zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 gru Pt 15, 01:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pavel Hapal (Trener)
PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 00:31 
Administrator

Nowym szkoleniowcem Zagłębia Lubin został dziś Czech - Pavel Hapal. Zastąpi on zwolnionego Jana Urbana.

42-letni Hapal grał m.in. w TSV Bayer 04 Leverkusen, CD Tenerife i SK Sigma Ołomuniec, zaliczył też 21 meczów w reprezentacji Czechosłowacji oraz 10 w kadrze Czech. Jego największym osiągnięciem trenerskim było mistrzostwo Słowacji z MŠK Žilina w sezonie 2009/10 i awans do Ligi Mistrzów. Prowadzona przez niego drużyna zajęła ostatnie miejsce w tabeli grupy F i odpadła z fazy grupowej.

Pracę z Žiliną zakończył po sezonie 2010/11. Wcześniej trenował m.in. czeski FK Mladá Boleslav i słowacki FC Nitra.

http://www.90minut.pl/news/172/news1727 ... Lubin.html

wiecej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pavel_Hapal

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł: Re: Pavel Hapal
PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 09:18 

Jeszcze niech Urban ze swoimi panienami odda pieniądze tym kibicom którzy w sporej liczbie byli w Bełchatowie,co do nowego trenera,nigdy nie byłem i raczej nie będę zwolennikiem Czesko-Słowackiej myśli szkoleniowej,ale trener ma u mnie czystą kartę,obronią go wyniki i oby mu się udało z tą bandą piłkarskich nierobów...

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 10:02 

Tak jak Lupus napisałeś, trener zaczyna z CZYSTA KARTĄ... I oby na tej karcie znalazło się więcej pozytywnych akcentów. Chociaż jak tak przyglądam się tej drużynie, to zadaję sobie pytanie - Co w ogóle może tutaj zmienić jakikolwiek trener? Mam nadzieje, że szybko znajdę odpowiedź na to pytanie, i oby się ona okazała zbawienna. Trudno powiedzieć, czego się mogę spodziewać, biorąc pod uwagę fakt z jakim entuzjazmem przyjąłem wiadomość o zatrudnieniu wcześniej Janka Urbana. Pożyjemy, zobaczymy...

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 19:39 
TROLL
TROLL

U mnie też zaczyna z czystą kartą ! ale jestem SCEPTYKIEM ! nie wierze w ludzi którymi będzie teraz dysponował !

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 19:41 

Czekam w końcu na trenera, który nie znudzi się piłkarzom po 1 rundzie.

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 19:44 
Administrator

Czekam na kontrakty które nie pozwolą piłkarzom nudzić się jakimkolwiek trenerem.

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 20:08 

A ja czekam na dyscypline,bo za Urbana nic nie było,on był dobrym ojcem,tutaj potrzeba Smudy,nie ma grania do wypad do kopalni,tak powinno być,wierzę że to będzie Niemiecka szkoła jazdy za Hapala,a od meczu ze Śląskiem będziemy grali z taką ambicją jak Ruch Chorzów czy Podbeskidzie,bo tej ambicji nie ma u nas w drużynie.

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 20:34 
TROLL
TROLL

KOtzU! napisał(a):
Czekam na kontrakty które nie pozwolą piłkarzom nudzić się jakimkolwiek trenerem.

Taaa aa ! to jest głęboka myśl , mam nadzieje że chodzi o to ze w naszej lidze przy tak skonstruowanych kontraktach rozwój kopanej kończy sie zaraz na jej poczatku ! To instytucja menadżera sportowego który podbija przysłowiową piłeczke aby jak najwiecej skubac kasy powinna iść do lamusa , druga sprawa to dlaczego pracownicy ( zawodnicy ) na kontraktach a nie na umowie o dzieło ? umowie zlecenie ? umowie o prace na czas okreslony z mozliwoscią wypowiedzenia przez obie strony ? tak jak to bywa w firmach które sponsorują klub ! bo to co teraz jest to zwykła demoralizacja

Ostatnio edytowano 2011 lis Wt 01, 12:20 przez horacyś, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2011 paź Pn 31, 21:55 

KOtzU! napisał(a):

Oczywiście każdy z nas by pewnie chciał, aby w kontrakcie były jakieś zapisy tego typu - w skrócie "nie podoba się, to wypad", bez żadnych odszkodowań.
Tylko z drugiej strony - chcemy jednak dobrych piłkarzy w zespole. Powiem więcej - chcemy nawet kilku prawdziwych gwiazd. No a kto taki kontrakt podpisze, jeżeli nawet niezłe pieniądze mu się zaoferuje? Z dobrych piłkarzy chyba nikt - wybiorą po prostu inny klub.
Takie są niestety realia - a nam np. potrzeba na już klasowego rozgrywającego, napastnika i środkowego obrońcę. Jak ktoś ma pomysł jak takich klasowych piłkarzy pozyskać NAKAZUJĄC podpisywać kontrakty na okres tylko wtedy, jak będą w formie - to naprawdę taka osoba mogłaby niezłą kasę zarobić sprzedając ten patent większości klubów na świecie.Może jednak taki patent już istnieje i o nim nie wiemy? Bo jak na razie takie kontrakty to można podpisać chyba tylko z nikomu nie znanymi piłkarzami, którzy będą wdzięczni za każdy rodzaj zatrudnienia.

P.S.
A prosty system motywacji typu im wyżej w tabeli tym więcej zarabiasz chyba już istnieje w każdym klubie.

PostNapisane: 2011 lis So 05, 20:08 
Moderator

Hapal: Duży potencjał Zagłębia

http://pl.uefa.com/memberassociations/association=pol/news/newsid=1713562.html

Cytuj:
W Zagłębiu jest duża chęć odniesienia sukcesu. Warunki są tu bardzo dobre. W pewnym sensie można ten klub porównać do Żyliny. Tam też była presja wyniku - mówi UEFA.com Pavel Hapal.

PostNapisane: 2011 lis Pn 07, 08:27 

Po meczu zdało się słyszeć z ust Hapala - " ...łoj tatko gdzie my trafili... " - :wink:

PostNapisane: 2011 lis Śr 16, 16:08 
Administrator

Pavel Hapal o trenerskich wzorcach i najlepszych miejscach… do jazdy
Jest w Lubinie dopiero od dwóch tygodni. Z miejsca dał się poznać jako tytan pracy. Analizy meczowe – bez przerwy, dwa treningi dziennie, zajęcia typowo taktyczne na porządku dziennym. Wszystko po to, byśmy mogli zobaczyć lepiej grające Zagłębie. Treningi niech się toczą własnym rytmem. My zapraszamy Was teraz na drugą część rozmowy, w której trener Hapal opowie o potyczkach z Polakami, o tym, kto jest dla niego trenerskim wzorem o tym, dlaczego krajowe mistrzostwo w jakimś stopniu równać się może awansowi do elitarnej Ligi Mistrzów oraz o kuszących miejscach w Czechach. Liga niemiecka, liga hiszpańska. Regularne występy w europejskich pucharach, to wszystko trener ma za sobą jako zawodnik i jest boiskowe doświadczenie nie do przecenienia. Stawił kiedyś czoła trener polskiemu zespołowi?

Pamiętam, że grałem przeciwko polskiej drużynie w Pucharze UEFA, to było w barwach Bayeru Leverkusen. Sezon 1994/95. Przeciwko GKS-owi Katowice. 4:1 na wyjeździe i 4:0 u siebie dało nam awans. Z przodu mieliśmy wtedy Ulfa Kirstena i Andreasa Thoma. W jednym z meczów sędziował Anders Frisk. W rewanżu (4:0) strzeliłem czwartą bramkę. Była 28. minuta i już wszystko było jasne. Ustaliłem wtedy wynik. Awansowaliśmy. (w bramce GKS-u stał wówczas Janusz Jojko, w obronie grał dzisiejszy ekspert telewizyjny i komentator Kazimierz Węgrzyn, w pomocy ŚP Adam Ledwoń – red.).

Największy szkoleniowy sukces…

Moim największym dotychczasowym przeżyciem jako trenera był chyba awans do Ligi Mistrzów. Tak…, to był największy sukces. Ale wspaniałym osiągnięciem było także zdobycie tytułu mistrzowskiego na Słowacji, bo to jest efekt długotrwałego wysiłku, podczas gdy w eliminacjach do Ligi Mistrzów jest tylko sześć spotkań i – paradoksalnie - większa szansa, żeby się dostać!
W lidze gra się za to średnio trzydzieści cztery mecze – potrzeba trzydziestu czterech meczów, żeby coś osiągnąć, więc to też było wyzwaniem.

A po tym wielkim sezonie, jak to w mniejszych europejskich klubach bywa, zaczyna się wyprzedaż…

…odeszło od nas czterech, pięciu zawodników. Szczególnie zimą po tych sukcesach nastąpił odpływ graczy. Odeszło m.in. trzech doświadczonych piłkarzy: Robert Jež, Tomáš Oravec i Mário Pečalka, którzy tworzyli oś zespołu, no i zespół ten nie grał już tak dobrze jak wcześniej.

Największy szkoleniowy poślizg…

Najtrudniejszy moment jako trenera? Kiedy przegraliśmy 1-7 u siebie z Olympique Marsylia. To był dla nas ciężki mecz, ciężki knockout. Wiesz co? Takie mecze pokazują ci, w którym miejscu jesteś, ile pracy przed tobą. Ale takie mecze to też kapitalne doświadczenie. Każde takie spotkanie to dla mniejszych klubów bezcenna nauka. Takie rozgrywki, tej klasy rywale.

Miał trener piłkarski wzór?

Muszę powiedzieć, że wielkim wzorem był dla mnie Bernd Schuster (Pavel Hapal – grał z nim w środkowej linii w Bayerze – red). Uważam, że był niespotykanie profesjonalny jako piłkarz. Grał w największych klubach na świecie – w Barcelonie, Realu Madryt, Atlético Madryt… Wspaniały piłkarz. Autorytet. Mistrz w swoim fachu.

A trenerski wzorzec? Obecny trener Bayernu Monachium, Jupp Heynckess dowodził Bayerem Leverkusen z Pavlem Hapalem w składzie…

Prawda. Naprawdę dobry szkoleniowiec…, ale za tego największego uważam Karela Brücknera, który swego prowadził czeską reprezentację (III-IV miejsce z Czechami na Euro 2004, wicemistrzostwo Europy U-21 z Czechami 2000), a mnie osobiście trenował cztery-pięć lat w Ołomuńcu. Był dla mnie największym wzorem.

Co wyróżniało jego warsztat?

Wiele tego było. Szybka, kombinacyjna gra. Do tego na przykład stałe fragmenty gry. Dopracowane ofensywnie w każdym szczególe, poukładane defensywnie tak jak trzeba. Dużo wariantów zarówno rozegrania stałych fragmentów, jak i ustawień w defensywie. KRYCIE STREFĄ. To był jego pomysł, wcześniej nikt tak nie grał, dziś – gra się tak praktycznie wszędzie.

Reprezentacja Czech awansowała do Euro 2012 po barażach z Czarnogórą? Jaka jest, okiem fachowca, ta obecna kadra w porównaniu ze srebrną z Euro 1996, gdzie grali Poborsky, Kuka, Latal, Nedved czy Suchoparek i gdzie najpewniej, gdyby nie kontuzja, grałby Pavel Hapal?

Piłkarze z poprzednich reprezentacji grali w najlepszych klubach Europy. Z tej obecnej, odeszli wielcy zawodnicy, grający, co podkreślam, w wielkich klubach, tj. Juventus, Liverpool, Atlético Madryt czy Hamburg. Ale taka zmiana pokoleniowa jest naturalna i konieczna.
Więc teraz nie ma w reprezentacji tylu zawodników z czołowych drużyn na kontynencie. No, jest na przykład Tomas Rosický w Arsenalu, ale po kontuzji nie gra on tyle, ile grał wcześniej. Owszem, mamy sporo zawodników w Turcji, jednego na Ukrainie, ale to nie są te najlepsze zespoły, ta ścisła czołówka i to jest chyba sporym problemem dla naszej reprezentacji. Grają gracze młodzi, utalentowani, ale tacy, którzy muszą zebrać niezbędne doświadczenie w wielkim futbolu. Ale patrząc na naszych juniorów, na nasze kadry młodzieżowe – są tam naprawdę interesujący i utalentowani piłkarze. Teraz tylko potrzebny jest nam jakiś sukces w Mistrzostwach Europy, żeby ci zawodnicy mogli grać w lepszych klubach, żeby mogli się pokazać, wybić wyżej.

Na temat młodzieży przeszliśmy… Więc…, gdzie jak gdzie, ale w Zagłębiu szkolenie młodzieży jest na bardzo dobrym poziomie. I ta praca przekłada się na późniejsze sukcesy. Jest szansa, że więcej juniorów Zagłębia zawita chociażby w szerokim seniorskim składzie?

Powiem prosto – jesteśmy bardzo z tego powodu zadowoleni, z tego, że kładzie się tu nacisk na młodzież. My też zawsze pracowaliśmy z młodymi zawodnikami, gdy tylko była taka możliwość. I wierzę, że tutaj w Lubinie też znajdą się tacy, którzy najpierw trafią do drużyny Zagłębia w Ekstraklasie, a potem pójdą dalej. Będziemy z nimi nad tym pracować. To jest duże wyzwanie dla trenera. Ale chcemy pomagać młodym zawodnikom się rozwijać. To jest nasz cel. Chcemy widzieć ich zaangażowanie na treningach i pracę. Wierzę w to, że znajdą się w Lubinie tacy młodzi zawodnicy, którzy będą chcieli nad sobą pracować, będą widzieć swój cel. I będą konsekwentni w tym, co robią.

Ostatnie pytanie – absolutnie… z innej beczki. Czechy słyną z dobrego złotego trunku i z urokliwych krajobrazów. Powoli się zbliża okres świąteczny. Jest miejsce, które mógłby trener kibicom polecić jako idealne na wypoczynek?

Jeśli chodzi o pierwszą część pytania, czyli piwo (śmiech)…to ja w ogóle za dużo nie piję. Jeżeli już to raczej wino. Kieliszek. Piwa piję bardzo mało. Nawet wybornego czeskiego. Czasem sobie wypiję, w lecie. A tak najbardziej to lubię białe morawskie wina. I kieliszek morawskiego wina mogę polecić.
A jeśli chodzi o drugą część pytania, czyli miejsce na wypoczynek… To na Słowacji od razu polecam Tatry. A w Czechach… Południowe Morawy. Te rejony świetnie nadają się do jazdy na rowerze. A ja naprawdę, jak mam okazję, to dużo jeżdżę. W tych okolicach jest dużo zamków, kapitalne krajobrazy, jest co oglądać. Zapewniam. Są naprawdę piękne. Więc jeśli mam co dla Was polecić, to właśnie Południowe Morawy.

Źródło: Michał Sałkowski/Zagłębie Lubin SA

PostNapisane: 2011 lis Cz 17, 14:18 

Fajny wywiadzik z trenerem. O Tatrach słowackich słychać od ładnych kilku lat, iż infrastrukturą oraz jeszcze chyba atrakcyjniejszymi cenami przewyższają polskie.
Ogólnie życzę sympatycznemu pepikowi jak najlepiej.

PostNapisane: 2011 lis Pt 18, 11:29 

Cytuj:
- W Zagłębiu ma pan co najmniej kilku zawodników, którzy w naszej lidze uchodzą za czołowych. Jak pan ich ocenia? Według pana też są tak wartościowi?
- Mam takie podejście, że dostałem jakąś określoną drużynę. Konkretny zespół, z którym mam pracować przez pięć kolejnych spotkań. Latem chyba przyszło aż sześciu nowych i to jest problem.

- Ale czy to są jakościowi piłkarze? Też wziąłby ich pan do zespołu?
W tym momencie pan rzecznik wtrącił się po raz pierwszy: - Przerwę, bo widzę, że koniecznie chcesz udowodnić tym pytaniem, że transfery, które zrobiliśmy, niekoniecznie były dobre.

Nie. Chcę się dowiedzieć, czy trener, który przyszedł z zewnątrz, tak samo ocenia tych piłkarzy?
- Póki co, to ci zawodnicy przegrywają mecze, a piłkarz musi przede wszystkim, pokazywać w meczach co potrafi. Jeśli podczas spotkań nie umie udowodnić, że jest dobry, to wtedy nie jest.

- Na podstawie treningów nic nie można powiedzieć?
- Nie na treningach jest ich problem, bo tam bardzo dobrze pracują. Nieźle się prezentują, ale nie potrafią tego przełożyć na mecz. A to przecież jest najważniejsze. Mają pięć spotkań i jeśli nie będą w stanie pokazać klasy na boisku, to będziemy ich wymieniać. Teraz nie mamy wyjścia, musimy zagrać tymi, których mamy...

:arrow: Pavel Hapal: - Pierwsze miejsce w tabeli wolę wywalczyć sobie sam

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2011 lis N 20, 15:16 
TROLL
TROLL

Czytajac aktywne wątki ostatniego meczu czytam ze tego wywalić a tego zawodnika zostawic ! mysle ze u nowego trenera wszyscy powinni mieć czystą karte i na niejednym sie nie poznalismy jakie w nich dzremią umiejetnosci np. Garbcarczyk i Telichowski w ostatnim meczu ! trener jast na tyle dobry i kumaty ze z tego materiału napewno coś skroi ! no ! może Pawłowskiemu o 300% obciąć wypłate

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1