużo nauczył się jednak właśnie od obecnego trenera Podbeskidzia. - Często bywałem na treningach, które prowadził Michniewicz. Były ciekawe, oryginalne. Dużo z nich czerpałem, ale w pierwszym zespole nie pełniłem żadnej funkcji - mówi nam Buczek. - Tamte czasy, to jednak tylko miłe wspomnienie. Z trenerem nie mam kontaktu. Żadnych smsów przed dzisiejszym meczem nie wymienialiśmy. Nawet nie mam jego numeru telefonu. Dla mnie to spotkanie nie jest szczególne. Może dzień, bo dziś obchodzę 35. urodziny. Chciałbym wygrać - dodaje.

- Zdolny chłopak. Już sześć lat temu wiedziałem, że to materiał na dobrego trenera. Przychodził do nas, rozmawiał, dopytywał o różne rzeczy. Widziałem w nim pasję - wspomina dziś Michniewicz. - Od tamtej pory śledziłem jego losy. Mam do niego dużo sympatii. Rzeczowy facet, merytoryczny. Więcej pracuje niż mówi. Potrafi dostrzec w zawodniku "to coś". Dobrze poukładany taktyczno-technicznie. Oby mu tej zabawki nikt po 2-3 meczach nie zabrał - dodaje szkoleniowiec Podbeskidzia.

Buczek skorzystał na częstych rotacjach na ławce trenerskiej Zagłębia. Uczył się między innymi od Oresta Lenczyka, Franciszka Smudy, Marka Bajora i Rafała Ulatowskiego. Był także asystentem Jana Urbana i Pavla Hapala. - Miałem dobrych nauczycieli. Od każdego można było coś wyciągnąć. Zdobyłem doświadczenie jako asystent. Oswoiłem się z Ekstraklasą. Nasza liga wygląda dla mnie tak samo, jak jeszcze dwa tygodnie wcześniej. Obecnie mam po prostu więcej obowiązków. To ja ustalam skład i za wszystko odpowiadam. Ale tremy nie ma. Adrenalina tak, ale bez stresu.

Dodatkowe doświadczenie zdobył na stażu w Osasunie Pampeluna. Trafił tam dzięki pomocy Urbana i Kibu Vicuny. - Byłem tam tydzień w zeszłym roku. Hiszpanie mają zupełnie inne spojrzenie na piłkę. Przede wszystkim inna mentalność i podejście. Nie jest jednak tak, że w Hiszpanii jest świetnie, a u nas źle. Uważam, że w Polsce też można dobrze trenować. Mamy dobrych szkoleniowców - twierdzi.

Buczek z seniorskich zespołów trenował wcześniej rezerwy Zagłębia w III lidze (sezon 2008/09) i KS Polkowice (6. miejsce w II lidze w poprzednim sezonie). W Zagłębiu ma czystą kartę. Nie jest trenerem tymczasowym. Prezes Tomasz Dębicki postawił na człowieka znającego klubowe realia, który nie tylko Zagłębie trenował, ale także w nim grał. - Nawet nie myślałem, że dostanę szansę poprowadzenia pierwszego zespołu. Nie zastanawiam się nad tym, co będzie za miesiąc. Myślę od meczu do meczu. Cel się nie zmienił - to awans do najlepszej ósemki. Zespół ma umiejętności i potencjał. Jestem przekonany, że nam się uda. Na pewno nie przeprowadzę w klubie rewolucji, ale chcę, by ta mocna drużyna odpaliła

http://goo.gl/MImbgf

PostNapisane: 2013 wrz Pn 16, 16:25 
Administrator

Trener Adam Buczek: W grze Zagłębia widzę postęp

Zespołowi zaszkodziła bardzo głęboka zmiana, do jakiej doszło w szatni. Wielu piłkarzy odeszło, wielu się pojawiło. Drużyna to odczuła i zareagowała negatywnie - mówi Adam Buczek, trener KGHM Zagłębia Lubin.
Grzegorz Szczepaniak: Dlaczego Zagłębie po raz kolejny ma tak ogromne problemy na początku sezonu?

Adam Buczek: Rzeczywiście trudno to wyjaśnić. Podobne pytania są mi zadawane przez cały czas, ale nie sposób jednoznacznie na nie odpowiadać. Gdybyśmy tę odpowiedź znali, to pewnie do podobnych sytuacji by nie dochodziło. Jedyną sensowną odpowiedzią na nasze problemy jest ciężka praca. I właśnie w ten sposób odpowiadamy.

A może to jest błąd? Podobnie mówili pana poprzednicy, a sytuacja znowu się powtarza. Mam wrażenie, że przechodzicie nad tymi fatalnymi inauguracjami do porządku dziennego. Może trzeba to głęboko przeanalizować?

- Oczywiście, że trzeba, i my taką analizę prowadzimy. Zespołowi zaszkodziła bardzo głęboka zmiana, do jakiej doszło w szatni. Wielu piłkarzy odeszło, wielu się pojawiło. Drużyna to odczuła i zareagowała negatywnie. Nie zawsze tak jest, czasami zespół od razu zaskakuje i gra dobrze. W naszym przypadku było inaczej.

Może jednak błędy w przygotowaniach popełnił trener Pavel Hapal? W pierwszych meczach drużyna prezentowała się katastrofalnie.

- Uczestniczyłem jako członek sztabu trenerskiego w tych przygotowaniach, ale to w tej chwili nie ma już żadnego znaczenia. Naprawdę nie chcę, bo nie ma to sensu, by wciąż do tego wracać. Dla dobra zespołu musimy patrzeć do przodu, myśleć o przyszłości. Nie ma co załamywać rąk nad tym, co za nami. To jednak wcale nie oznacza, że lekceważymy falstart.

Mogło być lepiej, gdyby zespół nie został tak głęboko zmieniony?

- Budowa drużyny to proces, ale przecież co roku mamy przykłady, że sklecone "na kolanie" zespoły świetnie sobie radziły. Nie brak też przykładów dokładnie odwrotnych: drużyny budowane z rozmysłem, według przemyślanej strategii zawodziły. Nie ma reguły.

Zagłębie tak właśnie jest budowane? Pytam, bo na przykład bramkarza nie akceptują kibice, popełnia błędy. Obrona gra w innym składzie co pół roku i ciągle prezentuje się niepewnie.

- Analizować trzeba bez emocji. Kiedy dobrze przyjrzeć się grze Michała Gliwy, to okaże się, że wcale nie gra tak źle. Owszem, przytrafił mu się spory błąd w meczu z Cracovią, który zadecydował o wyniku. Wcześniej i później miał jednak wiele udanych interwencji. W obronie rzeczywiście często dochodziło do zmian personalnych, i to nie ułatwiało gry. Brak zgrania prowadził do błędów. Nie będę jednak wchodził w oceny indywidualne. To temat na rozmowę z konkretnymi ludźmi, a nie roztrząsanie w gazetach. Ważne, że wreszcie sytuacja nam się krystalizuje. Dostrzegam postęp.

Jak sobie pan radzi z długą listą potencjalnych nowych trenerów Zagłębia?

- Nie przejmuję się tym. Jestem w stałym kontakcie z prezesem, dużo rozmawiamy. Koncentruję się na swoich zadaniach.

Może uspokaja pana fakt, że w klubie wiele się zmienia? Widać zupełnie inne nastawienie. Wreszcie Zagłębie naprawdę inwestuje w wychowanków. Także w trenera, którego w zasadzie od dawna przygotowywało do pracy z pierwszym zespołem. To się wcześniej raczej nie zdarzało.

- Na pewno czuje się, że jakiś nowy wiatr wieje w Zagłębiu. Budowana jest baza, już widać efekty inwestycji. Nie brakuje fajnych chłopaków. Część już dostaje szansę i ją wykorzystuje. Są młodzi, więc lepsze mecze przeplatają z nieco słabszymi, ale to naturalne. Z całą pewnością mają papiery na granie.

Może trzeba na nich stawiać jeszcze odważniej? Taki Jagiełło błyszczy w reprezentacji do 17 lat, może powinien grać w pierwszym składzie? Jest w zasadzie w wieku Piotra Zielińskiego, gdy ten odchodził do Włoch. Dziś Zieliński gra w pierwszej reprezentacji. Może i Jagiełło zagra, tylko że bez występów w lidze nie ma na to szans.

- Młodych graczy trzeba wprowadzać w dorosły futbol ostrożnie. Oni wciąż rosną, rozwijają się. Zgadzam się jednak, że jeśli są w dobrej formie, jeśli lepiej prezentują się od starszych kolegów na treningu, to należy im się szansa. Filip Jagiełło to utalentowany chłopak. Dzisiaj nie jest daleko od meczowej osiemnastki. Jest z zespołem, bardzo dobrze trenuje. Ma szansę nawet na grę, ale nie wolno mu teraz zadowolić się tym, co ma. Musi chcieć więcej, tylko wtedy to dostanie.

Najgorsze w tym sezonie macie już za sobą?

- Nie chcę niczego deklarować. Nieźle zagraliśmy w Chorzowie, ale dopiero od pewnego momentu spotkania. Wyszliśmy na ten mecz spięci. Jeśli chodzi o przyszłość, to wiele zależy od tego, co piłkarze będą mieć w głowach w kolejnych meczach. Przeciwko Ruchowi były momenty bardzo dobrej gry, co potwierdziło potencjał tego zespołu. Symptomy poprawy widać było też we wcześniejszych meczach. Powoli idziemy w dobrym kierunku. Koncentruję się na tym, by ten progres utrzymać.

http://goo.gl/oHKc9v

Panie Adamie... strzela Pan sobie w stope publicznymi stwierdzeniami ze zmiany w szatni przeprowadzone przez naszego dyrektora sportowego mialy negatywny wplyw na nasza druzyne. Ja bylbym ostrozniejszy na Pana miejscu.
Podobnie nie rozumiem tego "zapatrzenia" w Gliwe - to on i Jez swoja dyspozycja na boisku wyautowali Hapala, nie zycze tego samego Panu. Szerokich echem odbija sie juz nie tylko lokalnie ale w Polsce obsada naszej bramki. A Pan "dalej swoje".
Deklaracje jednak trzeba skaldac, nie mozna sie ich bac - to sie przenosi rowniez na druzyne, taka juz rola trenera. Odpowiedzialnosc za wyniki jest naturalna koleja rzeczy.

A teraz pozytywnie: Oby bylo tak jak Pan mowi - krystalizacja, postep. Obysmy mogli zobaczyc to na boisku juz za niecala godzine. I co do mlodych... jezeli na treningu prezentuja sie "ciut" gorzej od starszych to jest to juz odpowiedni moment zeby dostali szanse. Jak sa na tym samym poziomie co ich starsi koledzy - to Ci drudzy bezdyskusyjnie powinni czesciej sadzac swoje litery na lawce rezerwowych dajac szanse mlodziezy zeby sie rozwijala i podejmowalal wyzwanie wierzac w swoje umiejetnosci - bo to oni beda nasza przyszloscia a nie "emeryci" ktorzy chca jakos dociagnac do konca kariery. A gdy mlodziez dojdzie do poziomu w ktorym bedzie lepsza od starszych kolegow to tych ostatnich trzeba z klubu... grzecznie podziekowac za to co zostawili w naszym Zaglebiu.

PostNapisane: 2013 wrz Pt 27, 11:41 
Administrator

warto rowniez i tu umiescic wpis:
Orest Lenczyk podpisał dzisiaj kontrakt z klubem i poprowadzi pierwszy trening z drużyną KGHM Zagłębie Lubin. Już o godzinie 10.00 trener spotka się ze sztabem szkoleniowym oraz z piłkarzami.

Sztab szkoleniowy wzmocnią związani od wielu lat z Zagłębiem Lubin współautorzy sukcesów drużyn młodzieżowych: Adam Buczek oraz Tomasz Bożyczko, doskonale znający realia klubu oraz utalentowanych młodych zawodników. Orest Lenczyk pracował już w Lubinie, w sezonie 2008/2009 przejął „Miedziowych” w trudnym dla drużyny okresie i wprowadził Zagłębie do ekstraklasy. Umowa z trenerem Lenczykiem obowiązuje do końca sezonu.

Panie Adamie, wierze ze kolejny rok (a najlepiej 2-3 lata) u boku Pana Oresta dadza Panu duzo w rozwoju Pana trenerskiej kariery - szczegolnie w zakresie postepowania z nierobami i leniami, ktorzy na boisku nie sa w stanie wykrzesac woli walki, lub pokazac pelni swoich umiejetnosci.

Po tym krotkim epizodzie w prowadzeniu pierwszej druzyny na ta chwile dziekuje Panu za skorzystanie z uslug Boneckiego i Azikiewicza, w sumie o Rakelskie tez trzeba wspomniec. Bedac prawa reka 1go trenera wierze ze bedzie mial Pan tez wplyw na wprowadzanie naszych wychowankow co zaprocentuje w przyszlosci. O popelnianych bledach aktualnie nie ma co wspominac, teraz trzeba sie zajac najwazniejszym - wyjsciowa jedenastka uzupelniona o graczy z lawki/rezerw.

PostNapisane: 2017 sty Śr 04, 15:25 

Cytuj:
We wtorek wieczorem zarząd Wisły Puławy wybrał na szkoleniowca pierwszoligowego zespołu Adama Buczka. Nowy szkoleniowiec poprowadzi zespół w rundzie wiosennej. Jego asystentem będzie dotychczasowy trener, Robert Złotnik.
W rundzie jesiennej obecnego sezonu Adam Buczek prowadził trzecioligowy KS Polkowice. Wcześniej pracował jako asystent trenera Rafała Ulatowskiego w GKS Bełchatów, a także asystował trenerom Janowi Urbanowi, Orestowi Lenczykowi i Pavlovi Hapalowi w Zagłębiu Lubin. Ten ostatni zespół prowadził również samodzielnie w sezonie 2013/2014. W sztabie szkoleniowym Wisły Puławy pozostaną dotychczasowi trenerzy: Robert Złotnik, Ryszard Kłusek oraz Adam Piekutowski.
Po rundzie jesiennej „Duma Powiśla”, która jest beniaminkiem pierwszej ligi, zajmuje w tabeli piętnaste miejsce, oznaczające grę w barażu o pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Jednak nie to było powodem zmiany szkoleniowca. Dotychczasowy trener puławian nie ma uprawnień na dalsze prowadzenie zespołu w pierwszej lidze. Robert Złotnik, który w lipcu zastąpił Bohdana Bławackiego, miał licencję warunkową. Żeby dalej prowadzić zespół musi posiadać licencję UEFA Pro, a kurs zostanie zorganizowany dopiero w 2018 rok.

:arrow: Adam Buczek został nowym trenerem piłkarzy Wisły Puławy

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2017 sty Śr 04, 18:41 

Bardzo fajna wiadomość, jeśli dadzą mu szansę może za jakiś czas trafi do ekstraklasy. Powodzenia.

Strefa czasowa: UTC + 1