zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Cz 21, 11:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kto następcą Hapala ?
PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 19:06 
Moderator

johny_b napisał(a):
Wybaczcie Roy K. i mg.mag, z całym szacunkiem, ale reprymendę to on zdaje się dostał pod koniec zeszłego sezonu, gdy była realna szansa na podjęcie walki o pierwszą 5, a skończyło się, że nie potrafiliśmy wyprzedzić nawet Polonii. I wniosków nie wyciągnął żadnych.

Gość dostaje 60 patyków, a wy uważacie że prezes go powininen wziać go na dywanik i wytłumaczyć żeby Gliwę czy Jeża posadził na ławce?!
To co, on sam tego nie widzi? Prezes czy kibice muszą mu mówić, kto ma grać?! To by dopiero byłaby komedia.

Hapal miał pieniądze i spokój, jakiego nie miał żaden trener w ZL i w ostatnich latach. To jego 3 sezon w klubie!
Przypominijcie sobie mega falstart z zeszłego sezonu
- trzeba była wizyty kibiców na treningu, żeby o.s.r.a.n.e piłkarzyki nagle zaczęły wygrywać: do końca rundy przegrali wtedy (przypadkowo i dzięki Gliwie, bo naprawdę cisnęli i stwarzali sytuacje) tylko jeden mecz (Podbeskidzie) i w tabeli wyszliśmy na prostą. Pytam znowu - to kibice w tym klubie są od trzymania piłkarzy za mordy i mobilizowania ich?! Czy może trener?

Ile można grać dzidę do przodu na osamotnionego Papę? Ile można stawiać na Gliwę w bramce?
Powtórzę jeszcze raz: gość miał poparcie/cierpliwość klubu, kibiców oraz parasol ochronny od mediów jak żaden trener w ZL i ekstraklasie (poza Nawałką może).

Owszem, zgadzam się w większości z Twoją argumentacją. Nie zamierzam całkowicie tłumaczyć Hapala, ale mam jedną uwagę. Początek zeszłego sezonu to w dużej mierze (nie w całości) akurat splot nieszczęśliwych zdarzeń. Kontuzja Csaby, potem kontuzja Banasia i posypany środek obrony. Do tego jeszcze start od minus trzech punktów. To nie sprzyjało dobrej grze. Później bardzo dobre wejście w rundę wiosenną - niezły mecz z Pogonią, dobry z Piastem (brak skuteczności przez pierwszą połowę - a było ich z pięć minimum), również w Pucharze z Ruchem u siebie zagraliśmy dobrze, co skończyło się remisem. Jak dla mnie, to problem na wiosnę zaczął się w momencie kontuzji Pawłowskiego - nasza gra siadła, odpadliśmy z PP i zaczęło się dołowanie. Ale do tej pory wyglądało to co najmniej nieźle. Pewnie, nie można wszystkiego tłumaczyć pechem, ale przypomnij sobie jak to wyglądało i kiedy się sypnęło.

Co do tego sezonu, to widać na pierwszy rzut oka, że zespół jest zajechany fizycznie. Czy to wina Hapala, czy może trenera od przygotowania fizycznego? Na moje oko, cały sztab (żeby nie personalizować) był niezbyt dobrze przygotowany na tak krótką przerwę letnią jak w tym roku i wyszło jak wyszło. Ale z tym składem ZL jeszcze odpali, z Hapalem na ławce, czy bez.

Odnośnie falstartu z zeszłego sezonu, to pamiętacie, przed derbami we Wrocławiu też już Hapal prawie leciał - zwycięstwo uratowało go i powstrzymało zapędy D. Nowaka, a potem Zagłębie już grało bardzo skutecznie. Wtedy Zarząd wytrzymał ciśnienie, bito mu za to brawo. Teraz ciśnienia nie wytrzymał, co ja osobiście uważam za błąd, ale mogę (oby!) się mylić.

Ostatnio edytowano 2013 lip Wt 30, 21:59 przez Roy_Keane, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 19:31 

No tak, kontuzje. Ale teraz też nie wyleczył się Godal, kontuzje złapali Widanow i Błąd. Zawsze będzie "coś" i za to ten koleś
dostaje tyle kasy, żeby umiał coś z tym zrobić: nie wygrywać, gdy mamy skład gwiazd i wszyscy są zdrowi, ale radzić sobie właśnie,
gdy skład się posypie. W Pogoni posypała się cała obrona i w meczu w nami mieli w w kadrze jednego nominalnego stopera, drugiego zagrał
pomocnik Golla. I co? I nie stworzyliśmy żadnej sytuacji nawet.

Druga sprawa: od ponad 2 lat nie wygralismy meczu, gdy jako pierwsi tracimy bramkę! Możesz być drużyną ogórków, ale wystarczy, że wciśniesz
ZL jakiegoś przypadkowego gola i wygrałeś mecz. Powtórzę: przypadkowa bramka stracona w meczu i super trener z LM nie potrafi w żaden sposób temu zaradzić. A właśnie wtedy trener powinien pokazać swoją wielkość: gdy jest parę kontuzji, gdy rywal strzelił jako pierwszy gola, itd.

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 19:34 

To prawda, ta drużyna nie ma charakteru. Można tłumaczyć Hapala, zgadzam się nawet z tym. Ale mimo wszystko klasowa drużyna powinna sobie poradzić, pomimo wszelkich kontuzji czy problemów kadrowych.
Rzeczywiście nie ma tego na oficjalnej stronie. Może jeszcze się zastanawiają :lol:

Coś się chyba wypaliło. Nie ma pomysłu na grę. Jak pierwsi coś strzelimy to się cofamy i liczymy na kontry. Jak się uda to się uda. Atak pozycyjny to jakaś tragedia z naszej strony.

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 19:39 
Moderator

johny_b napisał(a):
No tak, kontuzje. Ale teraz też nie wyleczył się Godal, kontuzje złapali Widanow i Błąd. Zawsze będzie "coś" i za to ten koleś
dostaje tyle kasy, żeby umiał coś z tym zrobić: nie wygrywać, gdy mamy skład gwiazd i wszyscy są zdrowi, ale radzić sobie właśnie,
gdy skład się posypie. W Pogoni posypała się cała obrona i w meczu w nami mieli w w kadrze jednego nominalnego stopera, drugiego zagrał
pomocnik Golla. I co? I nie stworzyliśmy żadnej sytuacji nawet.

Druga sprawa: od ponad 2 lat nie wygralismy meczu, gdy jako pierwsi tracimy bramkę! Możesz być drużyną ogórków, ale wystarczy, że wciśniesz
ZL jakiegoś przypadkowego gola i wygrałeś mecz. Powtórzę: przypadkowa bramka stracona w meczu i super trener z LM nie potrafi w żaden sposób temu zaradzić. A właśnie trener powinien pokazać swoją wielkość: gdy jest parę kontuzj, gdy rywal strzelił jako pierwszy gola, itd.

Na to akurat ja jako pierwszy na tym forum zwróciłem uwagę, więc nie musisz mi tego mówić ;) ale popatrz na to w ten sposób: Urban też tylko raz przez rok pracy zdołać to zrobić - a mimo wszystko w zeszłym roku zdobył podwójną koronę. Dlaczego? Bo mu się ułożyło wszystko w Legii. Czasem naprawdę decydują niuanse w piłce.

Dlatego też mówię - nie bronię Hapala, ale też daleki jestem od nazywania go wuefistą czy słabym trenerem. Uważam, że gdyby nie uraz Pawłowskiego w meczu pucharowym z Ruchem, to byśmy skończyli przynajmniej w pierwszej szóstce. Pewnie, nie do zweryfikowania, ale tak mi się wydaje. Na tej podstawie uważam, że zwolnienie to błąd, który poniesie za sobą konsekwencje. Jakie? Ano finansowe - trzeba mu zapłacić odprawę jednorazowo, w środku okresu przygotowawczego. A to oznacza mniej środków na transfery, o których skądinąd wiem, że były (są) szykowane i tylko brak środków je wstrzymuje. To teraz już w ogóle na niewiele możemy liczyć.

Co do meczu z Pogonią to tak jak mówiłem, jesteśmy zajechani fizycznie i tą część sztabu szkoleniowego też trzeba by było pociągnąć do odpowiedzialności, a nie tylko Hapala.

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 19:58 
Administrator

Roy_Keane napisał(a):
To oświadczenie to rzeczywiście śmiech na sali, naraziliśmy się na śmieszność i tyle, taka prawda. Ciekawe, czyj to pomysł.
tez jestem ciekaw kto wsadzil nowego prezesa na taka mine.
mg.mag napisał(a):
No cóż, żenada!
(...)wystarczą 2 tygodnie, by jednego z lepszych trenerów w ostatnich latach (z pewnością Hapal był trenerem a nie "wuefistą") zwolnić po dwóch porażkach.

Który z poważnych trenerów przyjdzie tutaj aby coś zbudowac (...) skoro jego los zależy od tabloidów i kibicowskiego "adiotele"?

Gdyby to ode mnie zależało, to czystki zacząłbym od Zarządu i Rady Nadzorczej naszego klubu. Tam powinni znaleźć się ludzie cokolwiek znający specyfikę futbolu oraz gotowi brać odpowiedzialność za swoje wybory.
wlasnie, ciekaw jestem jacy trenerzy beda powaznie traktowac slowa nowego prezesa, jak trzy dni po wydaniu przez zarzad oswiadczenia o pelnym zaufaniu do trenera wywala go na zbity pysk...
Roy_Keane napisał(a):
(...)jak to jest możliwe, że informację o zwolnieniu Hapala podały wszystkie możliwe serwisy internetowe w Polsce, a dopiero na koniec podał to klub? To nie wygląda zbyt poważnie, bo ktoś wynosi do pracy informacje, które swoje źródło powinno mieć w klubie, a nie w gazecie wyborczej... Trochę amatorka. Podobnie jak usunięcie newsa o Buczku z oficjalnej.
stary prezes zmienil pozycje w sama pore... a to co sie dzieje teraz przypomina mi juz "dawne Zaglebie"

johny_b napisał(a):
Wybaczcie Roy K. i mg.mag, z całym szacunkiem, ale reprymendę to on zdaje się dostał pod koniec zeszłego sezonu, gdy była realna szansa na podjęcie walki o pierwszą 5, a skończyło się, że nie potrafiliśmy wyprzedzić nawet Polonii. I wniosków nie wyciągnął żadnych.

Gość dostaje 60 patyków, a wy uważacie że prezes go powininen wziać go na dywanik i wytłumaczyć żeby Gliwę czy Jeża posadził na ławce?!
To co, on sam tego nie widzi? Prezes czy kibice muszą mu mówić, kto ma grać?! To by dopiero byłaby komedia.
albo albo prosze Was...

To po cholere bylo wogole z Hapalem rozpoczynac nowy sezon? Wroc.... po co bylo mu umowe przedluzac?

Zarząd Zagłębia Lubin SA zdecydował się przedłużyć kontrakt z czeskim szkoleniowcem Pavlem Hapalem. Nowa umowa obowiązywała będzie do końca sezonu 2013/2014. Ponadto umowa zawiera klauzulę umożliwiającą jej przedłużenie o kolejny rok. Pavel Hapal pracuje w Zagłębiu od października 2011 roku.

- Jesteśmy zadowoleni z pracy Pavla Hapala i jego sztabu, prowadzona przez nich drużyna wiosną była najskuteczniejsza w lidze. Choć na początku obecnego sezonu wyniki, jakie odnosiło Zagłębie nie były najlepsze, to sztab szkoleniowy pod wodzą trenera Hapala opanował kryzys i Miedziowi pierwszą część obecnego sezonu kończyli w bardzo dobrym stylu – decyzję zarządu tłumaczy prezes Marek Bestrzyński.

zenada i cyrk na kolkach;
Dostal reprymende pod koniec sezonu - koncowke i tak spartaczyl (on, nie pilkarze, prawda?) wszyscy byli niezadowoleni a dac jakiemus innemu trenerowi wolna reke w przygotowaniu druzyny do sezonu i sprowadzic pilkarzy pod swoja wizje to nie bylo komu podjac takich decyzji. A teraz Hapal winny i wszyscy sie "madrza" po fakcie?

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 20:20 
Moderator

Z innej beczki:

ktoś się orientuje jaką taktyką grał Buczek w Polkowicach? Dwóch napastników czy jeden? I ilu defensywnych pomocników? Bo to w zasadzie dosyć ciekawe kwestie, może w końcu ujrzymy coś innego na boisku niż to, do czego przywykliśmy?

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 20:43 
Administrator

Roy_Keane napisał(a):
EDIT: INFORMACJA ZNIKNĘŁA Z OFICJALNEJ? CZY MI PADŁO NA OCZY?
bylo ale sie zmylo :D
ladny slad za to zostal na fan page naszego forum:

Zagłębie Lubin net
Newsy na zaglebie-lubin.pl

Zarząd Zagłębia Lubin S.A. informuje, iż po analizie przeprowadzonej wspólnie z dyrektorem ds. sportu profesjonalnego, podjął decyzję o odwołaniu Pavla Hapala z funkcji trenera pierwszej drużyny. Jego obowiązki przejmie …

Adam Buczek nowym szkoleniowcem KGHM Zagłębia Lubin

tym bardziej zachecam do korzystania z najlepszego w sieci integratora newsow o ZL :)
https://www.facebook.com/ZaglebieLubinNet

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 20:53 

"znikniete" info

Obrazek

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 20:59 
Moderator

Po co tu kibicom w glowach macic?
"Wracamy do gry" albo "nowe Zaglebie"?
Nie ma co sie martwic! Wszystko jest po staremu!

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 21:01 
Moderator

KOtzU! napisał(a):
Roy_Keane napisał(a):
EDIT: INFORMACJA ZNIKNĘŁA Z OFICJALNEJ? CZY MI PADŁO NA OCZY?
bylo ale sie zmylo :D
ladny slad za to zostal na fan page naszego forum:

Niezły bałagan. Jak ma być normalnie skoro nawet władze klubu nie potrafią podjąć i przeprowadzić normalnej decyzji. Powinno to wyglądać tak, że klub ogłasza konferencję tego a tego dnia, o konkretnej godzinie, gdzie przedstawia oficjalne stanowisko. Tu mamy z kolei najpierw info, że trener ma pewną pozycję, następnego dnia wszyscy już wiedzą, że Hapal zwolniony, a na koniec na głównej stronie pojawia się komunikat, który po chwili znika :shock:

Jeszcze jedna uwaga ode mnie. Przeciwnicy Hapala mówią, że miał 2 lata. Prawda, tylko że to były dwa lata męki. Najpierw utrzymać klub. Potem niezły sezon aż do kilku ostatnich spotkań, gdzie przyczyną była raczej postawa niektórych zawodników jak Pawłowski, który był liderem tego zespołu, Małkowski, Hanzel. Nie było tak, że Hapal miał zrobić tylko małe korekty i grać o mistrza. Zmieniła się całkiem pierwsza drużyna. Kto przyjdzie po nim dostanie wykarczowane z chwastów pole, w dodatku obsiane, tylko trzeba poczekać aż coś urodzi.

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 21:16 

z całym szacunkiem do Hapala ale z gosciem nie powinno sie wogole przedluzac kontraktu w poprzednim sezonie.
mnie zapaliła sie lampka (i swieci cały czas) po wielu konferencjach prasowych w zeszlym sezonie gdzie Hapal wydawal sie komentowac innym mecz. przeciez jego wywodow nie dalo sie sluchac i nie mozna tego zwalac na bariere jezykowa.
jego odbior meczu swiadczyc mogly o zupełnym niezrozumieniu rzeczywistosci boiskowej.
jak w takiej sytuacji moglibysmy miec nadzieje ze w kolejnym meczu chociazby taki Jeż usiadzie na ławce?

"nie jest glupi ten co popełnia bledy ale ten co w wciaz popelnia te same".

teraz tylko czekac az Wojtala zgarnie kase za czas pozostaly do konca kontraktu bo na 99% nie popracuje on tu 3 lata.

czasami mam wrazenie ze ZL to takie Koleje Slaskie albo inne panstwowe bagno.

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 21:20 

Przepraszam, ale w szoku po zwolnieniu trenera Hapala wprowadziłem niektórych w błąd. Napisałem, że:

Cytuj:
Gdyby ktoś przed 2 tygodniami napisał na tym forum, że Horacyś zwolni Hapala - to szyderstw nie byłoby końca... :wink:

Sorrki, ale to nawet nie były nawet 2 tygodnie tylko raptem 10 dni :shock: 10 dni, które wstrząsnęły tak dobrze zorganizowanym bytem jak ZL S.A.?

To ciekaw jestem, co te wszystkie mądre głowy we władzach spółki potrafią zrobić z niedawno powołaną Akademią - projektem przecież wieloletnim. Przecież widać jak na dłoni, że już nawet zakontraktowanie przyzwoitego trenera pierwszego zespołu, na umówiony okres kontraktu jest poza ich zasięgiem.

Żeby nie było, podpisuję się "rękoma i nogami" za tym, aby Akademia była najlepszą w kraju. Tak samo jak klub ZL.

Ale po obecnych "decyzjach" władz klubu boję się, że Holender może wylecieć po tym, jak wychowankowie przerżną jakiś turniej? - mimo że korzyści z istnienia Akademii dla klubu powinny się ziścić nawet za kilka lat???

W sumie jest to cholernie "sprytne", efekt dopiero za "ileś tam lat"? Jak wychowamy jakiegoś asa to zaraz znajdzie się rząd chętnych do "odznaczeń". A jak nie? Za ileś tam lat to kto inny będzie się z tego tłumaczył???

No nic, pożyjemy - zobaczymy
Pozdrawiam kibiców

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 21:56 
Administrator

cos mi sie wydaje ze Probierz bedzie do wziecia... trzy mecze trzy remisy... nawet towarzyskiego nie potrafil wygrac mimo ze dwa razy prowadzili

update: w kazdym zremisowanym do tej pory meczu przez Lechie nie potrafili utrzymac korzystnego dla nich wyniku

na stronie cisza za to FB sie rozruszal:

Dziękujemy trenerowi Hapalowi za jego pracę w Zagłębiu.

Życzymy wielu sukcesów nowemu szkoleniowcowi Miedziowych - Adamowi Buczkowi!

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 22:25 
Moderator

KOtzU! napisał(a):
cos mi sie wydaje ze Probierz bedzie do wziecia... trzy mecze trzy remisy... nawet towarzyskiego nie potrafil wygrac mimo ze dwa razy prowadzili

update: w kazdym zremisowanym do tej pory meczu przez Lechie nie potrafili utrzymac korzystnego dla nich wyniku

To rzeczywiście dobrze o trenerze Probierzu świadczy, istne remedium na nasze problemy :lol: Chociaż Barcelonę zatrzymał, więc to wybitnym fachowcem jest :wink:

Będzie efekt nowej miotły, Zagłębie coś wygra (nawet zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa), potem będzie w kratkę i znów sezon zakończymy gdzieś w środku tabeli...

PostNapisane: 2013 lip Wt 30, 22:41 
Administrator

ciekawe natomiast jest nastawienie w komentarzach na FB, praktycznie kazdy jest pelen zaskoczenia badz oburzenia na podjeta decyzje przez zarzad

zastanawia wiec skad tak wielu bylo wczesniej za odsunieciem Hapala....?

cyt:

David Morientes ?

Mateusz Midera i tak się nic nie zmieni. Najlepiej wymienic cały zarząd w frędzelek i od nowa

Patryk Rendycz to nie wina hapala tylko działaczy i piłkarzy że wychodzą na mecze bez serca

Adrian Wielbuond Szewczyk zgadzam się...kopaczy wywalić

Patryk Rendycz ilun było trenerów i zawsze to samo a hapal coś robił najlepszy z tych wszystkich co byli

Konrad Pinto Byra Hapala szkoda ! Dałby radę jeszcze !

Krzysztof Koronkiewicz Bez sensu decyzja znowu sie zacznie zmienianie trenerow co runde

Maciek Kwaśnik Dobry trener nie weim co oni znowu zmieniaja

Maciek Cieślak Bo przegrali dwa mecze to już nowy trener.Hapal to był bardzo dobry trener. JEDYNE CO TRZEBA ZMIENIĆ W ZAGŁĘBIU TO ZARZĄD.

itd. itp.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1