zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2017 wrz Pn 25, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dyrektor sportowy Zagłębia! kto...?
PostNapisane: 2013 wrz Pn 23, 21:51 

mg.mag napisał(a):
pradi_ZL napisał(a):
O czym w ogóle ta dyskusja -_-. Odcinamy się od KGHM-u, wita nas 4 liga i jesteśmy drugim łks'em czy polonią. Wtedy my kibice sami TWORZYMY klub już w 100% znaczenia tego słowa.

Oj pradi_ZL, z Ciebie to jest niezły numer :wink: Ot kawalarz... :wink:

Jeśli zebrać do kupy te nasze sugestie, oceny, rady, wymagania wobec zawodników i trenerów, to wyjdzie nic innego jak esensja chaosu. Istne perpetum mobile chaosu.

Naprawdę osobiście staram się unikać ocen indywidualnych zawodników w poszczególnych meczach, bo po pierwsze nie znam się na tym (jestem tylko kibicem - może coś mi się podobać lub nie, ale brak mi kompetencji do wnikliwej analizy na poziomie conajmniej Jacka Gmocha), a po drugie - to szkoda czasu i klawiatury aby przekomarzać się z każdym wszystkowiedzącym forumowiczem.

Przedstaw mi chociaż jeden argument za pozostaniem w ekstraklasie w sensie sportowym, finansowym, kadrowym, infrastruktularnym itd. Zagłębia w momencie zaprzestania sponsoringu przez KGHM. Czekam z niecierpliwością na twoje kolejne argumenty, chociaż nie wiem czy "kawalarz" i "niezły numer" to nie najwyższy poziom argumentacji z twojej strony :).

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2013 lis Wt 12, 19:57 
Administrator

hot news Mirek jest do wziecia - w sam raz aby obsadzic wakat po Wojtale:

Mirosław Jabłoński zwolniony z Termaliki Bruk-Betu

Zarząd pierwszoligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Mirosławem Jabłońskim.

Nazwisko nowego szkoleniowca nie jest znane.
http://goo.gl/50yiAq

a tak przy okazji poszukiwan nazwiska z "newsa" dokopalem sie do takiego oto posta (napisanego trzy lata temu viewtopic.php?f=1&t=5289&p=119316&hilit=jab%C5%82o%C5%84ski#p119316):
tyler napisał(a):
Widzisz panie raffyxxx, w tym właśnie jest problem: jakby to był normalny klub, to kibice mogliby skupić się na układaniu nowych piosenek i szukaniu nowych ścian na grafy sławiące Zagłębie (i wierze, że taki dzień jeszcze nadejdzie)
Ale normalnie nie jest i nikt nie będzie udawał, że jest inaczej.

Najlepsze są osoby, które krzyczą że pada, jak się na nie pluje. Ich podejście to: " nie protestujmy, bo KGHM przestanie finansować Zagłębie"
(a teraz finansuje i co z tego ogromnego, jak na polskie realia, budżetu wynika?) oraz "nie protestujmy, bo piłkarze się obrażą i odejdą" (to z Legii w ostatnich latach powinna odejść cała drużyna, podobnie jak z Lecha obecnie, po tym co ich piłkarzyki słyszą na lidze od swoich kibiców).
Słyszy się też: "doprowadzimy do zwolnienia Kozińskiego, ale po nim przyjdzie podobny nieudacznik"

Poprzednia ekipa rządząca w kraju i KGHM nie nominowała na prezesa Pietryszyna i wiele osób o tym zapomniało jak widać.
Poprzednia ekipa wybrała Jacka Kardelę, który już wcześniej prezesował i został ulubieńcem kibiców po sprzedaniu derbów Śląskowi
(pamiętne wyjście kibiców ze stadionu, a potem ostatni mecz sezonu i 800 osób (!) na finale Pucharu Ligi z Wisłą).

Kardela zaczał od zatrudnienia "fachowców": przyszły dwie osoby prezentujące iście PZPNowską mentalność - dyrektor sportowy Mirosław Jabłoński (ten od transferów "gwiazd" z Bałkanów) oraz trenejro Edi Klajdint. Sezon zaczęliśmy tak, że zanosiło się na spadek.

Znalazło się wtedy kilka osób mówiących głośno, że z takim zarządzaniem daleko nie zajedziemy. Panu Kardeli podziękowano, a w jego miejsce przyszedł młody koleś, niemający pojęcia o piłce, ale posiadający chęci i ambicje. Na dyrektora sportowego zatrudnił Jakuba Jarosza, a nowym trenerem został Michniewicz. Zaczęło się od wygranej w Kielcach, dzięki której odbiliśmy się od dna, a potem wiadomo co było.

Także wybaczcie, ale choć nie wiem, co będzie, to wolę próbować coś zmienić niż stać biernie i mówić, że deszcz pada.

Kto by nie przyszedł po Kozińskim, będzie wiedział przynajmniej, że dyletanctwa i bylejakości kibice Zagłębia tolerować nie będą.

Możecie więc zaufać ludziom, którzy na Zagłębiu zjedli zęby i wiedzą trochę więcej od Was, co dzieje się w klubie (tak jak napisał ktoś wyżej, każdy pomysł mile widziany i jak ktoś chce się angażować, to (po to jest stowarzyszenie, żeby takich ludzi skupić w jednym miejscu i rozmawiać, działać ) albo możecie robić tym ludziom na złość, ale wtedy robicie na złość sobie i Zagłębiu, bo nikt na zewnątrz nie rozumie waszego „nie podoba mi się forma protestu”, a sygnał w świat idzie taki, że popieracie prezesa i zarządzanie klubem.

Gdyby kibice nie krzyczeli swego czasu, przy każdej możliwej okazji, nie wieszali transparentów (zrywanych przez ochronę) szydzących z KGHM w sprawie postępów dotyczących wykupu gruntu i budowy stadionu, to dzisiaj dalej oglądalibyśmy mecze Zagłębia pośród ton walających się łupek od słonecznika na naszym ESTADIO GOS i taka prawda.

Ciekawe jakby wtedy zamiast lobbować i naciskać, część osób powiedziała: „nie ma sensu, kto nas będzie słuchał, cieszmy się, że w ogóle KGHM daje pieniądze, nie prowokujmy, bo i to zabiorą i nie będzie ani pieniądzu, ani stadionu”?????

link ->zwrot kasy z giving assistant ->opis

PostNapisane: 2013 lis Wt 12, 21:33 

Nie wiem KOtzU! czy nawiązujesz swoim wklejonym postem do mojego postu o sponsorowaniu/zaprzestaniu sponsorowania klubu przez KGHM, ale wolę odpowiedzieć, bo mogę to zrobić :wink:. Jeżeli "na górze" dzieje się źle to żadne pieniądze płynące strumieniem z naszego kombinatu, w wyniku sponsoringu, nie mają i nie powinny mieć żadnego wpływu na nasze postępowanie, Nas Kibiców. Okrzyki, prostesty różnego rodzaju, transparenty itd. zawsze wywierają nawet minimalny wpływ na człowieka (instytucję, firmę, zarząd), którego dotyczą.
„Dla tryumfu zła wystarczy, by dobry człowiek pozostał bezczynny”

PostNapisane: 2013 lis Wt 12, 22:33 

^^ Czy to ten sam Jacek Kardela - obecnie wiceprezes KGHM, umoczony w aferę taśmową w PO?
Czy tylko zbieżność nazwisk?

PostNapisane: 2013 lis Wt 12, 22:34 
Administrator

W zasadzie to nie pilem bezposrednio do Twojego posta, ale dziwnym trafem wkleilem to tu i toz to Ci psikus... spasowal on tez do Twojej wypowiedzi. Chodzilo mi raczej zeby "ku przestrodze" napisac o Jablonskim.

Ale wlasnie... ku przestrodze jest forma "podnoszenia glosu w sprawie". I tak oto dochodzimy do sedna tego co mnie najbardziej interesuje w Twojej wypowiedzi to stwierdzenie:
pradi_ZL napisał(a):
Okrzyki, prostesty różnego rodzaju, transparenty itd. zawsze wywierają nawet minimalny wpływ na człowieka (instytucję, firmę, zarząd), którego dotyczą.
„Dla tryumfu zła wystarczy, by dobry człowiek pozostał bezczynny”
.... i cisnace sie na usta pytanie - dlaczego wych okrzykow, protestow roznego rodzaju, transparentow jest tak malo w ostatnich latach.
Odkad "pocisnelismy" kajakarza nastapila bloga cisza i zadowolenie. Swoje "ale" do tej pory wyrazalismy w kierunku pilkarzy i co najwyzej trenerow. A reszta?

p.s. (MardDro - zaden zbieg :P )

PostNapisane: 2013 lis So 23, 19:31 

Witam serdecznie wszystkich kibiców Zagłębia Lubin. Chciałbym klubowi złożyć ofertę współpracy w zakresie wyszukiwania młodych piłkarzy do klubu. Na początku pragnę nakreślić, ze nie jest to żaden fake, a wszystko na poważnie.

Chciałbym zostać scoutem Zagłębia Lubin. Rok pracy za darmo (non profit), a po roku klub mógłby, ocenić czy warto wejść z moją osobą w konkretniejszą współpracę czy nie. Ja sam już mam w tym ogromne doświadczenie i naprawdę możliwości, by ściągać do Zagłębia utalentowanych piłkarzy. Współpracuje przy obserwacjach polskich piłkarzy, z polskim scoutem West Bromich Albion - Tomaszem Pasiecznym, dzięki czemu mam dostęp do dużej bazy utalentowanych piłkarzy. Sam również mam zespół obserwatorów prawie na terenach całej Polski, gdzie prowadzimy raporty o piłkarzach głównie z Centralnej Ligi Juniorów. Co pozwoliłoby, by klub ściągnął czy szybko zaklepał najlepiej zapowiadających się 16-19 latków do klubu. Nasz zespół jeździ i obserwuje, wiec jest to w pełni profesjonalne.

Takich chłopaków najlepiej, bo można ich wziąć praktycznie za darmo, nie licząc ekwiwalentu. O obserwacjach zawodników z niższych lig nie wspominając.

Dzięki temu, i naszym zespołem ludzi, których jest coraz więcej "Miedziowi" mogliby mieć najlepszą siatkę scoutingu w całej Polsce. Dodajmy do tego dostęp do bazy zawodników scouta WBA, który też ma wielu ludzi z zakątków Polski. W połączeniu do tego z utalentowanymi wychowankami na prawdę, by to dobrze zapowiadało się na przyszłość klubu.

Chciałbym popracować dla klubu rok ZA DARMO, by im udowodnić, że rzeczywiście mogę pomóc i bardzo mi na tym zależy, co dowód totalnie darmowej pracy jest tego dowodem, bo proszę sobie wyobrazić kosztowną benzynę na podróże.

Dlaczego to tutaj piszę? Ponieważ zgłosiłem się do redakcji oficjalnej strony Zagłębia o podanie numeru do Tomasza Dębickiego, lecz nie dostałem odpowiedzi. Czy moglibyście mi pomóc się zwrócić do właściwej osoby z moją ofertą?

Pozdrawiam serdecznie "Miedziowych"!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zostawiam ze sportowymi emocjami!

PostNapisane: 2013 gru Pt 27, 13:20 

Cytuj:
Dariusz Dziekanowski kandydatem na dyrektora sportowego Zagłębia Lubin

źródło: http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wrocl ... oxSportTxt

Akurat na tym stanowisku facet od gadania nie jest potrzebny. Ktoś robotny by się przydał ...

PostNapisane: 2013 gru Pt 27, 13:39 
Moderator

Szach napisał(a):
Cytuj:

Akurat na tym stanowisku facet od gadania nie jest potrzebny. Ktoś robotny by się przydał ...

Śmiech na sali. Jeśli już chcieli kogoś "medialnego" to o dwie półki wyżej jest Mielcarski, a o jedną - Juskowiak.

PostNapisane: 2013 gru Pt 27, 14:29 

Kolejny od brania pieniędzy, Prezesik dalej nie wyciąga wniosków a Pan Darek będzie w pięknych wywiadach opowiadał jakie to w Lubinie są warunki i że klub jest poukładany w każdym aspekcie, to samo co robił Wojtalka, Pan Darek weźmie kilkadziesiąt tysięcy kontraktu, nasprowadza około 30 letnich super wyjadaczy z naszej ligi, podciągnie do tego, przeciętniaka z Ukrainy albo Albanii a po roku dostanie kopa, kabaret...Jeszcze jedno, dla mnie Prezesem sportowym czy tam dyrektorem jest Lenczyk, to on ma dobierać sobie ludzi do zespołu...

PostNapisane: 2013 gru So 28, 13:30 

Niniejszym chciałbym na łamach naszego forum oficjalnie zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko Dyrektora Sportowego. Efekt działania będzie podobny do Wojtali czy też Dziekanowskiego, ale za to ile klub zaoszczędzi na pensji dla mnie :D

Jak dla mnie wspomniane stanowisko mija się z celem. Dyrektor ściąga piłkarzy, ale to trener ma ich poustawiać, tak? A co, jeśli ich wizje są rozbieżne? Jak zwykle winny będzie jeden lub drugi, ale zarząd i prezes za ten burdel i nadmiar stołków nie poniosą żadnej odpowiedzialności.

PostNapisane: 2013 gru Pn 30, 14:02 
Moderator

http://sport.wp.pl/kat,1726,wid,16291676,martykul.html

Dariusz Dziekanowski przyznał na antenie Polsatu Sport, że otrzymał propozycję objęcia funkcji dyrektora sportowego Zagłębia Lubin. Nie chciał jednak zdradzić, czy przyjmie ofertę "Miedziowych".

Przed kilkoma dniami media poinformowały, że działacze Zagłębia chcieliby, aby Dziekanowski objął stanowisko dyrektora sportowego klubu. Wcześniej funkcję tę pełnił Paweł Wojtala, ale ponieważ dokonane przez niego transfery okazały się nieudane, we wrześniu został zwolniony. Według nieoficjalnych doniesień, Dziekanowski miał dać "Miedziowym" odpowiedź do końca minionego tygodnia.

W niedzielę były reprezentant był gościem programu "Cafe Futbol" na antenie Polsatu Sport, podczas którego został zapytany o to, czy będzie pracował w Lubinie. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Prowadzę rozmowy - odpowiedział. Jednocześnie przyznał, że nie podoba mu się fakt, że sprawa ujrzała światło dzienne.

- Czasami do mediów trzeba się wypowiadać dyplomatycznie. Ktoś nie jest szczelny, nie zachowuje się może profesjonalnie. Ale to nie ode mnie wyszło - powiedział "Dziekan".

PostNapisane: 2013 gru Pn 30, 16:43 

Roy_Keane napisał(a):
Szach napisał(a):
Cytuj:

Śmiech na sali. Jeśli już chcieli kogoś "medialnego" to o dwie półki wyżej jest Mielcarski, a o jedną - Juskowiak.

A nie było jakiś czas temu tak, że bardzo chcieli Mielcarskiego, ale kategorycznie odmówił?

PostNapisane: 2013 gru Pn 30, 20:21 
Administrator

no to akurat nic nowego nie stwierdzil
wzl19 napisał(a):
Ktoś nie jest szczelny, nie zachowuje się może profesjonalnie.

PostNapisane: 2013 gru Wt 31, 15:41 

http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wrocl ... kiego.html

Może zamiast "Dziekana" zatrudnimy fachowca...

PostNapisane: 2013 gru Wt 31, 16:17 

A kim on niby jest? Ponoć już do tuskowii gdańsk sorry gebelsii gdańsk poszedł...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1