zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pt 22, 00:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Których piłkarzy klub powinien starać się zatrzymać?
PostNapisane: 2014 maja So 24, 23:11 

ImprezowyKotek napisał(a):
Misza napisał(a):
Dla mnie powinni ODEJŚĆ na dzień dzisiejszy: Dzinic, Cotra, Bilek, Widanov, Guldan, Curto, Abwo, Papa.
I jak sami widzicie chcę się pozbyć zagranicznego szrotu...

Co z polskim szrotem? Przybecki cały sezon słabo. Janoszka jeszcze gorzej. Ktoś musi jednak grać. Ciężko będzie znaleźć 1 czy 2 zawodników na poziomie do składu, a co dopiero kilku czy wręcz kilkunastu.

Przybęcki/Janoszka... Wy się pany zastanówcie nad solidną obroną oraz porządnym atakiem jak chcecie awansować do ekstraklapy...
Tych co chciałem fredzelek można zastąpić młodzieżą typu: Bonecki, Azi, Jagiełło, Sabiło, Kowalczyk, Piątek zrobić trzy transfery (pokroju ekstraklasy) i lecimy z koksem do T-Mobile...

PostNapisane: 2014 maja So 24, 23:22 

Misza napisał(a):
Misza napisał(a):
Dla mnie powinni ODEJŚĆ na dzień dzisiejszy: Dzinic, Cotra, Bilek, Widanov, Guldan, Curto, Abwo, Papa.
I jak sami widzicie chcę się pozbyć zagranicznego szrotu...

Co z polskim szrotem? Przybecki cały sezon słabo. Janoszka jeszcze gorzej. Ktoś musi jednak grać. Ciężko będzie znaleźć 1 czy 2 zawodników na poziomie do składu, a co dopiero kilku czy wręcz kilkunastu.

Przybęcki/Janoszka... Wy się pany zastanówcie nad solidną obroną oraz porządnym atakiem jak chcecie awansować do ekstraklapy...
Tych co chciałem fredzelek można zastąpić młodzieżą typu: Bonecki, Azi, Jagiełło, Sabiło, Kowalczyk, Piątek zrobić trzy transfery (pokroju ekstraklasy) i lecimy z koksem do T-Mobile...

Znowu majaczysz.. Wywalasz 5 obroncow i chcesz ich zastapic mlodzieza? Problemy w tym, ze wsrod Twoich typow nie ma nawet jednego obroncy wiec co Ty bredzisz? Poza tym nasza obrona byla calkiem solidna. Zobacz na ilosc straconych bramek, jestesmy posrodku Ekstraklasy, odejmi bramki puszczone przez recznika i sie okaze, ze ta obrona spisywala sie calkiem niezle jak na nasze warunki.

PostNapisane: 2014 maja N 25, 00:04 

pachol napisał(a):
Misza napisał(a):

{...}

Znowu majaczysz.. Wywalasz 5 obroncow i chcesz ich zastapic mlodzieza? Problemy w tym, ze wsrod Twoich typow nie ma nawet jednego obroncy wiec co Ty bredzisz? Poza tym nasza obrona byla calkiem solidna. Zobacz na ilosc straconych bramek, jestesmy posrodku Ekstraklasy, odejmi bramki puszczone przez recznika i sie okaze, ze ta obrona spisywala sie calkiem niezle jak na nasze warunki.

Kibicu wirtualny sam sobie tych 5 zawodnikow nazwales obroncami... A na jakiej pozycji oni grali to kazdy wie. Zagrali tak, ze nasz klub spuscili do 1igi...
No ale w/g twoich prognoz to obrona dala z sebie wszystko i do 1 ligi spuscil nas Piech&Przybecki&Kwiek czyli swieta TROJCA...

PostNapisane: 2014 maja N 25, 07:24 
Moderator

Wróćmy może Panowie do merytorycznej dyskusji.

Załóżmy, że wyrzucamy ze składu wszystkich obcokrajowców. O ile pomoc i atak jeszcze wyglądają jako tako (nawet zakładając, że odejdą Kwiek i Piech) to w obronie zostaną tylko: Rymaniak (i tak pod warunkiem, że zostanie), Oleksy i Banaś. 3 obrońców! Banaś to nie wiem czy da radę na poziomie I ligi nawet, moim zdaniem powinien Lubin opuścić. To zostanie dwóch. Nie ma nawet z kogo sklecić podstawowej czwórki, a co dopiero mówić o zmiennikach. Nawet w przypadku jeśli będą gotowi do gry młodzi z rezerw to i tak mamy bardzo duże braki w defensywie. To w tym wypadku wszyscy w I lidze zacierają ręce, że Zagłębie będzie ściągać piłkarzy na potęgę i jest szansa na dużą kasę. W PP gdzie graliśmy głównie z zespołami I ligi nie straciliśmy bramki. To znaczy, że jak na warunki zaplecza ekstraklasy obrona byłaby dobra. Nie sztuką jest zrobić rewolucję i wszystkich wyrzucić, tylko zrobić to w taki sposób żeby jeszcze miał kto grać.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2014 maja N 25, 07:54 
Administrator

Gliwa Banaś i Dzinic w formacji obrony zalatwili nam spadek w połowie z nieudolnościa pomocników. Z których przez moment "regularnie" dobrze grał tylko Abwo. Zestawienie
Rodic (nawet Ptak)
Ryman Bilek Guldan Cotra
Było najsolidniejsze w całym sezonie

pachol napisał(a):
Poza tym nasza obrona byla calkiem solidna. Zobacz na ilosc straconych bramek, jestesmy posrodku Ekstraklasy, odejmi bramki puszczone przez recznika i sie okaze, ze ta obrona spisywala sie calkiem niezle jak na nasze warunki.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 maja N 25, 07:56 
Moderator

bolo69 napisał(a):
Panowie. Ale jest tutaj sprzeczność w Naszych(hmm..jak to było..dywagacjach). Bo jeśli Ci kolesie zarabiający w przedziale po 30-50 tyś. zł miesięcznie spuścili Nas swoją grą z Ekstraklasy to co teraz trzeba ich zostawić bo będą gwarancją szybkiego awansu? Szczerze wątpię. I jak dla mnie idą w cholerę. Bo awans będzie zależał od nastawienia władz w klubie! To oni mogą chcieć coś z tym łajnem zrobić i to oni mogą zakupić piłkarzy tańszych, ale ambitniejszych, którzy powalczą o awans. Ps. A Curto musi frędzelek..w podskochach! On pierwszy! Za nim Papasopulos, Banaś, Dzinić, Godal, Vidanow.

I tu bolo69 trafiłeś w samo sedno! Z obecnego składu w pierwszej kolejności spróbować zatrzymać Rodića i budowę nowej drużyny zacząć od tej pozycji. Usiąść do rozmów z Bertilssonem, Piechem i ewentualnie z Rymaniakiem. Reszta powinna się pakować.

PostNapisane: 2014 maja N 25, 13:58 

Gienek napisał(a):
I tu bolo69 trafiłeś w samo sedno! Z obecnego składu w pierwszej kolejności spróbować zatrzymać Rodića i budowę nowej drużyny zacząć od tej pozycji. Usiąść do rozmów z Bertilssonem, Piechem i ewentualnie z Rymaniakiem. Reszta powinna się pakować.

viewtopic.php?f=1&t=6212&p=151826#p151826

No to widać z tego, że jest kilka osób, które myślą podobnie :)

PostNapisane: 2014 maja N 25, 19:29 

To pewnie normalne, że teraz głównie 2 koncepcje przeważają wśród kibiców Zagłębia co do składu na I ligę - ewolucja lub rewolucja.
Ja jestem zdecydowanie za powrotem już w następnym roku do ekstraklasy - dlatego wybieram drogę ewolucji. Inaczej możemy na kilka lat zakotwiczyć w tej I lidze jak np. Arka Gdynia (ja wolę drogę jaką wybrał np. Bełchatów). A dlaczego:

1.Na początek trochę prowokacyjnie. Czy Wy zwolennicy zwolnienia prawie wszystkich doświadczonych piłkarzy NAPRAWDĘ wierzycie tak w ten nasz nieudolny zarząd? Czy wierzycie, że oni są w stanie zbudować np. całkiem nową linię obrony? Na kim opartą? Na np. Haberku, który był zmiennikiem w spadkowiczu z II ligi? Albo juniorach z naszej II drużyny? A od obrony drużynę się podobno buduje. A na udane transfery z zewnątrz to ja nie liczę.

2.Czy naprawdę wierzycie, że nasz wspaniały zarząd jest w stanie w 2 miesiące zbudować nową pomoc i atak?

3.Bo chyba nie liczycie na to, że ściągniemy nasze „gwiazdy” z wypożyczeń plus młodzieżowcy z II drużyny i awans będzie?

4.Napisałem o wymianie całej drużyny (tej bardziej doświadczonej części) – bo piszecie o zatrzymaniu np. Rodicia, Piecha, Rymaniaka – co będzie mało realne.

My musimy za rok awansować. I głównie dlatego, że nie wierzę w dobre ruchy transferowe naszego zarządu to jak dla mnie nie ma sensu zwalnianie wszystkich. Część i tak pewnie sama odejdzie. Kilku jak Banaś, Curto, Vidanow już teraz powinno się podziękować. Ale nie zbudujemy drużyny na awans w następnym roku przez kadrową rewolucję. A nikt z nasz chyba nie chciałby wegetacji w I lidze przez następnych kilka lat jak np. Arka Gdynia.

PostNapisane: 2014 maja Pn 26, 15:06 

Moja 11 na szybki powrót do ekstraklasy:

-----------------------------Rodic-----------------------------
---Rymaniak------Bilek-------------Dzinic----------Cotra---
----------------------------------------------------------------
----------------------------Bonecki----------------------------
---Błąd------------------------------------------Azikiewicz---
---------------------------Bertillsson--------------------------
-----------------------------------------------------------------
---------------------Piech-------------Woźniak---------------

REZERWA: sami młodzi.
RESZTA OUT!

Obrazek

PostNapisane: 2014 maja Pn 26, 16:27 

Z taką obroną to ja nie wiem czy się utrzymamy w 1 lidze.
„Wyautowałeś" Banasia, Widanova, Przybęckiego, Abwo, Kwieka, Curto, Pape.

PostNapisane: 2014 maja Pn 26, 16:28 
Administrator

Czarny, nie chce Cię martwić ale Bilka ani Dzinica nie na w meczowej 18 na PBB.

O ile tego drugiego nie chciałbym widzieć nawet w 1 lidze to Bilek, który siedział na ławce w meczu z Piastem powinien stworzyć parę stoperow z Guldanem w przyszłym sezonie. Jako dwójki zgranych i doświadczonych obrońców. No chyba ze robimy miejsce młodzieży w obronie, lub jest coś o czym nie wiemy (przyszły kontrakt?).

Chociaż może to i dobrze? Jak z DP mamy robić podstawowego stopera to moze lepiej dać szansę młodym lub ludziom z rejonu? Bilka znów na pozycji DP nie chciałbym widzieć. Tam grał dobrze z naciskiem na przeciętnie.

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2014 maja Cz 29, 01:35 

Rodić
Hładun

Rymaniak - kto by się spodziewał jeszcze rok temu? Bardzo duży progres.
Cotra ?
Godal ??

Błąd
Jagiełło
Bonecki
Ł. Piątek
Janoszka
Bertilsson
Famulski

Piech
K. Piątek

Reszta out

PostNapisane: 2014 maja Cz 29, 08:28 

Info od nas

http://mkszaglebie.pl/news/show/bez-nowych-umow

Cytuj:

Siedmiu piłkarzy, którym 30 czerwca tego roku wygasają umowy, pożegna się z Zagłębiem Lubin.

Elvedin Dżinić, Adam Banaś, Jiri Bilek, David Abwo, Paweł Widanow, Silvio Rodić (wypożyczenie) oraz Bartosz Rymaniak to zawodnicy, którzy 30 czerwca przestaną formalnie być piłkarzami "Miedziowych". Pierwsza piątka nie robiła wrażenia pod względem sportowym, zaś na Rodicia i Rymaniaka I-ligowego Zagłębia zwyczajnie nie stać.

Z klubu prawdopodobnie odejdą też Manuel Curto (możliwość rozwiązania umowy) oraz Michal Papadopulos (zostanie wystawiony na listę transferową).

W składzie na I ligę pozostanie kilku doświadczonych piłkarzy, do których zostaną dopasowani młodzi zawodnicy z rezerw klubu i drużyny U-18 (Centralna Liga Juniorów).

Nie oznacza to jednak, że Zagłębie nie pozyska nowych zawodników w letnim oknie transferowym. Do klubu być może dołączy prawy obrońca i napastnik.

Oficjalnych potwierdzeń tych wiadomości będziemy mogli spodziewać się po meczu z Widzewem Łódź.

PostNapisane: 2014 maja Cz 29, 12:26 

I nikt niech mi nie mówi, że „spuszczenie" do 1 ligi nie było celowe. To było zrobione specjalnie aby przykręcić kurek od właściciela klubu. Tak jak wcześniej pisałem ciężko będzie wrócić do e-klasy jeżeli nie stać ich na takich zawodników jak Rodic czy Rymaniak. No ale jeżeli pozostanie Piech, Cotra, Pprzybęcki, Kwiek to coś może ukręcą. Oby...

PostNapisane: 2014 maja Cz 29, 12:37 

I ty Misza dobrze o tym wiesz, że to nie wynika ze złej woli KGHM lecz z przyczyn polityczno-finansowych. Jak się nic nie zmieni to nie będzie kasy ani na piłkę, akademię czy siatkówkę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1