zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pn 25, 12:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WD PZPN ukarał Zagłębie Lubin odjęciem punktów
PostNapisane: 2012 mar Cz 15, 08:19 

W całym tym artykule najciekawsze jest to, że napisał go sam Artur Brzozowski.... nie spodziewałem się tego po tym redaktorze. Jednak życie potrafi zadziwić nawet jeśli chodzi o Brzozowskiego....
P.S. polecam przeczytać cały artykuł na sport.pl. Końcówka i puenta z niej płynąca jest the best.

PostNapisane: 2012 mar Pn 19, 15:12 
Administrator

Fakty są takie: w sezonie 2003/04 w ówczesnej 2. lidze wszystkie kluby walczące o awans korumpowały sędziów, obserwatorów i piłkarzy rywali. Karę za tamten sezon poniosło tylko Zagłębie.
Reszta klubów nie została rozliczona. Lubinianie zostali też ukarani za kupienie meczu z Cracovią z sezonu 2005/06.

- Proszę nie snuć teorii spiskowych. Jako prokurator związkowy sukcesywnie przekazuję Wydziałowi Dyscypliny kolejne sprawy korupcyjne. Nie jest tak, że na kogoś szukamy na siłę „haków", a kogoś pomijamy – twierdzi rzecznik dyscyplinarny PZPN Wojciech Petkowicz.

Cracovia później
– Zająłem się ponownie Zagłębiem, bo mowa o całkiem nowym zdarzeniu korupcyjnym, które nie było znane organom dyscyplinarnym 4 lata temu, w momencie, kiedy orzekano karę degradacji dla lubinian. A inne kluby z tamtego słynnego sezonu 2003/04? Przyznam się panu szczerze, że nie pamiętam, jak wygląda ich sytuacja – mówi Petkowicz.

Co ciekawe, rzecznik dyscyplinarny PZPN, kierując sprawę meczu Zagłębie – Cracovia z końcówki sezonu 2005/06 do oceny przez Wydział Dyscypliny, nie wnioskował o ujemne punkty. – Moim zdaniem sprawa powinna być umorzona. Nie ma tam śladów działania trenerów czy działaczy. Dowody wskazują, że ustawienie tego meczu to była sprawka piłkarzy obu drużyn, bez wiedzy i udziału jakichkolwiek decyzyjnych osób w obu klubach - przyznaje Petkowicz.

Kara dla Cracovii nie została jeszcze wymierzona. – Mamy już wniosek od rzecznika dyscyplinarnego dotyczący tej drużyny, ale do zamknięcia postępowania w tej sprawie potrzebujemy jeszcze czasu. Dwóch, może trzech miesięcy – tłumaczy szef Wydziału Dyscypliny Artur Jędrych.

Wątpliwości budzi nie tylko kolejność, w jakiej organy dyscyplinarne zajmują się klubami zamieszanymi w kupczenie ligowymi punktami. Także wymiar kar rodzi kontrowersje. Na przykład dwaj byli piłkarze Zagłębia: Łukasz Mierzejewski i Łukasz Piszczek, którzy współuczestniczyli w ustawieniu meczu z Cracovią, po odwołaniu się, dostali dyskwalifikacje w zawieszeniu, choć byli sprawcami korupcji. A zatem Zagłębie, które nie było sprawcą, a jedynie beneficjentem oszukańczych machinacji zawodników, na razie zostało potraktowane surowiej niż dwaj bezpośredni winowajcy. Być może zmieni się to po wyroku na klub w drugiej instancji.

Będą się odwoływać
Zagłębie nie odwołało się od decyzji Wydziału Dyscypliny, bo na razie nie ma od czego.

– Cały czas czekamy na uzasadnienie decyzji WD – mówi rzecznik prasowy klubu Michał Sałkowski. Lubinianie chcą walczyć o anulowanie kary trzech minusowych punktów przed Związkowym Trybunałem Piłkarskim.
Niewykluczone, że o anulowanie tej kary zawnioskuje do ZTP też Petkowicz, którego zaskoczyła decyzja Wydziału Dyscypliny. – Wnioskowałem o umorzenie sprawy tego meczu i niekaranie klubów, a jedynie zawodników. Mimo to WD ukarał Zagłębie trzema ujemnymi punktami. Czy się odwołam? Nie wiem, najpierw chcę zobaczyć, jak WD uzasadni swoją decyzję. Może będzie ono tak dobre, że będę musiał uznać słuszność decyzji WD
– zastanawia się Petkowicz.

Kara trzech minusowych punktów dla Zagłębia (i zapewne analogiczna kara dla Cracovii, w sprawie której postępowanie wciąż trwa) mają obowiązywać w następnym sezonie, licząc od momentu uprawomocnienia.

http://zaglebie.przegladsportowy.pl/Pil ... 1,728.html

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2012 mar Cz 29, 10:22 
Moderator

:arrow: Klub otrzymał orzeczenie Wydziału Dyscypliny PZPN

Cytuj:
Wczoraj Klub Zagłębie Lubin S.A. otrzymał orzeczenie Wydziału Dyscypliny PZPN wraz z uzasadnieniem dot. meczu piłkarskiego z dnia 13 maja 2006r. pomiędzy Cracovią Kraków a Zagłębiem Lubin. Orzeczenie poddane zostało szczegółowej analizie prawnej. Jest wysoce prawdopodobne, że Klub złoży odwołanie do Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN.

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 18:43 

Telenowelii ciąg dalszy...

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32298,titl ... omosc.html

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 18:55 

Co za sukinsyństwo a gdzie kara dla Cracovii ? Gdzie kara dla malinowych za kupczenie w 2 lidze,gdzie kara dla pozostałych,kolejny raz nas karają !!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 19:04 

Zagłębie dla PZPNu zawsze było dobrą i tłustą, wypchaną pieniędzmi krową ... I udowodnili nam to po raz kolejny ... Dobrze opisał to Lupus to jest po prostu kure... A nie widać aby zebrało im się do ukarania innych klubów za ich przewinienia. Szkoda słów :roll: PZPN PZPN [cenzura]

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 19:20 
TROLL
TROLL

Tak długo jak długo ta opcja p[olityczna bedzie u władzy zawsze co państwowe bedzie beee eee a prywatne cacy , liberałowie zawsze bedą wyciagali pieniadze z państwowego a na panstwowe w dodatku bedą pluć , dowodem niech bedzie podatek nałożony na KGHM a w dodatku Tusk jedzie do Canaty fetować jak to panstwowy KGHM robi w Canadzie interesy przejmujac inne kopalnie i złoza ! to cynizm i skur.ysyństwo . Jak juz niejednokrotnie o tym pisałem za tej opcji politycznej niczego dobrego w naszym regionie i klubie spodziewać sie nie mozna , chyba że ta kara stanie sie bardzo powaznym motywatorem w walce z politykami , Tomaszewskim i lokatą w lidze

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 20:57 

Ja chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego tylko my jesteśmy karani. Dlaczego tak samo nie postępują z Cracovią do k... nędzy.
Ciekawi mnie też jak też będzie wyglądać sytuacja z Bełchatowem. I dlaczego nie zabierają się od razu za grube ryby (Śląsk).
I po frędzelek wyrzucać piłkarzy z zespołu, pokazywać jacy to jesteśmy fair, skoro wszyscy mają to głęboko w dupie. Sprzedawczyki dalej biegają po boiskach w niższych ligach dorabiając sobie i nikt w tym nic złego nie widzi. Ale co tam kogoś karać trzeba, to niech będzie ZL. Pajace

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 21:08 

"{...Najsurowszy wyrok usłyszał były bramkarz Cracovii Sławomir O., który został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć i 15 tys. złotych grzywny. Łukasz P., b. piłkarz Zagłębia, a obecnie jeden z czołowych graczy reprezentacji Polski i Borussii Dortmund, usłyszał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 100 tys. złotych grzywny.

Wśród skazanych znaleźli się także m.in. b. zawodnik Zagłębia Dariusz J. oraz byli gracze Cracovii: Tomasz M., który miał w dorobku występy w drużynie narodowej, Marcin B., Piotr B., Mateusz Rz., Tomasz W. i pośrednik Jarosław K. Zostali skazani na kary więzienia od roku i czerech miesięcy do roku i ośmiu miesięcy w zawieszeniu oraz grzywny. ...}

Ja nie wiem jak to jest...Dwóch piłkarzy Zagłębia oraz siedmniu Cracovii uczestniczyło w tym łajnie, a skazali za karę tylko ZL.

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 21:25 

Klub powinien nagłośnić tą sprawe...Tak nie może być że sobie jaja robią i 300 tysięcy do własnej kieszeni pójdzie,no bo na co te pieniadze pójdą ?

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 21:28 

Zły to dzień dla sportu w Lubinie! Kara dla piłkarzy, a w zasadzie dla kibiców. I dziewczyny przegrały Mistrzostwo Polski :?

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 21:39 

Nie wiem może uznacie to za śmieszne, ale moim zdaniem oni robią to pod euro. Faworyzują drużyny z większych miast, a udupiają te mniejsze. Ja mam nadzieje, że po euro szybko zmienią się władze i ktos wkońcu odważy sie wprowadzic kuratora do pzpn i rozfredzelkuje to całe towarzystwo.

PostNapisane: 2012 maja Śr 16, 22:49 
Moderator

Jak to jest, że od sezonów, w których kupowano mecze mijają kolejne lata, a ciągle pojawiają się (i to zwykle w okresie zakończenia rozgrywek) nowe nazwiska czy nowe kluby. Teraz nagle wypłynął Bełchatów, który ledwo utrzymał się w lidze. Pewnie jak go zdegradują to będą mogli mówić, że i tak słabo grali i to żadna strata dla poziomu ekstraklasy. To odjęcie punktów to jest farsa. Szkoda także pieniędzy, bo mogły być wydane na transfery czy infrastrukturę a tak zapewne przeciekną do prywatnych kieszeni działaczy. Wiadomo, KGHM można doić. Mam nadzieję, że Zagłębie pokaże na wiosnę, że nawet jakby nam zabrali 6 czy 9 pkt to i tak będziemy się bić o puchary i najwyższe miejsce.

PostNapisane: 2012 maja Cz 17, 02:25 

Tusk teraz podpadł z tymi emeryturami, podpadł nam kibicom, podpadł internautom, podpadł kierowcom, tuskobus zatrzyma się w następnych wyborach. Tylko... kto będzie lepszym kandydatem od tuska? Kaczyński? Jak go widze to chce zwracać obiad, czy fałszywy lewak Palikot? Na inne opcje nie ma szans, bo ludzie są głupi i będą głosować na kaczyńskiego żeby nie wygrał tusk,a za niego bedzie jeszcze gorzej.

PostNapisane: 2012 maja Cz 17, 05:38 

Misza napisał(a):
Ja nie wiem jak to jest...Dwóch piłkarzy Zagłębia oraz siedmniu Cracovii uczestniczyło w tym łajnie, a skazali za karę tylko ZL.

To proste. Skoro korupcja miała taki rozmiar - to boją się tykać niektórych, bo jeszcze w akcie zemsty coś by wyszło na jaw.
Niektórzy więc będą nietykalni, bo się trzymają nawzajem za cohones.

miejski napisał(a):
będą głosować na kaczyńskiego żeby nie wygrał tusk,a za niego bedzie jeszcze gorzej.

Propagandy się nasłuchałeś.
Nie to żebym był zwolennikiem PiS-u, ale jak Jarek zajmie się "swoim", to się odchrzani np od gospodarki.

Przypomnij mi - za jakich czasów w Zagłębiu było najlepiej?

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1