zaglebie-lubin.net

Internetowe Forum Kibiców Zagłębia Lubin - to już 10 lat z Wami!
Teraz jest 2018 gru N 16, 19:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3097 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 207  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Cz 13, 22:56 
roman k -rzeczywiscie Twoja wiedza wykracza poza nasze forumowe standardy, ale to tylko dobitnie pokazuje, ze w srodowisku dziennikarskim równiez panują potęzne układy, których jednak nikt nie pokazuje, bo przeciez to dziennikarze sa od pokazywania innych, sami zas sa nietykalni; wyjasnia to tylko, dlaczego w Lidze+ czy tym podobnych programach bardzo duzo mowi sie o Michniewiczu, Reissie , Stawowym, Włodarczyku, Bieniuku itd. - panowie po prostu "wysuwają przed szereg" swoich dobrych kolegów, co tam beda p****lic o jakims Iwanskim czy Łobodzinskim z jakiegos zadupia..Oczywistym jest fakt, ze nasz klub ma duzo wieksze znaczenie na mapie gospodarczo-politycznej niz piłkarskiej - ale w koncu tworzymy go My, Kibice, a nie jakis KGHM, który żuli złotówki na budowe nowego stadionu, hitowych transferow tez u nas nie było i nie ma, a jedyną korzyscią z finansowania klubu przez kombinat jest to, ze jest płynnosc finansowa - nie ma zadłużenia, piłkarze otrzymują premie na czas;
Zeby nie mowic , ze wyolbrzymiam sprawe, podaje kolejne fakty : po naszym awansie do finału PP była o tym w "Przeglądzie Sportowym" informacja w formie wycinka w górnym rogu strony tytułowej, zas tematem na okładke był bodajze wywiad z Łukaszem Podolskim; sama informacja tez była w stylu , ze to "Korona odpadła", a nie, ze "Zagłebie awansowało", a sednem całej relacji był "smutny" fakt, iz Koronie nie udało sie awansowac do finału na pozegnanie starego stadionu, tylko musialo sie w**bac przed szereg jakies lubinskie zadupie.. Ktorys z przedmowców powiedział, ze jak pokonamy Legie lub Wisłe, to bedzie o nas głosno - rozjechalismy Wisełke w ubiegłym roku 2 razy z rzedu ( w lidze 2:1 i w Pucharze ), a i tak g**no sie o nas mówiło; za to jak ostatnio kolejorz "fuksem" pokonał białą gwiazde, to p****lili o tym cały tydzien, jaki to lech jest silny i ze ma szanse rozjechac legię, a takze jak duze znaczenie miało tamto spotkanie dla układu tabeli; dodatkowo cos oczywiscie o Danie Petrescu, który cos tam powiedział do sedziego i był o tym półgodzinny felieton; ciekawe, ile bedzie sie mowic o meczu wisły z zagłebiem, przekonamy sie juz w sobote...
pisze to, byscie nie mowili, ze sprawe wyolbrzymiam - niektorzy to zlewają, mnie jednak ten kompletny brak obiektywizmu w mediach bardzo mocno irytuje, niezaleznie od tego, ze Smokowski i Twarowski to swietni fachowcy; ich program staje sie moim zdaniem jednak bardzo nużący, bo jak mówie- wygląda to tak, jakby w naszej ekstraklasie grało 5-6 zespołow i jakies 10 pozostałych "przystawek"- jak tak, to po co sponsoruja całą lige, niech kupią prawa do transmisji meczow tych 6 druzyn, zrobią grupe g-6 pod swoim szyldem, a reszta bedzie sie bawic w innej piaskownicy

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 10:39 

Wrzw,
Moja wiedza, którą tutaj przedstawiłem, to jedynie przysłowiowy "wierzchołek góry lodowej". My wszyscy forumowicze chyba nawet nie do końca sobie zdajemy sprawę z tego, jakie rzeczy dzieją się w piłce (nie tylko polskiej), choć oczywiście pewien negatywny obraz jesteśmy sobie w stanie wyświetlć w naszych głowach. Dziennikarze z różnych przyczyn nie ujawniają wielu spraw - to także temat na fajne opowiadanie.
Na przykład są lojalni wobec rozmówców (zawodników), którzy przekazują im poufne treści. A dochodzi do tego tylko wtedy, gdy piłkarz zna się z dziennikarzem jak "łyse konie". Zrozumiałe więc, że ten drugi nie sprzeda kumpla, a jedyne co może zrobić, to delikatnie przemycić część komunikatu w swoich tekstach. Ale tak, żeby nie przesadzić i - broń Cię panie! - nie ujawnić, skąd posiada takie niusy.
Czasami jednak dochodzi do konfliktów między dziennikarzem a piłkarzem. Koronnym przykładem jest Piotr Świerczewski, który jednego z pismaków już zdzielił w plecy (Godlewskiego), a do innych puszczał nie raz takie teksty jak: "Wolisz dostać z liścia, czy z pięści?" (do p.Rudzkiego z "PS) albo "Bo wiesz Krzysiek, to nie chodzi o to, by w momencie jak mijamy się na schodach,to jeden z nas spadł" (do Stanowskiego, też dawniej w "PS".
Przede wszystkim jednak o tym, jakie informacje ujrzą światło dzienne decydują redaktorzy naczelni danych gazet, którzy siłą rzeczy znają wszystkie osoby z piłkarskiego światka i którzy wszelkimi sposobami muszą dbać o to, by kontakty z baronami polskiej piłki były jak najlepsze. Dlatego też niejednokrotnie ulegają ich sugestiom. Na przykład takim, by wykopać z redakcji dziennikarza, który skrobnął o "parę słów za dużo". I tak na przykład na wyraźną sugestię (polecenie) selekcjonera Jerzego Engela, jak również jego kadrowiczów, na kilka miesięcy przed mundialem w Korei redakcja "Przeglądu Sportowego" dała odpocząć od pisania o reprezentacji pewnemu dziennikarzowi, który nie zawsze umieszczał w swoich tekstach peany na cześć bohaterów reprezentujących nasz kraj. Później - to już na polecenie Pawła Janasa - ten sam dziennikarz został ostatecznie wykopany z redakcji, bo wiedział niepokojąco dużo, zarówno o kulisach reprezentacji, jak i o samym "Janosiku". Co wiedział? A na przykład to, że Janas i Listkiewicz, dzięki sprytnym zabiegom nowej partnerki życiowej opiekuna kadry, zakupili za niebywale okazyjną cenę hektaty ziemi na Wielkopolsce. To wystarczyło, choć zwolniony redaktor widział i słyszał także inne,ciekawe historie. Z tego samego "Przeglądu...", mniej więcej w podobnym czasie, może troszkę wcześniej pozbyto się red. J. Czerniaka, tylko dlatego, że raz, podczas zgrupowania kadry w Świerklańcu, zbłądził i zobaczył to, czego nie powinien. Red. Czerniak widział bowiem jak niektórzy piłkarze, także ci mający żony, w czułym uścisku odprowadzają powabne niewiasty do...swoich pokojów. I chociaż dziennikarz przysiągł, tak piłkarzom, jak szefostwu, że nie puści pary z ust, to jednak następnego dnia w gazecie na okładce ukazało się nocne zdjęcie pałacu w Świerklańcu i krótka, niewiele zdradzająca, ale wystarczająca adnotacja, informująca o tym, że kadrowicze nie zawsze grają "fair play", co "widział osobiście nasz dziennikarz". No i "szczęśliwca" już później w gazecie nie było. To może zabrzmieć niebywale, ale o tym, co znajdzie się w gazecie lub kto będzie pisał w gazecie, nierzadko decydują także takie persony
jak Andrzej Placzyński ze Sportfivu(były agent SB, duuuuuża władza) czy też Leszek Hański (kiedyś - może nadal - prezes Lotto). I wielu, wielu innych.

Nieunikniona jest także współpraca na linii: prasa - menadżerowie piłkarscy. Media często idą na ręke tym drugim podając na swoich łamach sensacyjne, transferowe wieści, o tym jak na przykład Olympique Marsylia wykłada dużą kasę na stół za uzdolnionego Dawida Janczyka. Korzyści z takiego manewru odnosi każdy, a sytuacje najlepiej oddaje anegdotka: Dzwoni kiedyś do Tomasza Frankowskiego pewien menadżer.
- Dzień dobry panie Tomku. Mam pytanie
- Słucham?
- Czy mogę powiedzieć jednemu dziennikarzowi, że dzwonił do Pana przedstawiciel klubu z Serie A i wstępnie proponował przejście do jednego z klubów tej ligi?
- Ale... nic takiego nie miało przecież miejsca, więc po co mówić takie rzeczy?
- Panie Tomku, po to, żeby się kręciło...
No i się kręci. W tej kwestii można by napisać naprawdę bardzo wiele. Choćby o zawyżaniu kwot transferowych przez prasę, "przypominaniu" o istnieniu danego piłkarza, czy trenera.
Na koniec jeszcze wypada powiedzieć, że nie jest tylko tak, że to środowisko piłkarskie kontroluje media. Gazety, telewizja działają także na własną ręke - w tym biznesie wszystko zależy od kasy, który interes będzie korzystniejszy. Gazety, działające z różnych pobudek (wpływy menadżerów, trenerów, piłkarzy, sympatie lub antypatie piłkarza) potrafią też zniszczyć menadżera, trenera, zawodnika. Doskonałym przykładem jest sytuacja z naszego podwórka, gdy dolnośląskie media niszczyły prezesa Fortuńskiego tylko dlatego, że ten nie chciał z nimi współpracować. Wówczas w rolę suflera, który podawał kompromitując informacje wcielił się Andrzej Krug.

Fałszywe kreowanie rzeczywistości jest sprawą powszechną, choć śliśle utajoną. Takie jednostki jak forumowicze Zagłębia Lubin mogą sobie protestować, mogą zgrzytać zębami, a i tak zjawiska nie wyeliminują. Najlepiej po prostu starać się nie dostrzegać problemu i cieszyć się tym, co jest;) Bo odkąd Smuda został trenerem Zagłębia medialność naszego klubu wzrosła o dobre 200%!

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 10:57 
Moderator

I na podsumowanie tych wszystkich waszych przemyśleń powiem jedno:

Zagłębie Lubin nie powinno się oglądać na prase i patrzec ile o niej piszą bądź jak często pokazują ich w TV.

Najlepszą receptą na zrobienie sobie "miedialnego szacunku" jest dobra gra.

Sytuacja nadaża się teraz bardzo dobra - 2 proste kroki :) Skopać dupe Wiśle i Legi :)

Pozdro

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 11:09 

wrzw: Heh, G-6. I bysmy ogladali po cztery derby Krakowa na sezon, a mecze na szczycie (np.: Wisla - Legia) odbywaly by sie co dwie kolejki.
O przedstawianiu Zaglebia w polskich mediach nie moge za duzo powiedziec, bo niestety a moze "stety" nie mam okazji ogladania polskiej telewizji. Ograniczam sie jedynie do skrotow na onet.pl, czy gazeta.pl. Jezeli jednak jest tak jak piszecie, ze Zaglebie jest pomijane w wiadomosciach, programach, skrotach, to jest to troszeczke na wlasne zyczenie Klubu. Wezmy takie cudo jak oficjalna strona internetowa. Jako wizytowka Klubu na caly swiat nie jest prawie wogole aktualizowana, a jezeli juz to "newsy" na niej zawarte dostepne sa na kazdym portalu informacyjnym. I to wszystko w Klubie z aspiracjami do gry w pucharach europejskich? Wstyd! Juz niejednokrotnie byl poruszany ten temat ale oprocz tego, ze Hugo kombinuje jakas nowa szate graficzna, to nic sie nie zmienilo. Strona oficjalna umarla, albo moze lepiej powiedziec - zdechla. Dla porownania podaje link (http://www.grebalowianka.republika.pl/) do oficjalnej strony klubu, w ktorym jakies 15 lat temu mialem przyjemnosc grac jako trampkarz. W chwili obecnej seniorzy Grebalowianki graja w klasie A w grupie Krakow I. Ci, ktorzy odwiedzili te strone zauwazyli, ze szata graficzna oraz wykonanie nie naleza do najlepszych. Jednak trescia oficjalna strona naszego Klubu nie dorasta jej nawet do piet. Newsy dotyczace klubu dodawane sa 3 - 4 razy w tygodniu, a relacje ze spotkan nie ograniczaja sie jedynie do podania skladow, bramek i wyniku. Chodzi o to, ze nawet najlepsza szata graficzna nie zapewni sukcesu stronie, jesli ta nie bedzie regularnie aktualizowana. Nie twierdze, ze strona jest najwazniejsza ale, ze jest bardzo wazna. No bo, jezeli w poszukiwaniu informacji o Klubie ja mam skakac od 90minut.pl, przez onet.pl i gazeta.pl, az do sportowefakty.pl, a strona glowna Zaglebia sluzy jedynie do klikniecia w link prowadzacy do forum, to chyba cos tu nie gra.
Roman, jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy, nawet jesli jest to tylko wierzcholek gory lodowej. Takie informacje moga byc chyba niebezpieczne dla ich posiadacza. Uwazaj na siebie ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 13:27 

wrzw Napisałeś do C+?

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 14:25 
"Szanowni Państwo !

Piszę do Państwa w związku z niepokojącym mnie faktem, który dotyczy mianowice traktowania druzyn z polskiej ekstraklasy na Państwa antenie. Jesteście Państwo praktycznie jedyną (oprócz TVN) stacją, mającą prawa do pokazywania meczów Orange Ekstraklasy, a jednocześnie zdecydowanie najlepszą i najbardziej profesjonalną stacją sportową w Polsce.
Jednocześnie chciałem jednak zwrócić Państwu uwagę na pewien fakt. Otóż w programach tematycznych poświęconym rozgrywkom ekstraklasy zbyt dużą uwagę poświęcacie Państwo moim (i nie tylko) zdaniem kilku klubom z pierwszej ligi, jednocześnie lekceważąc inne. Chodzi mi tu przede wszystkim o Wisłę Kraków, Legię Warszawa, Groclin Grodzisk, Lecha Poznań, Cracovię Kraków. Jestem kibicem jednego z pierwszoligowców (któremu moim zdaniem poświęcacie Państwo właśnie zbyt mało uwagi) i , mówiąc otwarcie, nudzi mnie już trochę ciągłe dyskutowanie o problemach ww. drużyn. W polskiej ekstraklasie gra przecież 16 zespołów, z których każdy ma mniejsze lub większe problemy, w każdym coś się dzieje, natomiast oglądając Państwa programy tematyczne odnoszę wrażenie, jakby były one lekceważone.
Uważam, że zbyt często na antenie u Państwa goszczą trenerzy: Stawowy, Michniewicz, piłkarze lub szkoleniowcy Wisły Kraków i Legii Warszawa - zwłaszcza chodzi mi tu o program Liga+ extra.
Do tych paru słów krytyki wobec Państwa wyrażam jednoczesnie nadzieje, że nie jest to działanie zamierzone i wkrótce się to zmieni, czyli na antenie Waszej telewizji zaczną wreszcie częściej pojawiać się przedstawiciele z innych klubów ekstraklasy, zwłaszca tych, które na szerszą uwagę zasłużą sobie prezentowaną formą sportową.
List ten napisałem dlatego, że zawsze byłem wielkim fanem i stałym widzem programów i relacji sportowych na antenie Canal+ i naprawdę byłem zaskoczony, że w Polsce można robić tak profesjonalne programy o naszej lidze. Teraz jednak uważam, że poziom Waszych programów nieco się obniżył ze względu na brak obiektywizmu w ukazywaniu drużyn Orange Ekstraklasy. Mam nadzieje, że to się zmieni i wkrótce problem przestanie istnieć. Rozwiązanie jest moim zdaniem bardzo proste: np. niech to kibice co tydzień wybierają (za pośrednictwem sms-ów) drużynę, z której przedstawicielem chcieliby obejrzeć wywiad w programie Liga+ extra, albo po prostu co tydzień Panowie prowadzący mogliby zapraszać przedstawiciela kolejno każdej drużyny ekstraklasy- i głównie o tej druzynie rozmawiałoby się podczas programu. Bo naprawdę nie wszyscy kibice w Polsce są wiernymi fanami Wisły, Legii, Cracovii czy Lecha.
Z poważaniem
Telewidz"
tyle mi sie udało wypocić, wielkiej weny nie miałem, ale tez nie zależało mi na tym, by wyjść na jakiegos buraka, a jedynie zwrocic uwage na irytujący mnie problem.
Do wszystkich, którzy sie zgadzaja ze mna mały apel, by tez cos skleili i wysłali, im nas bedzie wiecej tym wieksza szansa, ze ktos zwroci na to uwage. A jak komus sie nie chce, to niech chociaz skopiuje i wysle moje wypociny, moze przynajmniej nas dziennikarzyny nie oleją :P
a w dzisiejszym przegladzie : na okładce Legia i Edson, na 2 stronie tez, na 3 stronie Dudka z Wisły, na 4 Cracovia, na 5 Lech, o Zagłębiu i jutrzejszym hicie ciho-sza, co tylko potwierdza moją teorię

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 15:29 

Pomysł niezły, postuluję jednak wysyłanie tekstu podpisanego własnym nazwiskiem.
Ja tak zrobię

Po namyśle dochodzę do wniosku, że podobne pismo z prośbą o ruszenie tyłków można by przesłać do naszych władz klubu.

Ostatnio edytowano 2006 kwi Pt 14, 18:20 przez JasioJasio, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 17:40 
Ja tez jzu wyslalem i podpisalem sie wlasnym nazwiskiem :)
pozdro ;]

a tak w nawiasie:
http://new.sports.pl/index.php?show=1&s=941&ns=48592
Ile lat maja te dane? :D
strona przegladu sportowego...
No comment

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi Pt 14, 21:22 
nie widze sensu podpisywania sie imieniem i nazwiskiem ani podawania, z jakiego klubu jestem; moje dane nie sa im po prostu do niczego potrzebne, natomiast nie podawalem, jakiemu klubowi kibicuje, zeby nie wyszlo, ze jestem fan-boyem Zagłebia i chciałbym, żeby w telewizji pokazywali tylko naszych...
ja po prostu (mysle ze Wy tez) mam dosc płacenia pieniedzy za abonament tylko po to, zeby caly czas ogladac lecha , legie, wisłe i cracovie; mam dosc tego, ze w przegladzie sportowym caly miniony tydzien piali o wielkim hicie jakim byla konfrontacja lecha z wisłą, pozniej nastepne pare dni hitem był lech-legia; tymczasem jutro bez wątpienia hitem kolejki jest mecz 2 z 3 zespołem, a dzisiaj nie ma o tym meczu ani słowa, za to można poczytać o tym, że Michniewiczowi nie wypalił jakis "turecki półksiężyc" który szykował na legie - na litosc Boską, kogo to obchodzi ???? Kogo obchodzi cracovia, która dołuje i gra antyfutbol ?? Tylko ze stwierdzilem, iż jest chociaz cien szansy na reakcje ze strony canal+, natomiast na odzew ze strony PS szans nie ma zadnych; ale skoro póki co maila wysłałem ja, jasio i ripek, czyli "az" 3 osoby, to nie widze zadnych szans na to, by ktokolwiek zauwazył problem...Tylko mam małą prosbe do panów Smokowskiego i Twarowskiego, by przy nastepnej lidze+ extra moze od razu weszli do studia w szalikach legii czy cracovii i lojalnie uprzedzili , ze np."dzis caly program bedziemy p***lic o legii warszawa", zebym mogł od razu wyłączyc telewizor i oszczedzil sobie nerwow ...
co do kardeli i naszych prezesow - mysle , ze nie ma wiekszego sensu zwracania sie akurat do nich, gdyz to nie prezesi i nie kluby są od zabiegania o dziennikarzy, tylko na odwrot; z calym szacunkiem, ale to nie kluby żyja z gazet, tylko gazety z klubów i uważam, że poniżające byłoby, gdyby np. prezes klubu dzwonil do dziennikarza z propozycją zrobienia wywiadu - chyba to wszystko powinno byc na odwrot ?? Tym bardziej, ze jestesmy w tabeli bardzo wysoko i naprawde troszke godnosci trzeba rowniez mieć. Poza tym przed jutrzejszym meczem z wisłą to dziennikarzyki powinny walić drzwiami i oknami, bo naprawde jest o czym pisać - konfrontacja 2 silnych drużyn, dodatkowe smaczki i podteksty: powrot Smudy na stare smieci, konfrontacja 2 charyzmatycznych trenerów, zła passa Wisły w konfrontacjach z nami - z bodajze ostatnich 4 meczow naszych ekip ani razu nie zdołali wygrac...Janas mógłby ruszyc dupe i obejrzec kilku kandydatów do reprezentacji z obu stron...Ale założe sie, ze i tak bedzie głosniej o meczu wisły płock z legią...
Cóż, pozostaje mieć nadzieje, że kiedys ktoś w koncu pozrywa te wszystkie cholerne układy i wszyscy beda traktowani sprawiedliwie, kazdy tak, jak sobie zasłuży. A Zagłębie naprawde zasłużyło w tym sezonie na duzo wiecej uwagi, niz sie mu poswięca..

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi So 15, 11:26 

wrzw napisał(a):
; ale skoro póki co maila wysłałem ja, jasio i ripek, czyli "az" 3 osoby, to nie widze zadnych szans na to, by ktokolwiek zauwazył problem.....

juz 4 osoby - ode mnie też poszło
pzdr
RVI

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi So 15, 11:34 
Moderator

Przeciez oni zobacza po IP'kach ze wszyscy pisza z Lubina :)

Akcja miala by sens gdyby uzytkownicy z innych miast rowniez dolaczyliby sie do tego przedsiewziecia..

Ja tez wyslalem pare slow....

Zobaczymy czy to cos da ... :)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi So 15, 11:39 
ode mnie tez poszło :) podpisalem jako abonent :D

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi N 16, 19:55 

Cieszy, że w końcu śmietanka tego forum załapała temat o medialności naszego klubu - chociaż temat stary jak świat i przewijający się w wielu wątkach od wielu miesięcy. Może to też dlatego , że głos zabrał Roman K. - od razu jakieś petycje chcą chętnie wszyscy słać. Razem z moderatorami na czele. Tylko się pytam - DLACZEGO DOPIERO TERAZ???!!! Przecież to żaden nowy temat na naszym forum, a wszyscy nagle tacy podekscytowani.

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi N 16, 21:06 

Lepiej późno niż wcale:)

A w ostatniej Lidze+ sporo mówili o Zagłębiu. Jeśli jednak tak mają mówić, to niech nie mówią wcale ...

Tytuł:
PostNapisane: 2006 kwi N 16, 21:46 
jak to wlasnie na tvn24 w magazynie orange ekstraklasa pan redaktor powiedzial: broni albelada :D! haha

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3097 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 207  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1