zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 gru Śr 13, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Adrian Błąd
PostNapisane: 2011 paź N 02, 15:56 

bolo69 napisał(a):
Adrian zalicza siódme trafienie w sezonie dla Zawiszy! Gratulacje!

http://www.itv24.com.pl/film/1570/zawis ... 21_bramki/

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2011 paź Pt 07, 12:34 
Administrator

Adrian Błąd dla 2x45.com.pl: Piłkarz musi być wariatem. Ja czasem nim jestem
W Ekstraklasie na razie nie zaistniał, za to od razu stał się gwiazdą I ligi. Pomocnik Adrian Błąd strzelił już 8 goli dla Zawiszy Bydgoszcz, sensacyjnego lidera. - Z Zagłębia Lubin nikt mnie nie wyganiał, sam chciałem iść na wypożyczenie. I dziś widzę, że zrobiłem milowy krok do przodu - mówi 20-letni piłkarz w wywiadzie dla 2x45.com.pl.
2x45.com.pl: - Pana wypożyczenie z Zagłębia Lubin do Zawiszy Bydgoszcz przeszło bez większego echa. Za to teraz robi się o Panu głośno...

Adrian Błąd: - Przyszedłem do Zawiszy, żeby się ogrywać i nabierać doświadczenia. Na razie jest dobrze, ale nie ma co zapeszać, tylko trzeba dalej robić swoje, by było jeszcze lepiej. A wtedy może będzie jeszcze głośniej (śmiech).

- Do tej pory był Pan kojarzony jako piłkarz o bardziej defensywnej charakterystyce, tymczasem ostatnio strzela Pan gola za golem. Z czego to wynika?

- W Zawiszy otrzymuję inne zadania. Tutaj mogę koncentrować się przede wszystkim na grze ofensywnej. Mniej uwagi poświęcam obronie, nie muszę się za każdym razem wracać, tylko mam możliwie jak najczęściej atakować bramkę rywali. To klucz do tego, że piłka tak często wpadała do siatki po moich uderzeniach.

- W Lubinie było inaczej? Bardziej obarczano Pana zadaniami w destrukcji?

- Zdecydowanie. W Zagłębiu zdarzało się nawet, że grałem na boku obrony, więc siłą rzeczy dużo więcej musiałem myśleć o defensywie. Teraz znacznie częściej jestem w okolicach pola karnego przeciwnika, pewnie mam też trochę szczęścia, piłka gdzieś się tam odbije i ląduje w bramce.

- Zatem optymalna pozycja dla Pana to ofensywny pomocnik?

- Dokładnie.

- Ekstraklasa taka mocna, czy I liga taka słaba? Na najwyższym szczeblu zaliczył Pan 19 występów i na kolana nie rzucił. Na zapleczu niemal od razu stał się Pan gwiazdą.

- Sam nie wiem, trudno mi określić, czemu w Zagłębiu było inaczej. Odnalazłem się w Bydgoszczy, dobrze czuję się w tym mieście. Mam pełne zaufanie u trenera, w szatni, poza boiskiem i to na pewno nie jest bez znaczenia. Dzięki temu na boisku czuję się lepiej, jestem bardziej pewny siebie.

- Ekstraklasa a I liga to dwa inne światy jeśli chodzi o poziom i styl gry? Wielu tak twierdzi.

- Na pewno różnica jest duża, nie czarujmy się. W Ekstraklasie gra się znacznie bardziej taktycznie, a w I lidze dominuje futbol siłowy, fizyczny i może właśnie to mi w większym stopniu odpowiada. Ale tak jak mówiłem, przychodziłem do Zawiszy, żeby się ograć, bo od siedzenia na ławce w Ekstraklasie wielkiego doświadczenia nie zbiorę. Gdy już wrócę do Zagłębia, będę lepszym piłkarzem.

- Jest szansa, że już zimą zawita Pan z powrotem do Lubina?

- Jeżeli będzie taka chęć ze strony klubu... Na razie niczego w tym względzie nie planuję. Myślę o kolejnych meczach w Zawiszy. W umowie jest zapis, że mogę wrócić na drugą rundę do Zagłębia, więc zobaczymy.

- Jak wytłumaczyć znakomity start Zawiszy? To przecież beniaminek, a ma już pięć punktów przewagi nad wiceliderem!

- Nikt się tego nie spodziewał, bo tak naprawdę drużyna została stworzona na ostatnią chwilę. Większość zawodników została sprowadzona na tydzień, dwa przed startem ligi i nie mieliśmy czasu na zgranie. Być może dlatego zaczęliśmy sezon od trzech remisów, trzeba było się dotrzeć. Z czasem wyglądało to coraz lepiej, co pokazują wyniki.

- Z czego jednak one wynikają? Z fali entuzjazmu po awansie? Z chęci udowodnienia przez wielu piłkarzy, że sporo potrafią? A może jako beniaminek nie odczuwaliście zbytniej presji?

- Jeśli chodzi o falę entuzjazmu, nie wydaje mi się. Trzy czwarte chłopaków przyszło do klubu tego lata, nie z nimi wywalczano awans. Z kolei presja w takim klubie na pewno jest spora, mimo że to pierwszy sezon na tym szczeblu. Mamy liczną grupę kibiców, którzy wierzą w jak najlepsze wyniki i oczekiwania z każdym meczem są coraz większe. Odpowiednia taktyka i dobór zawodników, mieszanka rutyny z młodością, dobra praca trenera Janusza Kubota. To wszystko sprawia, że zasłużenie zajmujemy pierwsze miejsce.

- Dziś chyba trudno mówić, że Pana i kolegów interesuje jedynie utrzymanie w I lidze?

- Jeśli na 12 meczów wygrywa się 8 i jeszcze nie doznało się porażki, to apetyty działaczy i kibiców znacznie rosną. Siłą rzeczy zaczyna się mówić o awansie do Ekstraklasy. Mamy jednak jeszcze 9 spotkań do końca rundy, a w I lidze wystarczą dwa czy trzy potknięcia i wszystko może się zmienić. Zawodnicy muszą więc myśleć o najbliższych celach. Prezesi i fani zawsze mogą sobie pofantazjować. Jeśli na półmetku nadal będzie tak dobrze, wtedy i my zaczniemy myśleć o Ekstraklasie.

- Widzi Pan kogoś, kto będzie szczególnie trudnym rywalem w walce o awans?

- Nie chciałbym nikogo faworyzować, bo skoro nam idzie dobrze, nie ma co na siłę dowartościowywać przeciwników. Dopóki wszystko jest w porządku, myślmy o sobie. Potem ewentualnie pochwalimy rywali (śmiech).

- Wypożyczenie do Zawiszy nie było dla Pana rozczarowaniem?

- Nie musiałem odchodzić, nikt mnie nie wypychał z klubu. Rozmawiałem z trenerem Janem Urbanem, który powiedział, że mogę zostać i walczyć o miejsce w składzie. Byłem już jednak dwa lata w pierwszym zespole, trudno było mi się przebić i postanowiłem, że pójdę na wypożyczenie. I jak dotąd mogę powiedzieć, że zrobiłem milowy krok do przodu.

- Jak Pan sądzi, dlaczego Zagłębie tak słabo rozpoczęło sezon? Czesław Michniewicz powiedział niedawno, że zbyt łatwo się w tym klubie "zasiedzieć". Wszystko jest, ale zbyt mało oczekuje się od samych piłkarzy.

- Nie wiem, co odpowiedzieć, naprawdę. Nie byłem z drużyną nawet w okresie przygotowawczym, więc nie mam pojęcia, jaka może być przyczyna. Nie gram teraz w tym klubie, ale formalnie pozostaję zawodnikiem Zagłębia. Niech wypowiadają się ci, którzy ostatnio pojawiali się na boisku w barwach "Miedziowych". Ja obserwuję sytuację z boku i życzę chłopakom, żeby zaczęli wygrywać. Oby już w meczu z Lechią.

- Koledzy z Zagłębia rzadko dzwonią, żeby porozmawiać o wydarzeniach w klubie?

- Nie, tego nie powiedziałem. Cały czas utrzymuję kontakt z Damianem Dąbrowskim, Arkadiuszem Woźniakiem czy Adrianem Rakowskim, więc jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

- To wróćmy jeszcze do Pana. Kto pilnuje, żeby nie dostał Pan "sodówki"? Jest taki mentor?

- Mam starszych kolegów w szatni. Są bardziej doświadczeni i wiedzą, co może się wydarzyć w danym momencie, podpowiadają i to pomaga twardo stąpać po ziemi. Ale ja nigdzie nie odlatuję, nie będzie problemów.

- Jest Pan człowiekiem spokojnym, zrównoważonym, czy jednak trochę boiskowym szaleńcem?

- Piłkarz po części musi być wariatem, jakby nie było. U mnie to chyba pół na pół. W wielu przypadkach jestem spokojny, ale czasem trzeba stać się boiskowym wariatem.

- Kiedy na przykład?

- Na przykład wtedy, gdy decydujesz się na strzał z 30. metrów. Albo odważnie idziesz w drybling. To może być wszystko. Odrobina szaleństwa musi cechować dobrego zawodnika.

- Pytając dzisiaj młodych piłkarzy o idola, większość wymienia Lionela Messiego lub Cristiano Ronaldo. A Pan?

- Ja nie mam żadnego idola. Od każdego staram się czegoś nauczyć, coś podpatrzeć. Nikogo jednak nie uwielbiam.

- Od kogo do tej pory nauczył się Pan najwięcej?

- Nie jestem w stanie powiedzieć. Naprawdę każdy może mieć w sobie coś interesującego. Jeden doświadczenie i boiskowe cwaniactwo, drugi jakieś ciekawe zagranie. Od tego też są starsi piłkarze, żeby uczyć młodszych pewnych rzeczy.

- Jak drużynowa starszyzna traktuje młokosów? Dawniej nie mieli oni lekko, musieli się natrudzić, żeby wkupić się w ich łaski. A dziś?

- To już chyba przeminęło. Nikt nie stwarza podziału na starych i młodych, przynajmniej u nas w szatni. Nikt nie zadziera nosa, bo zagrał więcej ważnych meczów. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, byle drużyna wygrywała.

- Ale nadal nosi Pan piłki i siatki na treningach?

- Tak, oczywiście. To jest standard w każdym klubie, od tego się nie ucieknie.

http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/5257 ... im-jestem/

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2011 paź So 08, 19:02 

wiem wiem wielu tutaj moze sie nie spodobac to co napisze ale jednak zaryzykuje.

zatem zaznacze ze mecz Zawiszy z Arka byl pierwszym jaki zobaczylem w tym sezonie i ja juz sie nie dziwie czemu Zawisza zawsze wygrywal jedna bramka. za to dziwi mnie to jak taki slaby zawodnik jak Adrian Błąd moze miec tyle strzelonych bramek. tak wiem dzisiaj wszyscy beda podnieceni bo w koncu znowu strzelil i przyznam ze poki nie widzialem go w akcji to rowniez sie podniecalem ale po tym co zobaczylem dzis to jestem zalamany. liczylem ze Adi w Zawiszy bierze gre na siebie ze drybluje walczy strzela a on poza bieganiem przez pol boiska do sedziego i klocenie sie z nim niczego nie robil co bylo godne uwagi. bramka bardzo ladna i trudna do strzelenia ale ona nie moze przyslonic calosci. z czworki Blad Majkowski Wojcicki i Klofik Adi byl zdecydowanie najslabszy i jestem mocno rozczarowany. liczylem ze to bedzie ten zawodnik ktory wroci w zimie i na wiosne wraz z Wozniakiem Rakowskim Dabrowskim bedzie umieral na boisku za Zaglebie. nieestety z taka gra jak dzisiaj to dostanie co najwyzej zje*ki. ale tak jak zaznaczylem na poczatku widzialem go pierwszy raz w akcji na boisku w tym sezonie dlatego jesli w kolejnych meczach przestanie gwiazdorzyc i zacznie grac to zmieni sie opinia na temat jego gry.

P.S. brawo Areczka! wazne zwyciestwo! marsz w gore tabeli.

PostNapisane: 2011 paź So 08, 22:32 

Widziałeś go w jednym meczu,więc to chyba nie jest obiektywna ocena ? 8 goli ? No sory ale można strzelić jedną,dwie no może trzy bramki z przypadku i po słabej grze ale nie osiem to raz,dwa,Zawisza przegrał 2:5,pokazało to też że ciężko będzie o awans,bo Arka wbrew pozorom nadal się liczy w walce,bo tabela jest szeroka,naliczyłem z 8 zespołów które dziś mogą walczyć o ekstraklasę i na koniec,jak dla mnie Błąd może grac tragicznie słabo byle był skuteczny tak jak w Zawiszy a jest bardzo skuteczny,dodam że to nie napastnik a strzelił tylko o dwa gole mniej niż lider strzelców 1 ligi,więc Adrianowi dalej się przyglądajmy a nie wyciągajmy daleko idących wniosków...

PostNapisane: 2011 paź N 09, 08:39 

Jesli dla Ciebie miara zawodnika jest ilosc strzelonych goli to gratulacje. Na ekstraklase to zdecydowanie za malo. Jesli to pomocnik to ja sie pytam ile on ma asyst? W srode mecz ze drugim spadkowiczem. Wtedy bedzie mozna zobaczyc czy Zawisza bedzie sie liczyl w walce o awans

PostNapisane: 2011 paź N 09, 09:08 

Ja widzałem Adiego bodadjże w 4 meczach I ligi. Naprawde się rozwinoł. Jeden mecz o niczym nie świadczy. Poczekajmy, a sądze, że za dwa lata będzie z niego naprawde dobry ofensywny pomocnik. :))

PostNapisane: 2011 paź N 09, 17:07 

lesiuZL napisał(a):
Jesli dla Ciebie miara zawodnika jest ilosc strzelonych goli to gratulacje. Na ekstraklase to zdecydowanie za malo. Jesli to pomocnik to ja sie pytam ile on ma asyst? W srode mecz ze drugim spadkowiczem. Wtedy bedzie mozna zobaczyc czy Zawisza bedzie sie liczyl w walce o awans

No chyba po to się gra w piłkę by strzelać gole ? Więc dodam że to dodatkowy atut,pokazuje że mały niski pomocnik też potrafi,liczba asyst ? Po co mu asysty skoro ma 8 goli,można byłoby przełożyć gole na asysty byłoby to samo,tak jak napisał kolega wyżej,poczekajmy z osądami,moim zdaniem,nawet jeśli by strzelił jeszcze kilka goli,zaliczył parę asyst,to powinien cały sezon spędzić w Bydgoszczy.

PostNapisane: 2011 paź Pt 21, 12:59 
Moderator

Lech Poznań chce kupić dwie gwiazdy I ligi

http://www.sport.pl/lechpoznan/1,104429,10509002,Lech_Poznan_chce_kupic_dwie_gwiazdy_I_ligi.html

Cytuj:
Jakub Świerczok z Polonii Bytom i Adrian Błąd z Zawiszy Bydgoszcz mogą być najbliższymi wzmocnieniami poznańskiego Lecha. Obu zawodników obserwował już trener Kolejorza Jose Bakero. Są oni objawieniem tego sezonu w I lidze.

Cytuj:
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja 20-letniego Adriana Błąda. Zdobywca ośmiu goli dla Zawiszy, lidera pierwszej ligi, jest piłkarzem Zagłębia Lubin, do Bydgoszczy tylko wypożyczonym na rok. W sprawie transferu filigranowego skrzydłowego (165 cm wzrostu) trzeba więc rozmawiać z klubem z Dolnego Śląska. - Zagłębie ma prawo zimą chcieć go z powrotem. Ostateczna decyzja będzie należeć pewnie do samego Adriana - mówi prezes Zawiszy Radosław Osuch.

- Nasi wypożyczeni do innych klubów piłkarze są cały czas przez nas obserwowani. Praktycznie co tydzień do trenerów trafiają raporty o ich występach. Cieszymy się, że Adrian tak dobrze radzi sobie w Bydgoszczy, ale to wcale nie musi oznaczać, że zaraz sprowadzimy go do Lubina - informuje rzecznik prasowy Zagłębia Michał Sałkowski.

PostNapisane: 2011 lis So 12, 18:16 

Adrian trafił po raz 9 w tym sezonie 1 ligi,jego gol nic nie dał Zawiszy:

http://www.90minut.pl/news/173/news1738 ... k-Bet.html

PostNapisane: 2011 lis Cz 17, 14:22 

Ja widziałem Adriana live podczas pobytu w Świnoujściu, w meczu z ZAWISZĄ, gdzie oczywiście palnął brameczkę. Ogólnie gra extra, ustawiony przez Kubota na lewej flance. Kibice ZAWISZY wypowiadają się o Nim z uznaniem i w samych superlatywach.
P.S. W ogóle przy okazji tego meczu, to nieżłe jaja były 8)

PostNapisane: 2011 lis Wt 22, 13:08 
Moderator

Adrian Błąd nominowany do tytułu Pierwszoligowca Roku

W tej kategorii nominowani zostali również – 31-letni napastnik Sandecji Nowy Sącz, Arkadiusz Aleksander oraz 19-letni snajper Polonii Bytom, Jakub Świerczok.

wyniki 11 grudnia.

zaglebie-lubin.pl

PostNapisane: 2011 gru Wt 20, 10:26 

Cytuj:
Jaki był mijający rok dla Adriana Błąda?

- Drugie pół roku było wręcz wyśmienite. Z pierwszej części nie mogłem być zadowolony, ale z ostatniej rundy już bardzo. Zostałem wypożyczony do Zawiszy Bydgoszcz i można powiedzieć, że „odpaliłem”, załapałem formę, jaką powinienem regularnie prezentować.

Rok zamykasz także bardzo miłym dla Ciebie akcentem – jako najlepszy piłkarz 1. ligi. Wystarczyło Ci ledwie pół roku, by zasłużyć na takie wyróżnienie…

- O tytuł walczyłem z Kubą Świerczokiem z Polonii Bytom. Wyboru dokonano na podstawie głosowania. Z nagrody bardzo się cieszę, otrzymałem ją, bo ktoś zauważył, że poczyniłem jakiś postęp, poszedłem znowu do przodu. Tym bardziej, że kiedy Zagłębie zdecydowało się mnie wypożyczyć, to wszyscy wokół powtarzali, że do Bydgoszczy jadę za karę. Uparcie powtarzałem, że do Zawiszy przechodzę, by odbudować moją formę.

Chciałbym podkreślić, że nagroda, którą otrzymałem, to zasługa całej drużyny, gole strzelałem dzięki kolegom. To była robota nas wszystkich i tytuł „najlepszego pierwszoligowca” zadedykowałem całemu Zawiszy.

W zaprzyjaźnionym z Zagłębiem Zawiszy czułeś się jak u siebie… kibice chyba miło Cię przyjęli?

- Zgadza się, ta przyjaźń pomiędzy kibicami też odegrała ważną rolę, kiedy decydowałem się na wypożyczenie do bydgoskiej drużyny. Wiedziałem, że będę się czuł jak w domu, bo kibice będą mnie wspierali. Nie myliłem się, a ta sympatia kibiców przybrała na sile na koniec rundy, każdy napotkany fan Zawiszy zagadywał mnie i prosił, żebym został w klubie na rundę wiosenną. Mamy razem świętować awans do ekstraklasy…

A jacy są kibice Zawiszy?

- Jeżdżą za nami wszędzie. Byli z nami w Stróżach, gdzie jechało się ponad 12 godzin, dopingowali nas na Sandecji. Kibice Zawiszy, podobnie jak Zagłębia doskonale wspierają swoją drużynę. Na każdym stadionie potrafią zrobić takie małe „piekło”, które mobilizuje nas do walki na boisku.

A jak wyobrażasz sobie przyszły rok?

- Chciałbym awansować z Zawiszą do T-Mobile Ekstraklasy, a później uczestniczyć w meczach przyjaźni pomiędzy Zagłębiem a klubem, do którego jestem wypożyczony.

Zawisza notował dobre wyniki, rundę jesienną zakończył w czołówce. Z kolei Zagłębie zamyka tabelę ekstraklasy. Twoim zdaniem „Miedziowi” utrzymają się w lidze?

- Jestem wychowankiem Zagłębia Lubin i nie potrafiłbym myśleć inaczej. Wiem jaki to jest klub, jakich ma kibiców i jaka atmosfera panuje na Dialog Arenie. W przyszłym roku będzie fajny mecz pomiędzy Zawiszą a Zagłębiem, oczywiście w ekstraklasie!

To w której drużynie wystąpi wówczas Adrian Błąd?

- (śmiech) Trudne pytanie na koniec zadałeś. Nie wiem

Źródło:

:arrow: Błąd: Drugie pół roku było wyśmienite

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2011 gru Cz 22, 14:16 

Bravo!!

PostNapisane: 2012 sty Wt 10, 20:21 
Administrator

Wychowanek Zagłębia Lubin, który w zeszłej rundzie grał na zasadzie wypożyczenia w Zawiszy, wiosnę spędzi także w bydgoskim klubie. Adrian Błąd wyróżniał się na pierwszoligowych boiskach, należał do pierwszoplanowych postaci zespołu beniaminka (strzelił 10 goli w lidze), który pierwszą część sezonu zakończył na wysokim – trzecim miejscu w ligowej tabeli.

- Sztab szkoleniowy długo analizował sytuację Adriana, trener Hapal docenił osiągnięcia naszego zawodnika i formę, którą prezentował w rundzie jesiennej. Wczoraj spotkał się z piłkarzem i porozmawiał na temat jego ewentualnego powrotu do Zagłębia. Obie strony ustaliły, że korzystniejsze dla Adriana, z którym w Lubinie wiązane są spore nadzieje, będzie pozostanie na kolejne pół roku w Zawiszy i zdobywanie ligowych doświadczeń na poziomie zaplecza ekstraklasy – przyznaje Rafał Helbik, pełnomocnik zarządu ds. sportowych.

Źródło: ZYGA/ Zagłębie Lubin SA

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2012 sty Wt 10, 21:44 

KOtzU! napisał(a):
Wychowanek Zagłębia Lubin, który w zeszłej rundzie grał na zasadzie wypożyczenia w Zawiszy, wiosnę spędzi także w bydgoskim klubie. Adrian Błąd wyróżniał się na pierwszoligowych boiskach, należał do pierwszoplanowych postaci zespołu beniaminka (strzelił 10 goli w lidze), który pierwszą część sezonu zakończył na wysokim – trzecim miejscu w ligowej tabeli.

- Sztab szkoleniowy długo analizował sytuację Adriana, trener Hapal docenił osiągnięcia naszego zawodnika i formę, którą prezentował w rundzie jesiennej. Wczoraj spotkał się z piłkarzem i porozmawiał na temat jego ewentualnego powrotu do Zagłębia. Obie strony ustaliły, że korzystniejsze dla Adriana, z którym w Lubinie wiązane są spore nadzieje, będzie pozostanie na kolejne pół roku w Zawiszy i zdobywanie ligowych doświadczeń na poziomie zaplecza ekstraklasy – przyznaje Rafał Helbik, pełnomocnik zarządu ds. sportowych.

Źródło: ZYGA/ Zagłębie Lubin SA

Ja to popieram! Jeden Adrian Nas nie zbawi, a ściągać go spowrotem w to bagno to niech sobie chłopak w zdrowym "towarzystwie" powalczy o awans Zawiszy do Ekstraklasy! A po "wiośnie ludów" :P w wykonaniu Naszych piłkarzy ma wrócić i stanowić o sile zespołu! Powodzenia!

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1