zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 paź Wt 23, 04:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Costa Nhamoinesu
PostNapisane: 2014 kwi Wt 15, 14:05 

http://mkszaglebie.pl/?news=1104

Przeczytajcie, co mówi o podejściu zawodników...

o Lubina przychodził jako kompletny anonim, nikt nie wiązał z nim większych nadziei, biorąc go za kolejnego czarnoskórego zawodnika, który do Polski przyjechał przez układy menadżerskie. Okazał się bardzo solidnym piłkarzem, Zagłębie po okresie wypożyczenia zdecydowało się go wykupić, przez co w kolejnych latach reprezentował miedziowe barwy. Co słychać u Costy Nhamoinesu – jednego z najlepszych obrońców czeskiej Gambrinus Ligi?
Costa po odejściu z Zagłębia stosunkowo długo nie mógł znaleźć nowego klubu, dlatego wiele osób zastanawiało się, czy odrzucenie ostatniej oferty kontraktu od Zagłębia było dobrym rozwiązaniem dla obrońcy z Zimbabwe. Ku zaskoczeniu wielu osób, Costinho związał się umową z jednym z najlepszych czeskich klubów – Spartą Praga. Kibice tego zespołu nie byli nastawieni optymistycznie do tego transferu, bo w zasadzie jak cieszyć się z pozyskania obrońcy co rok walczącego o utrzymanie, gdy klub ma aspiracje mistrzowskie? Teraz Costa jest idolem.

Dość szybko okazało się, że włodarze czeskiej Sparty wiedzieli co robią, bo lewy obrońca niemal z marszu stał się gwiazdą zespołu i całej ligi. Były gracz Zagłębia o swojej formie wypowiada się wyjątkowo skromnie. – Nie czuję się gwiazdą! No dobrze, rzeczywiście wydaje mi się, że dobrze gram. Do tego w takim klubie jak Sparta Praga, więc przyznam, że świetnie czuję się w Czechach.

Jaka jest ta czeska liga? – Powiem, że różnica nie jest wielka. Mówiąc o niewielkiej różnicy, mam na myśli umiejętności piłkarzy. One naprawdę są zbliżone. Ale przepaść jest pod względem motywacji, zaangażowania zawodników. Szczególnie widzę to w Sparcie. Tutaj nie ma przeciętniactwa. Każdy z nas stawia sobie najwyższe cele, gra po to, żeby zostać mistrzem. Kiedy piłkarze zdadzą sobie z tego sprawę, jest to połowa sukcesu, bo jeśli jest ktoś zmotywowany, jest też zdyscyplinowany. To dotyczy wszystkich w zespole. Weźmy takiego Davida Lafatę, kapitana naszej drużyny. Jest napastnikiem, który strzelił grubo ponad sto goli w czeskiej lidze, wygrał tutaj prawie wszystko. Ale nie odpuszcza nawet na chwilę. Chodzi o detale, rozgrzewkę przed treningiem, same zajęcia, dietę itp. – tłumaczy zawodnik.

W nowej drużynie Costa może liczyć na stabilizację i grę o najwyższe cele. – W Sparcie sprawa jest jasna: gramy o mistrzostwo, mamy być najlepsi w kraju. Z kolei w Lubinie regularnie wszystko stawało na głowie. Zmieniali się szefowie klubu, trenerzy, piłkarze grupowo przychodzili i odchodzili. Pewnie, przed sezonem mieliśmy wyznaczony cel, ale potem coś się zacinało i następowały zmiany, o których mówiłem. Nowy szkoleniowiec, nowa taktyka, nowe założenia. Tych zmian było za dużo i za często.

Czarnoskóry zawodnik odszedł z naszego klubu, choć otrzymał ofertę nowego kontraktu. – Najpierw zastrzegę, że nie chcę krytykować Lubina. Zagłębie dla mnie już na zawsze będzie szczególnym miejscem, w którym rozwinąłem się jako piłkarz. Zawdzięczam mu to, gdzie teraz jestem. Ale musiałem odejść, żeby walczyć o jakieś tytuły. Miałem już dość rokrocznej gry o utrzymanie, a w najlepszym razie o środek tabeli. Jeśli piłkarz jest ambitny i nie może realizować się w jednym zespole, musi odejść. A ja chcę po zakończeniu kariery spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, że zrobiłem wszystko, żeby być zwycięzcą.

Obecnie każdy z kibiców Zagłębia Lubin słysząc „Praga”, myśli od razu o wojażach Denissa Rakelsa, Michala Papadopulosa i Pawła Widanowa. Piłkarze Zagłębia pojechali do Pragi właśnie do Costy i mieli przez to niemałe problemy. – Wiem o tym, w Lubinie cały czas mam kolegów. Często rozmawiam z nimi o piłce nożnej, życiu, o wszystkim. I serdecznie zapraszam ich do Pragi. Muszą tylko wiedzieć – i jestem pewien, że wiedzą – kiedy sobie na taką wycieczkę pozwolić, żeby potem w klubie nikt nie miał do nich pretensji.
W obecnym sezonie Costa dla Sparty Praga rozegrał 23 mecze, strzelił trzy bramki i zanotował sześć asyst.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 cze Pn 02, 09:30 

Costa Nhamoinesu najlepszym obcokrajowcem czeskiej ekstraklasy

Costa Nhamoinesu, który w latach 2008-2013 występował w Zagłębiu Lubin, został wybrany najlepszym obcokrajowcem Gambrinus Ligi! 28-latek znalazł się też w "11" sezonu czeskiej ekstraklasy.

Zimbabweńczyk trafił do Polski w styczniu 2008 roku i na początku był związany z A-klasowym KS Wisła, z którym wywalczył awans do "okręgówki". Latem 2008 roku przeniósł się do I-ligowego wówczas Zagłębia Lubin i awansował z nim do ekstraklasy. Dla Miedziowych rozegrał w sumie 120 spotkań, w tym 85 w ekstraklasie.

Po sezonie 2012/2013 wygasł jego kontrakt z lubińskim klubem i pożegnano go bez żalu. W czerwcu 2013 roku związał się dwuletnią umową ze Spartą Pragą, z którą w minionych rozgrywkach wywalczył mistrzostwo Czech.

Nhamoinesu wygrał ligowy plebiscyt na najlepszego obcokrajowca Gambrinus Ligi, otrzymując 26,2 proc. głosów ligowców. Ponadto docenili go kibice, którzy wybrali go do "11" sezonu czeskiej ekstraklasy.

Co jest nie tak z tym lubińskim klimatem...

PostNapisane: 2014 lis Wt 04, 15:39 

Cytuj:
Costa Nhamoinesu podczas pięcioletniego pobytu w Zagłębiu Lubin nie wygrał nic z tym klubem. Gdy pojawiła się oferta ze Sparty Praga, lewy obrońca rodem z Zimbabwe skorzystał z niej i już może się pochwalić triumfami w Gambrinus Liga, Pucharze i Superpucharze Czech, a teraz bierze udział w fazie grupowej Ligi Europy. Były piłkarz Zagłębia Lubin zbiera zewsząd pochwały, a sam podkreśla, Że w Pradze czuje się jak w domu.

- W Pradze gra pan o wysokie cele, uczestniczy w europejskich pucharach. O Polsce zdarza się czasami wspomnieć?
- Nie czasami, tylko często - mówi Costa Nhamoinesu. - Wiele się w Polsce nauczyłem, poznałem wspaniałych ludzi, miałem też szczęście trafić na dobrych szkoleniowców: Franciszka Smudę czy Pavla Hapala. U tych panów grało mi się najlepiej. Smuda pomógł drużynie Zagłębia w trudnym okresie, poukładał nas i potrafił wyciągać co najlepsze z zawodników. Nie powiem o nim złego słowa, podobnie jak o Hapalu, który w Lubinie miał chyba pecha.

- Dlaczego Zagłębie, klub o takich możliwościach finansowych, nie osiąga wyników na miarę oczekiwań?
- Byłem w Lubinie pięć sezonów i przez ten czas w Zagłębiu pracowało bodajże 10 trenerów. Jak nie ma stabilizacji i spokoju, naprawdę trudno marzyć o wynikach. Wierzę, że w moim byłym klubie ważne osoby wyciągną wnioski, powróci on do ekstraklasy i powalczy o poważne cele. Brakowało mi tam sportowych sukcesów, lecz nie straciłem czasu, grając dla Zagłębia. Miałem wielu przyjaciół w Lubinie, a wciąż utrzymuję kontakt z Martinsem Ekwueme, którego los rzucił do Indii, do Sportingu Goa.

- Jakie swoje mecze w Zagłębiu uważa pan za najlepsze?
- Dobrze grało mi się przeciw Koronie. Kiedyś zremisowaliśmy w Kielcach 3:3, ja strzeliłem kontaktowego gola na 3:2, a już w doliczonym czasie zobaczyłem czerwony kartonik. Wysoko cenię sobie wygraną z Legią 2:1, tym bardziej że w zespole z Warszawy występował Miroslav Radović. Tego piłkarza cenię niesamowicie, bo trzyma ustabilizowaną formę przez kilka lat i robi różnicę. W polskiej lidze na najwyższym poziomie grał jeszcze Robert Lewandowski, dziś gwiazda Bayernu Monachium.

- Miał pan kiedyś propozycję z Legii?
- Była, ale wie pan, jak to jest z menedżerami... Nic z moich przenosin do stolicy Polski nie wyszło, ale nie mogę powiedzieć, że żałuję, bo jestem w stolicy Czech. Praga to piękne miasto, a ja mogę w Sparcie walczyć o poważne cele.

- Czyli wyklucza pan możliwość powrotu do Polski?
- Niczego nie wykluczam, w życiu wszystko się może zdarzyć. Na razie jednak najważniejsza dla mnie jest Sparta Praga.

(...)

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ekstraklasa/543491-costa-dla-pn-zagbie-potrzebuje-stabilizacji.html

PostNapisane: 2014 lis Cz 06, 07:29 

Pretender napisał(a):
Cytuj:
- Dlaczego Zagłębie, klub o takich możliwościach finansowych, nie osiąga wyników na miarę oczekiwań?
- Byłem w Lubinie pięć sezonów i przez ten czas w Zagłębiu pracowało bodajże 10 trenerów. Jak nie ma stabilizacji i spokoju, naprawdę trudno marzyć o wynikach. Wierzę, że w moim byłym klubie ważne osoby wyciągną wnioski, powróci on do ekstraklasy i powalczy o poważne cele. Brakowało mi tam sportowych sukcesów, lecz nie straciłem czasu, grając dla Zagłębia. Miałem wielu przyjaciół w Lubinie, a wciąż utrzymuję kontakt z Martinsem Ekwueme, którego los rzucił do Indii, do Sportingu Goa.

(...)

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ekstraklasa/543491-costa-dla-pn-zagbie-potrzebuje-stabilizacji.html

Ciekawe czy Właściciel, Rada Nadzorcza i Zarząd Klubu mieli okazję zapoznać się z opinią?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 lis Cz 06, 09:03 
Administrator

a wiesz co im to? im to lotto

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1