zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 lis So 18, 12:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prezes Zagłębia Lubin, Rada Nadzorcza...
PostNapisane: 2016 sie Pn 01, 07:40 

Markus napisał(a):
Oczywiście że chodzi o kasę, to chyba wszyscy wiedzą. Ale Dąbrowski by pewnie u nas został, gdyby dostał podwyżkę.

Ja uważam, że akurat obecna polityka klubu pod tym względem jest jak najbardziej słuszna.

Gdyby Dąbrowski dostał u nas podwyżkę, to najlepiej by było jakby dostali ją wszyscy.
Inaczej atmosfera w szatni, która podobno obecnie jest świetna - stopniowo by siadła.
Przerabialiśmy to już.

Dąbrowskiemu się z drugiej strony nie dziwię.
Najmłodszy już nie jest. Najlepsze lata chyba już za nim. Jeśli dostał propozycję dobrego zarobienia na piłkarską "emeryturę" - to po prostu z niej skorzystał.
Zagłębie miało z niego dużo pożytku. Życzę mu więc szczerze powodzenia na przyszłość.

I tak jest OK.
Mam nadzieję, że nigdy nie wrócą czasy przywożenia gwiazdeczek za grube miliony w worku.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2016 sie Pn 01, 08:57 

bolo69 napisał(a):
Za Rakowskiego to nigdy nic nie zarobimy..on tu będzie grał..aż do sportowej emerytury! :shock:
Z resztą wypowiedzi Markusa pełna zgoda...ale jak w życiu bywa..kij ma zawsze dwa końce i chętnie wysłuchał bym szczerej wypowiedzi Dąbrowskiego na temat jego przejścia do Warszawy..a tak to snujemy domysły..

to nie domysly;) na tt gdzies smignal mi wywiad gdzie sam przyznal ze ma juz prawie 30 lat na karku i trzeba zaczac myslec o emeryturze. Nie mozna miec mu tego za zle.
a my musimy pamietac, ze nie ma ludzi niezastąpionych. Teraz czas ogrywac Jarka Jacha bo na nim zarobimy grube pieniadze:)

PostNapisane: 2016 sie Pn 01, 18:22 

Cytuj:
. Maciej Dąbrowski: - Walczyło i zaoferowało nowy kontrakt. Nie mogło jednak przebić oferty Legii, która była nie do odrzucenia. Warszawski klub wykorzystał klauzulę o wysokości odstępnego w mojej umowie z Zagłębiem (300 tys. euro).

Markusie mam nadzieje, ze uderzysz sie w piers?;)

PostNapisane: 2016 sie Pn 01, 21:04 

Kasa "misiu",kasa..! Tak to jednak było..zwyczajnie,przyziemnie :|

www.mkszaglebie.pl
www.zaglebie.org
Obrazek

PostNapisane: 2016 sie Cz 04, 01:02 

pachol napisał(a):
Cytuj:
. Maciej Dąbrowski: - Walczyło i zaoferowało nowy kontrakt. Nie mogło jednak przebić oferty Legii, która była nie do odrzucenia. Warszawski klub wykorzystał klauzulę o wysokości odstępnego w mojej umowie z Zagłębiem (300 tys. euro).

Markusie mam nadzieje, ze uderzysz sie w piers?;)

pachol a niby dlaczego mam się bić w pierś? Przecież na początku napisałem o tym, że „Jak słychać, było można go zatrzymać. Trzeba było tylko kontrakt renegocjować”. To napisałem na podstawie właśnie już wcześniejszych doniesień, że Zagłębie próbowało Dąbrowskiego zatrzymać. I oczywiście wiadomo, że rozeszło się o kasę. Nie wiemy co Zagłębie zaoferowało, ale pewnie niewiele. Nie chce mi się już po raz kolejny powtarzać to, co pisałem powyżej, ale jednak powtórzę. Podwyżka znaczna dla Dąbrowskiego z nowym zapisem odstępnego w kontakcie za dużo większe pieniądze i nawet obietnicą, że do ZAGRANICZNEGO klubu Zagłębie go puści już nawet zimą za mniejsze pieniądze niż to nowe odstępne. Myślę, że to było do zrobienia.

Wiadomo, że większość kibiców Zagłębia (JA TEŻ) po poprzednich sezonach ma dość tzw. kominów płacowych. Tylko bądźmy rozsądni i nie wylewajmy dziecka z kąpielą. NIE dla wysokich płac dla PRZECIĘTNIAKÓW – z tym się zgadzam. W zespole MUSI być jednak hierarchia zarobków, nie może każdy zarabiać tyle samo. I nie mam naprawdę nic przeciwko temu , żeby np. Starzyński zarabiał np. 2 razy tyle co przeciętna w drużynie. To mi się wydaje normalne. I w normalnych warunkach też nikt z zespołu nie powinien mieć nic przeciwko temu. W piłce to przecież widać po prostu na boisku ile kto jest wart.

Tak było w poprzednim Zagłębiu i to było widać - ci co zarabiali dużo więcej byli często dużo słabsi od tych lepszych zarabiających mniej. Stąd też były problemy w drużynie. Ale teraz? To zostało już wyprostowane, ale kilku naprawdę u nas zasługuje na wyższe płace niż przeciętna w drużynie. Nie zgodzę się z nikim, kto twierdzi, że pensje powinny być takie same lub różnić się tylko o np. 5-10 %. Dla większości zawodników 5-10 % jest OK, ale dla kilku najważniejszych piłkarzy to powinno być znacznie wyżej.

PostNapisane: 2016 sie Cz 04, 07:30 
Moderator

Ja też uważam, że kontrakt było trzeba renegocjować. Ale o tym należało myśleć pół roku temu, a nie teraz. Przecież wiadomo, że Legia dogadywała się z Kołakowskim wcześniej, a nie dopiero po rozpoczęciu sezonu. Moim zdaniem w maju było już po ptakach i tak naprawdę jedyny moment to była zima lub wczesna wiosna. Wejście do pucharów, a już szczególnie mecz z Lechem w rundzie finałowej był tylko przyklepaniem tego, że Dąbrowski z Lubina odejdzie.

Szkoda, ale damy radę. Jach przy Guldanie się rozwinie. Dla mnie Gula wcale nie ustępuje Dąbrowskiemu umiejętnością gry w obronie. Może jest trochę słabszy z przodu, ale akurat tutaj Jach pokazał jesienią, że wielkiej nauki nie potrzebuje.

PostNapisane: 2016 sie So 06, 09:30 

Panowie nikt do końca nie wie ile wcześniej zarabiał Dąbroś i jaki dostał
kontrakt od ległej. Może dali mu pensje trzy razy większa niż najwyższa u nas. Nie dla kominów płacowych. Mamy innych zawodników na te pozycje niech i oni pokażą swoją wartość

PostNapisane: 2017 sty Śr 04, 20:37 
Moderator

Cytuj:
:arrow: Zagłębie ma walczyć o najwyższe cele

Długoterminowa strategia rozwoju klubu, omówienie celów sportowych oraz sprawy bieżące były tematem spotkania Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. - Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z Przewodniczącym Rady Nadzorczej - Jakubem Bednarkiem oraz Prezesem Zarządu Naszego Klubu - Robertem Sadowskim.

„Spotkanie miało charakter organizacyjny i przyszłościowy, poruszyliśmy niemal wszystkie obszary funkcjonowania klubu. Prezes Domagalski-Łabędzki doskonale orientuje się w sytuacji Klubu zarówno organizacyjnej jak i finansowej. Pan Prezes oczekuje od Zagłębia walki o jak najwyższe miejsce nie tylko w tym sezonie. Priorytetem będzie też sprawna i efektywna organizacja Klubu. Runda wiosenna zapowiada się niezwykle interesująco, a zawodnicy wracają do treningu już za kilka dni. Szczerze, to nie mogę się już doczekać pierwszego meczu z Górnikiem Łęczna. Mam nadzieję, że postawa naszego zespołu w roku 2017 przyniesie wiele satysfakcji naszym kibicom jak i głównemu sponsorowi KGHM Polska Miedź S.A.” – powiedział nam Prezes, Robert Sadowski.

(Źródło: Zagłębie Lubin S.A.)

PostNapisane: 2017 maja Śr 31, 19:53 
Moderator

Cytuj:
O Stokowcu w linku artykułu:
:arrow: Końcówka sezonu czasem decyzji, czyli co Zagłębie zrobi ze Stokowcem i Arką

W kontekście Arki:
Sprawa druga – mecz z Arką i domysły, czy Zagłębie przyjaźniące się z ekipą z Gdyni nie pomoże jej w utrzymaniu w Ekstraklasie. Jasne było, że nie usłyszymy żadnej innej odpowiedzi, niż zaprzeczającej takim opiniom, ale prezes Sadowski zapewnił o tym również informacją o dzisiejszym spotkaniu z piłkarzami. – Te wszystkie cudzysłowia i sugerowanie, że będziemy odpuszczać, grać w jakiś inny sposób… to nie wchodzi w grę. Nawet dzisiaj miałem rozmowę z zawodnikami i powiedzieliśmy sobie wprost: z Arką gramy o trzy punkty.

A czy hasło „gramy o trzy punkty” oznacza wystawienie optymalnego składu? – Dzisiaj mamy środę i trzech zawodników narzeka na lekkie urazy czy ból, tutaj będą zawahania, nie wiem, czy zagrają. Ale to jest trzech na osiemnastu piłkarzy. To nie będzie tak, że wystawimy dziesięciu juniorów. Miesiąc temu mieliśmy taki plan, ale nie chcemy być odebrani w środowisku jako klub, który odpuszcza. Ale gdybyśmy zagrali mniej ogranymi piłkarzami, to wcale nie musiałoby wyglądać to gorzej, bo ambicja i chęć pokazania się byłaby podwójna czy potrójna. Ale dziesięciu juniorów nie wystawimy, a piłkarze mają ustalone konkretne premie, więc tym bardziej zawalczą o zwycięstwo.

(Źródło: Samuel Szczygielski‏/weszlo.com)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 909 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61

Strefa czasowa: UTC + 1