zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 lis N 18, 19:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dawid Plizga
PostNapisane: 2011 gru Śr 07, 22:59 
Administrator

Dawid Plizga dla 2x45.com.pl: Pogodziłem się z tym, że nie zagram na Euro 2012

- Plany i marzenia nie zawsze są do wykonania. Dziś pozostaje nam jedynie walka o utrzymanie. Ja w kadrze? Do pełni formy wrócę najwcześniej w kwietniu, więc pogodziłem się już z tym, że nie zagram na Euro 2012 - mówi w wywiadzie dla 2x45.com.pl Dawid Plizga, skrzydłowy Jagiellonii Białystok.

2x45.com.pl: - Od operacji minęły już dwa miesiące, a próżno szukać informacji o pańskim stanie zdrowia. Jak wygląda sytuacja?
Dawid Plizga: - Wszystko jest tak, jak przeważnie przy tego typu kontuzjach. Minęło dopiero - a może jednak lepiej powiedzieć, że już - dziewięć tygodni. Robię te rzeczy, na które pozwala mi rehabilitant. Niedawno miałem wizytę kontrolną u doktora i upewniłem się, że wszystko przebiega prawidłowo. Nie ma żadnych komplikacji.

- Klub udostępnia Panu wszystko, co jest potrzebne? Wszystko jest tak, jakby Pan chciał?
- Tak, pod tym względem nie ma żadnych problemów.
- A tymczasem Jagiellonia nie potrafi wygrać już od pięciu spotkań!
- W niektórych meczach gramy słabo, w niektórych nawet bardzo, ale nie zawsze drużyna grająca słabo musi przegrywać. Są takie mecze, że wystarczy wykończyć jedną akcję i z boiska schodzi się jako zwycięzca. Nam się to nie udaje. Tracimy kolejne punkty i trzeba coś z tym zrobić. Musimy mocno pracować, by przyniosło to efekty na wiosnę, bo nie ma co ukrywać, że druga runda będzie bardzo ciężka.
- Porażki z Legią czy Śląskiem kibice mogą jeszcze zrozumieć, ale przegrywanie u siebie z beniaminkiem, to już chyba za wiele...
- No tak, gdybyśmy jeszcze przegrali na wyjeździe, można by to było jakoś wytłumaczyć, że nie idzie nam na obcym terenie. Ale my przegraliśmy z Podbeskidziem u siebie, czyli tu, gdzie do tej pory wygrywaliśmy bądź remisowaliśmy. Boli to tym bardziej, że wszyscy bardzo liczyliśmy na zwycięstwo.
- Jak starcie z Podbeskidziem widział Dawid Plizga?
- Mecz oglądało się bardzo ciężko. Jeszcze jako tako prezentowaliśmy się do tej 30. minuty. Mieliśmy co prawda tylko jedną sytuację, ale gra była w miarę przystępna. Dopiero później, gdy straciliśmy bramkę, kompletnie się rozsypaliśmy. Gra w ogóle się nie układała. Było widać chęci, ale nic nie wychodziło.

- "Jaga" gra tak słabo, że ma Pan prawo pomyśleć, że jednak dobrze, że obecnie nie ma Pana w drużynie.
- Zdecydowanie wolałbym w niej być i mieć jakiś wpływ na to, co się dzieje na boisku. Nie wiem, czy byłbym w formie czy nie, ale próbowałbym coś zrobić. Mógłbym spojrzeć na wszystko z perspektywy boiska. Część losów drużyny zależałaby ode mnie.
- Może w takim razie Jagiellonii nie idzie, bo trener nie może korzystać z pańskich usług?...
- Nie sądzę, by moja nieobecność miała aż tak duży wpływ. Gdy złapałem kontuzję, na moje miejsce wszedł Marko Cetković, który już zdążył pokazać, że ma naprawdę duży potencjał. Jednym zagraniem potrafi wiele zdziałać. Nie idzie po prostu całej drużynie.
- Ale przyzna Pan, że przed kontuzją był Pan w bardzo dobrej formie?
- Początek sezonu miałem bardzo słaby, później rzeczywiście było lepiej. Wyglądało to coraz fajniej, ale nie było tej kropki nad "i". Cały czas brakowało mi skuteczności. Patrząc jednak ogólnie, prezentowałem zadowalający poziom.
- Nieporadność Pana kolegów ukazuje fakt, że wciąż jest Pan najlepszym asystentem drużyny.
- Na to wygląda. Ale spójrzmy na tę kwestię inaczej. Jeśli każdy zawodnik miałby po jednej asyście, to mielibyśmy już dziesięć bramek. Nie ważne kto, ważne, żeby po prostu ktoś asystował. Inna sprawa, że ktoś inny musi jeszcze te podania wykończyć.
- Co Pana zdaniem wygląda najgorzej w grze "Jagi"?
- Nie będę oryginalny, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno niepowodzenie napędza drugie i sami się tak zakopujemy. Ciężko jest się odbudować. Myślę, że naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu wiele by zdziałał, ale niestety jak na razie czegoś takiego brakuje. A runda zaraz się kończy...
- Trener Michniewicz powinien zostać w klubie? Broń Boże nie chcę jego zwolnienia, ale wie Pan jak to u nas jest z trenerami, którzy przegrają kilka meczów.
- Nie będę mówił o żadnym zwalnianiu. Trener powinien zostać. Chociażby po to, by miał możliwość prowadzenia zespołu w okresie przygotowawczym. Wierzę, że po solidnie przepracowanej zimie drużyna wreszcie "odpali" i o utrzymanie będziemy mogli być spokojni.
- Może ktoś z klubu przeszkadza trenerowi w należytym wykonywaniu swojej pracy?
- Ciężko mi wysuwać takie daleko idące wnioski. Nic o tym nie wiem, ale chyba trenerowi jak i całemu zarządowi zależy na tym, by Jagiellonia pięła się w górę tabeli. Czyli tam, gdzie jest jej miejsce.

- A co by Pan powiedział gdyby tak nagle zamrożono Wam wynagrodzenia, podobnie jak jakiś czas temu uczyniono w Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin?
- To już jest decyzja zarządu. Nawet nie wiem, jak się do tego ustosunkować. Działacze mogą to zrobić. Mają takie prawo i już. Tylko nie wiem, czy coś takiego przyniosłoby oczekiwane efekty...
- Jeśli przegracie z Lechią, będziecie już krok nad przepaścią.
- Można tak powiedzieć, w końcu mamy tylko sześć punktów przewagi nad Cracovią i Zagłębiem, które zamykają stawkę. Zdobycz punktowa z Gdańska dużo by nam dała i niewątpliwie jest w naszym zasięgu. Lechia nie spisuje się jakoś rewelacyjnie, a przede wszystkim strzela mało goli.
- Jesteście blisko dna tabeli, a mieliście być w jej górnej połówce. Niektórzy nawet widzieli Was ponownie w pucharach...
- Ludzie mogli liczyć na wiele. Kibice danego klubu chcą widzieć swoją drużynę jak najwyżej, to normalne. Ale nie zawsze te plany i marzenia są do wykonania. Nie jest jednak tak, że obecna pozycja odzwierciedla nasz potencjał, bo powinniśmy być w górnej połowie tabeli od początku do końca sezonu. Teraz niestety wszystkie plany zostały zweryfikowane tylko do walki o utrzymanie.
- Jeszcze jakiś czas temu miał Pan realne szanse, by znaleźć się w szerokiej kadrze reprezentacji na Euro 2012. Teraz są one naprawdę znikome...
- Szczerze mówiąc, pogodziłem się z tym, że nie będzie mnie na tej imprezie. Do pełnej dyspozycji mogę wrócić najwcześniej w kwietniu, więc nie ma nawet sensu myśleć o kadrze i żadnym Euro. Trenerowi Smudzie na turnieju życzę jak najlepiej, bo po tak dobrym losowaniu ma szansę na wyjście z grupy.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2012 kwi N 29, 11:35 
Administrator

Plizga stawia na Zagłębie

Typuję zwycięstwo Zagłębia lub ewentualnie podział punktów - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" Dawid Plizga, były piłkarz naszego klubu. - Lubinianie są na fali wznoszącej. Sam jestem zaskoczony, że tak szybko poszli w górę tabeli, ale wiem od kolegów, których nadal mam w tej drużynie, że wykonali świetną pracę w przerwie zimowej i to procentuje - uważa piłkarz Jagielloni Białystok.

- Za Ślaskiem przemawia własne boisko i fakt, że na stadionie będą tylko kibice gospodarzy. Ale to moim zdaniem za mało, by wygrać - kończy Plizga.

- Padnie remis, który z punktu widzenia Zagłębia będzie niezłym rezultatem - uważa z kolei były trener "Miedziowych" Marek Bajor. - W ostatnich latach lubinianie nie zaistnieli poważniej w regionalnych derbach - przytomnie zauważa Bajor.

Źródło: "Przegląd Sportowy". / Zagłębie.org

PostNapisane: 2012 lip Cz 26, 10:30 
Administrator

i nastepny kamyczek do ogrodka Dawida,
lesiuZL napisał(a):
kwestia czasu bylo zlapanie przez tego pilkarza kontuzji :D

(...) Dawid Plizga, który był m.in. przymierzany do gry w ataku, jest kontuzjowany. (...)
(...) mówi Tomasz Hajto. - Na pewno Dawid Plizga, w tej dyspozycji, jakiej był przez okres przygotowawczy, jest jakością w naszej drużynie. Jednak przy jego pechu ja nie mogę na niego liczyć przez cały sezon. Dwa razy miał już przecież poważne kontuzje kolana. Teraz zderzył się przypadkowo z Thiago Cionkiem i złamał palec u nogi. Nie wiem, czy ja mogę coś planować z takim piłkarzem, czy może za dwa tygodnie zderzy się z kimś innym i będzie znowu problem. On po prostu ma jakiegoś ewidentnego pecha, a ja muszę mieć jakąś alternatywę. (...)

- Miałem kiedyś pęknięty w dwóch miejscach duży palec u nogi. Brałem wówczas zastrzyki, grałem mecze i nie było żadnego problemu. Moim zdaniem nie jest to żadna groźna kontuzja. Z takim urazem można grać i trenować, ale to chyba kwestia charakteru. Żeby zrobić krok do Europy, musimy też przestać się nad sobą pieścić - mówi Hajto. - Dopóki Dawid nie wiedział, że palec jest pęknięty, to wziął zastrzyk i zagrał mecz. Jak się dowiedział, to włożył nogę w szynę.(...)

http://www.sport.pl/sport/1,125119,1219 ... tnika.html

PostNapisane: 2012 lip Pt 27, 09:37 

To, że Dawid ma tendencję do łapania kontuzji to żadna nowość. Kwestią czasu było jedynie to kiedy przytrafi mu się coś nowego. Przecież działacze Jagi musieli wiedzieć o tym wszystkim przy podpisywaniu kontraktu. "Widziały gały co brały"

Ciekawi mnie też czy palec jest złamany czy pęknięty bo to zasadnicza różnica. Miałem się lekko "przejechać" po Dawidzie za to, że jest troszkę porcelanowy, ale z drugiej strony gra w piłkę nożną ze złamanym palcem u nogi, którą przecież kopie się piłkę to raczej średnia przyjemność.
No cóż, kontuzja Dawida to już na szczęście nie nasz problem. I dobrze.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 10:37 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Dawid Plizga odejdzie z Jagiellonii

30 czerwca wygasa kontrakt Dawida Plizgi z Jagiellonią Białystok. Wiadomo już, że nie zostanie przedłużony.

- Nie było żadnych rozmów. Nie dostałem oferty z Jagiellonii, dlatego z końcem miesiąca przestaję być zawodnikiem białostockiej drużyny - mówi pomocnik.

Plizga jest już bliski zmiany pracodawcy. - Dopóki odpowiednie dokumenty nie zostaną podpisane, dopóty nie chcę ujawniać nazwy klubu.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 11:02 

Wziąłbym go z pocałowaniem ręki. Mimo że łapał wiele kontuzji to licznik meczów i goli jest niezły jak na 29 latka. Do tego banicja na zapleczu ekstraklasy z Zagłębiem, w Jagiellonii chyba nie do końca wykorzystany, myślę jednak że zostanie na poziomie ekstraklasy.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 11:57 

Krótka jest pamięć "kibica"...

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 12:06 

haha Lupus blagam Cie, nie kompromituj sie. Znowu chcesz sanatorium robic w Zaglebiu? Plizga to jest taki typowy polski pilkarzyk, ktory nic nie osiagnie ale jakos tam przebuja sie cala kariere na nazwisko i "osiagnieciach" z mlodosci. Takich grajkow nam tutaj nie potrzeba.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 13:25 

Lupus
A czy "szklany" Dawid nie psuje czasem Twojej koncepcji grania mlodzieza?. Wiesz, 29 lat to jednak juz troche jest. Chociaz, kto wie, moze w Twojej upragnionej 2 lidze bylby jak znalazl.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 15:03 

sheol napisał(a):
Lupus
A czy "szklany" Dawid nie psuje czasem Twojej koncepcji grania mlodzieza?. Wiesz, 29 lat to jednak juz troche jest. Chociaz, kto wie, moze w Twojej upragnionej 2 lidze bylby jak znalazl.
Pozdrawiam.

Czytaj czasami co piszę albo naucz się czytać ze zrozumieniem. Bo widać że masz z tym problem. Granie młodzieżą owszem ale granie oparte o kilku doświadczonych graczy. Co do Plizgi myślę że lepsi od niego tutaj nie przyjdą "reprezentować" Zagłębie na poziomie 1 ligi.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 16:41 

Lupus napisał(a):
sheol napisał(a):
Lupus
Pozdrawiam.

Czytaj czasami co piszę albo naucz się czytać ze zrozumieniem. Bo widać że masz z tym problem. Granie młodzieżą owszem ale granie oparte o kilku doświadczonych graczy. Co do Plizgi myślę że lepsi od niego tutaj nie przyjdą "reprezentować" Zagłębie na poziomie 1 ligi.

Czytam ze zrozumieniem. To co Ty piszesz, rowniez. Czekaj...

Lupus napisał(a):
Dobrze że spadliśmy, mnie by nie cieszyło 14 miejsce a tak może ktoś się opamięta, spadek do 1 ligi oznacza ograniczenie budżetu i granie młodzieżowcami. Czas najwyższy, nie wymieniajcie nazwiska tego kolesia co zwie się Prezesem naszego klubu, bo inny by już dawno zwolnił Lenczyka za to że przyjeżdżał sobie na treningi jak chciał.

Najpierw granie mlodzieza, a teraz "doswiadczeni" by sie przydali?

Lupus napisał(a):
Zostawiłbym:

Ptak, Hładun, Godal, Rymaniak, Błąd, Bonecki, Famulski, Jagiełło, Janoszka, Kwiek, Przybecki, Wojciechowski, Kowalczyk, Krzysztof Piątek,Piech i Sabiłło, z wypożyczeń zostawiłbym Oleksego i Woźniaka, może Kozioła ? I dokoptował jakieś MĄDRE transfery, pierwszy który mi się nasuwa na myśl: Dariusz Zjawiński Dolcan Ząbki, król strzelców 1 ligi w wypadku gdyby odszedł Piech,Wacławczyk i bracia Makowie z Bełchatowa i jakąś trójkę solidnych obrońców. Tak by wyglądało moje Zagłębie na 1 ligę.

Plizga to jeden z tych MADRYCH transferow? (o Waclawczyk ktos juz wspominal). Dariusz Zjawiński - 27 lat, prosze powiedz do ilu lat wg. Ciebie jest sie mlodziezowcem?

Proponuje dopracowac wlasna wizje Zaglebia, bo sa w niej wyrazne luki.

No i jeszcze prosze sprawdz dokladnie statyski ile razy Dawid wytrzymal do konca meczu, to tez jest wazne.

za 90minut.pl
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=5506&id_sezon=83

Na raziej jestesmy jeszcze w 1 lidze (zwana podobno ekstraklasa)
Pozdrawiam.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 16:49 

Nie potrafisz czytać, załóż okulary, przeczytaj mój skład na 1 ligę i jeśli założyłeś już te okulary zauważyłeś że zostawiłem tam takich graczy jak Kwiek, który ma ponad 30 lat. Dlaczego ? Dlatego że samymi młodymi zespołu się nie zbuduje, potrzebni są też doświadczeni gracze i dla mnie to jest oczywiste. Oczywiste jest też to że pisząc granie młodymi oznacza że 70 % składu to właśnie młodzi zawodnicy a 30% to zawodnicy, którzy są doświadczeni i piłkarsko i wiekowo ale widać że trzeba tobie to dokładnie napisać bo snujesz jakieś swoje wizje odnośnie tego co piszę.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 17:10 

Lupus, wycieczki osobiste na PW, okulary nosze od jakis 35 lat.

Przedstawic Ci chronologicznie Twoje posty czy sam sobie sprawdzisz?
- spadek i radosc z 2 ligi
- sklad z Kwiekiem
- Plizga brany w "ciemno"
Na pytania dalej nie odpowiedziales. Dodam jeszcze jedno ile wg. Ciebie kadra Zaglebia ile powinna liczyc osob?.
Pozdrawiam.

Ps.
Przepraszam wszystkich za Off Topic.

Ostatnio edytowano 2014 maja Cz 22, 17:49 przez sheol, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 17:25 

Jeżeli mamy coś zmieniać to stanowcze nie dla tego piłkarza w Zagłębiu.

PostNapisane: 2014 maja Cz 22, 19:15 

sorry ze nie w temacie. Ja np. czytając forum patrze kto napisał. Widzę Lupus rolka i na dół niewarto tracić czasu...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1