zaglebie-lubin.net


Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2020 mar Wt 31, 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2014 cze Wt 10, 06:48 
Offline

Dołączył(a): 2014 maja N 04, 16:07
Posty: 45
MKS1946 napisał(a):
Skąd ta nagle zmiana u Brzozowskiego. Ja jestem z rocznika, który pamięta jak jeszcze ubierał synów w czapki Śląska i razem na starym stadionie sobie w nich chodzili i tylko patrzył i czekał, aby było co pisać:)
I znowu akademia i znowu jedyny piszący o Zagłębiu Brzozowski i jeszcze jest ten jeden na K, ale zapomniałem nazwisko. I znowu firma pijarowa myśli, że my łykniemy:)
Powtórze jeszcze raz zarząd i rada nadzorcza do zmiany i wszyscy zarządzający tym klubem. Bałwanów itd. szukajcie sobie gdzie indziej.


Kasa misiu, kasa :-)
Brzozowski już dawno zmienił pogląd, tzn. zmiękczył stanowisko, pewnie za odpowiednią kwotę.
A reszte spraw załatwia firma PR z wrocławia, która bierze sporą kasę za to.
Wszystko pieknie poukładane, kazdy "wywiad" przemaglowany, a w rzeczywistości to firma pewnie pisze wywiad i taki np. prezes go tylko przeczyta, ale jego wkład jest w to żaden.
Wszystko w tym klubie jest popieprzone i dopóki nie zmieni się sama góra, tak jak pisze MKS1946, to nigdy nie bedzie dobrze!

Wywieźmy tych darmozjadów i niszczycieli Zagłębia z zarządu na taczkach!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2014 cze Wt 10, 07:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007 lis Pt 30, 11:34
Posty: 1396
DLUbinek napisał(a):
Wywieźmy tych darmozjadów i niszczycieli Zagłębia z zarządu na taczkach!


No i w tej kwestii jest chyba zgoda zarówno "kumatych" jak i "pikników".
Hip hip hura!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2014 cze Wt 10, 09:20 
Offline

Dołączył(a): 2009 sie Pn 24, 20:11
Posty: 1405
Lokalizacja: miedziowo :)))
MKS1946 napisał(a):
...
I znowu akademia i znowu jedyny piszący o Zagłębiu Brzozowski i jeszcze jest ten jeden na K, ale zapomniałem nazwisko. ...


Michał Karbowiak.

_________________
radix99
mecze Zagłębia tu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2014 lip Śr 02, 21:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008 lip Pt 25, 19:47
Posty: 1004
Lokalizacja: Lubin
http://www.zaglebie.com/news/2014-07-02 ... ecyzje-mają-konkretne-uzasadnienie

O pierwszym roku działalności Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, planach na przyszłość i ostatnich decyzjach rozmawiamy z dyrektorem ośrodka, Holendrem Richardem Grootscholtenem.


Za nami pierwszy pełen sezon funkcjonowania Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, jak można podsumować ten czas?
Za Akademią intensywny okres, nieustannie pracujemy nad tym, żeby osiągnąć nasz najważniejszy cel, którym jest stworzenie najlepszego ośrodka szkoleniowego w Polsce. W ciągu ostatnich miesięcy wprowadziliśmy między innymi wyraźne zróżnicowanie treningu w zależności od grup wiekowych. W młodszych rocznikach – zgodnie z najlepszymi europejskimi wzorcami – skupiamy się na zajęciach z piłką. Technika to podstawa w nowoczesnym futbolu, a czego nie uda się wypracować na początku procesu szkolenia, później nie można już nadrobić. Poza tym w naszej Akademii bardzo ważna jest indywidualizacja zajęć, dostosowanie ich do potrzeb zawodników oraz stały monitoring rozwoju młodych piłkarzy. Najważniejsze jest profesjonalne podejście, ale pamiętamy też, że gra w piłkę powinna być przyjemnością. Dlatego treningi prowadzimy w taki sposób, żeby były atrakcyjne dla poszczególnych grup wiekowych.

Ostatnio zweryfikowano umiejętności zawodników i część musiała się pożegnać z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie. Dlaczego?
W Akademii wszystkie decyzje mają konkretne uzasadnienie. Budujemy profesjonalny ośrodek przygotowujący zawodników do pierwszego zespołu Zagłębia. W skutecznym szkoleniu podstawą jest zasada piramidy, w myśl której najliczniejsze są najmłodsze drużyny, a następnie - z roku na rok – w kadrach poszczególnych zespołów pozostają tylko ci, którzy rozwijają się najszybciej i najlepiej rokują na przyszłość. Dzięki temu szkolenie jest efektywne. Chcę podkreślić, że zwiększamy liczbę graczy w Akademii, a nie zmniejszamy. Liczniejsze będą teraz najmłodsze grupy, będzie z nimi pracować więcej trenerów. Program Akademii do piętnastego roku życia łączy w sobie profesjonalne szkolenie i działalność CSR – chcemy jak największej liczbie dzieci umożliwić trenowanie pod okiem fachowców i wychowywać je poprzez sport. Później następuje weryfikacja umiejętności i szkolenie w Akademii kontynuują najzdolniejsi. Pozostałym pomagamy w znalezieniu innego miejsca do treningu, żeby mogli kontynuować przygodę z piłką. Czujemy się odpowiedzialni za przyszłość naszych podopiecznych. Dlatego uważamy za bezcelowe trzymanie zawodnika w drużynie, kiedy wiemy, że nie zostanie w przyszłości profesjonalnym piłkarzem. Ten czas może wykorzystać na rozwijanie zainteresowań, które w przyszłości mogą mu otworzyć drzwi do innej - niż piłkarska - zawodowej kariery.

Obrazek

W jaki sposób oceniano potencjał i umiejętności zawodników?
Na podstawie obserwacji piłkarzy w ciągu całego sezonu. Rozwój zawodników jest stale monitorowany, piłkarze są przez nas oceniani przekrojowo, dzięki czemu możemy jak najbardziej obiektywnie określić ich możliwości i w pewnym momencie stwierdzić czy jest dla nich przyszłość w zawodowym futbolu. Nie wszyscy adepci zostaną w przyszłości profesjonalnymi piłkarzami, ale wszyscy będą mieli styczność z propagowanymi przez nas wartościami i poznają zalety aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Weryfikowane są nie tylko umiejętności zawodników. Oceniani są również trenerzy.
Oczywiście, to stały element naszej pracy. Pamiętamy o tym, że aby zadbać o właściwy rozwój piłkarzy, musimy w pierwszej kolejności rozwijać siebie. Dlatego trenerzy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie nieustannie się szkolą, wyjeżdżają na staże do zachodnich akademii, a efekty ich pracy z dziećmi i młodzieżą są monitorowane. Szkoleniowcy w Akademii są równocześnie pedagogami, dlatego rozwijamy również ich umiejętności w tym zakresie.

W I zespole Zagłębia trenuje teraz wielu młodych piłkarzy. Czy to efekt bliższej współpracy Akademii ze sztabem Piotra Stokowca?
Wcielamy w życie ideę „jeden klub – jedna koncepcja”, a jej podstawą jest ścisła współpraca Akademii i sztabu trenerskiego pierwszego zespołu. Szkolenie to fundament silnego Zagłębia, w kadrze drużyny z roku na rok będzie się pojawiać coraz więcej wychowanków. Piotr Stokowiec może liczyć na naszą pomoc i bieżące informacje o dyspozycji młodych graczy.

Czy możemy spodziewać się kolejnych inwestycji w infrastrukturę Akademii?
Infrastruktura jest stale rozbudowywana, w tym roku powstanie kolejna płyta ze sztuczną nawierzchnią. Boisko będzie oświetlone, staną przy nim trybuny. Niebawem ruszą też prace nad budynkiem bursy, w którym znajdzie się też zaplecze medyczne i socjalne – to będzie jednocześnie siedziba Akademii, jej prawdziwy dom. Ponadto powstanie przestrzeń przeznaczona dla rodziców czekających na dzieci w czasie treningów.

Jakie są plany Akademii na kolejny rok?
Zamierzamy rozwijać współpracę ze szkołami i rozbudować system rekrutacji i skautingu. Będziemy w coraz większym zakresie korzystać z technologii, które pomogą nam m.in. skutecznie śledzić rozwój piłkarzy. Planujemy wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań z zakresu medycyny sportu. Cały czas będziemy też doskonalić system szkolenia, edukować trenerów Akademii i pracować nad jak najlepszą komunikacją z rodzicami.
Rodzice mogą być pewni, że ich pociechy trenują w jednym z najlepszych ośrodków w tej części Europy, pod opieką fachowców, którzy wiedzą jak prowadzić rozwój piłkarza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2014 lip Wt 08, 20:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008 lip Pt 25, 19:47
Posty: 1004
Lokalizacja: Lubin
Cytuj:
:arrow: Brutalna selekcja w Zagłębiu

Za Zagłębie oddaliby życie, piłce poświęcali cały swój wolny czas niemal od momentu kiedy zaczęli stawiać pierwsze kroki. Dziś – mając kilkanaście lat usłyszeli wyrok: my was już nie potrzebujemy – to stanowisko władz Zagłębia Lubin. Współpracę zakończono – i to w mało dyplomatyczny sposób – z około pięćdziesięcioma chłopcami. – Decyzja była bardzo trudna, ale musieliśmy ją podjąć, by stworzyć profesjonalny zespół – tłumaczy Richard Grootscholten, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM.

Więcej w materiale filmowym poniżej:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4oYIRuOk3mI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2015 sie Wt 04, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 2009 sie Pn 24, 20:11
Posty: 1405
Lokalizacja: miedziowo :)))
http://miedziowe.pl/content/view/75480/55/

Akademia ma nowego dyrektora.

Holender w trakcie swojego ponad dwuletniego kontraktu stworzył w Lubinie autorski system szkolenia. Ponadto nadzorował rozbudowę infrastruktury i wypracował standardy organizacyjne wzorowane na najlepszych europejskich akademiach. Teraz odchodzi, a jego miejsce zajmuje ktoś inny.

Krzysztof Paluszek został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. będzie następcą Richarda Grootscholtena. To właśnie Holender rekomendował Paluszka na swojego następcę.
Wcześniej odbył też konsultacje z innymi kandydatami. - Wierzymy w doświadczenie Krzysztofa Paluszka. To nie tylko dobry trener, ale i pedagog. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie ma szkolić piłkarzy o wysokich umiejętnościach i wychowywać młodych ludzi - zaznacza prezes Zagłębia Tomasz Dębicki w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Paluszek w przeszłości prowadził m.in. młodzieżowe reprezentacje Polski. Ponadto pracował jako trener-koordynator młodzieży w Zagłębiu oraz dyrektor sportowy w Śląsku Wrocław. Ma na koncie staże w Ajaxie Amsterdam, Werderze Brema, Hertcie Berlin, Benfice Lizbona, Dynamie Zagrzeb czy Hannover 96. Posiada licencję trenerską UEFA A Elite Youth.


http://e-legnickie.pl/index.php/sport/lubin-sport-glowne/18827-paluszek-dyrektorem-akademii-zagbia

Krzysztof Paluszek, były dyrektor sportowy Śląska Wrocław, został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Na tym stanowisku zastąpił Holendra Richarda Grootscholtena, któremu nie przedłużono umowy o pracę. Ten wybór jest zaskoczeniem dla ludzi związanych z piłkarskim Zagłębiem.

Nie wiadomo jaka będzie przyszłość Holendra, który przez ostatnie dwa lata kierował Akademią pobierając za to zresztą słone wynagrodzenie. Wiosna w Akademii była dość burzliwa i bynajmniej nie z powodów sportowych. Odsunięci od pracy w Akademii zostali znani szkoleniowcy jak chociażby Wiesław Wojno.

Ale jeszcze bardziej bulwersujące było "odstrzelenie" Bogdana Pisza z funkcji trenera juniorów, którzy regularnie wygrywali rywalizację na Dolnym Śląsku m.in. ze Śląskiem Wrocław. Pod wodzą Pisza juniorzy grali w finałach Mistrzostw Polski. Właśnie Pisza wymieniano w gronie kandydatów do objęcia sterów w Akademii po tym jak jasne się stało, że władze klubu nie przedłużą kontraktu z Grootcholtenem.

Nieoficjalnie wiadomo, że do konkursu na dyrektora Akademii zgłosiło się kilkunastu cenionych szkoleniowców z całej Polski.

_________________
radix99
mecze Zagłębia tu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2015 sie Śr 05, 12:40 
Offline
TROLL
TROLL

Dołączył(a): 2015 lip Pt 03, 07:50
Posty: 132
Desant PO trwa! od Schetyny, po wyborach i tak wyleci , tylko odprawę mu trzeba będzie płacić i o to zapewne chodzi :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2018 sty Cz 04, 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2004 kwi So 17, 12:08
Posty: 434
Lokalizacja: Lubin
Witam,

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie Akademii.
Codzienne info z życia wrzucam na stronę Akademii oraz profile na FB i TT
Zapraszam do obserwowania :)

_________________
akademiakghm.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2018 sty Cz 04, 14:21 
Offline

Dołączył(a): 2004 cze Wt 08, 19:19
Posty: 2036
Alez powrot na forum ;)

_________________
WYZNAWCY POLSKOŚCI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2018 sty Śr 10, 10:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2004 cze Cz 03, 13:04
Posty: 5296
Lokalizacja: LUBIN
Cytuj:
Dwaj 17-letni piłkarze z drużyny juniorów Zagłębia, lewy obrońca Marcin Wawrzyniak i środkowy pomocnik Kryspin Karbownik, pozostaną w Auxerre do 14 stycznia. – Wtedy mam porozmawiać z trenerami o ich przyszłości, ale w tej chwili wszystko jest na dobrej drodze. W klubie chwalą ich za zaangażowanie i wyszkolenie techniczne – mówi nam były piłkarz, a obecnie menedżer Paweł Hajduczek, który załatwił im testy w Auxerre. On sam w sezonie 2001/02 był zawodnikiem tego klubu, ale nie doczekał się debiutu w jego barwach.Auxerre to – obok Lens – najbardziej „polski” klub we Francji. W przeszłości grali tam m.in. Andrzej Szarmach i Paweł Janas, nieco później choćby Tomasz Kłos, a ostatnio Ireneusz Jeleń oraz Dariusz Dudka. Obecnie występuje tam były reprezentant naszego kraju Ludovic Obraniak.Auxerre przez lata grało w Ligue 1, ale obecnie zajmuje dopiero 17. miejsce w Ligue 2.

:arrow: Talenty z KGHM Zagłębia na testach w Auxerre

_________________
www.forum-soccer.home.pl

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2018 sty Pt 12, 11:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2004 kwi So 17, 12:08
Posty: 434
Lokalizacja: Lubin
Hej,

Wczoraj na spotkaniu temat był poruszany:

" Na spotkaniu poruszono kwestię wyjazdów chłopaków z AP na testy do innych krajów, wskazując że Zagłębie jest klubem otwartym nie robiącym problemów, dającym możliwość porównania warunków z europ akademiami gdyż nie odbiegamy od nich i to potwierdzają chłopcy którzy potem wracają." via Twitter Krzychu

https://www.youtube.com/watch?v=wYzxgRtyST0

Pozdrawiam

_________________
akademiakghm.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2018 maja Wt 15, 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2004 cze Cz 03, 13:04
Posty: 5296
Lokalizacja: LUBIN
Cytuj:
Bardzo słonecznie, bardzo międzynarodowo i naprawdę bardzo, ale to bardzo piłkarsko było w miniony weekend w Lubinie. Na obiekty Zagłębia zjechały się młodzieżowe drużyny z całej Europy, żeby wziąć udział w dorocznym KGHM Cup – turnieju dla dzieciaków do lat piętnastu, które zagwarantowały widzom dwa dni futbolu na zdumiewająco wysokim poziomie.
-Jesteśmy przede wszystkim doskonale przygotowani organizacyjnie. Mamy kilka boisk, wszystkie są gotowe do gry, więc całe rozgrywki mogą się toczyć bardzo płynnie i co roku ten nasz event jest od tej strony bardzo udany – tak Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Zagłębia, zachwala KGHM Cup. I faktycznie – dwa dni pełne wrażeń, mnóstwo meczów, a wszystko dopięte na ostatni guzik. No – nie licząc drobnych kłopotów z wodą, bo zapotrzebowanie na napoje nieco zbiło organizatorów z pantałyku, ale szybko zażegnali kryzys i dostęp do wodopoju znów stał się nieograniczony.

Poza tym – pełna profeska, co jednogłośnie podkreślali wszyscy goście.

Nawadniać się trzeba było obficie – na murawie nikt nie opuszczał, zaś z nieba lał się niemożebny żar. Piotr Ćwielong przy takiej lampie myśli już tylko o karkóweczce z grilla i zimnym napoju z obfitą pianką, natomiast w Lubinie nie było utyskiwań na pogodę niesprzyjającą grze w piłkę – walka toczyła się na całego.

Nie zabrakło ofiar w ludziach. Najgorzej oberwała Jagiellonia. – Na ostatni mecz wypożyczyliśmy kilku zawodników z Lubina, bo czterech naszych podstawowych piłkarzy ma kontuzje. Jeden ma spuchniętą kostkę jak balon, drugi kłopot z kolanem, to może być sprawa liczona w miesiącach – narzeka Przemysław Papiernik, trener Jagiellonii u-15.
Do Lubina zjechało kilka naprawdę uznanych firm, szeroko znanych ze swoich szkoleniowych programów. Pojawił się Everton, Cardiff City, Karpaty Lwów, Slavia Praga, Royal Antwerp, NEC Nijmegen, AS Trenczyn i FK Usti nad Labem. Z Polski – Zagłębie i wspomniana Jaga. Dobór zespołów nie był przypadkowy. Wszyscy z organizatorów turnieju – z dyrektorem Paluszkiem na czele – podkreślają, że chodzi im o produktywną rywalizację z zespołami, które lubią grać techniczną piłkę. – W procesie szkolenia młodego zawodnika wynik nie ma kluczowego znaczenia. Jasne – wychodzi się na mecz po to, żeby wygrać. Ale nabijanie sukcesów w juniorskich rozgrywkach za wszelką cenę mija się z celem – przyznaje Emil Nowakowski, specjalista od przygotowania technicznego w lubińskiej akademii.

Technika, kultura gry, odrobina boiskowej magii – to dla lubińskich trenerów priorytet. Chcą wyprodukować kolejnego Piotra Zielińskiego. Według sygnałów, jakie otrzymał zarząd klubu, Napoli przystało na 65 milionów euro odstępnego, zaoferowane równolegle przez Arsenal i Liverpool. „Będzie na kolejne boisko” – śmieją się w klubie, licząc na opłatę solidarnościową rzędu nawet miliona euro.

Bo póki co rozwój Akademii to wciąż do działaczy w Lubinie inwestycja, praktycznie niekończąca się. Zdaniem dyrektora Paluszka, efekty będzie można ocenić najwcześniej za trzy lata. Z Zielińskiego czy Jacha są w Zagłębiu dumni, fakt, ale równocześnie przyznają, że odkrycie tych zawodników to nie był tak naprawdę efekt ich programu szkoleniowego.
Filozofia, w myśl której zwycięstwo w rozgrywkach juniorskich nie ma pierwszorzędnego znaczenia, łączy kluby polskie – bo podobne zdanie zaprezentował także trener Papiernik z Jagiellonii – z holenderskimi i belgijskimi. – Myślę, że na tym etapie wygrywanie meczów nie jest kluczowe. Oczywiście młodych zawodników trzeba przygotowywać do roli zwycięzców, bo mamy w Holandii zbyt dużą tendencję do romantycznych porażek. Jednak na takich turniejach chodzi przede wszystkim o to, żeby się czegoś nauczyć. Ja sam zauważyłem dużą różnicę między przygotowaniem motorycznym moich zawodników, a piłkarzy z Anglii. I to dało mi do myślenia – mówi trener NEC Nijmegen, Gord Roos.

Podobnie na sprawę patrzy koordynator drużyn juniorskich z Antwerpii, Joey Jap Tjong, który pojawił się w Polsce w zastępstwie trenera u-15. – Mógłbym kazać moim zawodnikom, żeby postawili autobus w bramce. Może wtedy byśmy nawet wygrali ten turniej, a nie zajęli przedostatnie miejsce? Tylko, że to by nie miało dla nas żadnej wartości. Optymistycznie patrząc – może dwóch zawodników naszej drużyny zostanie profesjonalnymi piłkarzami. Jesteśmy drugoligowcem, a tutaj gramy jak równy z równym przeciwko topowym klubom z mocnych lig. To jest dla nas budujące, bo widzimy, jaki progres zrobiliśmy w ostatnich latach. Zaproście nas w przyszłym roku, to wygramy ten turniej! – buńczucznie zapewnia Jap Tjong, dopytując się, jak daleko jesteśmy od Pragi, bo w tamtejszej Sparcie pierwsze piłkarskie kroki stawia jego syn.

Drużyna Royal Antwerp zostaje w Polsce do wtorku i w związku z tym… zabrali ze sobą na turniej nauczyciela. – W sobotę i niedzielę odpuszczamy chłopakom, mają turniej. Ale w poniedziałek będą musieli odrobić zaległości. W naszym klubie dniem wolnym jest tylko niedziela. Od jakiegoś czasu dość mocno koncentrujemy się na edukacji naszych podopiecznych. Mamy tutaj dużo do poprawy – wyjaśnia ze stoickim spokojem Jap Tjong.
Całkiem inaczej do KGHM Cup przygotowały się brytyjskie zespoły. – Dla nas wyjazdy na takie zagraniczne turnieje są naprawdę bardzo cenne. Przede wszystkim po to, żeby zbudować w naszych zawodnikach mentalność zwycięzców. Muszą się nauczyć rywalizacji i nauczyć zwyciężać. Kwestia mentalności to bardzo ważny punkt programu naszej akademii – wyjaśnia członek sztabu szkoleniowego Evertonu, Collin Littlejohns. Anglicy przywieźli do polski ekipę młodszą od reszty, bo złożona z czternastolatków, ale i tak zaskakiwali dojrzałością – zarówno taktyczną, jak i fizyczną. Jeden z ich obrońców był tak wysoki, że przerastał nie tylko rywali, nie tylko kolegów z drużyny, ale i większość widzów czy trenerów.

No i widać też różnicę skali między gośćmi z Liverpoolu, a resztą stawki. Przedstawiciele wszystkich klubów zgodnie twierdzili, że jeżeli chociaż jeden, dwóch zawodników, których przywieźli teraz do Polski, zrobi profesjonalną karierę, to będzie można mówić o sukcesie szkoleniowym. Trener Evertonu operuje zupełnie innymi liczbami. – Spodziewamy się, że przynajmniej siedemdziesiąt procent tych zawodników pozostanie w futbolu na wysokim poziomie.
Cardiff City – podobnie jak Everton – nie przyjechało się patyczkować, tylko wygrać. – Być może brakowało nam w tym turnieju trochę jakości w ataku, ale znakomicie zaprezentowaliśmy się w defensywie. Takie turnieje to dla nasz szansa, żeby się sprawdzić w realnej rywalizacji. Nie mam ligi, w której moglibyśmy się mierzyć co tydzień, więc korzystamy z takich okazji – opowiada trener drużyny, Dane Facey.

No i się sprawdzili, trzeba im to oddać – Cardiff swoją żelazną defensywą, konsekwencją w grze i fizyczną siłą potrafiło zdominować każdego przeciwnika, ostatecznie sięgając po końcowy triumf. Zagrali zgodnie ze swoją filozofią – może nie najpiękniej, lecz z pewnością najskuteczniej. Nie stracili gola przez cały turniej. Wyżej niż 1:0 także nie wygrali. Choć przedstawiciele drużyn brytyjskich jednogłośnie odżegnywali się od tradycyjnego, oklepanego przez Tomasza Hajtę: „play the ball in the box”, to trochę tradycji jeszcze w tych klubach zostało, zwłaszcza w drużynie walijskiej.
Wrażenia na temat obiektów Zagłębia – jednoznacznie pozytywnie, nawet wśród gości z Liverpoolu, którzy przecież grają w zupełnie innej lidze finansowej niż pozostali uczestnicy KGHM Cup, z gospodarzami włącznie. Zdaniem Przemka Papiernika z Jagi, białostoczanie powinni dążyć do tego, co w Lubinie już mają gotowe. – To jest to, o czym zawsze powtarzał trener Probierz. Baza. To jest inwestycja, która wraca. Nasza pierwsza drużyna trenuje dwadzieścia kilometrów dalej, niż zespoły juniorskie. Na pewno to nie pomaga w płynnej współpracy między pierwszym składem, a akademią.

Różnicę było widać w bezpośrednim pojedynku, przegranym przez osłabioną Jagę dość sromotnie, bo aż 0:3.

Choć w Zagłębiu ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieli. – Myślę, że akademia to dzisiaj oczko w głowie naszego głównego sponsora. Jest duży nacisk zarządu na rozwój naszych struktur. W planach budowa boiska piaszczystego, gdzie będzie można szkolić niuanse techniczne, powstanie centrum odnowy biologicznej. KGHM mocno w to inwestuje i mnie się pozostaje tylko z tego cieszyć – mówi Krzysztof Paluszek.

Akademia Zagłębia Lubin mocno dba też o relacje z rodzicami zawodników – z pomocą psychologów pracują nad tym, żeby doping swoich pociech opierał się na zdrowych zasadach. I to chyba działa – wśród widzów KGHM Cup przeważali właśnie rodzice uczestników, ale nie robili scen, nie przeginali. Chyba także zdają sobie sprawę, że na tym etapie kariery zwycięstwa w turnieju nie mają jeszcze tak wielkiej wartości.
Nie zabrakło także pierwszorzędnych ekspertów piłkarskich.

-No popatrz jak mu zagrał…

-No ale jak oni mają lepiej grać? Widzisz co Europa robi, zachodnia. Wszystkich nam podkradają, jak tylko się ktoś wyróżnia. Tutaj zostają tylko przeciętniacy, albo emeryci. Jak ten Brazylijczyk, co ostatnio do Polski przyjechał.

-Jaki Brazylijczyk?

-No ten z Legii. Da Silva. Śmiechu warte to jest, robią sobie z nas śmietnik.

-Który Da Silva?

-No ten, co niby gdzieś tam kiedyś grał, a teraz piłki nie potrafi prosto kopnąć. Przysyłają nam takich dziadów tak jakby to był śmietnik i potem się dziwić, że co roku w pucharach jest tak jak jest.

-Z Legii?

-Ta…

-Eduardo!

-Tak, może Eduardo. Pomyliłem, masz rację.

-To Chorwat jest.

-… ale brazylijski Chorwat?

Oprócz analityków i rodziców – wśród gapiów nie zabrakło przyczajonych skautów. Większość – skryta, incognito. Z niektórymi udało się porozmawiać. Przyglądali się przede wszystkim zawodnikom z Wysp Brytyjskich, choć oko mieli na wszystkie drużyny. Łowca talentów ze Szkocji przyznał, że jednego z napastników Evertonu obserwował już kilkanaście razy. A mówimy przecież o czternastolatku. Kilku z zawodników Zagłębia także wpadło Szkotowi w oko, ale za żadne skarby nie chciał przyznać, o których chodzi. W ogóle raczej podejrzliwie spoglądał na każdego, kto próbował z nim nawiązać kontakt. Rywalizacja wśród poszukiwaczy piłkarskich perełek jest już na tak wczesnym etapie zupełnie zwariowana.
Oprócz samego turnieju, w sobotę odbyła się też w Lubinie Akademia Klasy Ekstra. Gry i zabawy z piłka dla najmłodszych, a potem puchary dla brzdąców za uczestnictwo w grze. Było hałaśliwie, było wesoło, były pierwsze piłkarskie kroki młodych adeptów futbolu. W tym wieku piłka to przede wszystkim zabawa, ale w Akademii Zagłębia starają się przyspieszyć moment, w którym dzieciaki zaczynają uprawiać sport na poważnie, a nie tylko się weń bawić. – Próbujemy teraz czegoś eksperymentalnego – staramy się wprowadzać konkretne elementy techniki już w rocznikach dziecięcych. Uczymy się tego, podróżując po klubach zachodnich, odbywając staże. Oni wygrywają z nami tym, że szybciej zaczynają szkolić i dzięki temu średnio prezentują wyższy poziom. Nasza podstawowa jedenastka może z powodzeniem rywalizować z dużymi akademiami, lecz kiedy dajemy pograć rezerwowym – przegrywamy z kretesem – opowiada Emil Nowakowski.

Zagłębie tytułu na KGHM Cup nie obroniło, ale widać było, że filozofia holenderska, którą inspirują się w Lubinie, przynosi pożądane rezultaty. Nie było paniki z piłką przy nodze, tylko próba gry po ziemi za wszelką cenę. Dwie rzeczy są pewne jak w banku: obecni na całym turnieju skauci opalili się na heban, to raz. Dwa – kilku piłkarzy, między innymi z Lubina, odnotowali w swoich kajecikach. W Zagłębiu zabezpieczają się na taką ewentualność – w kontraktach z młodzikami nie ma mowy o żadnej kwocie odstępnego, a trener pierwszej drużyny ma wpisane w swoją umowę, że w każdym sezonie musi zagwarantować wychowankom określoną liczbę minut na boisku. Inwestycja w młodzież musi się przecież zacząć w końcu spłacać wynikami – tak sportowymi, jak i finansowymi.

Michał Kołkowski

:arrow: Walijskie smoczątka pożarły konkurencję – za nami KGHM CUP

_________________
www.forum-soccer.home.pl

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin (centrum treningowe)
PostNapisane: 2018 cze Wt 05, 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2004 cze Cz 03, 13:04
Posty: 5296
Lokalizacja: LUBIN
Cytuj:
Po czterech latach dominacji drużyn z zagranicy pierwszy raz po główne trofeum turnieju U-12 Ostróda Cup 2018 sięgnęli piłkarze z Polski. Na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja triumfowali zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy później sięgnęli też po Superpuchar.
Dwunastolatkowie z Dolnego Śląska dołączyli do Borussii Dortmund, West Bromwich Albion i Feyenoordu Rotterdam. Podczas 5. edycji Ostróda Cup piłkarze Zagłębia od początku wyglądali najlepiej na boiskach nad Jeziorem Drwęckim. W wielkim stylu z ostródzkim turniejem „przywitał się” filigranowy zawodnik Zagłębia Dawid Gap. Miał rywala przed sobą, minął go „ruletą” i z lewej nogi wpakował piłkę w okienko. Jednak w zespole z Lubina był jeszcze jeden nieoszlifowany diament Marcel Reguła, który został MVP turnieju. I warto zapamiętać te nazwiska.

Piłkarze z Zagłębia w drodze do mistrzowskiej korony przegrali tylko jedno spotkanie. Przydarzyło im się to w piątkowej fazie gier grupowych, w której 1:0 pokonała ich drużyna FC Wrocław Academy. W kolejnych dniach lubinianie nie wygrali jednego meczu, było to w grupowej potyczce z WBA zakończonej remisem 0:0.

Ale już decydującej fazie piłkarze z Lubina nie popełnili błędów. W półfinale Zagłębie 3:0 pokonało WBA. Finałowym rywalem lubinian był SEMP Warszawa, który przegrał 0:4 z „Miedziowymi”. Nie było to jedyne trofeum jakie zdobyli chłopcy z Zagłębia. W meczu o Superpuchar Ostróda Cup 2018 Zagłębie 1:0 pokonało Kosę Konstancin, która wcześniej wygrała Ligę Europy.

Ostródę w turnieju reprezentowały drużyny Sokoła i AP. Piłkarze Sokoła zajęli 16. miejsce, a zawodnicy „Apki” rywalizację w Ostróda Cup 2018 zakończyli na 13. miejscu.

:arrow: Zagłębie Lubin wygrało międzynarodowy turniej Ostróda Cup 2018

_________________
www.forum-soccer.home.pl

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

W ramach naszej strony wykorzystujemy “ciasteczka” (cookies) w celu zbierania anonimowych statystyk odwiedzających (przy pomocy AdSense) oraz obsługi sesji dla zalogowanych użytkowników i świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies w swojej przeglądarce.