zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 paź Wt 23, 18:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Deniss Rakels
PostNapisane: 2012 sie N 26, 11:19 
Administrator

Gienek napisał(a):
po obejzeniu samych bramek, odnioslem wrazenie ze wynik meczu byl z gory ustawiony. Szczegolnie druga bramka dla Lecznej tak wygladala a gol Denisa po ktorym cieszy sie tylko zdobywca daje duzo do myslenia

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2012 wrz Cz 06, 17:00 
Moderator

Cytuj:
:arrow: eMME: Bramka Denissa Rakelsa przeciwko Kazachstanowi

Deniss Rakels strzelił gola dla reprezentacji Łotwy do lat 21 w zremisowanym 1-1 (0-0) meczu z Kazachstanem w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Piłkarz GKS-u Katowice pojawił się na boisku w 65. minucie, zastępując Alansa Siņeļņikovsa.

(źródło: 90minut.pl)

PostNapisane: 2012 wrz N 30, 18:10 

Deniss tak jak Adrian także zdobywa gola w 1 lidze w Nowym Sączu jego GKS wygrywa 2:0 z Sandecją,oby tak dalej:

http://www.90minut.pl/news/197/news1978 ... owice.html

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2012 paź N 07, 17:49 
Administrator

U-21: Deniss Rakels powołany do reprezentacji Łotwy

Deniss Rakels z GKS-u Katowice znalazł się w reprezentacji Łotwy do lat 21 na turniej o Puchar Bałtycki. Mecze zaplanowano na 13 i 15 października w Tallinie.

Łotwa w pierwszym spotkaniu zagra 13 października o godz. 15:00 na TNTK staadion z Litwą. Dwa dni później Łotysze zmierzą się z wygranym lub przegranym spotkania Estonia - Finlandia. Mecz o trzecie miejsce zaplanowano na godz. 13:00 na TNTK staadion, a finał na godz. 18:00 na A. Le Coq Arena.

http://www.90minut.pl/news/198/news1983 ... Lotwy.html

PostNapisane: 2012 paź N 07, 18:26 

No i co z tego jak Hapal znowu go wypożycza ? Zresztą Hapal w ogóle nie lubi młodych piłkarzy a Rakels pewnie po sezonie odejdzie i będzie strzelał...

PostNapisane: 2012 paź Wt 16, 06:49 
Moderator

U-21: Gol Denissa Rakelsa w Pucharze Bałtyckim

Deniss Rakels strzelił gola dla młodzieżowej reprezentacji Łotwy w meczu, którego stawką było trzecie miejsce w Pucharze Bałtyckim. Jego drużyna do 84. minuty prowadziła 1-0, ale ostatecznie przegrała 1-2. Napastnik GKS-u Katowice rozegrał całe spotkanie.

15 października 2012, 18:00 - Tallin (A. Le Coq Arena)
Estonia 2-1 Łotwa
Reio Laabus 85, 90 - Deniss Rakels 45 (k)

źródło: 90minut

PostNapisane: 2012 lis So 10, 18:56 

Deniss walnął dzisiaj hat-tricka :)

PostNapisane: 2012 lis So 10, 19:08 
Administrator

No prosze... gratulacje.

GKS Katowice 4-2 Stomil Olsztyn
Przemysław Pitry 17, Deniss Rakels 29, 31, 90 - Łukasz Suchocki 9, Dominik Kun 86

Choc Stomil to druzyna, ktora w tym sezonie dostala worek bramek (tak ja jeszcze 3inne) to ustrzelenie hat-tricka jest napewno sporym wyczynem. Ostatnio pisalem na temat Denissa w kontescie jego rywalizacji z Sernasem i braku "gradu goli na zapleczu ekstraklasy. Chyba wzial sobie to do serca ;)

A tak na powaznie nalezy mu sie szacunek - tym bardziej ze ostatnio byl kontuzjowany. Po 16 kolejkach w barwach GKS lepszym strzelcem jest tylko Pitry (10goli, Rakels 5). Z tym, że ten pierwszy gral 16x po 90min A Deniss 12 (4x90min, 5x schodzil przed koncem spotkania a 3x byl zmiennikiem).

Jak tak dalej bedzie szlo obu wspomnianym zawodnikom - Rakels strzela, Sernik wchodzi z lawki i za grosz intuicji strzeleckiej nie ma... to faktycznie bedzie trzeba (moze juz wiosna?) sprawdzic przydatnosc Denisa w naszym zespole.

PostNapisane: 2013 sty So 12, 15:13 
Moderator

Rakels strzela w sparingu

GKS Katowice wygrał w sparingu z PBB 2:3. Bramkę na 1:2 strzelił z wypożyczony z Zagłębia Deniss Rakels, który grał przez całą drugą połowę.

Cytuj:
Futbolówka trafiła do Goncerza, który klatką piersiową zgrał do Mateuza Mazurka – ten na szybkości minął zwodem rywala i poędził sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia. Próbował go lobować, ale ten znanym tylko sobie sposobem wybił piłkę na róg. W 55. minucie był już jednak bezradny wobec pięknego uderzenia Denissa Rakelsa z 17. metrów. Łotysz wymienił sobie piłkę z Mazurkiem i udezył pod poprzeczkę. 2:1 dla GieKSy.

PostNapisane: 2013 sty Śr 16, 18:10 
Moderator

Deniss Rakels strzela w kolejnym sparingu

Cytuj:
Korona Kielce 1-3 GKS Katowice
Vlastimir Jovanović 52 - Deniss Rakels 8, Arkadiusz Kowalczyk 18, Krzysztof Kiercz 88 (s)

Zawodnik Zagłębia wypożyczony do GKS Katowice zagrał w wyjściowym składzie.

PostNapisane: 2013 sty Śr 23, 20:43 
Moderator

Kolejny gol napastnika Zagłębia w sparingu

Deniss Rakels zdobył gola w każdym z dotychczas rozegranych sparingów, w których pojawił się na boisku. Tym razem na listę strzelców wpisał się w 1 połowie w 28 min spotkania.

Relacja ze spotkania
Cytuj:
Pierwsza połowa to ponownie znaczna przewaga GieKSy, która raz po raz zbliżała się do pola karnego rywali. Swoje sytuacje mieli Arkadiusz Kowalczyk czy Deniss Rakels i właśnie ten drugi strzelił jedynego gola przed przerwą, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie Ratajczaka.

W sobotę GKS Katowice zmierzy się m. in. z KS Polkowice.

PostNapisane: 2013 lut Pt 01, 08:34 
Administrator

Wypożyczony do GKS-u Katowice Deniss Rakels zdążył zadomowić się w Katowicach, a z każdą kolejną rundą w barwach "GieKSy" radzi sobie coraz lepiej pod względem piłkarskim. W wywiadzie dla
Ekstraklasa.net opowiada o początkach swojej kariery oraz kulisach transferu do Zagłębia Lubin.

Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką?
W piłkę grać zacząłem od siódmego roku życia. Początkowo trenowałem pod okiem mojego taty, który był na Łotwie piłkarzem. Miałem się więc od kogo uczyć. Po jakimś czasie, zaprowadził mnie na trening do profesjonalnego klubu i tak to się zaczęło.

Zaczynałeś od swojego rodzinnego miasta - Jekabpils…
Tak. Tam stawiałem swoje pierwsze kroki. Grałem w drużynie juniorów. Podczas turnieju „Nike Cup” zostałem wypatrzony przez jednego z trenerów FC Daugava. Postanowiłem, że spróbuję tam swoich sił. To był już naprawdę profesjonalny klub. Spędziłem tam kilka lat. W zasadzie grałem tam do piętnastego roku życia…

Ale prawdziwy przeskok zaliczyłeś dopiero w Metalurgsie Lipawa.
Jak najbardziej. Podpisałem z nimi kontrakt na 3 lata. Przechodziłem każdy poziom w tym klubie - od juniora, poprzez drużynę rezerw, aż do pierwszego zespołu Metalursa. Już w wieku 16 lat byłem członkiem pierwszej drużyny z Lipawy.

Szło ci całkiem nieźle. W końcu zostałeś „królem strzelców” ligi łotewskiej.
W pierwszym sezonie spędzonym w Lipawie, zdobyliśmy mistrzostwo kraju. W drugim, byliśmy dopiero trzeci na mecie, ale ja sięgnąłem po koronę strzelców, a nie przyszło to jakoś szczególnie łatwo. Miałem jednak dobrych partnerów w zespole, którzy niejednokrotnie popisywali się bardzo dobrymi asystami. Nie mogłem nie wykorzystywać stworzonych przez nich sytuacji. Do tego dochodził pierwszy trener, który stawiał na mnie i wierzył w moje umiejętności.

Pojawiła się nawet oferta z włoskiej Sampdorii Genua.
Oferta pojawiła się już po pierwszym sezonie gry w Metalurgsie, a więc kiedy jeszcze nie byłem aż tak skutecznym napastnikiem na Łotwie. Prezes Metalurgsa zażądał za mnie aż miliona euro, co zupełnie odstraszyło Włochów. Nie czułem się jednak jakoś szczególnie rozczarowany takim obrotem spraw. Byłem młodym chłopakiem i nie spieszyło mi się do wyjazdu. Chciałem jeszcze pograć w piłkę na Łotwie.

Zagłębiu Lubin jednak nie odmówiłeś.
Początkowo myślałem, że wyląduję w Rosji. Mówiło się o zainteresowaniu moją osobą Rubina Kazań i Spartaka Moskwa. Jednak do konkretów nie doszło. Konkretni byli za to działacze Zagłębia, mimo to wylądowałem na testach w… Widzewie Łódź. Prezes Widzewa, z miejsca chciał podpisać ze mną kontrakt, zaraz po tym jak przeszedłem testy medyczne. Ostatecznie zrezygnowano jednak z mojej osoby. Do dziś nie wiem, jaka była główna przyczyna. Zagłębie długo czekało na podpisanie ze mną umowy. Nawet na obóz „Miedziowych” pojechałem bez podpisanego jeszcze kontraktu. Dopiero po powrocie do Polski, przedstawiono mi dokumenty do podpisu. W między czasie, odezwał się jeszcze zespół Karpat Lwów, który chciał mnie u siebie za wszelką cenę. Ja jednak powiedziałem, że dałem już słowo Zagłębiu i decyzji nie zmienię…

Był to duży przeskok w twojej karierze?
Zdecydowanie! Różnica między ligą polską, a łotewską jest olbrzymia. O ile poziom sportowy jest na Łotwie trochę niższy, niż w Polsce, to już sama organizacja, stadiony i kibice znajdują się na zupełnie innych biegunach. Na Łotwie kibiców na meczach ligowych praktycznie nie ma. O stadionach nawet nie będę wspominał…

Znalazłeś się sam w obcym kraju. Łatwo pewnie nie było?
Pierwsze dwa miesiące były bardzo trudne. Nie znalem języka i tak naprawdę nie wiedziałem co dzieje się wokół mojej osoby. Na początku chciałem nawet wracać do kraju, ale po pewnym czasie zaczynałem rozumieć co mówią do mnie koledzy. Po pół roku, już sam potrafiłem powiedzieć wiele zdań po polsku.

Furory w Zagłębiu jednak nie zrobiłeś. „Miedziowi” wypożyczyli cię do GKS-u Katowice…
Uważam, że jednym z powodów było to, że w Zagłębiu szybko nastąpiła zmiana trenera. Moja pozycja z każdym kolejnym dniem robiła się słabsza. Wypożyczono mnie do GieKSy. Miałem ofertę powrotu na Łotwę, ale to w ogóle nie wchodziło w rachubę. W lidze łotewskiej mógłbym zagrać, ale na zakończenie kariery, a nie w momencie, kiedy dopiero ją rozpoczynam.

Ale 1. liga, to jednak nie Ekstraklasa.
Wiadomo, że lepiej grać w Ekstraklasie, ale ja już niejednokrotnie powtarzałem, że poziom 1. ligi polskiej, nie jest dużo niższy, niż ten prezentowany w Ekstraklasie. Poza tym Katowice są większym miastem od Lubina i nie ukrywam, że tutaj żyje mi się lepiej. Nigdy wcześniej nie mieszkałem w tak dużym mieście. Zaaklimatyzowałem się jednak stosunkowo szybko i jest mi tutaj bardzo dobrze.

Z finansami w GKS-ie nie było ostatnio za różowo. Nie przeszkadzało ci to?
Teraz wszystko jest już OK. Poza tym kontrakt w połowie opłaca mi Zagłębie Lubin, do którego mam wrócić z końcem obecnych rozgrywek.
Jakie cele stawiacie sobie w klubie przed rundą rewanżową?
Nawet nie myślę o walce o utrzymanie. Wszyscy spoglądamy w górę tabeli i tam wypatrujemy swojej pozycji na koniec sezonu. Uważam, że 8. miejsce na zakończenie rozgrywek byłoby całkiem dobre.

O ile nie będziecie tracić bramek, po strzałach bramkarzy przeciwnych drużyn.
(śmiech). Nigdy wcześniej nie spotkałem się z podobną sytuacją. W meczu przeciwko Olimpii Grudziądz straciliśmy bramkę po strzale ich bramkarza, już w doliczonym czasie gry. Dzisiaj wspominam to z uśmiechem na twarzy, jednak wtedy, zaraz po spotkaniu, nikomu z nas nie było do śmiechu.

Zadomowiłeś się już w naszym kraju?
Jak najbardziej. Zastanawiam się już nawet, czy nie zamieszkam tutaj na stałe, po zakończeniu mojej piłkarskiej kariery. W tej chwili mieszkam sam. Nie ma tutaj ze mną mojej rodziny. Do niedawna mieszkałem jeszcze z dziewczyną, ale trochę się w tej kwestii pozmieniało (śmiech).

Masz w takim razie sporo wolnego czasu.
No tak. Chodzę do kina, lub na miasto do jakiejś kawiarni. Często gram także z przyjaciółmi na Xboksie. Na pewno nie mogę powiedzieć, że nudzę się mieszkając sam w Katowicach. Jest wręcz odwrotnie…

Rozmawiał Sebastian Czapliński / Ekstraklasa.net

Znalezione na :
http://www.mkszaglebie.pl/?news=185

PostNapisane: 2013 lut So 23, 17:16 

Kolejne trafienia Denissa : http://www.90minut.pl/sparing/0/sparing9338.html
GKS Katowice 3-1 Raków Częstochowa
Sławomir Duda 18, Deniss Rakels 25, 87 - Rafał Czerwiński 10

PostNapisane: 2013 mar N 03, 16:33 
Moderator

Kolejny gol Rakelsa w sparingu

Cytuj:
Najpierw w 52. minucie dziwnym trafem bezpańska piłka trafiła do Rakelsa, ten uderzył też dość dziwnie (ale przede wszystkim skierował piłkę w światło bramki!), a ta przeturlała się obok bramkarza.

Skrót spotkania - bramka w około 50 sekundzie filmu.

PostNapisane: 2013 mar N 17, 14:06 
Moderator

Gol Rakelsa przeciwko Warcie

Cytuj:
Warta Poznań 0-2 GKS Katowice
Grzegorz Fonfara 39, Deniss Rakels 55

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1