zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Cz 21, 11:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Piotr Zieliński
PostNapisane: 2009 paź Wt 13, 19:46 

Cytuj:
W rozegranym dziś w Chojnowie meczu kontrolnym piłkarze KGHM Zagłębie Lubin pokonali miejscową Chojnowiankę 7:0. Łupem bramkowym podzielili się: Mouhamadou Traore (dwie), David Caiado (dwie), Arkadiusz Woźniak, Dawid Plizga oraz Łukasz Hanzel. Szansę w tym spotkaniu otrzymali także młodzi zawodnicy, jak choćby Piotr Zieliński, szalenie zdolny i kreatywny pomocnik z rocznika 94.

Za stroną główną.

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Zagłębie w mediach...
PostNapisane: 2011 maja Pt 06, 21:57 

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/2011/05/06/piotr-zielinski-dla-sportowefaktypl-warunki-swietne-tylko-st/

Do lipca trenuje w ekipie młodej Ekstraklasy w Zagłębiu Lubin. Potem jednak rusza na podbój Włoch, gdzie będzie bronił barw klubu Udinese Calcio. 17-letni Piotr Zieliński został wyłowiony przez skautów klubu, który z owocnej pracy z młodzieżą słynie w całej Italii. Dotychczas modniejszym kierunkiem dla naszych młodych graczy była na przykład Holandia. Okazuje się, że nasz młody reprezentant miał możliwość gry także tam. Wszystko rozbiło się jednak o pieniądze. – Na początku tego roku zgłosiły się po mnie Heerenven i Feyenoord. Pojechałem na testy. Byłem zdecydowany na przejście do któregoś z tych klubów, lecz nie doszły one do porozumienia finansowego z Zagłębiem – wyznał.

Potem nadeszła następna oferta, którą również nie sposób było odrzucić. Udinese zaproponowało za młodego Polaka kwotę oscylującą w granicach 100 tys. euro. – W lutym wraz z reprezentacją, graliśmy turniej w hiszpańskiej La Mandze. Zaprezentowałem się na tyle dobrze, że zaproponowano mi dziesięciodniowe testy. Przez pierwsze dwa dni przechodziłem gruntowne badania medyczne. Następnie treningi i w międzyczasie dwa sparingi. Spodobałem się i podpisałem kontrakt – relacjonuje.

Utalentowany zawodnik trafi do Primavery, czyli ekipy młodzieżowej, która obecnie plasuje się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. – Niekiedy zdarzy się, że będę trenować z pierwszym zespołem. Trenerzy wydają się być w porządku. Do dyspozycji mamy cztery boiska normalne i trzy sztuczne. Stadion nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Trochę stary – zakończył szczerze.

Tytuł: Re: TRANSFERY... część 2
PostNapisane: 2011 lip Wt 19, 03:10 

Piotr Zieliński
- środkowy pomocnik
- narodowość: polska
- rok urodzenia: 1994
- status: transfer definitywny; nowy klub – Udinese Caccio

Wyprzedajemy młode talenty?

Obrazek

Tytuł: Re: A ogorki rosna...
PostNapisane: 2012 lut So 04, 18:44 

Były zawodnik Zagłębia Lubin - Piotr Zieliński znalazł się w szerokiej kadrze Udinese na niedzielny mecz z Fiorentiną - informuje pilkanozna.pl.

Niespełna 18-letni Zieliński do Włoch trafił latem 2011 roku z Zagłębia Lubin. Sprowadzony do zespołu Udinese Primavera Polak (Primavera to rozgrywki drużyn do lat 20) szybko zadomowił się w nowym otoczeniu, a ostatnio regularnie trenował z pierwszym zespołem Udinese.

Spotkanie 22. kolejki Serie A zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00.

onet.pl

Tytuł: Piotr Zieliński
PostNapisane: 2012 paź Wt 09, 18:30 
Administrator

eME U-19: Polska 2-0 San Marino

Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała 2-0 (0-0) w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy z San Marino.

9 października 2012, 14:00 - Plewiska
Polska 2-0 San Marino
Tomasz Kędziora 49 (k), Piotr Zieliński 87

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=19272

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł: Re: Piotr Zieliński
PostNapisane: 2012 paź Pt 12, 17:57 
Administrator

Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała 5-0 (2-0) z Maltą w swoim drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Dzięki tej wygranej Polacy zapewnili sobie awans do II rundy eliminacji.

11 października 2012, 14:00 - Wronki
Polska 5-0 Malta
Kamil Włodyka 21, 60, Piotr Zieliński 38, Gracjan Horoszkiewicz 53, Jakub Legierski 75

http://www.90minut.pl/news/198/news1985 ... Malta.html

PostNapisane: 2012 gru N 02, 17:17 
Moderator

Piotr Zieliński zaliczył debiut w zespole Udinese Calcio. Jego drużyna wygrała 4-1 z Cagliari Calcio w meczu 15. kolejki Serie A. Polski pomocnik pojawił się na boisku w 90. minucie, zmieniając Antonio Di Natale.

http://www.90minut.pl/news/201/news2018 ... inese.html

PostNapisane: 2013 mar So 23, 16:19 

Pochodzi z Ząbkowic Śląskich. W Polsce nie zagrał żadnego meczu w ekstraklasie, bo został w Lubinie dostrzeżony przez skautów Udinese. Dziś Piotr Zieliński (19 l.) dostaje szansę gry w swoim klubie w Serie A. Z Polaków we Włoszech tylko on i Kamil Glik (25 l.) występują w meczach ligowych.

Zieliński jest uznawany w Italii za niesamowity talent. Trener Udinese Francesco Guidolin (58 l.) daje Polakowi szansę gry w końcówkach spotkań.

– Szybko to wszystko poleciało. Dzięki Zagłębiu Lubin i powołaniom do reprezentacji młodzieżowych trafiłem do drużyny Primaviera. Później trener Guidolin zaprosił mnie na treningi pierwszego zespołu, bym został do niego wprowadzany. W grudniu dostałem szansę debiutu w Serie A i to w wieku 18 lat! Chyba wierzą we mnie w Udine. Umiejętności mam i walczę o pierwszy skład. Piszą o mnie młody talent, ale gazet nie czytam. Czasami wpadnie mi coś w oko w internecie – śmieje się reprezentant Polski U-21.

Zieliński jest niezwykle pracowitym piłkarzem. Nie dość, że walczy na treningach o pierwszy skład, to jeszcze uczy się języka włoskiego. Po pół roku już biegle posługiwał się nim.

– Co ciekawe, włoskiego uczył mnie Grek. Dziś bez problemu porozumiewam się w tym języku. Mogę nawet być tłumaczem polsko-włoskim – mówi z uśmiechem wychowanek Orła Ząbkowice Śl. – We Włoszech zrobiłem spory postęp, nie tylko w języku. Dziś mogę trenować z legendarnym Antonio Di Natale. Na piwie z nim nie byłem, ale wino już nim piłem – zdradza Faktowi.

Pomocnik Udinese czuje się we Włoszech samotny. Ileż można nudzić się czy jeść ulubione risotto... Nic więc dziwnego, że szukał w internecie bratniej duszy. I znalazł!

– Mam wreszcie narzeczoną. Dzięki portalom społecznościowym nawiązałem kontakt z piękną Andżelą. Chodziłem z nią do szkoły w Lubinie i po czterech latach udało mi się ją poderwać. Teraz wolny czas zajmują mi rozmowy z nią przez skype – kończy talent z Ząbkowic Śl.

http://sport.fakt.pl/Wyrwali-go-z-ekstr ... 043,1.html

Naszą pasją, naszym życiem,
Zawszę będę wspierał Cię.

PostNapisane: 2013 mar Wt 26, 20:58 
Administrator

Polska 4-1 Łotwa U-21
Paweł Wszołek 9, Kacper Przybyłko 29, Bartłomiej Pawłowski 31, Piotr Zieliński 63 - Roberts Savaļnieks 17

http://www.90minut.pl/news/208/news2080 ... Lotwa.html

W wyjściowym składzie reprezentacji Łotwy znalazł się Deniss Rakels.

PostNapisane: 2013 kwi N 14, 19:56 
Moderator

"To może być polski Totti"

Cytuj:
18-letni ofensywny pomocnik Piotr Zieliński ledwo zadebiutował w pierwszym składzie Udinese i od razu miał udział przy dwóch bramkach, a w meczu 32. kolejki Serie A jego drużyna pokonała na wyjeździe Parmę 3:0 (2:0).

- To może być polski Totti - odważnie prorokuje dla Eurosport.Onet.pl Andrzej Juskowiak, król strzelców igrzysk olimpijskich w Barcelonie, a ostatnio ambasador reprezentacji Polski do lat 20 i 21.

- Przypomina go stylem gry, do wielu sytuacji dochodzi bardzo łatwo, też potrafi się bujnąć tak jak Totti - wylicza Juskowiak. - Jeszcze tylko brakuje mu wykończenia - dodaje.

Zieliński ma jednak dopiero 18 lat. W sezonie 2010/11 znajdował się w szerokiej kadrze Zagłębia Lubin. Nie zdążył jeszcze zadebiutować w T-Mobile Ekstraklasie, a już zgłosiło się po niego Udine. Włosi zapłacili za niego 100 tys. euro.

Przez pierwszy rok w Italii Zieliński trenował z pierwszym zespołem Udinese, był włączany do kadry na mecze, ale musiał czekać na swoją szansę. W Serie A zadebiutował w grudniu poprzedniego roku, kiedy został wpuszczony na ostatnie kilkadziesiąt sekund z Cagliari. Potem miał jeszcze kilkuminutowe epizody przeciwko Catanii i Chievo, aż wreszcie przyszedł debiut w pierwszym składzie z Parmą.

W 12. minucie reprezentant Polski U-19. zainicjował akcję, która otworzyła wynik meczu. Choć miał dwóch obrońców Parmy na karku, zdołał przepchnąć piłkę do Luisa Muriela. Kolumbijczyk strzelił pierwszego gola w tym meczu, a Polak zaliczył pierwszą asystę w Udinese.

Ani jeden, ani drugi na tym nie poprzestali. W 43. minucie Muriel podwyższył na 2:0, a w 63. Zieliński miał udział przy golu na 3:0. Muriel w szesnastce gospodarzy wyprowadził w pole dwóch obrońców Parmy i wyłożył Zielińskiemu piłkę na piąty metr. Z tym strzałem Antonio Mirante jeszcze sobie poradził, ale Zielińskiego dobrze zaasekurował Roberto Pereyra, który ostatecznie pogrążył Parmę.

Kiedy losy meczu były już rozstrzygnięte, w 69. minucie trener Francesco Guidolin zdjął Piotra Zielińskiego z boiska i podziękował mu za co najmniej poprawny debiut w wyjściowej jedenastce Udinese.

Gratulacje!

PostNapisane: 2013 kwi Pn 22, 07:17 

Podbój Lubina z punktu widzenia rodziców Zielińskiego.
Cytuj:
Zieliński zanim trafił do Zagłębia zaliczył jeszcze testy w Feyenoordzie i Heerenveen. W Rotterdamie trenował między innymi z rok młodszym Nathanem Ake, dziś zawodnikiem Chelsea. Przed wyborem gimnazjum kluby ekstraklasy nie dawały rodzinie spokoju. Wydzwaniała Legia, Lech, Zagłębie, Śląsk, a może i lepiej zapytać, kto nie wydzwaniał? – Dla nas w grę wchodziły wyłącznie kluby z Dolnego Śląska – mówi mama Piotra. – Mąż już na samym początku powiedział, że w Polsce bierze pod uwagę tylko Zagłębie. Myślicie, że nie wolelibyśmy wysłać syna do Śląska? A pewnie, że wolelibyśmy, ale wszyscy widzą, jak tam szkolona jest młodzież. Zamiast internatu, poszukiwanie mieszkania, no i baza treningowa, która z poważną piłką nie ma nic wspólnego.

Młody piłkarz skończył trzynaście lat, wsiadł do szynobusa i ruszył na podbój Lubina. Rodzina od samego startu zadbała, by dzieciak nie pofolgował w nowym miejscu. – Dojeżdżał do Legnicy, a tam jeśli nie miał od razu transportu, czekał u najstarszego brata – mówi Bogdan Zieliński. – Z drugim już mieszkał. Też trenował w Lubinie, na dodatek co roku dostawał nagrody za najlepsze zachowanie. Kontakt z rodziną w wieku gimnazjalnym był niezwykle istotny. Staraliśmy się być na każdym meczu juniorów. Nie dochodziło nawet do dwóch tygodni rozłąki.

W Lubinie bardzo szybko pokonywał kolejne szczeble. Talentem z Ząbkowic zauroczony był Franciszek Smuda. – Pierwszą rozmowę z trenerem odbyliśmy, gdy Piotrek skończył 15 lat – mówią rodzice. Smuda chciał, by chłopiec raz w tygodniu trenował z pierwszym zespołem, podczas gdy nie był nawet zawodnikiem Młodej Ekstraklasy. Jeszcze przed próbnym testem gimnazjalnym, Piotrek podszedł do nieco poważniejszego egzaminu – zagrał w sparingu Zagłębia. Zaraz po meczu – nowy kolega z szatni – Piotr Świerczewski odwiózł go do internatu. – Ile ty masz lat? – zapytał „Świr”. – Piętnaście?! To jesteś młodszy od mojego syna!

Zielińscy przez dłuższy czas byli zadowoleni z perspektyw, jakie stawiało Zagłębie. Pierwsze problemy urodziły się po odejściu Smudy. O treningach z dorosłym zespołem nie było mowy, a mimo to „Zielek” skutecznie pokonywał kolejne szczeble młodzieżowych reprezentacji. Po transferze do Udine, Marek Bajor uznał, że Piotrek wyjechał za szybko, że bał się podjąć rękawice na krajowym podwórku. – Nie chciałbym polemizować z panem Bajorem – mówi ojciec piłkarza. – Ze Smudą mieliśmy jasne ustalenia – syn rozpocznie zajęcia z pierwszą drużyną od jednego treningu tygodniowo, z czasem dwukrotnie, aż w końcu na stałe wejdzie do kadry Zagłębia. Po przyjściu trenera Bajora, Piotrek zatrzymał się w rozwoju. Klub tłumaczył, że syn za dużo czasu spędza na zgrupowaniach reprezentacji. A przecież trener Dorna naprawdę go chwalił, wszyscy wokół widzieli, jakie postępy robi Zieliński. Ta sytuacja trochę mi się nie spodobała, stąd wraz z żoną zaaranżowaliśmy spotkanie z władzami Zagłębia. Po prostu nie dotrzymywano nam obietnicy, którą złożył Franciszek Smuda. Dla mnie argumenty klubu były niezrozumiałe. Że nie robi postępów? Podam liczby – na siedem bramek zdobytych przez juniorów w eliminacjach do Mistrzostw Polski, Piotrek zdobył pięć! Był już gotowy, by dołączyć co najmniej do kadry Młodego Zagłębia. Mogę powiedzieć, że przez prawie cały pobyt syna w Lubinie byłem bardzo zadowolony, ale końcówka była już nienajlepsza.

źródło: http://www.weszlo.com/news/14556-Skad_s ... _Zielinski

PostNapisane: 2013 kwi Wt 23, 20:06 
Administrator

Włosi zachwycają się Zielińskim

Piotr Zieliński zbiera świetne recenzje za występ w meczu Udinese z Lazio. Drużyna Polaka wygrała 1:0, a on sam jest chwalony zarówno przez trenera, jak i media. Zielińskiego owacją na stojąco pożegnali także kibice, gdy na pięć minut przed końcem spotkania opuszczał boisko. - Ma osobowość - napisał o "Zielku" włoski oddział serwisu goal.com.

Goal.com wybrał Zielińskiego graczem spotkania. - Ma osobowość - podkreślają redaktorzy serwisu i dodają, że Polak "rósł" wraz z meczem, im więcej czasu spędzał na boisku, tym prezentował się pewniej. - Czuł grę, zwłaszcza w drugiej połowie. Świetnie rozumiał się z Di Natale. Czy to będzie odkrycie Udinese? Czas pokaże - czytamy.

Zieliński został oceniony na 4,5 w skali 1-5. Piłkarzem meczu wybrali go nie tylko dziennikarze goal.com, lecz także kibice oceniający zawodników na tym portalu. Jedynie Polak został oceniony na 4,5. Na czwórki natomiast zasłużyli zdaniem goal.com Di Natale i Roberto Pereyra.

"Brawa dla Piotra Zielińskiego, który prowadził na boisku znakomity dialog z Toto, czyniąc z gry poezję" - dodaje autor relacji w "Il Piccolo".

"International Business Times" wybrał Zielińskiego do ligowej top-kolejki, wraz z Samirem Handanoviciem i Juanem Cuadrado. "Urodzony w 1994 piłkarz to kolejny świetny strzał łowców talentów z Udine. Po tym, co pokazał w meczu z Lazio, mogą oni już zacierać ręce" - czytamy.

http://goo.gl/H6uwg

PostNapisane: 2013 kwi Śr 24, 22:23 
Administrator

Juventus pyta o Piotra Zielińskiego

Świetny występ Piotra Zielińskiego w meczu Udinese z Lazio już procentuje. Jak informują włoskie media o 19-letniego Polaka pyta Juventus Turyn. Temat Zielińskiego został poruszony w trakcie rozmów o przyszłości Kwadwo Asamoaha i Mauricio Isli.

Obaj piłkarze trafili do Juve na zasadzie współwłasności. Oznacza to, że doszło co prawda do transferów definitywnych na linii Udinese - Juventus, ale Udine wykupiło połowę praw do reprezentantów Ghany i Chile. Po trzech sezonach od dokonania transferu oba kluby mają zastanowić się, jak załatwić sprawę i działacze właśnie zasiedli do stołu, by negocjować.

Do spotkania na linii Udinese - Juventus doszło w Mediolanie. "Starą Damę" reprezentował podczas negocjacji Giuseppe "Beppe" Marotta, dyrektor generalny i sportowy klubu z Turynu.

I właśnie podczas tego spotkania Marotta zainteresował się młodym Polakiem, który dostał niedawno szansę w Udinese i jak na razie świetnie tę szansę wykorzystał, zwłaszcza podczas ostatniej kolejki Serie A, w której Udine zmierzyło się z Lazio. Zieliński, który z boiska zszedł w 85. minucie, został pożegnany przez kibiców owacją na stojąco. Polak został wybrany piłkarzem meczu, wychwalał go trener Francesco Guidolin i włoska prasa.

Juventus od razu zareagował na "świeżą krew" na włoskim rynku transferowym, jednak pozyskać Zielińskiego nie byłoby im zapewne łatwo. Guidolin nie ukrywa, że liczy na Polaka w przyszłości. Miałby on stać się jednym z liderów Udinese. Jeśli jednak Zieliński nadal będzie prezentował się tak dobrze, może wypłynąć na szersze wody. Pod czujne oko skautów Juventusu na pewno już trafił.
http://goo.gl/s4Yto

PostNapisane: 2013 cze Śr 05, 17:38 
Administrator

wg. portalu 2x45 Piotrek dostal najwyzsza note wraz z Bereszynskim we wczorajszym spotkaniu Polska - Liechtenstein

Piotr Zieliński (4) - Jednym genialnym podaniem przy pierwszej bramce momentalnie "kupił" wszystkich kibiców w Polsce. W kilku innych sytuacjach potwierdził olbrzymie możliwości i rzadko spotykaną lekkość w grze. Do pierwszego składu na Mołdawię!

PostNapisane: 2013 cze So 08, 07:25 

Ciekawe czy te gamonie rzadzace tym klubem zawarły w kontakcie chociażby zapis o dodatkowych pieniądzach dla ZL w przypadku kolejnego kontraktu Piotrka z nowym klubem czy ta czapka śliwek za która oddali chłopaka do włoch im w zupełności pasuje?
P.s.
Przypomne ze Lech dostanie dodatkowo 500k jewro gdy Tonew zagra odpowiednia liczbe meczów w sezonie w AV

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1