zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis Pt 24, 14:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stokowiec zostaje czy odchodzi ?
PostNapisane: 2015 gru Pn 14, 17:28 

Postanowiłem założyć ten temat, mimo że do końca piłkarskiego roku został tydzień. Ale ja osobiście mam serdecznie dość czytania debili na mks.zaglebie.pl, fejsie itp i tutaj, którzy puszczają slogan rudy do zwolnienia. Nie chcę już do tego nawiązywać ale jakim trzeba być pustym człowiekiem by pisać takie coś nie patrząc na fakty i na to co działo się przez półtora roku "rządów" Stokowca. Proszę o wasze opinie, opinie normalnych kibiców, którzy mają prawo do własnego zdania ale aby to zdanie poparli konkretami i argumentami a nie tekstami typu do zwolnienia bo tak. Ja może zacznę tą dyskusję. W pierwszym punkcie, stoję murem za Stokowcem, jego polityka i prowadzenie drużyny jak najbardziej mi odpowiada. Osiągnął bardzo dobre wyniki przez półtora roku. Najpierw zmiótł nie łatwą 1 ligę a na dzień dzisiejszy Zagłębie jest po ponad półmetku sezonu na 7 bodaj miejscu. Argumenty za to przedewszystkim to że ja nie pamiętam w ostatnich 5, 6 latach trenera, który miałby takie wyniki na jesień. Często bywało tak że Zagłębie było rycerzami, ale niestety dopiero wiosny, a wiosna przed nami. Jako pierwszy zaczął wprowadzać wychowanków i nie pieprzył w mediach że będzie to robił, tylko już na starcie swojej pracy wprowadzał wychowanków a dopiero po spadku z ekstraklasy, w mediach mówił że takie Zagłębie chce budować. Za nim przemawia styl w wielu meczach, w których zdominowaliśmy rywali, potem to się posypało ale my przecież raczkujemy w tej ekstraklasie, niby większość to doświadczeni ligowcy, ale ile minut na boisku zaliczyli ci młodzi. Nie wiem, nie liczyłem, ale tych minut jest na pewno sporo. Nie ściągał przed sezonem szrotu, niby ogranych w ekstraklasie, zrobił dwa, trzy transfery i oparł skłąd na tym co miał. I mimo że mówiliśmy iż mamy braki na wielu pozycjach, łatał to w dosyć dobry sposób. Przełamał Papadopoulosa, pod jego skrzydłami zaczął grać Janoszka, eksplodował formą Cotra i w większości sezonu niedoceniany Janus, świetnie wkomponował się Kubicki, młody Piątek zaliczył pierwsze bramki i mecze w kadrze narodowej do lat 21, ma dwóch solidnych bramkarzy i wcale Polacek to nie uzupełnienie, dochodzi do tego solidność i młodość Jacha, debiut młodziutkiego Żyry, pierwsze gole w seniorskiej piłce Sobkowa, nawet Guldan w końcu zaczął grać na naprawdę dobrym poziomie, sprowadzenie Todorovskiego to kolejny plus dla Stokowca, potrzebny nam był twardy nie bojący się grać do przodu boczny obrońca, pod koniec rundy bardzo dobrze wygląda Arek Woźniak, gol asysta i w Poznaniu tylko Burić sam wie jak wybronił strzał Papy po kapitalnej wrzutce Arka. Dochodzi do tego to że potrafiliśmy wygrywać na wyjazdach, przełamaliśmy Białystok i Bielsko, twierdze nie zdobyte od lat albo w ogóle. Doszliśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski odpadając z drużyną, która pokonała czołową ekipę Serie A i od kilku tygodni goli każdego z kim gra, piszę o Lechu. To na tyle, jeśli dyskusja się rozwinie będę się włączał. Minusów jest kilka, na pewno to że po tym jak potrafimy w kilku meczach strzelać po dwa gole albo i więcej, przychodzi stagnacja i totalny brak skuteczności, czasami denerwujące jest to że trener mówi iż przegrany mecz był dobry a w wielu przypadkach tak nie było. Jednak plusów jest o wiele więcej. I ja nie wyobrażam sobie żadnych zmian zimą. Co wy na to ?

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Stokowiec zostaje czy odchodzi ?
PostNapisane: 2015 gru Pn 14, 18:00 

Sory za offtopic, ale jakiś czas temu zapierałeś się, ze MKS nie czytasz :D

pzdr

PostNapisane: 2015 gru Pn 14, 19:09 

Witam!!! Ja mam mieszane uczucia.... doceniam wyniki i zajmowaną obecnie pozycję Zagłębia i to jest na plus bo nie tułamy się jak to zwykle bywało na końcu tabeli. Na plus także granie naszą młodzieżą. Na minus stawianie na Tosika i "człowieka widmo" Rakowskiego, którzy dla mnie nie wnoszą zupełnie nic do zespołu Tosik marnuje strasznie dużo piłek a Rakowski to jakaś pomyłka zupełna w żadnym meczu nie zrobił zupełnie nic godnego uwagi - ani szybkości ani techniki. I jak się to ma do zakupionego dobrego technicznie Vlasko, który nie jest nawet w 18 meczowej. Wkurza mnie gadanie trenera że jesteśmy mocni ofensywnie ciekawe w którym meczu, biorąc pod uwagę że bramki strzelają tylko obrońcy i pomocnicy w dodatku defensywni. Kolejna rzecz która mnie dziwi to taktyka nie wiem czy Wy widzicie tą samą prawidłowość co ja że jak gramy systemem 4-4-2 to są zwycięstwa a jak gramy 4-5-1 to wszystkie mecze w plecy. Dla mnie obecność na boisku Tosika i Rakowskieto to tak jakby Zagłębie grało w 9,5 zawodnika (ta połówka to za Tosika). Nie podoba mi się też to momentami do znudzenia rozgrywanie piłek miedzy obrońcami pomocą i znów obrońcami. Zobaczcie że Zagłębie nie potrafi zrobić sobie przewagi na obrońcami rywala (każdego) ani zwodem nie potrafią minąć obrońcy ani szybkością no kompletnie nic. Dlaczego nie próbują strzałów z daleka pokazał Arek Woźniak że można. Zresztą Arek jest jedynym piłkarzem, który widać że chce grać do przodu reszta chce podawać między sobą. Dwa celne strzały na 90 minut to jest żenujący obraz ofensywy więc nie rozumiem Stokowca gdzie ta jego siła w ofensywie...... Podsumowując jak dla mnie jest za wcześnie na zwolnienie trenera i powinien mieć jeszcze czas. mam świadomość że jesteśmy na etapie budowania zespołu ale wydaje mi się że na Tosiku, Rakowskim, Ł.Piątku nie zbudujemy silnej drużyny. Takie jest moje zdanie i jeżeli Zagłębie chce być spokojne musi pozyskać dwóch dobrych pomocników w tym jednego skrzydłowego bo Papa i Bania potrafią skorzystać z dobrego dośrodkowania tylko do tego potrzeby jest szybki i sprawny technicznie pomocnik.

PostNapisane: 2015 gru Pn 14, 20:47 

Na pewno jest prawdą to co piszesz Lupus. Kubeł zimnej wody przyda się wszystkim, którzy chcą zwalniać trenera, ale muszę przyznać, że wiele decyzji jest - moim zdaniem troszkę niezrozumiałych. Mam tu na myśli głównie decyzje personalne. Nie jestem jednak trenerem, nie widzę piłkarzy i ich stanu na co dzień i nie mogę tego do końca krytykować. Boję się jedynie scenariusza, w którym Stokowiec widząc ewentualne widmo słabszych wyników i stylu gry poniżej oczekiwań, popełni największy błąd. Będzie pakował wszystkich "doświadczonych ligowców" do pierwszego składu, zamiast dać grać młodym. Żyra, Piątek, Jach i inni w kolejce, to są ludzie, którzy moim zdaniem naprawdę zasłużyli na regularną grę. Niemniej zachowajmy spokój i dajmy trenerowi pracować. Czas i wyniki go rozliczą. A na razie na nie, bądź co bądź jako beniaminek, nie możemy narzekać.

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 07:11 

Ja w ogóle uważam że Rakowski ma za dużo skoków formy, a to powoduje że nie jest to piłkarz na ekstraklasę. Potrafi zagrać świetny mecz, by za chwilę zniknąć na kilka kolejek. Tosik mnie też nie przekonuje, choć uważam iż jego solidność jeszcze może nam się przydać. Vlasko chwilę pograł, złapał uraz i było po rundzie. Też pokazało że liga słowacka ogółem to poziom może naszej 1 ligi, tam Vlasko błyszczał a w meczu z Piastem jedynie to odbijał się od dobrze zbudowanych obrońców. Dużo pracy przed Stokowcem, on ciągle zbiera doświadczenie, w Polonii dostał się przez przypadek jako pierwszy trener, coś załapało, w czasie biedy Polonia na złość miała wyniki, potem trafił do Jagiellonii, tam jednak został sprowadzony na ziemię no i w Lubinie dopiero poukładał sobie wszystko, an tyle by zrobić awans i nieźle prowadzić zespół w ekstraklasie. Ja uważam że czas gra na naszą korzyść. A odnośnie zmiany jak co niektórzy sugerują, na Polskim rynku trenerskim nie widzę nazwisk, które by mogły objąć Zagłębie: Skorża, Smuda, Rumak, Stawowy, Moskal. Jak dla mnie to odgrzewane kotlety. Nie orientuje się na ile nas stać na trenera z za granicy ale w większości przypadków ci trenerzy potrzebują mnóstwo czasu a na to nie stać naszych prezesów. Koło się zamyka.

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 09:00 
Moderator

Żeby w ogóle myśleć o możliwości zwolnienia Stokowca, to trzeba mieć nierówno pod sufitem.

Prawda jest taka, że gość wyciąga z naszej drużyny na dziś absolutnego maksa, do tego dał zadebiutować i pograć kilku młodziakom: Forenc, Jach, Kubicki, K. Piątek to już ograni zawodnicy, do tego pojedyncze szanse dostawali Sobków, Żyra, Żmijewski, Andrzejczak i Jagiełło. Nie wspominam o pozostałych wychowankach - Rakowski, Błąd czy Woźniak. 12 wychowanków w szerokiej kadrze, z tego zazwyczaj 3-4 w pierwszym składzie.

Czy nie tego wszyscy chcieliśmy jeszcze 2 lata temu? A jak teraz to mamy, jesteśmy w górnej połówce tabeli, to jeszcze znajdą się marudy. Przypomnijcie sobie jesień ostatnich sezonów przed spadkiem. Nie pamiętacie? Proszę bardzo, odpowiednio miejsca w przerwie zimowej ostatnich 5 ekstraklasowych sezonów: 14, 10, 16, 10, 15. Punkty: 17, 21, 13, 19, 14. Dziś (co prawda po 3 meczach więcej) mamy 27 punktów i 7 miejsce. W bardzo dobrym sezonie 2007/2008 (5 miejsce), jesień skończyliśmy na 7 miejscu z 26 punktami po 17 meczach. Więc niewiele lepiej niż teraz, a w składzie był przecież jeszcze Iwański, Łobodziński, Chałbiński, Sreten, Arboleda czy Stasiak.

Niektórzy to chyba by chcieli, żebyśmy grali o mistrzostwo. Muszę Was rozczarować - nie będziemy grać o mistrza w tym roku, w następnym raczej też nie. Ale jeśli damy popracować obecnej ekipie i stworzyć fajną drużynę, ograną w Ekstraklasie, to za dwa lata może coś z tego być i powalczymy o czołowe miejsca.

Co do decyzji personalnych - Rakowski też mnie irytuje, ale już Tosik to bardzo niedoceniany zawodnik. Gość robi tak mrówczą pracę, że mało kto go docenia. Ale tacy piłkarze też są na boisku potrzebni, co potwierdzi każdy, kto kiedykolwiek grał w piłkę. Tosika nie cierpią wszyscy rywale, bo skrobie po kostkach, kopie po łydkach i jest bardzo nieprzyjemny na boisku - a to bardzo pomaga jego kolegom w grze.

Vlasko? A co ten piłkarz pokazał, żeby dostawać szansę? Niesamowitą krzywdę jemu i Zagłębiu zrobiło mkszaglebie.pl, które tak pompowało chłopaka przed transferem, a póki co mamy drugiego Bertilssona czy Osmanagicia. I jak najbardziej słusznie Stokowiec pomija go przy powołaniach, bo szybkie machanie nóżkami nad piłką nam w tej buraczanej lidze zwycięstw nie da. Prędzej zrobi to skrobiący po marchewach Tosik czy do bólu przewidywalny Woźniak. Więc Słowak niech popracuje nad siłą i może na wiosnę coś z niego będzie.

Pretender - oczywiście, z rozpędu walnąłem gafę. Poprawiłem ;)

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 12:31 

Roy_Keane napisał(a):
Co do decyzji personalnych - Rakowski też mnie irytuje, ale już Tosik to bardzo niedoceniany zawodnik. Gość robi tak krecią robotę, że mało kto go docenia. Ale tacy piłkarze też są na boisku potrzebni, co potwierdzi każdy, kto kiedykolwiek grał w piłkę. Tosika nie cierpią wszyscy rywale, bo skrobie po kostkach, kopie po łydkach i jest bardzo nieprzyjemny na boisku - a to bardzo pomaga jego kolegom w grze.

Z kontekstu podejrzewam, że chodziło ci o mrówczą pracę, bo krecia robota to określenie negatywne.

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 13:06 
TROLL
TROLL

Stokowiec sam nie może odejść! on ma zostać wypie..lony, ale dodam że samo zwolnienie Stokowca może nie wiele wnieść, trzeba zmienić Prezesa i RN, pytanie tylko czy w Lubinie są tacy którzy dźwigną te nędze z kolan? Cóż takiego Stokowiec dokonał na miare klubu który ma wielkie ambicje? nasprowadzał piłkarzopodobnych zawodników z Poloni którzy snują się po boisku jak by w porach mieli wypelnione pampersy! ktoś może się dopatrzyć że przecie grają , biegają wchodzą młodzi tylko pytanie co z tego? ano gów.no! w meczu chodzi o to aby strzelać bramki a tu jak już sie strzeli to do własnej;- (( Kogo na trenera? ano takiego który nie zmarnuje jak Rakelsa, Wilczka a wcześniej Niedzielana, tylko to ma być człowiek z głową i jajami nad którym będzie kij w postaci Prezesa nie mylić z Kaczyńskim :-)))) choć o takich atutach by się przydał. Pozdrawiam!

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 16:00 

Wyniki mówią same za siebie. W pierwszej połowie roku 2015 awansowaliśmy z pierwszej ligi do Ekstraklasy, a druga połowę roku zakończymy przy odrobinie szczęścia w pierwszej ósemce.

Niektórym trzeba przypomnieć gdzie byliśmy w ostatnich latach na koniec roku, więc przypominam:
- koniec roku 2013: 14 miejsce
- koniec roku 2012: 11 miejsce
- koniec roku 2011: 15 miejsce
- koniec roku 2010: 10 miejsce
- koniec roku 2009: 15 miejsce
I zgadnijcie co? Wtedy nie było młodzieży, za to był wyższy budżet. Teraz mamy młodzież, mniejszy budżet i... lepsze wyniki.

Niektórym po prostu Stokowiec nie dogodziłby nawet jakby wygrał tą ligę - bo pewnie dostalibyśmy bęcki w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i żądaliby zwolnienia trenera, bo oni eksperci piłkarscy na pewno lepiej by tą drużynę poprowadzili w meczu z przykładową Steaua Bukareszt :)

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 16:43 
TROLL
TROLL

rafał2 napisał(a):
Wyniki mówią same za siebie. W pierwszej połowie roku 2015 awansowaliśmy z pierwszej ligi do Ekstraklasy, a druga połowę roku zakończymy przy odrobinie szczęścia w pierwszej ósemce.

Niektórym trzeba przypomnieć gdzie byliśmy w ostatnich latach na koniec roku, więc przypominam:
I zgadnijcie co? Wtedy nie było młodzieży, za to był wyższy budżet. Teraz mamy młodzież, mniejszy budżet i... lepsze wyniki.

Niektórym po prostu Stokowiec nie dogodziłby nawet jakby wygrał tą ligę - bo pewnie dostalibyśmy bęcki w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i żądaliby zwolnienia trenera, bo oni eksperci piłkarscy na pewno lepiej by tą drużynę poprowadzili w meczu z przykładową Steaua Bukareszt :)

A może by tak to zkonfrontować np. z Piastem Gliwice?

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 16:43 

rafał2 napisał(a):

Owszem zgadza sie, wyniki mamy lepsze niz w poprzednich latach. Problem polega na tym, ze nie kazdy jest takim minimalista jak Ty. Ludzie maja oczy i widza, ze ta druzyne stac na wiele wiecej i dlatego sa pretensje do Stokowca. Gramy dobry mecz pozniej 3 mecze kopaniny i tak w kolko. Nie ma ustabilizowania formy zespolu, decyzje personalne tez czasami dosc "interesujace". Stad tez sie biora ataki na Stokowca, bo prawda jest taka, ze obecnie liga jest tak mizernia, ze gdyby nie glupio pogubione punkty bylibysmy w pierwszej trojce.

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 16:49 

Krogulec napisał(a):
Stokowiec sam nie może odejść! on ma zostać wypie..lony, ale dodam że samo zwolnienie Stokowca może nie wiele wnieść, trzeba zmienić Prezesa i RN

Krogulec superpedał-McGyver :)
"Ja was wszystkich wyp*** w kosmos gołymi rękami"

(http://www.per.ry.pl/texty/podzial_szefow.html)

PostNapisane: 2015 gru Wt 15, 18:06 

MarDro napisał(a):
Krogulec napisał(a):
Stokowiec sam nie może odejść! on ma zostać wypie..lony, ale dodam że samo zwolnienie Stokowca może nie wiele wnieść, trzeba zmienić Prezesa i RN

Krogulec superpedał-McGyver :)
"Ja was wszystkich wyp*** w kosmos gołymi rękami"

(http://www.per.ry.pl/texty/podzial_szefow.html)

A jak zapłodnić Krogulca lodem ?
Postawić na lodowisku to sam się wyp******i.

PostNapisane: 2015 gru Śr 16, 20:07 

Krogulec napisał(a):

Proszę bardzo:
Piast Gliwice 1 wychowanek w składzie, Zagłębie Lubin 2-6 wychowanków w składzie.
Piast Gliwice 0 kadrowiczów młodzieżowych reprezentacji, Zagłębie Lubin 1-3 kadrowiczów.
Piast Gliwice 3-5 Polaków w składzie, Zagłębie Lubin 8-10 Polaków w składzie.
Piast Gliwice

Wolę takie ZL na 8 miejscu, niż ZL na 1 miejscu dzięki zagranicznemu zaciągowi zawodników którzy mają gdzieś klub i kibiców. (Zanim ktoś wyciągnie tanie teksty o tym że piłkarze powinni grać, a nie utożsamiać się - nie uwierzę że wolelibyście Nikolicia od Tottiego.)

pachol napisał(a):
Ludzie maja oczy i widza, ze ta druzyne stac na wiele wiecej i dlatego sa pretensje do Stokowca. Gramy dobry mecz pozniej 3 mecze kopaniny i tak w kolko. Nie ma ustabilizowania formy zespolu, decyzje personalne tez czasami dosc "interesujace". Stad tez sie biora ataki na Stokowca, bo prawda jest taka, ze obecnie liga jest tak mizernia, ze gdyby nie glupio pogubione punkty bylibysmy w pierwszej trojce.

Faktycznie, gdybyśmy nie przegrywali to bylibyśmy liderami... Faktycznie, tą drużynę stać na więcej, powiem nawet że każdą drużynę stać na więcej, nawet Barcelonę... Możesz tak dalej rzucać truizmami, które oczywiście są prawdziwe. Mam tylko jedną rzecz w odpowiedzi. Nie bądź stereotypowym kanapowym ekspertem ("ludzie widzą") i pamiętaj, że po boisku niekoniecznie biega Polacek - Cotra, Guldan, Jach, Todorovski - Janoszka, Kubicki, Tosik, Janus - Piątek, Papadopulous. Łatwo jest patrzeć suchymi nazwiskami i mówić że te nazwisko sprawdziłoby się lepiej od tamtego. Tyle że na miejscu trenera ZL (i kogolwiek innego) wiedziałbyś, że na boisku nie biegają nazwiska tylko ludzie. Zostawię ci tu cytat:
Cytuj:
4-4-2, co to znaczy 4-4-2? 4-4-2 to inteligentny gość na bramce, który jednak w ostatnich tygodniach ma problemy w życiu prywatnym; utalentowany boczny obrońca, który nie ma wiary w siebie; stoper o mentalności lidera, który jednak obawia się ostrych pojedynków przez ciężką kontuzję, której niedawno doznał; agresywnie grający młody defensywny pomocnik, który wychował się bez ojca i potrzebuje autorytetu; ambitny lewy obrońca, który chciałby zostać trenerem i ma ochotę odejść, by poznać inną kulturę piłkarską; środkowy pomocnik, który jeszcze trzy lata temu był amatorem i czuje się jak najszczęśliwszy człowiek świata mogąc grać profesjonalnie; środkowy pomocnik, który ma problemy z agresją i panowaniem nad sobą; prawoskrzydłowy, który we wszystkich drużynach był zawsze najlepszy, dopóki nie dołączył do was; błyskotliwy, ale lekkomyślny lewoskrzydłowy, zarówno na boisku i jak i w życiu; playmaker, który jest coraz bliżej końca kariery i martwi go, że nie potrafi grać jak dawniej; snajper, maszyna do strzelania bramek, która zabiłaby za gola, ale potrzebuje okularów

PostNapisane: 2015 gru Śr 16, 20:37 
Moderator

rafał2 napisał(a):
Krogulec napisał(a):

Proszę bardzo:
Piast Gliwice 1 wychowanek w składzie, Zagłębie Lubin 2-6 wychowanków w składzie.
Piast Gliwice 0 kadrowiczów młodzieżowych reprezentacji, Zagłębie Lubin 1-3 kadrowiczów.
Piast Gliwice 3-5 Polaków w składzie, Zagłębie Lubin 8-10 Polaków w składzie.
Piast Gliwice

Wolę takie ZL na 8 miejscu, niż ZL na 1 miejscu dzięki zagranicznemu zaciągowi zawodników którzy mają gdzieś klub i kibiców. (Zanim ktoś wyciągnie tanie teksty o tym że piłkarze powinni grać, a nie utożsamiać się - nie uwierzę że wolelibyście Nikolicia od Tottiego.)

pachol napisał(a):
Ludzie maja oczy i widza, ze ta druzyne stac na wiele wiecej i dlatego sa pretensje do Stokowca. Gramy dobry mecz pozniej 3 mecze kopaniny i tak w kolko. Nie ma ustabilizowania formy zespolu, decyzje personalne tez czasami dosc "interesujace". Stad tez sie biora ataki na Stokowca, bo prawda jest taka, ze obecnie liga jest tak mizernia, ze gdyby nie glupio pogubione punkty bylibysmy w pierwszej trojce.

Faktycznie, gdybyśmy nie przegrywali to bylibyśmy liderami... Faktycznie, tą drużynę stać na więcej, powiem nawet że każdą drużynę stać na więcej, nawet Barcelonę... Możesz tak dalej rzucać truizmami, które oczywiście są prawdziwe. Mam tylko jedną rzecz w odpowiedzi. Nie bądź stereotypowym kanapowym ekspertem ("ludzie widzą") i pamiętaj, że po boisku niekoniecznie biega Polacek - Cotra, Guldan, Jach, Todorovski - Janoszka, Kubicki, Tosik, Janus - Piątek, Papadopulous. Łatwo jest patrzeć suchymi nazwiskami i mówić że te nazwisko sprawdziłoby się lepiej od tamtego. Tyle że na miejscu trenera ZL (i kogolwiek innego) wiedziałbyś, że na boisku nie biegają nazwiska tylko ludzie. Zostawię ci tu cytat:
Cytuj:
4-4-2, co to znaczy 4-4-2? 4-4-2 to inteligentny gość na bramce, który jednak w ostatnich tygodniach ma problemy w życiu prywatnym; utalentowany boczny obrońca, który nie ma wiary w siebie; stoper o mentalności lidera, który jednak obawia się ostrych pojedynków przez ciężką kontuzję, której niedawno doznał; agresywnie grający młody defensywny pomocnik, który wychował się bez ojca i potrzebuje autorytetu; ambitny lewy obrońca, który chciałby zostać trenerem i ma ochotę odejść, by poznać inną kulturę piłkarską; środkowy pomocnik, który jeszcze trzy lata temu był amatorem i czuje się jak najszczęśliwszy człowiek świata mogąc grać profesjonalnie; środkowy pomocnik, który ma problemy z agresją i panowaniem nad sobą; prawoskrzydłowy, który we wszystkich drużynach był zawsze najlepszy, dopóki nie dołączył do was; błyskotliwy, ale lekkomyślny lewoskrzydłowy, zarówno na boisku i jak i w życiu; playmaker, który jest coraz bliżej końca kariery i martwi go, że nie potrafi grać jak dawniej; snajper, maszyna do strzelania bramek, która zabiłaby za gola, ale potrzebuje okularów

Brawo! Skąd ten cytat na końcu?

Odnośnie Piasta, to powiem jeszcze, że ci, którzy ciągną grę Piasta, są do niego tylko wypożyczeni i drużyna z Gliwic za pół roku zostanie z niczym. Odejdzie Nespor, odejdzie Vacek, odejdzie też pewnie Mraz i się sprawa rypnie. A u nas chłopaki zostaną i będą mogli w kolejnym sezonie dalej się rozwijać.

Powiem więcej. Nie zdziwię się, jeśli Piast skończy ligę niżej, niż Zagłębie (pod warunkiem, że załapiemy się do czołowej ósemki).

Trochę mnie bawi czepianie się decyzji personalnych Stokowca. Na jakiej podstawie kibice mówią, że ktoś grać nie powinien, a ktoś gnije na ławce/trybunach niezasłużenie? Tak mogą mówić ci, którzy chodzą na treningi i widzą aktualną dyspozycję zawodników. A wydaje mi się, że takich nie ma zbyt wielu.

Akurat w ostatnim czasie Stokowiec nie prezentuje nadmiernego przywiązania do nazwisk, szczególnie byłych Polonistów. Łukasz Piątek z reguły siedzi, Tosik wskoczył dopiero ostatnio, a Cotra czy Todorovski - im akurat nic nie można zarzucić, nie mamy lepszych na ich pozycje. A brak przywiązania do nazwisk trener pokazał, wystawiając Jacha w miejsce beznadziejnego Dąbrowskiego czy dając szansę Żyrze. A dlaczego gra Rakowski? WIdocznie nie ma lepszych na ten moment.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1