zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 cze Pt 22, 15:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Vidas Alunderis
PostNapisane: 2007 maja Śr 23, 00:07 
Administrator

.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Ostatnio edytowano 2008 sie Pt 22, 07:32 przez KOtzU!, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2007 maja Cz 31, 12:04 

Mistrz Polski 2007r.- krótka charakterystyka zawodnika opracowana przez Jakuba Staronia i Wacława Wachnika

27. Vidas ALUNDERIS (Litwa)
liczba meczów: 23
w pełnym wymiarze czasowym: 19
z ławki: 0
czas gry w minutach: 1953
żółte kartki: 6
czerwone kartki: 0
gole: 2

Do Zagłębia trafił trochę przypadkowo, bowiem zrezygnowano z niego w Groclinie, a w Lubinie zaproszono na testy tylko dlatego, że ówczesny trener Drażen Besek poszukiwał zmiennika dla jedynej dwójki stoperów, jakimi wówczas dysponował: Petra Pokornego i Pawła Strąka. Jednak Vidas, wskutek słabej formy tego drugiego, szybko wskoczył do składu i z meczu na mecz prezentował się coraz lepiej. Kibicom zaimponował niesłychaną ambicją. Po przegranym finale PP z Groclinem nie wstydził się uronić łzy. Za trenera Franciszka Smudy nie grał prawie wcale, bowiem „Franz” nie był zwolennikiem jego umiejętności. Dlatego Vidas, odebrawszy medal za Mistrzostwo Polski, podszedł do szkoleniowca Lecha i powiedział z wyraźną satysfakcją. - Widzisz, widzisz. Za kadencji Czesława Michniewicza wywalczył miejsce w podstawowym składzie. I już go nie oddał. Niesłychany charakter pokazał na obozie w Turcji, gdy w meczu sparingowym przeciwko byłemu klubowi, Metalistowi Charków (3:2), był najlepszy na boisku. Strzelił bramkę, wygrał wszystkie pojedynki stoczone z zawodnikami silnej przecież ukraińskiej drużyny, a z murawy nie zszedł nawet wówczas, gdy skręcił kostkę. Litwin to niesłychany twardziel. W klubie śmieją się, że zatrzymałby nawet pędzącego byka. Jest silny fizycznie, a każdy, kto ma się z nim zmierzyć na murawie szybko nabiera respektu. Vidas odznacza się niespotykaną charyzmą, dlatego w składzie chciałoby go mieć wielu szkoleniowców. - Cieszę się zawsze, gdy z pierwszej drużyny „schodzi” Vidas, ponieważ jego charakter i ambicja udziela się pozostałym zawodnikom. A poza tym, to świetny piłkarz – mówi opiekun lubińskich rezerw, Wiesław Wojno. Alunderis jest znany także z ciekawych poglądów. Jego ulubionym politykiem jest...Fidel Castro, a piłkarskim marzeniem m.in. wygrać Mistrzostwo Świata. O realizację tego celu z reprezentacją Litwy, do której wrócił dzięki świetnej grze w Lubinie, będzie jednak ciężko.

Źródło: http://www.zaglebie-lubin.pl/www/index.php?id=prasa&art=152

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2007 sie Śr 22, 22:22 
Moderator

Zawodnik Zagłębia Lubin, Vidas Alunderis, zagrał w reprezentacji Litwy. 28-letni obrońca wystąpił w spotkaniu towarzyskim wygranym przez jego drużynę narodową z Turkmenistanem 2-1 (1-0). W 71. minucie Alunderisa zmienił Irmantas Zelmikas.

zrodlo: http://www.90minut.pl/news.php?id=605527

Tytuł:
PostNapisane: 2007 wrz Śr 12, 20:26 
Administrator

Alunderis i Skerla zagrali w reprezentacji Litwy

Obrońca Zagłębia Lubin Vidas Alunderis oraz zawodnik Korony Kielce Andrius Skerla rozegrali całe 90 minut w wygranym przez Litwę spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi 2-1 (1-0).

http://90minut.pl/news.php?id=616122

to ciekawostka - nie lapie sie do podstawowej 11 Zagłębia a gra pełne 90min w reprezentacji swojego kraju.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

Tytuł:
PostNapisane: 2007 wrz Śr 12, 21:05 

Niestety ale i w naszej reprezentacji grają zawodnicy którzy w klubach grzeja ławe a w reprezentacji wychodza w podstawowych 11

Tytuł:
PostNapisane: 2007 wrz Cz 13, 06:24 

No i przeciwnik Litwinów taki jakiś zbaraniały! :)

W spotkaniach z lepszymi zespołami Alunderis choć był powoływany, to zawsze na trybunach siedział. Więc jedna jaskółka wiosny nie czyni (tak samo jak jeden mecz z Wyspami Owczymi).

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Tytuł:
PostNapisane: 2008 lut Pt 08, 17:32 

Gol Vidasa w meczu sparingowym, czyżby oznaczało to powrót do pierwszego składu spisanego przez wielu kibiców na straty litwina ? w zwiazku z perturbacjami Mańka każdy obrońca w dobrej formie nam się przyda :)

Alunderis podpisał kontrakt z Tawriją Symferopol, więc już nie jest naszym zawodnikiem.
Za gre i wkładane w nią serce dziekujemy Vidasovi i zyczymy powodzenia na Ukrainie.

Ostatnio edytowano 2008 lip Pt 04, 15:29 przez mariuszekc, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Vidas Alunderis
PostNapisane: 2018 cze Śr 13, 07:19 

Cytuj:
Wielu kibiców wspominając pierwsze sukcesy Zagłębia Lubin w XXI wieku, od razu przypomina sobie Vidasa Alunderisa. Twardy jak skała środkowy obrońca sam o sobie mówił, że umiejętności może zabraknąć, ale zaangażowania i walki na sto procent - nigdy. To właśnie z nieustępliwości i gry do końca słynął rosły Litwin podczas blisko pięciu lat spędzonych w naszym klubie. Porozmawialiśmy z Vidasem, który obecnie jest trenerem grup młodzieżowych w jednym z klubów na Krymie. Nie mamy wątpliwości, że w jego sercu Zagłębie Lubin ma nadal specjalne miejsce.
Vidas, jesteś jednym z zawodników Zagłębia, którzy odnieśli z klubem wielki sukces - zdobyłeś w 2007 roku mistrzostwo Polski. Jak wspominasz czas spędzony w Zagłębiu?

- Z klubem mam praktycznie same dobre, bardzo pozytywne wspomnienia. Spędziłem w Zagłębiu cztery i pół roku, to bardzo dużo czasu. Cieszę się, że mogłem bronić barw swojej ulubionej drużyny, bo tak mogę z pełną świadomością powiedzieć o klubie. W Lubinie czułem się jak w domu. Jestem bardzo wdzięczny, że ówczesne władze klubu oraz trener Drażen Besek uwierzyli, że będę przydatny dla zespołu.

Pamiętasz swój pierwszy mecz w barwach naszego klubu?

- Szczerze mówiąc nie do końca, bo było to bardzo dawno temu. Nie pamiętam rywala i dokładnej daty, kiedy pierwszy raz zagrałem dla Zagłębia, ale pamiętam, że byłem bardzo podekscytowany, bardzo przeżywałem przed debiutem.

Dla Ciebie Zagłębie Lubin to w zasadzie przeplatanka chwil dobrych i bardzo dobrych.

- Tak, mogę się zgodzić. Na pewno najpiękniejsze przeżycie, jakiego doświadczyłem podczas pobytu w klubie, to mistrzostwo Polski. Takich chwil przecież się nie zapomina. W dodatku okoliczności, w jakich zdobywaliśmy tytuł również powodują radość w sercu i z perspektywy czasu jeszcze bardziej się ten sukces docenia. Nikt w nas nie wierzył, ale pokonaliśmy wiele dobrych drużyn i pokazaliśmy, że Zagłębie jest najlepszym klubem w Polsce. Mam bardzo dobre wspomnienia z tego czasu, jestem dumny, że jestem mistrzem Polski z Zagłębiem, bo dodając cegiełkę od siebie napisałem nową historię. Meczu z Legią Warszawa nie zapomnę do końca życia.

Nie było ich może zbyt wiele, ale były też momenty mniej pozytywne.

- To prawda, nie było ich dużo i dotyczyły głównie aspektów sportowych. Kilkukrotnie dochodziliśmy do finałów Pucharu Polski, ale nie udało nam się wygrać żadnego. Trochę siedzi to w głowie, bo przecież byliśmy bardzo blisko kolejnych sukcesów. Ze spraw mniej związanych z tym, co się dzieje na boisku, na pewno niezbyt mile wspominam sytuację, gdy po konflikcie z Manuelem Arboledą wylądowałem na cztery miesiące w rezerwach. Do dzisiaj trochę to boli, podobnie jak wtedy uważam, że trener Franciszek Smuda nie powinien tak robić i nie miał racji.

Kilka lat już minęło, odkąd wyjechałeś z Lubina. Czym dla Ciebie obecnie jest Zagłębie?

- Zagłębie to przede wszystkim bardzo dobre wspomnienia. Jestem zakochany w tym klubie, jestem dumny, że miałem dobry kontakt z kibicami, że skandowali moje imię i nazwisko podczas meczów. Zresztą - wielu do tej pory się ze mną kontaktuje, piszemy za pośrednictwem mediów społecznościowych, wymieniamy poglądy i wspominamy stare czasy. Mam nadzieję, że niebawem znów odwiedzę Lubin i będę miał okazję spotkać się wieloma osobami. Stadion macie przepiękny, szkoda trochę, że nie miałem okazji na nim zagrać...

Chyba można nazwać Cię sympatykiem "Miedziowych", bo nawet po zakończeniu kariery interesujesz się losami klubu. Jak na Twoich oczach zmieniało się Zagłębie?

- Na pewno to, o czym wspomniałem - stadion. Wydaje mi się, że jak byłem piłkarzem Zagłębia Lubin tylko tego nam brakowało. Obiekt robi spore wrażenie, bardzo mi się podoba, mam nadzieje, że kibice są z tego stadionu dumni. W mieście też powstało wiele nowych budynków i miejsc, które można odwiedzić z rodziną. Jeśli chodzi o historię klubu, to na pewno ostatni spadek do I ligi miał znaczenie. Klub się odrodził, awansował i z tego co widzę z boku, funkcjonuje bardzo dobrze. W Zagłębiu występuje obecnie wielu dobrych piłkarzy, ale wydaje mi się, że taki zespół jak mieliśmy w sezonie mistrzowskim, ciężko byłoby znów stworzyć. Nie mieliśmy gwiazd, ale byliśmy jednością, byliśmy twardzi, dlatego każdy bał się Zagłębia. Teraz zespół jest oparty na młodych zawodnikach, myślę, że to słuszna droga. Życzę włodarzom klubu, piłkarzom i sztabowi, by nadal się rozwijali. Chciałbym, aby podobnie jak my, zdobyli mistrzostwo.

Twoja wiedza na temat obecnej sytuacji klubu jest naprawdę imponująca.

- Losami Zagłębia interesowałem się od razu po odejściu z klubu. Wiem, jak prezentuje się drużyna, jakie osiąga wyniki. Wiem też, jakie inwestycje zostały poczynione w infrastrukturę, że akademia Zagłębia to absolutny top w Europie środkowo-wschodniej. Wiem też, że zespół prowadzą żądni sukcesu, utalentowani trenerzy. Niczego obecnie nie brakuje - taki klub jak Zagłębie musi walczyć o czołowe lokaty i nie może być 7. w tabeli.

Dlaczego Twoim zdaniem kibice Zagłębia powinni przychodzić na stadion i kiedy Vidas Alunderis przyjedzie na mecz naszego klubu?

- Myślę, że osoby zarządzające klubem, zawodnicy i sztab szkoleniowy wyciągną odpowiednie wnioski z ostatniego sezonu i stworzą taki zespół, który będzie walczył o czołowe lokaty. Kibice chcą oglądać zespół walczący w każdym meczu, więc klub musi zrobić wszystko, by zapewnić im dobre widowisko. Bez pomocy i wsparcia kibiców na pewno zawodnikom będzie ciężko zwyciężać. Fani są jak dwunasty zawodnik, dlatego zapraszam wszystkich na stadion w nowym sezonie. Myślę, że kolejny sezon dla Zagłębia Lubin będzie bardziej udany niż ten poprzedni.

- Bardzo chcę przyjechać do was na mecz, obejrzeć dobrą piłkę, spotkać wielu przyjaciół, kibiców, którzy mnie pamiętają jako piłkarza i człowieka. Jestem dumny, że mam to szczęście, że mimo upływu czasu nadal z wieloma osobami z Lubina i okolic się przyjaźnię. Korzystając z okazji, jeśli mogę prosić, przekaż moje pozdrowienia doktorom Stanisławowi Michalskiemu i Jackowi Worobcowi - myślę, że o mnie pamiętają!

:arrow: Vidas Alunderis: Nadal jestem zakochany w Zagłębiu Lubin

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Strefa czasowa: UTC + 1