zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Cz 21, 11:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ľubomír Guldan
PostNapisane: 2013 lip Pn 01, 18:18 

Słowacki 30-letni obrońca Ľubomír Guldan został nowym zawodnikiem lubińskiego Zagłębia. W ostatnim sezonie występował w bułgarskim Łudogorcu Razgrad, z którym zdobył mistrzostwo i superpuchar.

Guldan w swojej karierze występował w takich klubach jak FK VTJ Koba Senec, FC Senec, FC Thun 1898, MŠK Žilina oraz wcześniej wspomniany Łudogorec Razgrad. Obrońcę w czasie gry w Żylinie trenował Pavel Hapal.

Ľubomír zdobył dotychczas dwa razy mistrzostwo Słowacji, raz Superpuchar Słowacji, dwukrotnie mistrzostwo Bułgarii oraz po jednym razie Superpuchar i Puchar Bułgarii.

źr. mkszaglebie.pl

POWODZENIA ! :) :)

M K S
ZAGŁEBIE PO ŻYCIA KRES!

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Ľubomír Guldan
PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 07:18 

Dwa lata temu był bliski przejścia do Cracovii....

Cytuj:
28-letni słowacki obrońca Ľubomír Guldan z MŠK Žilina wkrótce może stać się piłkarzem Cracovii. Zainteresowanie piłkarzem przez polski zespół potwierdza trener MŠK Pavel Hapal.

- To prawda. Ľubomír odchodzi do Polski, gdzie zgodził się podpisać umowę z Cracovią - powiedział Hapal.

Guldan w lipcu 2007 roku i w sierpniu 2008 roku starał się o angaż w Ruchu Chorzów, ale śląski klub nie zdecydował się na podpisanie z nim kontraktu. W rundzie jesiennej obecnego sezonu wystąpił w jedenastu ligowych spotkaniach i pięciu meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów w barwach mistrza Słowacji - MŠK Žilina.

http://www.90minut.pl/news/146/news1463080-Lubomir-Guldan-blisko-Cracovii.html

ale...

http://www.pilka.sport24.pl/news/show/139491/ekstraklasa/guldan-nie-zagra-w-cracovii

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 08:34 
TROLL
TROLL

To kto to jest w końcu Bośniak czy Słowak! a może Hodur :wink:

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 08:40 

horacyś nie żebym się czepiał, ale skąd wziąłeś Bośniaka???
Tak dla wyjaśnienia profil piłkarza z 90 minut:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=12045

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 08:47 
TROLL
TROLL

Duchu79 napisał(a):

Nad moim wpisem drugi link ostatnie zdanie, tak można zrozumieć

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 08:52 
Moderator

horacyś napisał(a):
Duchu79 napisał(a):

Owszem, jak się nie umie czytać. Nie ma się do czego przyczepić to się czepiasz narodowości?

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 08:57 
TROLL
TROLL

Roy_Keane napisał(a):
horacyś napisał(a):
Duchu79 napisał(a):

Owszem, jak się nie umie czytać. Nie ma się do czego przyczepić to się czepiasz narodowości?

Albo nie umie się czytać albo nie umie się pisać! wyczytałem że za reprezentanta Bośni mierzącego 190cm wzrostu itd., przeczytaj a nie skacz jak małpa na gumce , ktoś tak może ten link odczytać i ja tak go odczytałem bo jest napisany papracko i tyle!

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 09:03 
Moderator

horacyś napisał(a):
Roy_Keane napisał(a):
horacyś napisał(a):

Albo nie umie się czytać albo nie umie się pisać! wyczytałem że za reprezentanta Bośni mierzącego 190cm wzrostu itd., przeczytaj a nie skacz jak małpa na gumce , ktoś tak może ten link odczytać i ja tak go odczytałem bo jest napisany papracko i tyle!

"Cracovia była przygotowana na ewentualne niepowodzenie w negocjacjach z ogranym w Lidze Mistrzów obrońcą Żyliny. W zapasie trzymała innego obrońcę, wybranego najlepszym ligowcem w Bośni -Vule Trivunovicia.

Jak informują bośniackie media za mierzącego 190 centymetrów reprezentanta Bośni Cracovia będzie musiała zapłacić od 150, do 250 tysięcy euro. Piłkarzowi wycenianemu na 700 tysięcy euro za niespełna pół roku kończy się bowiem kontrakt z liderem bośniackiej ekstraklasy - FK Borac."

Skończ.

Pewnie teraz już nic nie odszczekasz, co?

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 12:21 

Ostatnie lata zacne. Oby podtrzymał passę i z Zagłębiem też zdobył mistrza :D

Powodzenia Ľubomír!

PostNapisane: 2013 lip Wt 02, 20:28 

Cytuj:
Nowy obrońca Miedziowych o tym, dlaczego zdecydował się na grę w Zagłębiu Lubin i celach, jakie przed sobą stawia. Lubomir Guldan dzieli się też wrażeniami po pierwszym dniu treningów z drużyną.

Podpisałeś kontrakt z Zagłębiem Lubin, jak wyglądały negocjacje z nowym klubem?
Lubomir Guldan: - Skontaktował się ze mną menadżer i powiedział, że ma dla mnie konkretną propozycję z Zagłębia Lubin. Szukałem nowych wyzwań, klubu w którym mógłbym kontynuować karierę. Zdecydowałem się na Zagłębie, bo drużynę trenuje Pavel Hapal, szkoleniowiec, do którego mam zaufanie.

Z drużynami, w których ostatnio grałeś, walczyłeś o najwyższe cele. Masz w dorobku Mistrzostwo Słowacji z Żyliną, dwa mistrzostwa Bułgarii, krajowe puchary. Przeszedłeś do drużyny, która w minionym sezonie wywalczyła 9. pozycję w polskiej lidze.
- Do Łudogorca przeszedłem, kiedy drużyna była beniaminkiem ligi bułgarskiej, a dwuletnia przygoda z tą drużyna zakończyła się dla mnie dwoma tytułami mistrzowskimi. Do Lubina przychodzę z myślą, że ta drużyna ma włączyć się do walki o prawo gry w europejskich pucharach.

Bułgarzy nie chcieli przedłużyć z Tobą umowy?
- Dotychczasowi pracodawcy chcieli przedłużyć umowę, ale uznałem, że dwa lata w Łudogorcu mi wystarczą. To specyficzne miasto, chociaż nie mogłem na nic narzekać, to chciałem już wyjechać. Mentalność Polaków jest mi bliższa, dlatego też zdecydowałem się na Zagłębie.

Pewne obyczaje Bułgarów jednak przejąłeś, widzę na twojej ręce czerwoną tasiemkę, którą zakłada się w pierwszy dzień wiosny.
- Tak, to talizman, który ma mnie chronić przed złymi urokami (śmiech).

Trenowałeś w ostatnim czasie?
- Oczywiście trenowałem w Łudogorcu, z pięcioma innymi zawodnikami, którzy nie chcieli przedłużyć kontraktów, ćwiczyliśmy pod okiem człowieka od przygotowania motorycznego. Fizycznie czuję się teraz mocny, chociaż przyznam, że brakuje mi zajęć z piłkami i oczywiście meczów.

To co obiecujesz sobie po grze w Zagłębiu Lubin?
- Drużyna ma grać o wysokie cele, myślę, że wspominana kwalifikacja do europejskich pucharów jest realna.

W aklimatyzacji pomaga Ci stary znajomy – Robert Jeż.
- Tak pomaga mi „Robo” ale czasami mam wrażenie, że to ja lepiej mówię po polsku (śmiech). Z aklimatyzacją nie będzie problemu, poznaję nowych kolegów, mam z kim porozmawiać, więc dobrze się czuję.

Pewnie rozmawiałeś z Robertem o Zagłębiu, zanim podpisałeś tu kontrakt. Co mówił kolega na temat klubu?
- Oczywiście rozmawiałem, Robert wypowiadał się w samych superlatywach, że macie fajnych kibiców, piękny stadion i dobrą drużynę.
Robert Jeż (pomagał przeprowadzać wywiad): - Powiedziałem też, że słabo graliśmy w końcówce sezonu i tę drużynę stać na więcej!

Za Tobą pierwsze treningi pod okiem trenerów, których znasz, ale współpracujesz też z nowymi szkoleniowcami.
- I od razu mogę powiedzieć, że oni znają się na swojej robocie. Odbyliśmy trening na siłowni i jednostkę na boisku, wszystko było dobrze zaplanowane.

Zagrasz w jutrzejszym meczu sparingowym?
- Bardzo potrzebuję gry, rozmawiałem z trenerem na temat mojego występu. Pavel Hapal bierze pod uwagę, że dopiero wczoraj w nocy przyjechałem do Austrii, dlatego da mi zagrać jedną połowę. Wczoraj jechałem sześć godzin na testy medyczne do Lubina, a później do Hall In Tirol i faktycznie jestem troszeczkę zmęczony.

Widziałeś Stadion Zagłębia?
- Tak widziałem nasz obiekt. Wygląda pięknie i nowocześnie, różni się od stadionów, na których grałem w Bułgarii. Już nie mogę się doczekać debiutu na tym obiekcie!

M K S
ZAGŁEBIE PO ŻYCIA KRES!

PostNapisane: 2014 sty Cz 02, 09:59 
Administrator

Lider cypryjskiej ekstraklasy chce stopera Zagłębia Lubin

Lubomir Guldan latem przychodził do Polski po dwóch sezonach spędzonych w Ludogorcu Razgrad. Grał tam regularnie i dwukrotnie został mistrzem Bułgarii, więc można było mieć nadzieję, że przynajmniej nie będzie zaniżał poziomu. Słowak jednak rozczarował i zimą może odejść.

Jak donoszą cypryjskie media, interesuje się nim AEL Limassol. Trenerem jest tam teraz Bułgar Iwajło Petkow, który zna go doskonale. Obaj pracowali ze sobą w Ludogorcu. Co ciekawe, Petkow w październiku był jednym z głównych kandydatów do poprowadzenia Zagłębia. Nieco wcześniej został ogłoszony szkoleniowcem Lewskiego Sofia, ale podczas konferencji prasowej kibice kazali mu zdjąć klubowy dres, wyrażając swój sprzeciw wobec jego zatrudnienia. Nic dziwnego, że przygoda z Lewskim nie zdążyła się nawet rozpocząć.

Wracając do Guldana. Jesienią rozegrał 20 meczów ligowych i w większości z nich dostosowywał się do słabej formy Adama Banasia, a w końcówce roku nie zawsze znajdował wspólny język z Jirim Bilkiem. Podsumowaniem była bramka Grzegorza Kuświka z Ruchu Chorzów, która padła po zderzeniu się tej dwójki przy wyskoku. - Po czesku k***a gadają i się dogadać nie mogą! - wściekał się w tunelu po meczu Arkadiusz Piech.

Mimo to lider cypryjskiej ekstraklasy chciałby sprowadzić 30-letniego Słowaka. Obecnie na stoperze najczęściej grają tam reprezentant Ruandy Edwin Ouon i nominalny prawy obrońca Carlitos, zatem nowa twarz do środka jest potrzebą chwili.

Pytanie tylko, czy AEL stać na taki transfer. Guldan ma jeszcze półtoraroczny kontrakt i Zagłębie mimo wszystko raczej nie odda go za darmo.

Swoją drogą, mamy kolejny przykład, jak bardzo odwróciły się role. Dziś to Ekstraklasa bierze czołowych piłkarzy z Cypru (Marco Paixao, Bernardo Vasconcelos, Dossa Junior, Helio Pinto), a na Cypr wysyła głównie odpadki (Łukasz Gikiewicz, Denis Kramar, Dino Gavrić).

http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/2443 ... bia-lubin/

No coz, nie tak dawno wysnulem teze, ze KAZDY zawodnik po przyjsciu do ZL maksymalnie w drugim lub trzecim sezonie obniza swoje loty do poziomu nieakceptowalnego. No i musze byc konsekwentny nawet w stosunku do Guldana - ktory przypomne jako jeden z aktualnie trzech srodkowych obroncow gra najlepiej z nich. Wypadalo by nam odstrzelic cala trojke - Adam Jiri i Lubo, ale widocznie zajmiemy sie... najlepszym z nich - moje pytanie wiec brzmi co z reszta?

Sytuacja staje sie jeszcze mniej smieszna gdy powiemy sobie ze nasza linia obrony to aktualnie najmocniejszy punkt zespolu. Lecz wobec powyzszego powinnismy zagrac na wiosne dwojka nowych srodkowych obroncow. A kazdy dobrze wie co to oznacza. Mamy 6tygodni do pierwszego meczu, na ta chwile zadnej nowej twarzy na ich miejsce no i "zgrywanie sie" tej dwojki z reszta zawodnikow potrwa do polowy kwietnia.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 sty Cz 02, 14:50 

KOtzU! napisał(a):
{...}
No coz, nie tak dawno wysnulem teze, ze KAZDY zawodnik po przyjsciu do ZL maksymalnie w drugim lub trzecim sezonie obniza swoje loty do poziomu nieakceptowalnego. No i musze byc konsekwentny nawet w stosunku do Guldana - ktory przypomne jako jeden z aktualnie trzech srodkowych obroncow gra najlepiej z nich. {...}.

To czy on gra najlepiej to jest twoje i tylko wyłącznie twoje zdanie. Wszystko wyjdzie po tym viewtopic.php?f=1&t=6139 jak parę osób przedstawi swoje zdanie na temat piłkarzy...

PostNapisane: 2014 sty Cz 02, 17:57 
Administrator

jak juz ten temat poruszyles... to na szybko przegladajac wyniki wlasnie tam wychodzi na to ze, Guldan jest najlepiej ocenianym w zestawieniu Adam Jiri Lubo. Jedynie od Ciebie dostal "minus" i jeszcze od jednego usera.
Misza napisał(a):
KOtzU! napisał(a):
{...}
No coz, nie tak dawno wysnulem teze, ze KAZDY zawodnik po przyjsciu do ZL maksymalnie w drugim lub trzecim sezonie obniza swoje loty do poziomu nieakceptowalnego. No i musze byc konsekwentny nawet w stosunku do Guldana - ktory przypomne jako jeden z aktualnie trzech srodkowych obroncow gra najlepiej z nich. {...}.

To czy on gra najlepiej to jest twoje i tylko wyłącznie twoje zdanie. Wszystko wyjdzie po tym viewtopic.php?f=1&t=6139 jak parę osób przedstawi swoje zdanie na temat piłkarzy...
zeby byla jednak jasnosc - chcialbym zeby na jego pozycji wystepowal lepszy od niego zawodnik, ale poki Godal nie bedzie zdrowy to nawet nie mamy go z kim innym porownywac, oprocz wymienionej dwojki. Zreszta swiadczy o tym wystawianie Bilka na pozycji srodkowego...

PostNapisane: 2014 sty Cz 02, 18:12 

Powinieneś Bilka skreślić z oceny, a dodać Oleksego, Cotrę, Godala, Vidanova, Rymaniaka bo to są obrońcy i nieważne czy lewy czy prawy czy środkowy bo większość z nich może grać na różnych pozycjach w obronie. Nawet masz przykład na to co zrobili z Bilka gdy brakło obrońców...

PostNapisane: 2014 sty Cz 02, 21:00 
Administrator

gdyby tak bylo to w srodku widzielibysmy Cotre a nie Bilka. Ja pisalem wylacznie o srodkowych obroncach. Rymana pominalem w tym zestawieniu bo on na srodku gral nie bedzie - lepszy jest na skrzydle, a w tym sezonie na pozycji stopera wystapil max 2x (choc... nie jestem pewien czy wogole :D ) wiec nie biore go przy ocenie srodkowych obroncow bo na tej pozycji w tych 21kolejkach nie gral (podobnie jak z dyspozycji nie rozliczam Godala).

"Oleksego, Cotrę, Godala, Vidanova, Rymaniaka" z wymienionych jedynie Godal "powinen" grac na srodku, reszta cale zycie spedzila na flankach - my wciaz mowimy kto mialby zastapic Banasia lub Guldana.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1